Jump to content
Masatenisi.org Forum

Bu Kadar Şansızlık Olmazz

Guest malatyalıcihan

Recommended Posts

Guest malatyalıcihan

Ya abilerim üstadlarım masa tenisi sevdası beni hastanelerde süründürüyor valla... Bel ağrılarım azaldı oyuna başlamaya karar verdim bugün yaptığım antremanlardan önce ısınma hareketleride yaptım ama bu seferde boynum tutuldu...Boyun içinde bir ısınma hareketi yapmak mı lazım yoksa ani hareketten mi kaynaklanıyor acaba yada benim şansızlığım mı:) şuan ekrana bile bakamıyorum nerdeyse kafamı kalıramıyorum:) boyun içinde mi ısınma hareketleri yapmak gerekli acaba...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ya abilerim üstadlarım masa tenisi sevdası beni hastanelerde süründürüyor valla... Bel ağrılarım azaldı oyuna başlamaya karar verdim bugün yaptığım antremanlardan önce ısınma hareketleride yaptım ama bu seferde boynum tutuldu...Boyun içinde bir ısınma hareketi yapmak mı lazım yoksa ani hareketten mi kaynaklanıyor acaba yada benim şansızlığım mı:) şuan ekrana bile bakamıyorum nerdeyse kafamı kalıramıyorum:) boyun içinde mi ısınma hareketleri yapmak gerekli acaba...

tabii ki yapmak gerekir... önce sağa doğru başı çek bekle 10 sn, sonra sola, öne, arkaya, sonra sağdan sola başınızı sallayın ve önden arkaya dogru çevirin... bu kadar işte... kısa ama önemli bir ısınma hareketidir... (not Turushan abinin açtığı ısınma hareketleri ile ilgili başlığa bir daha göz atın, faydalı bir yazı gerçekten, tekrar geçmiş olsun inş. kısa zamanda atlatırsınız...)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Emre'ciğim,

Başını sağdan sola,soldan sağa veya önden arkaya,arkadan öne hareket ettirmeye tamam ama doktorlar başını tam tur şeklinde çevirmeyi pek tavsiye etmiyorlar.

doğru diyorsunuz, yarım hareketten fazlasını yapmak kasları zorlayabilir, şimdi düzelttim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 months later...
  • 6 months later...

Sonuçta şunları eklemekte fayda var. Isınma hareketlerinde şu hareket yanlıştır veya doğrudur diye kesin bir sınır yok. Önemli olan hareketin bir grup kası çalıştırması ve bu çalışan kas grubunun hızının ve güç oranının aşamalı bir şekilde arttırılmasıdır. Isınma hareketlerinde bütün vücut kaslarını aynı oranda ısındırmak her zaman mümkün değil . o nedenle özellikle masa tenisinde çok kullanılan kasları ağırlıklı olarak çalıştırmak ta fayda var.Bunlar üstten başlarsak boyun, el bileği, dirsek,omuz, bel ,uyluk, ayak bileği ve baldır kaslarıdır. Bunlar benim naçizane fikirlerim, sağlıcakla kalın.Saygılarımla...

Yusuf Deniz MD,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..