Jump to content
Masatenisi.org Forum

Güzel Sayılar

Recommended Posts

Videoyu seyredemedim. Youtube direk giriş programım vardı artık işlemiyor galiba. Vtunnel den girmeyi denedim, yinede youtube a giremedim. Ne siteymiş yahu...

Necati abi bendede öyle bir sorun olmuştu youtube a son 1-2 gündür girmiyordu bağlantı sıfırlandı diye bir hata veriyordu fakat host dosyasının içindeki youtube un ıpsini silince düzeldi.

Windows/sistem32/drivers/etc dosyasının içindeki host dosyasında bulunan youtube un iki tane ıp adresi var onları silersen düzeliyor.(208.117.236.70 youtube.com

208.117.236.70 www.youtube.com)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Google'ın ayarlarını kullandığımız takdirde Google bizim girdiğimiz sitelerin seceresini tutabilir diye duymuştum. Bir teknoloji sitesinde okuduğum habere göre Google'ın bunu yapma imkanı oluyormuş eğer onun DNS ayarlarını kullanırsak. Google istatistiksel veri anlamında da kullansa ben girdiğim sitelerin öğrenilmesini istemem.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bizim otomatik DNS seçeneğinde kontrol kimlerde oluyor bilmiyorum , hatta benim kullandığım DNS ayarı kimlere kontrolü veriyor onu da bilmiyorum. İnternet teknolojileri hakkında derin bir bilgim yok ama kullanım bilgilerinin gizliliğinin sadece sözde olması beni endişelendiriyor gelecek adına.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bizim otomatik DNS seçeneğinde kontrol kimlerde oluyor bilmiyorum , hatta benim kullandığım DNS ayarı kimlere kontrolü veriyor onu da bilmiyorum.

nslookup (Dos komutu) ile bakabilirsiniz (ÇALIŞTIR'a cmd.exe yazarak açtığınız komut satırı arayüzüne nslookup yazarak...)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Necati abi bendede öyle bir sorun olmuştu youtube a son 1-2 gündür girmiyordu bağlantı sıfırlandı diye bir hata veriyordu fakat host dosyasının içindeki youtube un ıpsini silince düzeldi.

Windows/sistem32/drivers/etc dosyasının içindeki host dosyasında bulunan youtube un iki tane ıp adresi var onları silersen düzeliyor.(208.117.236.70 youtube.com

208.117.236.70 www.youtube.com)

Cevap veren herkese teşekkürler.

Onur, senin bahsettiğin klasöre ulaştım ancak imhost dosyası açılmadı. O dosyayı açmak program istiyor. Bende dns ayarlarını değiştirerek halletmeye çalışacağım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben imhost dosyasını açtım ama youtube ile ilgili ip adresleri yok hala giremiyorum...

zaten sen o ayarları girmediysen olmaz orada.

Windows kurulduğunda olmaz onlar orada.

En kolayı DNS'leri

4.2.2.1 ve

4.2.2.2

yap.

Veya

madem lmhost dosyasını buldun;

en alta şunları ekleyebilirsin :

208.117.236.70 208.117.236.70

208.117.236.70 www.youtube.com

208.117.236.70 youtube.com

208.117.236.71 208.117.236.70

208.117.236.71 www.youtube.com

208.117.236.71 youtube.com

208.117.236.72 208.117.236.70

208.117.236.72 www.youtube.com

208.117.236.72 youtube.com

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..