Jump to content
Masatenisi.org Forum

Küçük Çaplı Malzeme Satışı

Recommended Posts

Herkese selamlar arkadaşlar almanyada bulunan bir masatenisci arkadaşım orda detaylı araştırmalarıyla masa tenisi malzemesi satan bir adam buldu.Detaylıca konuşmalarda lastiklerde ve tahtalarda bize bayağ uygun bir fiyata düştüğünü gördük.Mesela Stiga Tc 42-43 lira karşılığında tekini alabilir olacaz.Türkiyede de 50-55 Lira arası sizlere sunacaz.İlk etapta Raket Tahta ve Su bazlı Solusyon stoğu yapacaz tekstil işini düşünmüyoruz ama sitenin adını verecez ordan istediğiniz birşey olursa onlarıda size getirebilicez.Sizin avantajınız fiyatı uygun malzeme almaktan öte karşınızda bir muhattap olacak ve malzemeler uygun fıyatlarda en geç 2 gün içerisinde elinizde olacak.Bu konuda sizlerin düşüncesini ver görüşlerini almak istedim en azından.Neden olmasın ileride bir tane daha büyük çaplı bir malzeme satış firması :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

gerçekten güzel bir fikir ve eminim birçok masatenisi severin işine yarar dışardan sipariş edilen ürünlerde sıkıntı yaşayan arkadaşlar olduğunu gördüm ekipmanları zaman zaman ellerine ulaşmıyordu bu durumda bir muhattaplarının olmasıda ayrı bir güzellik olur tabi malum ülkemizde ekipman fazlasıyla pahalı söylediğiniz gibi fiyatlar da uygun olursa herkesce güzel olacaktır diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Konuyu iyi bilmiyorum ama küçük çaplı da olsa, bir site kurup, internet üzerinden satış yapabilmek için, önce satacağınız markaların Türkiye distribütörleriyle görüşmek gerekmiyor mu? Eğer böyle bir koşul yoksa cehaletimi mazur görünüz. Olursa bizim için harika olur tabi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Estafurullah ongun hocam cehalet değil gerçekten haklısınız bu konuda yasal olarak öyle bir mecburiyet yok diye biliyorum ama etiklik bakımından tabiki görüşmek gerekir ama görüşme yapmayı düşünmüyorum.Herkesin müşterisi ayrıdır.Biz ufak çaplı masa tenisini sevenler gönül verenler faydalansın diye giricez bu işe ama bakalım nekadar götürebilicez orasını zaten ileride görecez :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ayrıca ilk etapta ongun hocam öyle internet üzerinden satış falan düşünmüyoruz ama insanların isteyeceği tenergy 64 05 boost serisi gibi lastikler bizim elimizde buluncak.Bunuda ilk etapta ulaştırabildiğimiz kesime kadar ulaştıracaz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu site konusunda eğer yanlış anlamadıysam siz bize almanyadaki adamın sitesinin adresini vereceksiniz , biz de ne var ne yok ona bakıp size siparişlerimizi söyleyeceğiz. Bana pek yasadışı gelmedi bu hali ile. Tabi alımlar için belli bir miktardan sonrasına özel vergi ve denetim olabilir. Eğer bir problem olmazsa ne mutlu. Gerçekten çok sevindim bu habere. Peki alman menşeyli ürünlerin almanyada daha ucuz olması gibi bir durum var mı ? Meraktan soruyorum :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Valla özel vergi ve denetim olacagını sanmıyorum biz malzemeyi ordan kargoyla falan ülkemize getirmicez orda 2 haftada bir türkiyeye gelip giden arkadaslarımız var onlarla getirtcez malzemeyi.Ayrıca biz şuan için ülkemizde kullanılan Stiga Boost serisi lastikleri ve butterfly tenergy serisinden ve birçok tahtadan fazlasıyla bulundurcaz elimizde.elimizde olmayan malzemeler içinde site ismini vericez size siz ordan bakıp bize istediğiniz malzemeyi söyliceksiniz getircez.Bu arada bu iş ve fikir benim değil ben sadece ona uygulamaya geçirmesi için yardımcı oluyorum ve eğerki geçirirse zaten ortak olacaz.Benden destek istedi bende elimden gelebildiği kadarıyla veririm dedim.Ve ilk olarak sizlerle paylaştım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bavul ticaretinin de belli bir sınırı var diye biliyorum. Derici bi tanıdığım vardı , anlattığına göre rusyadan gelirken ruslar bayağı aramış çantasını ne kadar mal götürüyor diye. Eğer bir sınır aşımı olursa ona göre vergi vs. olabilir diye demiştim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet Arkadaşlar bu konudaki ufak bir araştırmamızla ve ongun abinin verdiği bilgiye dayanarak bu işin yasal olmadığını gördük çok büyük sıkıntılara maruz bırakıyormuş insanı eğerki bir şikayet olursa.O yüzden ağrımayan başımıza dert almak istemiyoruz.Malzeme alımına türkiye şartları içinde en uygun ve en müşteriye karşı ilgili Fast-Spinden devam edicez.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet Arkadaşlar bu konudaki ufak bir araştırmamızla ve ongun abinin verdiği bilgiye dayanarak bu işin yasal olmadığını gördük çok büyük sıkıntılara maruz bırakıyormuş insanı eğerki bir şikayet olursa.O yüzden ağrımayan başımıza dert almak istemiyoruz.Malzeme alımına türkiye şartları içinde en uygun ve en müşteriye karşı ilgili Fast-Spinden devam edicez.

Yasal olup olmadığına değinmeyeceğim, fakat bir örnek ile yapılabileceğini belirteceğim:

http://urun.gittigidiyor.com/CANON-EF-S-18-200-mm-f-3-5-5-6-IS-kargo_W0QQidZZ25591503

http://www.hepsiburada.com/canon-ef-s-18-200mm-f35-56-is-objektif/ProductDetails.aspx?productId=ft00101&categoryId=97096

Gördüğünüz üzere GG'da aynı ürün yasal satan HB'den %50 daha ucuz ve buna benzer bir sürü ürün var....

Bunlarda oluyorsa 50 TL lik lastiklerde neden olmasın.

Bu ürünler alım gücü yüksek ülkelerde 10 lirayken bizde 20 liraya satılıyorsa "yasal olmayan" yollardan almaya rahatlıkla devam edeceğiz demektir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tabi hakan hocam herkes bütçesini ve cebini düşünerek alışverişini yapacak duruma böyle baktımı haklısınız haklıyız.Ama malesefki durum böyle olmuyormuş 40000 tllere dayanan para cezasıyla karşılaşabiliyorlarmıs bavul ticareti yapanlar.Yurt dışından alışveriş cazip görünüyor ama ordanda ha geldi ha gelecek ha gelmedi gibi sıkıntılara düşüyoruz.En azından bu sıkıntılara ragmen fast-spin hem malının arkasında hem fıyat konusunda turkıyenın en cazıp fıyatlarını verıyor.Bana o yurt dısındakı cektıgımız ezıyete gore türkiyedeki fast spin daha cazip geliyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ama malesefki durum böyle olmuyormuş 40000 tllere dayanan para cezasıyla..

Fakat durum böyle.

Bu şahıslar da (gittigidiyor'da satış yapanlar) bavul ile getirip piyasanın çok altında göstere göstere rahatça satıyorlar.

Cezası olsaydı yapamazlardı herhalde.

Ben böyle görüyorum olayı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Neyse arkadaşlar zaten bu işin olmayacağını anladık çok çeşit yasal prosedürü var.Tartışmanın bence bir anlamı yok.Herkes zaten alışverişini yaptığı yere devam eder zaten yurt dışından alan yurt dışından yurt içinden alan yurt içinden.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sönmez arkadaşım 3-5 tl kar edicez veya etmicez bu işten onuda ben değil zaten almanyadaki arkadaş edicek.sence ben 60 liraya tenergy 64 lastiği 70 liraya sattım diyelim.Sence türkiyenin butterfly disbrütörü bana sattırırmı o malzemeyi sonuçta kendisi 99 liraya satıyor :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ne demek canım dava mı açacak sana? ne diyecek lütfen satma der sadece madem rekabet edemiyor o da indirsin fiyatlarını. zaten gittigidiyor gibi sitelerin amacı bu değil mi? oradaki bütün satıcıların dükkanları veya distribütor anlaşmaları mı var?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Valla araştırmalarımda dava açabilceği yazıyor eğer ben fatura verebilirsem sattıgım urun karsısında ozaman sorun yok ama yurt dışından aldığm malzemeye fatura veremeyeceğim için banka hesabıma sürekli para girişi ve para çıkışı olacağı için.Birileri dur der daha.bir tane lastik sattığım adamı bulup anlaşma yapsa ve bana fatura kesmeden bu malı sattı dese 40000 Tl kadar para cezası var.Ama bu işi elden yaparsan sorun yok lastiği elden satarsan.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar abartmadıktan sonra (belli bir limiti olsa gerek) bavul ticareti yasaldır. Mesela ben gittim japonyadan bi canon fotoğraf makinesi aldım , kutusunu hiç açmadım evde duruyor. Paraya sıkıştım satmam lazım. Satarsam sony tr distribütörü bana dava mı açacak ?? Ben gidip almanyadan kendime raket tahta falan da alamam sizin mantık ile. Yada yurtdışından alışveriş yaptığım zaman devleti dolandırmış mı oluyorum acaba ? Bu işin dolandırıcılıkla falan alakası yok. Lakin eğer ben 1 konteyner mal getirtirsem o zaman distribütör olmadığım için almazlar içeri. Ben o malları illegal bir şekilde sokarsam piyasaya o zaman dolandırıcılık olur. eğer bu işi yapmak istemiyorsanız ona laf yok lakin düşündüğünğüz iş illegal değildir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

o zaman bir tel no ve mail adresi bırak buraya. denemeye başlayın nasıl gidiyor bir izleyin. zaten önceden de bir site adresi vereceğinizi söylemiştiniz. biz ordan bakar size ya telefonla yada mail yoluyla ulaşırız uygun mudur? olmadı birde blog sitesi açarsınız ordan fiyat duyurusu yaparsınız.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Valla araştırmalarımda dava açabilceği yazıyor eğer ben fatura verebilirsem sattıgım urun karsısında ozaman sorun yok ama yurt dışından aldığm malzemeye fatura veremeyeceğim için banka hesabıma sürekli para girişi ve para çıkışı olacağı için.Birileri dur der daha.bir tane lastik sattığım adamı bulup anlaşma yapsa ve bana fatura kesmeden bu malı sattı dese 40000 Tl kadar para cezası var.Ama bu işi elden yaparsan sorun yok lastiği elden satarsan.

bu forumda çokça kimse ikinci el ekipman satıyor ve hesaplarına sürekli para giriyor. Bir soralım acaba kim onlara hesap sormuş ?? Fatura kesmiyorlar çünkü.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..