Jump to content
Masatenisi.org Forum

4. Tt-Rating Turnuvası

Recommended Posts

28.Şubat.2010 Pazar, saat : 10:00

Yer: Haldun Alagaş / Ümraniye

Ücret: 5 TL (3TL öğrenci)

Saat tam 10'da başlayacak ilk maçlar. Turnuva başladıktan sonra gelenler maalesef oynayamayacak.

9:45 civarı masalar ısınmak için hazır olacak.

Gruplar rating puanına göre oluşacaktır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Turnuva sonuçlandı:

1. Mehmet YILIK

2. İlker YÜZSEVEN

3. Hakan KIRIK

Son 3'lü lig usulü maçlar yaptı:

Mehmet YILIK - İlker Y. =3-2

İlker Y. Hakan K. = 3-2

Mehmet Y. - Hakan K.=3-2

Mehmet abiyi biraz sallar gibi olduk ama deviremedik.

Maçların kritik yerlerinde gereken sayıları kolayca aldı tabiiki....

Gelen herkese teşekkür ederim, bir dahaki sefere görüşmek üzere.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bağlayayım mı? :B:

Bence bağlama. Mehmet abi bilerek set vermez. Sonuçta eski topraktır. Yeni nesil gençler gibi dalga geçmez. Rakibe saygısı tamdır. Biraz oyunu ağırdan almış olabilir fakat sporcular her daim tam performansla oynayamaz zaten. Biraz da psikolojik durumlar var tabi.

Katılanları ve dereceye girenleri kutluyorum. Bir sonraki turnuvaya ben de katılırım inşallah.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence bağlama. Mehmet abi bilerek set vermez. Sonuçta eski topraktır. Yeni nesil gençler gibi dalga geçmez. Rakibe saygısı tamdır. Biraz oyunu ağırdan almış olabilir fakat sporcular her daim tam performansla oynayamaz zaten. Biraz da psikolojik durumlar var tabi.

Katılanları ve dereceye girenleri kutluyorum. Bir sonraki turnuvaya ben de katılırım inşallah.

Set vermek derken seti kaybetmesi anlamında kullandım, dil bilgisinde sanırım "yan anlam" oluyor :gulumse: kilolardan dolayı oyununda bir performans düşüklüğü olabilir mi acaba

Set vermek deyince aklıma gelen bir anımı anlatayım; Rizede tanıştığım Emre abi vardı, soyadını hatırlayamadım Turushan abi bilir. Çayelinde turnuvaya katıldık, sohbet sırasında kimseyi 3-0 yenmem illa ki bir set veririm demişti. Amacının karşısındakini masa tenisinden soğutmamak, belki biraz daha iştahlandırmak olduğunu söylemişti. Bu da farklı bir bakış açısı. Zaten turnuvada birinci oldu ve ilk turda kendisiyle oynadım. Dediği gibi yaptı, baktı ben alamıyorum servis kaçırarak seti bana verdi :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tüm katılanları tebrik ediyorum, asıl ödül Mehmet Abi'den iki set almak olmuştur :gulumse: Bu arada biraz kilo almış Mehmet Abi, set vermesini ona bağlıyorum. Bağlayayım mı? :B:

Ömer merhaba,

Bu aralar biraz kilo aldım, doğrudur. Ama set kaybetmemi buna bağlamak doğru olmaz. Birincisi Hakan ve İlker çok formdaydı, çok iyi oynadılar. Sahaya da çok alışıklar, ben orada deplasmandaydım. Bir de Bora'nın da dediği üzere, sporcu her zaman aynı performansı gösteremeyebilir. Uzun lafın kısası, bir çok etken oyuna etki edebiliyor, spor böyle bir şey işte..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Birincisi Hakan ve İlker çok formdaydı, çok iyi oynadılar. Sahaya da çok alışıklar, ben orada deplasmandaydım. Bir de Bora'nın da dediği üzere, sporcu her zaman aynı performansı gösteremeyebilir. Uzun lafın kısası, bir çok etken oyuna etki edebiliyor, spor böyle bir şey işte..

Haklısın Mehmet Abi, insanın karşısında kaliteli bir oyuncu olunca çok daha hırslı ve dikkatli oyunuyor, ev sahibi olmanın avantajı ile birleşince de iyi bir sonuç olmuş. Fakat zeminin kaygan ve masaların standarttan çok uzak olduğunu bir an unutmuşum :pembe: umarım birgün bende 2 set alırım :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Set vermek derken seti kaybetmesi anlamında kullandım, dil bilgisinde sanırım "yan anlam" oluyor :gulumse: kilolardan dolayı oyununda bir performans düşüklüğü olabilir mi acaba

Set vermek deyince aklıma gelen bir anımı anlatayım; Rizede tanıştığım Emre abi vardı, soyadını hatırlayamadım Turushan abi bilir. Çayelinde turnuvaya katıldık, sohbet sırasında kimseyi 3-0 yenmem illa ki bir set veririm demişti. Amacının karşısındakini masa tenisinden soğutmamak, belki biraz daha iştahlandırmak olduğunu söylemişti. Bu da farklı bir bakış açısı. Zaten turnuvada birinci oldu ve ilk turda kendisiyle oynadım. Dediği gibi yaptı, baktı ben alamıyorum servis kaçırarak seti bana verdi :thup:

Bu durum bana pek mantıklı gelmiyor nedense..Oyuncu karşısında kim olursa olsun kendi oyununu oynamalıdır..Kimseyi 3-0 yenmem,set veririm demek biraz egosu yüksek birinin davranışı olabilir ancak..Sonuçta herkesin belli bir seviyesi var..Ve seti yahut maçı alacaksa hakkıyla almalıdır..Ben zaten bir maça çıkarken karşımdaki oyuncunun seviyesine göre sonucu az çok tahmin ederim..Ama yinede kendi oyunumu oynarım..Kısacası karşı taraf rölanti oynadı diye set vermiş olmaz,seti ben almış olurum..Bu sporda rölantiye almak,rakibi motive etmek diye birşey olmaz..Çünkü hiçbir maçın garantisi yoktur..Maç elden gidince görürüm ben herkese set vermeyi :gulumse: ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu durum bana pek mantıklı gelmiyor nedense..Oyuncu karşısında kim olursa olsun kendi oyununu oynamalıdır..Kimseyi 3-0 yenmem,set veririm demek biraz egosu yüksek birinin davranışı olabilir ancak..Sonuçta herkesin belli bir seviyesi var..Ve seti yahut maçı alacaksa hakkıyla almalıdır..Ben zaten bir maça çıkarken karşımdaki oyuncunun seviyesine göre sonucu az çok tahmin ederim..Ama yinede kendi oyunumu oynarım..Kısacası karşı taraf rölanti oynadı diye set vermiş olmaz,seti ben almış olurum..Bu sporda rölantiye almak,rakibi motive etmek diye birşey olmaz..Çünkü hiçbir maçın garantisi yoktur..Maç elden gidince görürüm ben herkese set vermeyi :gulumse: ;):

Emre Abi kesinlikle egosu yüksek biri değil aksine alçak gönüllü biriydi. Oyun seviyesi düşük kişilere karşı bunu yapıyordu o sıralar bende tam düşük seviyeli oyuncu kategorisindeydim. :pembe: setlerde 2-0 öne geçtikten sonra bir set verdi, maçtan önce konuşmasak hakkımla aldığımı zannederdim, oyun oynamama izin verdi o sette yoksa sayı alması son derece kolaydı, servisimi karşılamakla bile alıyordu :lol: uzatmada avantaj ondayken servis kaçırdı ve sonraki sayılarda hata yaparak benim almamı sağladı. Rakibin şevkini kıramamak üzere bunu yapıyordu. Ben turnuvalarda tüm maçlarında 3-0 yenilip soğudum, bırakıyorum diyenleri de gördüm. Ve iyi bir oyuncudan set alıp müthiş bir motivasyon kazananı da ( bizzat kendim oluyorum, Mehmet Abi'den aldığım tek set olmuştu ve moralim tavan yapmıştı, sanki o turnuvada birinci olmuştum :fildir: 3-0 yenilip, sinirimin diğer maçlarımı etkilediği de çok olmuştur.) Zaten karşısındaki kişi iyi oynuyorsa kendi alıyordu seti; o turnuvada 3-2 yendiği maç da olmuştu, ve final maçını 3-1 kazanmıştı ama 3-0 asla kazanmadı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben de çocuklarla oynarken set vermekten hoşlanırım, maça yüklensem 11-0'lık skorla 3-0 kazansam ne olacakki, bazen kendi oyunumuzu oynamaktansa rakibin şevkini kırmamak, motivasyonunu düşürmemek için set, hatta maç bile veririm, bu durum o sporcunun daha iyi oyun çıkarmasına ve güvenle oynamasına neden olur

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bunu yeni başlamış,daha 3-5 gündür raket tutan birine yapmak var,bir de belli bir düzeye gelmiş fakat yine de bizden daha düşük seviyede bir oyuncuya yapmak var..Herkesin düşüncesi farklıdır ama ben bunun yanlış olduğunu düşünüyorum..Cumartesi günü Dünya sıralamasında üst sıralarda yer alabilecek bir Liang Fu ile maç yaptım..Adam hiç birşey yapmasa da maçı zaten alacaktı..Ama kalkıpta top kaldırmaya,beni motive etmek için içeri top atmaya kalkışmadı..Takır takır servis spin yaptı ve 11-0 aldı seti..Bu durum benim şevkimi mi kırdı peki?Hayır..Çünkü haddimi biliyorum,kendimi,seviyemi biliyorum..Kısacası bilerek maç yahut set vermek bence ego tatminidir,rakibi küçük görmektir..Ayrıca ne şartta olursa olsun oyuncu oyun disiplininden kopmamalıdır..Ne kendimizi ne de karşı tarafı kandırmanın bir anlamı olacağını sanmıyorum..Sonuç olarak kişisel tercihtir,ekstra birşey söylemeye lüzum yok :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Arkadaşlar bana görede karşıdaki rakibin şevkini kırmak bu oyundaki en kötü olay olsa gerek sayıya takılmadan sayı farkı veya motive etmek için sayı vermekden ziyade kim daha iyi biliyorsa bildiklerini karşısındakine öğretme amacı taşımalı bence doğrusu budur..burdan çıkan sonuç karşımızdaki kişininde oynadığı oyundan zevk almasıve şevkinin kırılmaması olmalı eğer illaki yenmek zorunda kalırsak karşı tarafı rencide etmeden yenmeyi öğrenmeliyiz derim ben,bilirimki bilgi paylaşıldıkça değer kazanır...ve yine bilirim ki el elden üstündür...

Selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben de çocuklarla oynarken set vermekten hoşlanırım, maça yüklensem 11-0'lık skorla 3-0 kazansam ne olacakki, bazen kendi oyunumuzu oynamaktansa rakibin şevkini kırmamak, motivasyonunu düşürmemek için set, hatta maç bile veririm, bu durum o sporcunun daha iyi oyun çıkarmasına ve güvenle oynamasına neden olur

:thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

:thup:

Bunu yeni başlamış,daha 3-5 gündür raket tutan birine yapmak var,bir de belli bir düzeye gelmiş fakat yine de bizden daha düşük seviyede bir oyuncuya yapmak var..Herkesin düşüncesi farklıdır ama ben bunun yanlış olduğunu düşünüyorum..Cumartesi günü Dünya sıralamasında üst sıralarda yer alabilecek bir Liang Fu ile maç yaptım..Adam hiç birşey yapmasa da maçı zaten alacaktı..Ama kalkıpta top kaldırmaya,beni motive etmek için içeri top atmaya kalkışmadı..Takır takır servis spin yaptı ve 11-0 aldı seti..Bu durum benim şevkimi mi kırdı peki?Hayır..Çünkü haddimi biliyorum,kendimi,seviyemi biliyorum..Kısacası bilerek maç yahut set vermek bence ego tatminidir,rakibi küçük görmektir..Ayrıca ne şartta olursa olsun oyuncu oyun disiplininden kopmamalıdır..Ne kendimizi ne de karşı tarafı kandırmanın bir anlamı olacağını sanmıyorum..Sonuç olarak kişisel tercihtir,ekstra birşey söylemeye lüzum yok :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

kesinlikle bende katılıyorum bu oyundaki en kötü şeydir belki şevk kırmak lise sondayken liseler arası turnuvada ege 2.si olmama rağmen babamın hiç bi zaman dunyanın en iyilerinden olamayacagımı söylediğini hatırlıyorum bos hayallerin peşinden koşmamamı söylemişti ve ondan sonra 6 senelik bi ara werdim. şimdi tekrar heveslendim ama resmen sürünüyorum belki su an cok daha farklı bir yerlerde olabilirdim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 12 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..