Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kural

Guest Apex64

Recommended Posts

Arkadaşlar karşı taraftan gelen topu alttan keserek karşılasak daha sonra top karşı tarafın sahasına düştükten sonra rakip müdahale edemeden kendi sahama gelse oyun devam mı eder yoksa sayı benim mi olur?cevaplarsanız sevinirim. :bye:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Valla bende yapıyorum bazen bunu. Ama doğru olup olmadığını bilmiyorum. Eğer kural dışıysa sol veya sol tarafa doğru çektirerek atınca masanın sol veya sağ tarafından geri gelerek çıkıyor top. Herhalde bu da kural dışı değildir iyi günler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayı senindir yalnız top geri gelip senin sahana düşmeden önce rakip senin tarafına geçip topa vurarak sayıyı alabilir.

Filenin karşı tarafına geçip oradan topa vurmal kurallara aykırı değil.

ertan bey...bahsi geçen bu konuya göre top rakibin sahasında olsa bile onun tarafına çarpmadan topa vurabiliyor muyuz yoksa topun fileye göre bizim tarafımızda mı olması gerekiyor...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ertan bey...bahsi geçen bu konuya göre top rakibin sahasında olsa bile onun tarafına çarpmadan topa vurabiliyor muyuz

Evet vurabiliyorsunuz. Ayrıca yan taraftan filenin yan dışından da topu karşıya gönderebilirsiniz. Yani topun filenin üstünden geçmesi de gerekmiyor. Bunu söylerken tabii ki filenin altından geçmesini kasdetmiyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet vurabiliyorsunuz. Ayrıca yan taraftan filenin yan dışından da topu karşıya gönderebilirsiniz. Yani topun filenin üstünden geçmesi de gerekmiyor. Bunu söylerken tabii ki filenin altından geçmesini kasdetmiyorum.

ertan bey bunla ilgili birşeyi daha merak ediyorum...masanın dışından vurduğunuz bir top eğer masanın yanına çarparsa sayı vuruşu yapanın olur yoksa diğer oyuncunun mu...(top filenin üstünden değil masanın dışından geliyor :bye: )

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 4 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..