Jump to content
Masatenisi.org Forum

Karbon

Recommended Posts

Bir EJ oldugumdan, hic bu kadar sure ayni raketle oynamadim (5 seneyi gecirdigimi hatirlamiyorum, maksimum 2-3 sene ayni tahta ile oynamisimdir). :D: Ama karbondan once tahtanin materyal olarak bozulmasi daha mantikli bence. Tahta olan kisimlar, en azindan ust yuzey, topa her vurdugunuzda carpismanin siddetini alan kisim. Yapistirici kullanimi da bazi tahtalara digerlerinden daha cok zarar veriyor. Ayrica havadaki nem de karbonu yipratmaz ama tahtanin ozelligini degistirir. Kanimca, karbondan ziyade tahta olan kisimlar icin endiselenmek gerekir. Karbon cok sert bir madde. Sertlik ile kirilganlik da gelir, ama ust tahta katmani tarafindan siddeti azaltilan carpismanin yeterli dikey kuvveti saglayacagini dusunmuyorum. Tabii bunlar benim sahsi yorumum, bilimsel bir dayanagi yok, fikir yuruttum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yaw dün bi okçu arkadaşla konuşuyoduk,dediğine göre onlar karbon oklar kullanıyolarmış,ok kırıldığı zaman hocaları o okları ellettirmiyomuş zehirli diye :sasi:

15 seneyi aşkın carbonla oynadım.Kırıldı,merak ettim eledim,kazıdım vs...Geçenlerde kontrole gittim(yaştan dolayı,küt diye gitmeyelim :lol: )turp gibiyim(sayılır).Ne alaka yaa Çağdaş :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yaw dün bi okçu arkadaşla konuşuyoduk,dediğine göre onlar karbon oklar kullanıyolarmış,ok kırıldığı zaman hocaları o okları ellettirmiyomuş zehirli diye :sasi:

Evladim, eline batmasin diye elletmiyordur, zehirli oldugu icin degil... :lol:

Karbon zehirli degil, kursunkalemde ne var zannediyorsunuz??? Kursun olsa idi o zaman korkmaniz gerekirdi... :B:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 12 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..