Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masa Tenisi Ile Ilgili Haberler

Tufan Yalcin

Recommended Posts

Arkadaşlar 01-01-2010 tarihinden itibaren yeni bir haber sitesi ülkemizin hizmetine giriyor adı www.HaBertaraf.com

Bende bu sitede haftada bir yazılarımla ve haberlerimle Masa Tenisi hakkında çok geniş bir kitleye hitab edeceğim.Masa Tenisi'nin en azından bir haber sitesinde adının geçmesi açısından bile olsa güzel bir gelişme olarak algılıyor, site yönetiminin Masa Tenisi'ne verdiği desteğine teşekkür ediyor ve hepinizden siteye girerek yazılarımı takip edip bana destek vermenizi temenni ediyorum.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İlk yazınızı keyifle okudum. Devamını heyecanla bekliyoruz. Umarım site kısa zamanda geniş kitleler tarafından takip edilir hale gelir.

http://www.habertaraf.com/haber/88.html

Teşekkür ediyorum.Bu yorumlarınızı oradanda yapmanızı bekliyorum...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tufan Hocam inşallah bu yazılar bir devrim niteliğinde olur bütün yayıncı kuruluşlara emsal olarak yayılır. Nacizane bir fikir olarak şunu söylemek isterim. Yazınızın sonuna yapılan turnuvalar veya liglerle ilgili bir fikstür koysanız nasıl olur? İnsanları bilgilendirmek ve katılımı arttırmak açısından.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yorumların hepsinin forumumuzdan olması pek iyi değil. başkalarının dikkatini çekmediğini gçsteriyor.(en azından dün öyleydi)

Her şey zaman istiyor. Hali hazırda bu forum dışında çok fazla takip edilen veya pinpon oynamak dışında ilegilenilen bir branş değil masa tenisi. Bir yazı yazıldı diye bir anda insanların ilgi odağı haline gelmesini bekleyemezsiniz. Bir konuya ilgi artışı bekleyebilmek için, öncelikle ilgi olmamasına karşın bu tür yayınların ısrarla devam etmesi gereklidir. Bugün Tufan Abi bir yazı yazar, yarın bir TV 15 saniye ayırır, belki kişisel girişimlerle reytingi yerlerde sürünen bir masa tenisi programı yapılır... Tüm bunlar tüm bu olumsuzluklara rağmen devam etmelidir ki, insanların kulağında bir marka olabilsin masa tenisi. Siz bir insanın birkaç kez medyadan "masa tenisi" duymasını/okumasını sağlayabilirseniz, bir sonrakinde ilgi duyma ihtimali olacaktır.

Elbette şu da var ki, Tufan Abi'nin yazdığı site henüz yeni bir site, kullanıcı kitlesini henüz tam olarak oluşturmuş bir site değil. Umuyorum ki ülkenin önde gelen sitelerinden biri haline gelir, böylece daha fazla insan masa tenisi okur.

Ben şahsen elimden geleni yapmaya çalışıyorum bu konuda. Yerel basında ilimiz masa tenisi organizasyonlarının, ulusal başarılarının yer almasını sağlıyorum. Haber metnini yazıyorum, fotoğrafını ekliyorum, tüm yerel medyaya gönderiyorum. Hazır haber ayaklarına geliyor, yayınlıyorlar onlar da. Özellikle küçük şehirlerde rahatlıkla yapılabilecek birşey bu bence.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Her şey zaman istiyor. Hali hazırda bu forum dışında çok fazla takip edilen veya pinpon oynamak dışında ilegilenilen bir branş değil masa tenisi. Bir yazı yazıldı diye bir anda insanların ilgi odağı haline gelmesini bekleyemezsiniz. Bir konuya ilgi artışı bekleyebilmek için, öncelikle ilgi olmamasına karşın bu tür yayınların ısrarla devam etmesi gereklidir. Bugün Tufan Abi bir yazı yazar, yarın bir TV 15 saniye ayırır, belki kişisel girişimlerle reytingi yerlerde sürünen bir masa tenisi programı yapılır... Tüm bunlar tüm bu olumsuzluklara rağmen devam etmelidir ki, insanların kulağında bir marka olabilsin masa tenisi. Siz bir insanın birkaç kez medyadan "masa tenisi" duymasını/okumasını sağlayabilirseniz, bir sonrakinde ilgi duyma ihtimali olacaktır.

Elbette şu da var ki, Tufan Abi'nin yazdığı site henüz yeni bir site, kullanıcı kitlesini henüz tam olarak oluşturmuş bir site değil. Umuyorum ki ülkenin önde gelen sitelerinden biri haline gelir, böylece daha fazla insan masa tenisi okur.

Ben şahsen elimden geleni yapmaya çalışıyorum bu konuda. Yerel basında ilimiz masa tenisi organizasyonlarının, ulusal başarılarının yer almasını sağlıyorum. Haber metnini yazıyorum, fotoğrafını ekliyorum, tüm yerel medyaya gönderiyorum. Hazır haber ayaklarına geliyor, yayınlıyorlar onlar da. Özellikle küçük şehirlerde rahatlıkla yapılabilecek birşey bu bence.

Desteğiniz için teşekkür ederim.HaBertaraf sitesinde yapılan yorumlar site yönetimini memmun etmiş biraz önce görüştük.Bu şekilde yapılan yorumların ilgi olduğunu gösterdiğini ve belkide yazı ve haberlerimin daha sıklıkla yapılmasının daha iyi olacağını belirttiler.Sonuçta burası bir haber sitesi ve sende bana yayınlamam için vereceğin haber varsa mail atabilir ve resimde ekleyebilirsin.Önemli olan sadece Masa Tenisi ile ilgilenler için değil herkesin Masa Tenisi ile ilgili bilgi ve gelişmelerden haberdar olmasını amaçlıyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bu siteden kimlerin okuduğunun ve kimlerin yorum yaptığının o sayfada önemi yok... Önemli olan bir haber köşesinde Masa Tenisi ile ilgili bir köşe olması ve bu spora emek vermiş içimizden birinin burada hiçbir karşılık beklemeden yazıyor olması... Öncelikle okuyarak ve yorumlarımızı ekleyerek tabii ki biz destek olacağız ki; birçok medya kuruluşununda dikkati bu sporda toplanabilsin.. Biz burada bir birliksek sonuçta hepimiz ayrı bireyleriz ve o sayfa için yapacağımız yorumlar hepimizin ileride daha fazla yerde daha fazla bilgi bulmasını sağlayacak.. Lütfen takipçisi olalım...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Teveccühünüze teşekkür ederiz Tufan Abi. Sitede karakter sınırlaması var, buraya birşeyler yazayım.

Ülkemizin en güzide kurumları arasında dahi bir gerilim havası kendini hissettiriyor. İnsanlar da bu durumdan fazlasıyla etkilenmiş durumda. En ufak aksilikten olay çıkarabiliyor, gerilebiliyoruz hepimiz.

Yazınızda bahsetmiş olduğunuz kurumlar ligimizde, çeşitli siyasi görüşlerde olan sendikalar, dernekler, belediye, bankalar, kamu kurumları, ilimizin iş adamları, baro, hastaneler, okullar... yıllardır mücadele ettiler ve ediyorlar.

Ligde masada yaşanan tatlı sert rekabetin dışındaki ilişkiler inanılmaz keyif verici, insanların birbirine sevgisi, saygısı, güveni, yenileri çabucak aralarına almaları, sıcaklıklarıyla kucaklamaları bazen beni şaşırtıyor.

İçerisinde bulunduğumuz böyle karışık bir zamanda, kurumlarımız arasında küçücük bir iletişim kurabilsek bile bizim için bir onur kaynağı, bir zevk olur.

Bu kurumlar ligi, yazınızda değindiğiniz gibi, ilimiz altyapısının da en önemli destekçilerinden. İl temsilciliğine ait sadece 2-3 hazır raket, birkaç da masanın olduğu günlerden, başarıların sıradanlaştığı bu günlere gelinmesinde çok önemli bir rol üstlendi. Para yoktu, uğraşacak adam yoktu, yok oğlu yoktu.

Aylarca bıkmadan yapılan ziyaretlerle eski oyuncular toparlandı, anıları tazelendi, yeniden spora başlatıldı. Masa tenisinin tüm yaşlarda yapılabiliyor olması büyük bir şanstı. Kendilerini bir anda eski sporculuk günlerindeki duygular içerisinde buldular iş adamlarımız. Zaman içerisinde ihtiyaçlara yardımcı olmaya başladılar. Bugün 100 civarında sporcumuz var. Buradaki idareciler zorlansalar da, masa tenisini bir salon sporu olarak kabul etmeye başladılar.

Yine 1.ligdeki bayan takımımız kuruldu. Haritanın sağ sayfasından katılan tek bayan takımı. Sporcularımız, maçlar Ankara'ya verildiğinde seviniyor, çünkü 12 saatlik yol kısa mesafe sayılıyor onlar için.

Sporcularla ilgili de çok detay var aslında. Yıllarca emek verdiğiniz sporcunuzu ilköğretim 8'den sonra evlendirebiliyorlar, tam sizin için en önemli zamanlarda, mesela yaş grubunun son yıllarında ders çalışacak diye göndermiyorlar, vs...

Yazınızda değindiğiniz sapan yerine raket kullanmaları konusu olayın bizim açımızdan can alıcı noktası. Bizim sporcuların okuluna gidiyorum bazen, bir bizim çocuklara bakıyorum, bir de dışarıdakilere. Ne iyi ki sporcusunuz, ne şanslısınız ki sporcusunuz, sokakta avare gezen şu çocuklardan hiçbir farkınız olmayacaktı diyorum. Bizim küçüklüğümüzde elimizden tutulmadığı için bir yandan sinirleniyorum, bir yandan çocuklarımız için ümitleniyorum.

Sonuç olarak, çok önemli konulara değinmişsiniz yazınızda. Ellerinize yüreğinize sağlık.

Elazığ adına teşekkür ediyor, bize göre daha doğu, daha zor şartlarda olan illerimizde de çalışacak gönüllülerin varolmasını temenni ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tufan Hocam yine güzel bir konuya parmak basmışsınız ve yazdıklarınız nokta vuruşu olmuş... Ne zamandır Masa Tenisi ile bu tür sorunlara ve yapılan uygulamalara değinilmemişti. Çok iyi saptamalar olmuş. Haber sitesindeki yazılarınızın devamını büyük bir sabırsızlıkla bekliyorum ve sanıyorum ki forumdaki arkadaşlardan da çok fazla okuyan olup sizin için haber sitesinde yorum yapacaklardır. Belki biraz sizi yoracağız ama daha fazla yazı ve düşünce paylaşımı bekliyoruz sizden...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..