Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tensor Lastİkler

Recommended Posts

SEVGİLİ ARKADAŞLAR;

TENSOR LASTİKLER HAKKINDA DAHA ÖNCE BİRKAÇ YORUM YAPILDIĞINI GÖRDÜM.BU LASTİKLER HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİYE İHTİYACIM VAR.ÖZELLİKLE HANGİLERİ DAHA SAĞLAM,SERT,YUMUŞAK,ZAMKLAMAYA ELVERİŞLİ,HANGİ MARKALARIN TENSOR LASTİKLERİ MEVCUT VS.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Gökhan,

Tensor teknolojisi, Alman ESN firması tarafından geliştirilmiş olup bu teknoloji, yani "tensor" adı altında satılan tüm lastikler tek bir firma tarafından üretilmektedir. Bu nedenle, birçok markanın değişik adlarda sattığı ürünler aslında aynı lastikler olup, arada olduğu iddia edilen farklar da pazarlama stratejisinden başka birşey değildir.

benim bu konuda şimdiye kadarki kendi tecrübelerim artı diğer forumlardan öğrendiğim kadarıyla:

Andro Revolution Fire = Joola Tango Extrem = Donic Desto F1 (en sert ve hızlılar)

Andro Revolotion = Joola Tango = Donic Desto F2 = Tibhar Rapid DTecs (orta sert orta hızlı)

Donic Desto F3 = Tibhar Rookie DTecs (yumuşak ve nispeten yavaş)

Andro Impuls = Tibhar Vari Spin DTecs (en yumuşak ve en yavaş)

lastikler olup ayrıca:

nittaku moristo, yasaka xtend gibi daha birçok lastik te "Made in Germany" yani tensor teknolojisi ile üretilmektedir.

bunlardan, "andro revolution glue" (zamklamaya uygun özel versiyon) ile bir müddet oynadım ama, ne özellikleri ne de dayanıklılığı beni tam tatmin etmedi.

zaten "tensor" lastiklerin en büyük sorunu dayanıklılığı... şu ana kadar en çok şikayet bu konuda geliyor. en büyük özellikleri zamklanmadan oynanılmaları, ancak böyle bile ömürleri birkaç aydan fazla değil...

sana daha geçtiğimiz hafta sonu başıma gelen bir "tensor" faciası ile örnek vereyim. bir yerde çok uygun fiyata Yasaka XTend SG (yani Speed Glue versiyonu) buldum ve aldım. geçen cumartesi, lastiği, her lastiği zamkladığım gibi zamklayarak antrenmana gittim. ilk etapta lastikten, oyun özellikleri açısından çok memnun da kaldım; ancak daha 1 saat geçmedi ki, lastik yırtılmaya başladı :sasi:

öte yandan, tensor ile karıştırılan, ama Butterfly tarafından geliştirilmiş bir "High Tension" teknolojisi var... bu teknolojiyle üretilen lastikler de kendinden zamklanmış özelliği taşımaktalar. bu lastiklerin en ünlüleri:

Bryce, Cermet, Catapult ve Raystorm (kısa tırtıklı)

Bryce ile Cermet ayrıca zamklamaya uygun olmakla beraber, Catapult için bu kesinlikle tavsiye edilmiyor. Zaten Catapult, bana göre, high tension ya da tensor tipi lastikler arasında en iyisi ve dayanıklısı. bu lastikle de zamklamadan 1 sene kadar oynadım ve çok memnundum. oldukça yumuşak (sriver fx kadar) bir süngeri var, ayrıca üst lastiği de yumuşak. Cermet ise bana göre, zamklanarak oynanabilen high tension lastikler arasında en iyi olanı, iyi zamklandığında oynaması tam bir zevk. Bryce ise zaten rüştünü defalarca ispat etmiş bir lastik, onu anlatmaya gerek yok zaten.

son zamanlarda Çin'de de bir "tensor" lastik patlaması yaşanmakta olduğu gelen haberler arasında. özellikle Gold Palm firması, Palio CJ 8000 ve Hadou'nun birçok sertlikte tensor versiyonlarını çıkardı ama bunlar gene de oldukça sert lastikler... ayrıca Türkiye'de de bulunduklarını sanmıyorum...

umarım bu bilgiler işine yarar...

Ping the very tensioned Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Ferrokrom

bir arkadaş bir konuyla ilgili soru sormuş; ben de bu konuda bildiklerimi/öğrendiklerimi/duyduklarımı yazarak ona yardımcı olmaya çalıştım.

Öncelikle, tüm "Made in Germany" yazan tensor lastiklerin eşit olduğunun nerede yazılı olduğunu merak ettim doğrusu. Birbirinin aynı olan lastikler olduğu yazılı ama hepsinin eşit olduğu gibi bir iddia yok zaten. Lütfen önce, yazılanları doğru okuyup doğru anlayalım.

Sonra da, eğer konuyla ilgili bir bildiğin varsa, ya da yazılanların aksine bir bilgi var ise elinde, onu buraya açık olarak yaz ki, biz de öğrenelim. Eğer konuya katkıda bulunacak birşey yazamıyorsan, "gölge etme" başka ihsan istemez...

"yok artık" "...zırvalığı" gibi düzeyi konusunda soru işaretleri uyandıran yorumların bu forumda istenmediği konusu son günlerde oldukça sık yinelenmekte ama demek ki sen bunları da okumuyorsun ya da anlamak istemiyorsun...

saygılar...

Ping

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

:alkis::alkis: ping :thup:

@Ferrokrom: Yorum yapacak ve pozitif katkida bulunacak bir bilgin yoksa o zaman hic yorum yapma, yok eger konu hakkinda kafanda soru isareti olusmussa da bunu da saygi cercevesinde dile getir, mesela "Yok artik, bu ne zirvalik!" gibi bir yorum yerine "Ben tam anlayamadim, butun Almanya uretimi tensor lastikler ayni mi gercekten?" seklinde bir soru sormak da mumkun. O zaman eminim ki bu sorunun adreslendigi kisi sana bilgisini aktarmaya calisacaktir. Burda hepimiz birseyler paylasmaya calisiyoruz, iyiniyetle oturup yazilanlara cevap veren uyelerimizi niye rencide edecek sekilde yorum yapiyorsun ki? :down:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 19 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..