Jump to content
Masatenisi.org Forum

Nasıl Servis Kullanırsınız?

Guest DaZamkZenZ

Recommended Posts

Benim servisim bol falsolu forehand, penhold da tutuş şeklim. Karşılaması gerçekten zor, bazı arkadaşlarım henüz karşılayamadı :D Ancak bir sorun var, yüksekten karşıladıklarında benim verdiğim falso yüzünden top masaya düşer düşmez çok ani yön değiştiriyor ve düz bir şekilde karşılamak zorunda kalıyorum. Karşımdaki kişi de istediği şekilde karşılık veriyor. :(

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 months later...
  • 8 months later...

benim de iki çeşit servis stilim var biri düz ve oldukça hızlı bir servis diğeri ise keserek atarım ve iki servisimde çok alçaktan gelir hızlı servisimi attığımda karşımdaki kişi nasıl vurabileceğini tam kestiremiyor ve rakete fazla güç uyguluyor bu sefer top dışarı çıkıyor ikinci servisimde ise gerçekten çok fazla kesiyorum eğer hiç bir sorun olmazsa top benim masama değip karşı masaya değince tekrar benim masama doğru hareketleniyor eğer rakip zamanlamayı ayarlayamazsa servisi karşılayamıyor. Neredeyse oynadığım bütün kişiler servisten maçı kazandığımı söylüyorlar ancak karşılayabilseler de onları yenebileceğimi biliyorlar. :bye: :bye: :bye:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

benim de iki çeşit servis stilim var biri düz ve oldukça hızlı bir servis diğeri ise keserek atarım ve iki servisimde çok alçaktan gelir hızlı servisimi attığımda karşımdaki kişi nasıl vurabileceğini tam kestiremiyor ve rakete fazla güç uyguluyor bu sefer top dışarı çıkıyor ikinci servisimde ise gerçekten çok fazla kesiyorum eğer hiç bir sorun olmazsa top benim masama değip karşı masaya değince tekrar benim masama doğru hareketleniyor eğer rakip zamanlamayı ayarlayamazsa servisi karşılayamıyor. Neredeyse oynadığım bütün kişiler servisten maçı kazandığımı söylüyorlar ancak karşılayabilseler de onları yenebileceğimi biliyorlar. :bye: :bye: :bye:

öyle bi anlattın ki ..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 months later...

önce rakibin gözlerinin içine iyice bakarım sonra topu 4-5 kere masaya çarptırırım ve topu 2 metre havaya atarım tam topa vuracakken ayağımı yere sertçe vurup ses çıkartırım ve topa verebildiğim kadar yan spin verir karşıya yollarım

Sayın ping pong arkadaşım. Bana bu servisten atmanızı rica etsem mümkün müdür? Özellikle göz teması konusunda problemlerim var, bunu sizinle antrenman yaparak hallederim diye umut ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...
  • 2 weeks later...

ben fili dibi kısa kenar pendulum atarım (reverse ve normal) rakibi açarım masadan sonra dağıldıysa öbür köşeye dağılmadıysa spinle başlarım ralliye ofans şansı da bende kalır.

kesik ve topspinli servisleri de iyi attığımı düşünüyorum veya uzun sidespin'i çok kritik sayı ise servisi bunlar ile değiştiririm pendulum numarasına atarım rakip öyle karşılar şaşırır. uzunda vururum gafil avladıysam spinliyi kesik zannederse zaten gider kesik de köşeye kısa ve dolu olursa bir flick şansı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben lise yıllarında oynarken 21 sayılık setlerde beşer servis atardık. Seyirciler ( beş servis beş sayı bir tebessüm on sayı) diye tezarühat yaparlardı. Yaptırabiliyorsanız sizlerede yakışır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Oyunumda bir numara yok da :)

Adam gibi konsantre olup + artist gibi topu havalara atmayıp vede bileği layıkıyla çalıştırırsam topu ağlatıyorum.(fh= hurricane national)

Ama bu dediğim oldukça nadir oluyor :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...
  • 1 month later...
  • 10 months later...

adamına göre, eğer masaya çok yakın duruyorsa uzun servis atarım bi afallatırım eğer uzak duruyorsada yakına atmaya çalışırım. servisi kullanırken ise yere sertçe ayağımı vurmak suretiyle ses çıkartıp topu bi 40-50 cm kadar havaya attıktan sonra sol köşeden forehand ile her ne kadar tam oturtamasamda düz pendelum sevis atarım.

başka olarak ise backhand kesik servis ve forhandden sağ köşeden elimi bükü verebildiğim kadar side spinle rakibin forehandine atmak olur, eğer çok iyi topsipin yapmıyosa genelde dışarı çıkıyor top zaten :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 8 months later...
  • 3 weeks later...

İlk anda aklıma gelen çok aktif olarak kullandığım 12 çeşit servisim var. Dengeli dağılım şeklinde Falso, Kesme ve Spin olarak. (Gerekirse hepsini tarif etmeye çalışırım)

Oyun içerisinde hepsini kullanırım. Rakibin herhangi birisine alışmasına tahammülüm yok.

Özellikle servisin oyunun gidişatına etki ettiğini düşünüyorum. Bu yüzden nasıl sayı almayı hedefliyorsam ona göre servis atarım.

Rakibin servisle oyunu domine etmesine ise genelde izin vermemeye çalışırım, bunun için çaba sarfederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 year later...
  • 1 year later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..