Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tsp Curl Bamboo P1 Chop Yapmak Için Uygun Bir Tırtıl Mıdır ?

ommon

Recommended Posts

TSP Curl Bamboo P1 chop yapmak için (masadan uzakta kesmek için) uygun bir tırtıl mıdır ? Bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirlerse sevinirim.

Merhaba

Uygundur ve uzun tırtıllar içinde dünya sıralamasında ilk30 da iki sporcu tarafından kullanılmıştır..profesyonellerin tercih ettiğ bir uzun tırtıldır...Banagörrede uzak ara ile en iyi uzun tırtıldır diyebilirim..yalnız kullanması pek basit değil,ama zamanla alışılıyor...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Uygundur ve uzun tırtıllar içinde dünya sıralamasında ilk30 da iki sporcu tarafından kullanılmıştır..profesyonellerin tercih ettiğ bir uzun tırtıldır...Banagörrede uzak ara ile en iyi uzun tırtıldır diyebilirim..yalnız kullanması pek basit değil,ama zamanla alışılıyor...

yasaklanan tsp bamboo curl p1 'in yüzey sürtünmesi çok düşüktür, uzaktan kesme için de kullanılır ancak bu iş için profesyoneller ( joo se hyuk,

chen weixing, chtchetinine ) tsp bamboo curl p1 degilde yüzeyi birhayli iyi top tutan ve pütürleri aşırı derecede esnek tsp curl p1r'yi 1.0 ve 1.5 mm

gibi sünger kalınlıklarıyla kullanıyorlar, topa kendiniz falso vermek istediğinizde, sünger, üstü top tutan bütün pütürlü ve düz lastiklerin bu özelliini arttırıyor..mesela, rakibin spinini topun dönüşünden daha hızlı keserek falsosunu arttırmak..sürtünmesiz uzun pütür ile gelen spini daha dolu hale getiremiyoruz, çok az sürtünmeli bamboo curl p1 ile bu bir miktar mümkün (ve oldukça tehlikeli ancak joo veya chen'in düzeyinde yeterli değil), curl p1r ile bu açıdan mukayese kabul etmez.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

Aldım denedim. Alışması uzun bir süreç isteyen bir lastik. Hele düz lastikten pütüre geçmeye çalışan biri için gerçekten zor bir lastik.

Düzden uzun pütüre geçmeye çalışıyorsanız ve kolayca kısa zamanda alışacağınızı bekliyorsanız hayal olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aldım denedim. Alışması uzun bir süreç isteyen bir lastik. Hele düz lastikten pütüre geçmeye çalışan biri için gerçekten zor bir lastik.

Merhaba

İllede uzun pütürle oynamak istiyorsanız,düz lastiğe en yakın uzun pütür butterfly feint long ııı gibi gözüküyor...

aşağı yukarı düz lastiğin özeliklerini taşıdığı gibi alışması kolaysüngeri yumuşak pütürleri nisbeten sert bir uzun tırtıl masadan açılıp kesmek için ideal.....eksileri üst yüzeyi sürtünmeli olduğu içinsevis karşılama ve dolu boş toplara karşı verilen tepkilerde zorluk....hali hazırda son avrupa şampiyonasında ilk onaltıda elenen ruwen filusun backhand lastiğ tabi matsushitayıda unutmamak lazım....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 months later...

Merhaba

İllede uzun pütürle oynamak istiyorsanız,düz lastiğe en yakın uzun pütür butterfly feint long ııı gibi gözüküyor...

aşağı yukarı düz lastiğin özeliklerini taşıdığı gibi alışması kolaysüngeri yumuşak pütürleri nisbeten sert bir uzun tırtıl masadan açılıp kesmek için ideal.....eksileri üst yüzeyi sürtünmeli olduğu içinsevis karşılama ve dolu boş toplara karşı verilen tepkilerde zorluk....hali hazırda son avrupa şampiyonasında ilk onaltıda elenen ruwen filusun backhand lastiğ tabi matsushitayıda unutmamak lazım....

ONUDA DENEDİ.AMA MALESEF MUAFFAK OLAMADI KISA SÜREDE :) AH KANKAM AHH ...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ONUDA DENEDİ.AMA MALESEF MUAFFAK OLAMADI KISA SÜREDE :) AH KANKAM AHH ...

Hemen öyle muavfak olmak var mı ,pütüre hakaret olur alışmak için en az 6 ay gerekli ...kendi düzeyim için konuşuyorum...ilk taktığımdabende çok bocaladım ve bir müddet sonra çıkardım ,hatamı sonradan anladım backhandimin hissizliğiymiş....tekrar düz lastik backhand tarafına tabiki..3-5 ay devamlı antreman belli bir düzeye getirdim backhandimi bir standarta oturdu backhandler ve bir gün tesadüfen backhand tarafında arkadaşın pütürüyle oynadım...aaa oda ne sanki uzun zamandır pütürle oynamışım...ve şimdi backhandim tekrar pütürlü ve bu oyun stilinden çok memnunum yalnız bir şey gözlemledimforehandtarafından aktif oynamak ,hücüm şart,o zaman oyunun kalitesi ortaya çıkıyor,eğer yukarda bahsettiğiniz arkadaşda aynı yolu denerse büyük ihtimalle başarır....Soru backhandiniz iyiyse niye pütür takılsın??? cevappütüre karşı oynamış tanıyan az oyuncu var maç alma şansınız yüksek

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet tsp yi taktım denedim, bir iki antrenman sonrası bana uygun olmadığını anladım ve çıkardım. Daha sonra Turushan abiden aldığım superantiyi taktım ve uzun bir süre onunla oynadım ve superantiye alıştım. Güzel maçlar çıkarmaya başladım. (tades1981 bilir) şimdi tekrar uzun pütür taktım ve sanki uzun zamandır pütürle oynuyormuş gibi kısa zamanda alıştım. Bunda anti kullanmamın etkisinin olduğunu düşünüyorum. Yakın blok, uzaktan kesme, itme gibi vuruşları yapabiliyorum. Tabi dahada antrenmanla dahada iyi duruma gelmek mümkün. Superantiyi sadece bir konuda arıyorum oda kesik toplara şut çok kolay ve çok etkili oluyordu. Uzun pütürle biraz zorlanıyorum ama bununda üstesinden geleceğimi düşünüyorum. İşin özeti antrenman, antrenman ve antrenman.

Özcan

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..