Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yurt Dışından Bir Mal Nasıl Alabilirim?

Guest Erman

Recommended Posts

Selam arkadaşlar;

Amerikalı bir arkadaştan bir tahta alacağım fakan ne o tahtayı göndermeyi biliyor ne de ben parayıbiliyorum.NOT:Kredi kartım yok.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. :fildir:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sana ancak kargoyla yollayabilir.Sanırım 'UPS' kargo olur . Ama kredi kartın yoksa parayı ulaştırman zor.Ancak ondan bir banka hesap numarası alman gerekiyor.Tahminim Amerikada HSBC bank olması lazım ona sorarsan daha iyi ;böylelikle o bankada hesabı varsa havale yaparsın .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selamlar,

Yurtdışına para göndermek için, aklıma gelenler şunlar:

1. bir banka aracılığı ile gönderebilirsin.

Her türk bankasının amerikada muhabiri - yani karşılıklı çalıştığı bir bankası var. o nedenle istediğin bankadan istediğin bankaya para göndermek mümkün. Bunun için tahtayı satacak kişinin çalıştığı bankanın adının ve hesap numarasını al ve kendi çalıştığın bankanın kambiyo bölümüne gidip yurtdışına EFT yapmak istiyorum de.

Hatta bazı bankaların amerikada şubesi var. Mesela ziraat bankasının Newyork şubesi var. Sana tahtayı satan kişi newyork da ise parayı ziraat newyorka isme gönderip (5th avenue'da şube) oradan almasını söyleyebilirsin.

2. para transfer sistemlerini kullanabilirsin.

Mesela western union. İstediğin şehre ve kişiye para gönderebiliyorsun. Ama genelde bu sistem çabuk ve kolay olmasına rağmen daha pahalı oluyor. Türkiye'deki bankaların çoğu western union gibi bir para transfer sistemine dahil. Bu sistemin bir faydası karşıdaki kişinin bir hesap numarası olması gerekmiyor. (Bir nevi fazla gelişmiş posta havalesi) Mesela oyakbank western union sistemina dahil bir banka. Yanlış hatırlamıyorsam dışbank'tada var western union.

3. Amerikada çok yaygın olarak kullanılıyor, ama bilemem ne kadar güvenli olur, ben olsam kullanmazdım ama; posta ile çek gönderebilirsin.

Gidip bir bankaya ödeme yapacağın kadar para yatırıp karşılığında o tutarda bloke çek alabilir ve posta ile gönderebilirsin. (Bunu amerikalılar çok yapıyor, mektupla çek gönderiyorlar ama dediğim gibi tavsiye etmem, neticede başka birinin eline geçebilir, ama bir yöntem bilgin olsun diye yazdım.....)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

guzel bır yol FED*EX yada UPS bunlar uluslararası calısıyor en kolay ve guven lı yol bu fırmalrının burolarından bır zarf alıyosun ıcıne parayı koyuyosun tabı zarfın altlı ustune ıcıne bır sıyah kagıt agzını sıkıca kapatıyosun ve gonderıyosun guvenlı bır yol hemde western unıondan daha karlı oldugu da kesın aynı sekılde arkadasından tahtayı sana gonderır ok :bonus:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..