Jump to content
Masatenisi.org Forum

Raket Sap Şekliniz Nasıl?

Guest buburabak

forumun genel kullandığı sap şekli:P  

141 oy

1. 1. saplar

• Anatomic
      23
    • Straight
      35
    • Flared
      56
    • Chinese penhold
      6
    • Japannese penhold
      1

This poll is closed to new votes

Recommended Posts

Google'da görsellerden Flared (FL), Anatomik (AN) ve düz sap-straight (ST) sap yazarak bulabilirsiniz...

http://masa-tenisi-okulu.tr.gg/raket-bilgileri.htm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

ben normalde anatomic tahta ile oynuyordum farklı bir hazır fl raket aldım fakat sapı çok inceydi. yeni donic tahtamı sipariş ederkende endişelerim vardı ama kalınlığı,ele oturuşu on numaraydı. raketten rakete farkediyor birazda kanımca :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

merhaba

şimdiye kadar bir tahtam hariç (timo boll spirit st) hep flared kullandım.açıkçası st olduğu için tahtaya hiç ısınamadım.öte yandan bence bu biraz da bir markanın ve onu yapan ustanın el becerisiyle ilgili.bazıları aslen fl kullansa da bazı tahtaların fl modelleri eline oturmayabilir.kimisi kalın fl kimisi ince fl olabiliyor. bu yüzden mümkünse internetten hemen almak yerine mağazada sapı denemek ve ön yargılı olmamak.bu arada ankete conic (fl benzeri ama kavisi yok.yani fl ile st arasında) de listeye eklenseydi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 7 months later...
  • 1 year later...

Ben fl kullansamda, denediğim bir St . clipper Wood harika geldi. Sonra kendi sap seklimi zımpara ile kendim oluşturuyor um.

Şöyle ki ;

St. Sap kesinlikle köşeli olmamalı. Yuvarlatirim. Sapın son kısmını az daha incelterek zımparalarim. Ayrıca sapın ön tarafında incelterek ve oval şekilde zımparalarim. Yani ortadan hafifçe bombeli avucunun ortasını dolduran. İşaret ve baş parmağı mın geldiği yerde ise fh. Bh. Dönüşü rahatça olan, bu dönüşlerde raketin son kısmının elimin arka kenarına takilmadigi kendi anatomik stilimde diyebilirim. Raketi mi sapın ön ve arkasındaki incelen bombeyle her türlü hareket ettirken, ortada avucuna oturan kısım elimden firmalaya engel oluyor.

HUAWEI G7-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 5 months later...
  • 4 years later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 9 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..