Jump to content
Masatenisi.org Forum

Bel Fıtığı Ve Kireçlenme Masa Tenisine Karşı ! :)

Guest cucar

Recommended Posts

Bel fıtığı başlangıcı ve kireçlenme teşhisi ile yaklaşık 1 aydır fizik tedavi görüyorum.

Doktor daha ağır sporlar yapmama rağmen içlerinden masa tenisini seçerek yasakladı.

söylemi şu; masa tenisinde çok ani ve sert bel hareketleri mevcut bu durum senin için tehlikeli.... v.s. v.s.

Benimle aynı dertlerden müzdarip arkadaşlarım var mı ?

onlar ne yapıyorlar merak ediyorum ?

Bana tavsiyeleri var mı?

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bel fıtığı başlangıcı ve kireçlenme teşhisi ile yaklaşık 1 aydır fizik tedavi görüyorum.

Doktor daha ağır sporlar yapmama rağmen içlerinden masa tenisini seçerek yasakladı.

söylemi şu; masa tenisinde çok ani ve sert bel hareketleri mevcut bu durum senin için tehlikeli.... v.s. v.s.

Bana tavsiyeleri var mı?

Saygılar.

Bende aynı dertten muzdaribim. Size söylendiği gibi banada masa tenisi için uyarı yapıldı. Bizim sorunumuz çok iyi vucudu ısıtmadan oyuna başlamak ve atak oynayıcam derken bele aşırı ani hareketler yaptırmaktan kaynaklanıyor. Şuan oyun stilimi değiştirmeye çalışıyorum. Daha kontrollu ve atak yapıcaksamda backhand tarafımla yapmaya çalışıyorum. Vuruşları belden değil koldan ve bilekten yapmak bizim için daha doğru olacaktır düşüncesindeyim. Tabi bunlar benim fikrim, doktorunuz size neyi tavsiye ettiyse onu tercih etmelisiniz. Neticede sağlıklı olabilmek için spor yapıyoruz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aynı dertten neredeyse 10 senedir ciddi bir antrenman yapmayan genç bir arkadaşım da muzdarip. hatta aynı gün benim de eklemlerim ve kasığım biraz fazla yüklendiğim için ağrımıştı. Daha dikkatli oynamaya özen gösteriyoruz artık. Fıtığa bariz bir şekilde sebep olabilir çünkü ikimiz de kasık ve belimiz ağrıyarak ayrıldık salondan. iki gün oy belim oy kolum diye gezmesi de cabası.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bilinçsizce spor yapıyoruz,bunun sonucunda da kendimize fayda sağlamak yerine zarar veriyoruz..spin çekerken tüm vücudu kullanıp dengeli şekilde çekmek varken ''hurrra'' diye yukarı kalkıyoruz spin etkili olacakmış gibi..ne oluyor sonra?bel,omurilik ciddi şekilde hasar görebiliyor..Hakan beyinde dediği gibi artık bilekten ve koldan oynamanız gerekiyor..böylece hem fazla yorulmamış,hemde belinize hasar vermemiş olursunuz..yarından tezi yok bu iş için en uygun lastik çeşidi olan çin lastiğinden 1 çift alın ve bilekten oynamanın rahatlığına,keyfine varın..avrupa lastiğiyle bilekten oynamak çok zor..çin lastikleri top tuttukları için bilekten çok rahat spinler çekebiliyorsunuz..benim size tavsiyem bu olabilir ancak..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bana tavsiyeleri var mı?

Saygılar.

aynı durumu yaşıyorum bikaçgün öncede bel rahatsızlığıma rağmen turnuvaya katılacağımı yazmıştım(akçaabat)ama benim doktor tenisi asla bırakma devam et dedi.geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bende aynı dertten muzdaribim. Size söylendiği gibi banada masa tenisi için uyarı yapıldı. Bizim sorunumuz çok iyi vucudu ısıtmadan oyuna başlamak ve atak oynayıcam derken bele aşırı ani hareketler yaptırmaktan kaynaklanıyor. Şuan oyun stilimi değiştirmeye çalışıyorum. Daha kontrollu ve atak yapıcaksamda backhand tarafımla yapmaya çalışıyorum. Vuruşları belden değil koldan ve bilekten yapmak bizim için daha doğru olacaktır düşüncesindeyim. Tabi bunlar benim fikrim, doktorunuz size neyi tavsiye ettiyse onu tercih etmelisiniz. Neticede sağlıklı olabilmek için spor yapıyoruz.

Hakan Kardeşim,söylediklerine aynen katılıyorum.Seninle konuşmuştuk,bunları..Ama en önemli şeyi söylememişsin bence..Fazla kilolarımız.. :D: Fazlalık 1 kilonun bile omurga üzerindeki etkileri malumken... Bende yaklaşık 10 yıldır belde 2 fıtıkla spordan kopmamaya çalışan,normal fizik tedavi yöntemlerinden,akupunktura kadar,(tabiiki doktor kontrolünde) birçok yöntem deneyen arkadaşınız olarak öncelikle tavsiyem, fazla kilo problemi olan arkadaşlar spor yapmak istiyorlarsa,bunlardan kurtulmaları gerekiyor...Yok, boğaz meseleleri daha önemli diyorsanız... Hakan kardeşim in dediği gibi çok kontrollü olmaları gerekiyor..Bel egzersizleri ile kaslar sürekli kuvvetli tutulmalı..Bel işi şakaya gelmez..Herkese acil şifalar...Selamlar..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hiç başıma gelmez sanmıştım ama MR da bende de 2 tane orta seviyede fıtık ve fizik tedavi çıktı.

Bendeki MR görüntüleriyle internetten bulduğum bel fıtığı MR larını karşılaştırdığımda bende nerede ise hiçbirşey yok gibi görünüyor ama doktor öyle demedi maalesef...

Edit: Başka bir doktora daha gittim o da ciddi bir durumun yok, fizik tedavi hareketleri yap her sabah dedi...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hakan Kardeşim,söylediklerine aynen katılıyorum.Seninle konuşmuştuk,bunları..Ama en önemli şeyi söylememişsin bence..Fazla kilolarımız.. :D: Fazlalık 1 kilonun bile omurga üzerindeki etkileri malumken... Bende yaklaşık 10 yıldır belde 2 fıtıkla spordan kopmamaya çalışan,normal fizik tedavi yöntemlerinden,akupunktura kadar,(tabiiki doktor kontrolünde) birçok yöntem deneyen arkadaşınız olarak öncelikle tavsiyem, fazla kilo problemi olan arkadaşlar spor yapmak istiyorlarsa,bunlardan kurtulmaları gerekiyor...Yok, boğaz meseleleri daha önemli diyorsanız... Hakan kardeşim in dediği gibi çok kontrollü olmaları gerekiyor.. Bel egzersizleri ile kaslar sürekli kuvvetli tutulmalı..Bel işi şakaya gelmez..Herkese acil şifalar...Selamlar..

Evet sana katılıyorum Ersun, herşeyin başı fazla kilo... Hemen kurtulmak lazım... Benim gibi etobur bir insan nasıl zayıflar onu bilemiyorum ama ... spor yapabilmek için sanırım daha fit bir beden şart...

Birde spor yaparken ısınmayı ihmal etmesek iyi olucak... :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Arkadaşlar,

Özellkle bel problemi çekenler.

Doktor kontrolünde olacak şekilde Tibet'in Gençlik Pınarı (Ing: 5 Tibetan Rites) denen hareketleri bir incelemenizi tavsiye ederim. Youtube da videoları da var, izleyebilirsiniz, nasıl yapıldıklarına dair... Her sabah kalktığınızda ve masa tenisi oynamadan önce de ısınma hareketleri olarak yapabilirsiniz.

Ben çok faydasını görüyorum şu anda. Iki haftadır yapıyorum. Tüm bel problemlerim ortadan kalktı denebilir.

Özellikle uzak doğu olaylarıyla akupunktur vs. ilgilenen doktorlar bu hareketleri iyi biliyorlar...

Selamlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 5 years later...

Yaklaşık 4 - 5 ay önce endoskopik bel fıtığı ameliyatı oldum.. Açıkçası tekrar masa tenisi yapamazsın diyen oldu ama bu endoskopik yöntemi uygulayan doktorum Ali Güven Yörükoğlu'nun tavsiyelerine uyarak başladım.. Bu ameliyatı olmadan iyi araştırın arkadaşlar, zira spor yapıyorsanız daha fazla araştırın ameliyatı kime olacağınıza ona göre ameliyat olun.. Arkadaşlar tam endoskopik yöntem hem kas ve doku kaybını engelliyor, hem de çok kısa bir zamanda yaptığınız spora geri dönüyorsunuz.. Hepinize geçmiş olsun..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 10 months later...
  • 4 weeks later...

Bende de düz tabanlık var kısmen, ortopedik ayakkabılar ile düzelse de az biraz son zamanlarda aldığım kilolar ile sol topuğumda aşırı derecede sızlanmalar baş gösterdi. Kilo verirsem geçer dedim 6 kilo verdim. Tabanlık kullandım yine de devam etti. Biraz daha kilo vermeye bakıyorum şimdi. Bir de beldeki şikayetler zaman zaman bende de oluyor. Bir arkadaşımız yazmış vuruşları belden yapmamalı diye; bilek ve koldan nasıl yaptığımızı anlarız sanırım ben de belden alıyorum gücü çünkü.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 years later...

arkadaşlar benim de moralim alt üst. dün itibari ile malesef bel fıtığı başlangıcı olduğunu öğrendim. Hemen internetten ameliyatsız çözümlere bakayım dedim.İnternette kinezi terapi diye bir sistem gördüm. Acaba ne kadar dayda ediyor ? biraz araştırdım da rusya da varmış bu sistem bir kaç senedir de ülkemize gelmiş. Egzersizlerle bel fıtığını hallediyorlarmış. Sitelerini de aşağıya koyuyorum daha önce yapan bilen varsa lütfen fikirlerini yazsın.

bel fıtığı

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
Tarih: 14.01.2019 Saat: 10:35, maxiimuss yazdı:

arkadaşlar benim de moralim alt üst. dün itibari ile malesef bel fıtığı başlangıcı olduğunu öğrendim. Hemen internetten ameliyatsız çözümlere bakayım dedim.İnternette kinezi terapi diye bir sistem gördüm. Acaba ne kadar dayda ediyor ? biraz araştırdım da rusya da varmış bu sistem bir kaç senedir de ülkemize gelmiş. Egzersizlerle bel fıtığını hallediyorlarmış. Sitelerini de aşağıya koyuyorum daha önce yapan bilen varsa lütfen fikirlerini yazsın.

bel fıtığı

Selamlar ,

4 yıl önce bel fıtığı başlangıcına yakalanarak en ince ayrıntısına kadar çözümü bende araştırdım 1 yıl fizik tedaviler vs herşeyi denedim.

Sizin tek çözümünüz şu an Kayroterapiye (manuel terapi).

Osmanbey de Amerikalı bir kadın bu işin uzmanı kesin faydasını göreceksin. Dilersen başka uzmanlardan da seans ile tedavi olabilirsin.Tedavi seansı 2 yıl önce 200 civarıydı 2-3 seansda düzeldim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 24 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..