Jump to content
Masatenisi.org Forum

Atak Bir Oyun Için Hangi Lastik Ve Tahta

Guest Can

Recommended Posts

• 2 weeks later...
  • 2 months later...
orta dereceli işimi görecek bir lastik ve tahta

bu ifadeyi gorunce aklıma ilk olarak bir cift sriver serisi lastik (belki backhand daha ince ve daha spinli bir lastik olabilir) ve all veya off- bir tahta geldi. tahta da gene primorac off- tahta olabilir. biraz butterfly'dan gittim ama bence cok uygun olur bu kombinasyon orta dereceli ve her işi yapan bir raket isteyene.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben atak oynamasını seven birisiyim.kendime orta dereceli işimi görecek bir lastik ve tahta arıyorum.sizce ne kullanmalıyım.

bence off+ bir tahta..mazunov olabilir....üstüne de sriver fx 2,1 alabilirsin...gayet atak bir raketin olur böylece :dans::dans::dans::dans:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

CAN sen normalini kullanamıyor musun. :lol::isterim::isterim:

Normal??? :acaba:

bence off+ bir tahta..mazunov olabilir....üstüne de sriver fx 2,1 alabilirsin...gayet atak bir raketin olur böylece

off+ bence gereksiz bir hiz kategorisi bizim gibiler icin, onun nimetlerinden cok fazla antreman yapanlar faydalanabilir. Dunya capinda atak oynayan her oyuncu off+ mi tercih ediyor? Kesinlikle bizden fazla antreman yapiyorlar, vuruslari cok daha duzgun, ama off+ kullanmayan cok. Bence off- veya off bir tahta hiz acisindan yeter de artar, kontrollu olsun, her topa atak yapamam diyenler off'dan da vazgecebilirler bence. Benim tavsiyem Stiga off- bir tahta ve lastik olarak da 1.9-2.0mm civari lastikleri gecme. paddlepalace.com ve ping-pong.com'un boyle kombolari var, fiyatlari aldiginiz tahta ve lastikleri dusunurseniz makul. Gonderme ekstra $20, ama bir arkadasla isterseniz kisi basi $10 olur ekstra, yaptiklari indirim de daha fazla. Bu arada ekstra bilgi: Tube light off- ve Energy guzel tahtalar mesela. Hafif bir raketim olsun diyorsan Nittaku Moristo lastiklerle kombo yapabilirsin 1.6mm lastikler bir suru 2.0mm lastik kadar hizli, kontrolu iyi. Bence basarili lastikler, omurleri bir Butterfly kadar uzun degil ama.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaslar bahsettiginiz sitelere bende girdim ama ingilizcem pek ii olmadıgı için anlayamadım :(bende toplama bi raket almayı dusunuyorum bu ilk raketim olucak..almışken ii bişey alayım dedim ama nasıl bi raket almam gerektigini bilmiyorum..oynadıgım en ii raket hazır olan buttrfly 7000 di o hosuma gitmişti ama eminim ii bir toplama ondan daha ii olur..ben hucum oynamayı seven biriyim spin atmayı daha yeni yeni ogreniyorum ama cok hoşuma gidiyo spin atmak:)ii bi raketle bu daha da zevkli olucak!almak istedigim raket bide uygun bişey olması lazım..bana tavsiyelerinizi bekliyorum..alırsam nasıl toplamam gerektigini bile bilkmiyorum?:(gaiba bu konuda cok bilgisizim:(ama onun için bu forumdayım sizin gibi bilgili arkdaslarımdan yararlanmak için dimi..neyse fazla uzatmayayım..msjlarınızı bekliyorum ii gunler..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

..ben hucum oynamayı seven biriyim spin atmayı daha yeni yeni ogreniyorum ama cok hoşuma gidiyo spin atmak:)ii bi raketle bu daha da zevkli olucak!almak istedigim raket bide uygun bişey olması lazım...

Her zamanki tavsiyemi yapayim, oyunu daha yeni gelistirdigin icin hizli raketlerden, gergin lastiklerden uzak durman daha iyi. Yani All+ tahta Sriver L 1.9mm cok iyi olur. Grubba All+ guzel bir tahta, ama All+ tahtalar birbirine benziyor, o yuzden herhangibirini tercih edebilirsin. Istanbul'da isen Ender Spor'a (Eminonu, Altin han'in alti) bakman mumkun. Boyle bir komboyu Turkiye fiyatlari ile 65 oyro civarina mal etmen mumkun. Internetten de soyledigim sitelerden Stiga'nin Allround Classic tahtasi'nin kombosu olabilir, combo specials tarafinda var, lastiklerde de 1.9mm'i gecme (onun fiyati da 70-80 $ arasi idi galiba, shipment 20$ civari olmali, free assembly opsiyonunu secersen senin icin raketi cok duzgun sekilde yaparlar), lastikler icin Stiga Mendo 1.8, Tibhar Rapid 1.8, Nittaku Moristo 1.6 (gergin, biraz hizli, ama ince oldugu icin kontrolu iyi aslinda, bu gergin lastikler icinde tek tavsiyem oyununu yeni gelistiren birisine, sakin 2.0mm alma ama, bir de ilk tercihin bu olmasin yine de...) onerilerim. Turkiye'den alirsan bir tup normal yapistirici alman lazim, Butterfly'inkiler gayet iyi, once rakete ve lastige suruyorsun yapistiriciyi duzgun bir sekilde (bir firca yardimiyla), sonra kurumasini bekleyip, lastigi ortalayip yapistiriyorsun. Guzel bir makasla fazlaliklari aliyorsun. Maket bicagi opsiyonu da var, ama tecrubeli degilsen tahtayi da traslaman mumkun :fildir: . Bir lastigi yapistirip kesmeden obur tarafa gecme ama...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest İ.Furkan Sarier
Normal??? :acaba:

off+ bence gereksiz bir hiz kategorisi bizim gibiler icin, onun nimetlerinden cok fazla antreman yapanlar faydalanabilir. Dunya capinda atak oynayan her oyuncu off+ mi tercih ediyor? Kesinlikle bizden fazla antreman yapiyorlar, vuruslari cok daha duzgun, ama off+ kullanmayan cok. Bence off- veya off bir tahta hiz acisindan yeter de artar, kontrollu olsun, her topa atak yapamam diyenler off'dan da vazgecebilirler bence. Benim tavsiyem Stiga off- bir tahta ve lastik olarak da 1.9-2.0mm civari lastikleri gecme. paddlepalace.com ve ping-pong.com'un boyle kombolari var, fiyatlari aldiginiz tahta ve lastikleri dusunurseniz makul. Gonderme ekstra $20, ama bir arkadasla isterseniz kisi basi $10 olur ekstra, yaptiklari indirim de daha fazla. Bu arada ekstra bilgi: Tube light off- ve Energy guzel tahtalar mesela. Hafif bir raketim olsun diyorsan Nittaku Moristo lastiklerle kombo yapabilirsin 1.6mm lastikler bir suru 2.0mm lastik kadar hizli, kontrolu iyi. Bence basarili lastikler, omurleri bir Butterfly kadar uzun degil ama.

Normal anlamın da ben genellikle kullandığımız marka olarak demek istedim canım <_<

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 12 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..