İçeriğe git


 

Fotoğraf

Masa Ve File Ölçüleri


  • Cevap yazmak için lütfen giriş yapın
Bu konuya yazılan cevap yok

#1 Ertan

Ertan

    Üye

  • Yöneticiler
  • 1.296 Mesaj
  • Kayıt tarihi: 26-Mayıs 03
  • Cinsiyet::Bay
  • Şehir / Semt::İstanbul - Merdivenköy - Kadıköy

Tarih: 21 Mart 2009 - 18:12

MASA

Oyun alanı olarak tanımlanan masanın üst yüzeyi 2.74 m uzunluğunda, 1.525 m genişliğinde ve yerden yüksekliği 76 cm olan bir dikdörtgen şeklinde olacaktır.

Masa yüzeyinin yan kenarları oyun alanına dahil değildir.

Oyun alanının yüzeyi 30 cm yüksekten bırakılan nizami bir topu her yerinde 23 cm zıplatan herhangi bir malzemeden olabilir.

Oyun alanının yüzeyi her yerinde koyu renkli ve mat olmalıdır. Oyun alanının 1.525 m lik en ve 2.74 m lik boy kenarlarında 2 cm genişliğinde beyaz çizgi olmalıdır.

Oyun alanı dikey bir net tarafından enlemesine iki eşit parçaya bölünecektir. Bu net tek parça olarak oyun alanı genişliğini tamamen kaplayacaktır.

Çift maçları için oyun alanı diklemesine tam ortadan 3 mm genişliğinde beyaz bir çizgi ile iki eşit parçaya bölünecektir. Bu beyaz çizgi her iki oyun alanında sağ bölümün bir parçası olarak kabul edilecektir.NET DÜZENEĞİ

Net düzeneği bir net, ayarları, masaya bağlama mekanizması ve destek direklerinden oluşacaktır.

Net her iki ucundan bir ip ile 15.25 cm yüksekliğindeki destek direklerine asılacaktır. Destek direklerinin dış limitleri yan çizginin 15.25 cm dışında olmalıdır.

Netin üst kısmı, tüm net boyunca, oyun yüzeyinden 15.25 cm yüksekte olacaktır.

Netin alt kenarları, tüm net boyunca, oyun alanına olabildiğince yakın olacaktır. Netin yan kenarları da destek direklerine olabildiğince yakın olacaktır.


Masa tenisi kuralları sayfasından alınmıştır.

Nittaku Acoustic Carbon Inner
Butterfly Tenergy-25 2.1
Joola Express Ultra 2.0

Untitled 1

Masatenisi.org