Jump to content
Masatenisi.org Forum

Raketinizin Yan Tarafında Kenar Bandı Olmasını Seviyor Musunuz?

RosieSmith

Kenar Bandı Seviyor musunuz?  

114 oy

1. 1. Kenar Bandı.

• Evet bantlı seviyorum.
      54
    • Hayır bantsız seviyorum.
      26
    • Duruma göre değişir.
      18

This poll is closed to new votes

Recommended Posts

Raketlerimizi kimimiz kenar bantlı kimimiz kenar bantsız kullanıyoruz. Kimisi görsel bakımdan , ayrıca raketin bir yere çarptığında daha az hasar alması için , kimiside bantsız daha karizma durduğu için seviyor. Peki siz nasıl seviyor sunuz? Nedeniyle birlikte yazıp , oy atarsanız sevinirim :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Lastiğinizin yüzeyi ince ve gergin üretilmişse 12 mm lik geniş bantlar kenardaki ufalanıp dökülmeleri biraz önlüyor. Tahtayı masaya vurduğunuzda, çok sert vurmamışsanız hem tahtayı hem masa yüzeyini korumuş oluyor. Güzel bir bantsa raketiniz süslü püslü duruyor. Ancaaaak... Sökerken Furkan'ın dediği gibi oluyor. Süngeriniz yumuşaksa sökülürken süngeri de yoluyor. Raketin kafasını ağırlaştırıyor. +1 gr.

O bir gram ağırlık raketi 10000 kez savurunca 100 ton ağırlığa denk geliyor. Anneme hesaplattım o yüzden tam doğru olmayabilir. Bir de bandını aldığınız firmanın oynadığınız heryerde reklamını yapıyorsunuz ki bedava da değil üzerine para vererek. Var mı bant isteyen? :gulumse:

• Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bazı tahtalarda kenar desenlendirmesi doğal göründüğünden örneğin hybrid wood, carbo 7.6, sigma sensitec, boll tricarbon gibi tahtalarda gerek olmuyor ve kullanmıyorum, diğer tahtalarda bazen kullanmak iyi oluyor, hem tahtada hasar varsa onu kapatıyor, hem bazı durumlarda raketi ve masayı koruyabiliyor,

oyumu seçeneklerde eksiklik olduğunu düşündüğümden kullanamadım, duruma göre değişir seçeneği eklenirse onu işaretleyebilirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aslında ben kenarında dantel olursa seviyorum.

Ne de olsa geleneklerimizi yaşatmamız lazım. Her türlü elektronik eşyaya dantel örülüyorda neden raket kenarlarına da örülmesin! Hatta sapı için bile düşünülebilir.. Ter emici iplikten ördürebiliriz. Dur ben şunun patentini alayım. Yoksa ileride "ş......... ben demiştim!" demiyeyim. :D:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sök tak yapıldığında kenar bantları problem gibi duruyordu. Yeni yapıştırıcılarla devamlı sök tak yapılmadığı için kenar bantlarının problemde yapmıyacağı kanısındayım, koruyucu etkisi çok olmasada sanırım vardır . Gereklimidir derseniz kişisel tercihtir derim, olmasada olabilir.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

" Duruma göre değişir. " seçeneğini de ekledim.

Benim düşünceme gelirsek bazı konularda raketi koruyor. Kendimde bizzat oldu. Görünüş olarak benim kendi raketimin kombinasyon parçaları DHS olduğu için bandı biraz renkli. Raketi hazır raketmiş gibi gösteriyor. Sökülünce tahtaya zarar verenlerde var vermiyenlerde. Bir tarafda tahtanın az derecede hasar almayı engellemesi , diğer yanda görünüş ve birde sökülünce tahtaya etkisi ve ongun arkadaşımızın dediği ağırlık olayı var ( ki bu olayı yeni öğrendim ).

Bence sanırım en mantıklı cevap "duruma göre değişir".

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

kalin bantlar bence lastigi koruyor.Ve de artik her gün yapistirmadigim icin (yeni nesil lastikvs) cikarmak sorun degil bence.

Ama karizma acinsindan bazen bantsizdaha iyi gözüküyor tahtanin ve süngerin rengine göre.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ne kadar koruyucu olsa bile ben sevmiyorum hatta kullandığım raketin sıfır cillop gibi durması da hosuma gitmiyor özet olarak cevabım sevmediğim icin takmıyorum

Konumuzla alakası yok ama kullandığın cil... ile başlayan kelimeye bir daha kullanmamanı tavsiye ederim. Anlamı çok kötü........

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Konumuzla alakası yok ama kullandığın cil... ile başlayan kelimeye bir daha kullanmamanı tavsiye ederim. Anlamı çok kötü........

cillop

sf. hlk. ?Parlak, pürüzsüz, tertemiz? anlamlarındaki cillop gibi sözünde geçer.

Kaynak: Türk Dil Kurumu

Merak ettim ben de, güzel bir anlamı varmış TDK'ya göre. :fildir:

Ben de kenar bandı kullanmıyorum bu arada :) Raket farklı markaların ürünlerinden oluştuğundan, hangisini kullansak diğerine ayıp olacak. Malum her gün Tv'lerde raketimle beraber boy gösteriyoruz, haksızlık yapmayalım di mi ama :P:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

cillop

sf. hlk. ?Parlak, pürüzsüz, tertemiz? anlamlarındaki cillop gibi sözünde geçer.

Kaynak: Türk Dil Kurumu

Merak ettim ben de, güzel bir anlamı varmış TDK'ya göre. :fildir:

Ben de kenar bandı kullanmıyorum bu arada :) Raket farklı markaların ürünlerinden oluştuğundan, hangisini kullansak diğerine ayıp olacak. Malum her gün Tv'lerde raketimle beraber boy gösteriyoruz, haksızlık yapmayalım di mi ama :P:

Öncelikle Türkçe Öğretmeni olduğumu söylemek isterim...

TDK son sözlüğünde bu kelimenin anlamının bir kısmını kullanarak sözlüğüne ekledi. Yani anlayacağın asıl anlamından uzaklaştırmak istedi. Ki doğru olanı da yaptı. Ama halk arasında bilinen asıl şekli gerçekten bu forumda paylaşılacak gibi değil. Merak eden olursa özelden mesaj atabilirim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle Türkçe Öğretmeni olduğumu söylemek isterim...

TDK son sözlüğünde bu kelimenin anlamının bir kısmını kullanarak sözlüğüne ekledi. Yani anlayacağın asıl anlamından uzaklaştırmak istedi. Ki doğru olanı da yaptı. Ama halk arasında bilinen asıl şekli gerçekten bu forumda paylaşılacak gibi değil. Merak eden olursa özelden mesaj atabilirim...

bu tarz konularda taraf olmak gibi bir amacım yoktur ama fikrimi söylemek istiyorum..malumunuz siz bizden daha iyi bilirsiniz hocam;Türkçe'miz lastik gibi bir dildir..insanlar bir sözü,bir kelimeyi istediği yere çekebiliyor..genelde de bu durumu hepimiz biliriz,halk arasında hep o başka tarafa çekme durumu belden aşağıya doğru olur..burda kullanılan sözcük evet argo bir kelimedir ama halk arasında kullanılan bir tabirdir..bizler orda tufan adlı üyenin bu kelimeyi ne maksatla kullandığını zaten anladık..eğer dediğiniz o diğer anlamıyla kullansaydı zaten forumun yöneticileri gerekeni yapar,o mesajı silebilir,düzeltebilir yahut üyeyi uyarabilirdi..sizin maksadınız iyi olabilir ama daha sonra karşılıklı cevap şeklinde gereksiz bir polemik çıkar ortaya..diğer üye birşey der,siz birşey dersiniz işin içinden çıkılmaz..bir şikayetiniz varsa yöneticilere mesaj atmanız daha doğru olur sanırım..

Saygılar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 11 months later...

Ben kenar bandı kullanmayı pek sevmıyorum. Ama kullanıyorum. Darbelerden bı nevze de olsa koruyor raketı. Ama sureklı degıstırırım. 1 ay kenar bandlı bır ay kenar bantsız :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 years later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..