Jump to content
Masatenisi.org Forum

Bir Zamanlar Maziye Bak!

Recommended Posts

Sevgili Forum Üyeleri,

Ping kardeşiniz gene hiçbir fedekarlıktan kaçınmayarak bir Pazar gününü daha forum için masa tenisine adadı; pazar günü sabahın köründe kalkıp :oogh: il sıralama final turu maçlarına katıldıktan sonra (sonucu sakın sormayın, elimden bi kaza çıkabilir :D: ) , öğleden sonra da yine sizler için, Borussia Düsseldorf ile SV Plüderhausen arasındaki 1. lig karşılaşmasını seyretmeye gitti. Bu maçla ilgili haber ve fotolar tabii ki, pek yakındaaaaaaaaaaaaaaaaaa :isterim:

neyse, bu maçın yapıldığı salonda bir de ufak bir sergi açılmıştı; atalarımızın hangi tür ekipmanla bu sporu yaptığını anlamak açısından çok enteresan oldu, hakkaten çok zor şartlarda oynuyorlarmış, ne öten lastikleri varmış ne de karbon, balsa, vs. tahtaları LOL. ancak, orijinal "ping pong" ekipmanı nasılmış o zamanlar görmeniz açısından, her türlü zorluğa, görevliler tarafından tartaklanmalara :P: karşın sizlere fotoğraflarını çektim bu ekipmanın; gerçi acaip ekipman başlığı altında da konulabilirdi bunlar ama, eskiden kullanılan standart ekipman olmaları açısından yeni bir başlığı hak ettiler...

işte ilk foto:

orijinal ping pong raketleri 1

post-3-1105322833_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

4/4

evet son olarak ta, ilk penholder tahta üzerine ilk düz lastik (en önde turuncu) ile onun üstündeki ilk tırtıklı (siyah) raket örnekleri, gerçi pek tırtık denemez biraz iri olmuş ama olsun idare edin artık, hakem görmedi... ayrıca sanat değeri olan resimli raketler de var, isterseniz evinizin duvarına asabiliyorsunuz :)

Ping the pre-historic reporter Pong

orijinal ping pong raketleri 4

post-3-1105323847_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Daha önce de bir konu olarak bahsetmiştim. En müthiş masatenisi müzesini görmek için bu linke bakabilirsiniz : http://www.ittf.com/museum/

Geçen yıl ayrı bir adresteydi ve sahipleri maddi zorluk içindeydi ve satmaya çalışıyorlardı. Hatta ben Eczacıbaşı'na bir mesaj gönderip almalarını tavsiye etmiştim ama "İlgi alanımız dışında" diye kabul etmediler. Şimdi ITTF sayfalarına taşınmış. Muhtemelen ITTF parçaları da satın almıştır.

Mutlaka incelemenizi tavsiye ederim. Müthiş masa tenisi sanat eserleri de var.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ping, resimler çok hoştu gerçekten. Bir de yorumların için aynı şeyi söyleyebilsem :lol:

İnsan nereden nereye diyor kendi kendine. Teknolojinin masa tenisinde yarattığı değişim daha bir belirginleşiyor bu resimlerle.

Bu arada bazı üyelerimizin hayal gücü beni biraz aşmaya başladı, siz ne dersiniz :shock::robot::P:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 19 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..