Jump to content
Masatenisi.org Forum

Uzun Süreli Zamk Kullananlar Için

Recommended Posts

İcatlar devam ediyor :D:

Uzun süreli zamk kullananlar için zamkın etkisini uzatacak bir raket saklama kabı yaptım. Meraklı olanlar için bunu sizlerle paylaşmak istedim.

Daha önce kuruyemiş vs gibi gıdaları saklamak için havası boşaltılabilen bir kap almıştım. Hatta daha sonra da bir yerde görüp bu kap için 1-2 tane yedek sibop almıştım. Dün bunlar aklıma geldi ve akşam gidip Carrefour dan raketlerin sığabileceği büyüklükte hava geçirmeyen bir gıda saklama kabı aldım. Bu kabın kapağının tam ortasına bir delik açtım ve sibobu oraya yerleştirip yapıştırdım.

Sonra da yeni yapıştırdığım raketlerimi içine koyup pompasıyla havasını aldım.

Yeni icadımı aşağıdaki resimde görebilirsiniz. Sol arkadaki de havasını almak için kullandığım pompası.

post-3-1104999552_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Raketlerinizi kullandıktan sonra çok geciktirmeden en kısa sürede derin dondurucuya atın. Daha sonra kullanmak istediğinizde ise mikrodalga fırının ayarını 2'ye getirip 1 dakika ısıtın. İlk günkü gibi taptaze yapıştırılmış hissine kapılacaksınız. :P:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Raketlerinizi kullandıktan sonra çok geciktirmeden en kısa sürede derin dondurucuya atın. Daha sonra kullanmak istediğinizde ise mikrodalga fırının ayarını 2'ye getirip 1 dakika ısıtın. İlk günkü gibi taptaze yapıştırılmış hissine kapılacaksınız. :P:

Saadettin, artık bunu da sen yapıp deneyimlerini bize anlatırsın. Ben yeteri kadar yağa bulaştım ve lastik bozdum. Hatta bir lastik o kadar yağlandı ki bulaşık makinesinde yıkamak bile yağını temizleyemedi. :sasi: Allahtan lastik eskiydi de fazla üzülmedim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yok yok, bu seferki buluş tam isabet :thup: yanılmıyorsam, joola'nın buna benzer bir buluşu vardı, resmen yapıp sattığı bir aralar. konsept aynı idi... yani

yani zamk ne kadar az uçarsa, etkisi de o kadar uzun süreli olur tabii... hatta mümkünse uzay şartlarında saklamak lazım raketi :lol:

yalnız maçtan önce raketi bu kabın içinden çıkardığınızı gören rakipler hakkınızda ne düşünür, bilinmez :fildir: seni kastetmiyorum Ertan Bey, yani kap kullanan birini görünce diyorum... mesela, ben raketi presin içinden çıkarırken bile garip garip bakıyolar, adeta "vah vaaaaah, yazık olmuş" şeklinde bakışları... :uzgun:

Ping the supporter of useful innovations Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Faydalı bir yan etkisi de içinde sandviçinizi de saklayabilir olmanız. :D:

Yalnız sibop biraz uyduruk kaldı. Havasını çok alınca üst kapak içeriye doğru emiliyor ve siboptan hava kaçırabiliyor.

Şimdi daha iyi bir sibop bulmam lazım. Ya da sibop üzerine hava kaçırmasını engelleyecek sıkı bir kapak bulmam lazım. Acaba araba lastiğindekiler olur mu? :P:

yok yok, bu seferki buluş tam isabet
Bu da ne demek şimdi Ping? Diğer buluşlarıma hakaret ediliyor gibi hissettim bir an.

mesela, ben raketi presin içinden çıkarırken

Bu projem de sırada. Ev yapımı Pres. Ama önce Bauhaus' a gidip biraz malzeme toplamam lazım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

:pirpir:  :sasi:  :shock:

-------------

Bu da ne demek şimdi Ping? Diğer buluşlarıma hakaret ediliyor gibi hissettim bir an

haşaaa... ben, yukardaki örnekte olduğu gibi, belki tam anlamadıkları için garipseyenler :P: vardır belki bir ihtimal diye düşünerekten söyledim... hislerimde yanılmış olabilirim -_-

Ping the full supporter of Ertan's inventions (for the sake of forum entertainment) Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

(for the sake of forum entertainment) Pong

Ufak ufak iğnelemeler devam ediyor. :down: Yine balsa konusunu açtıracaksın bana şimdi.

Ben bu icatları ufkunuz açılsın, hazır ben buralardayken bir şeyler kapın diye açıklıyorum.

Ertan not the forum comedian

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hazır ben buralardayken bir şeyler kapın diye açıklıyorum.
Hayirdir Ertan Bey, yolculuk falan mi var???

Bu arada ben de icadinizi begendim, Ping de muhtemelen potansiyeli gordu, ondan

yok yok, bu seferki buluş tam isabet  :thup:
dedi herhalde. Ama ben once davranayim da... Ping, lutfen sayin oratagimi uzecek laflar etme bakiim! :fildir:

Arsun the partner of Ertan and supporter of every innovative idea, even if it sounds somewhat silly at the first place

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 18 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..