Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tenisçi Dirseğine Neden Olan Vuruşlar

Recommended Posts

Mutlaka vermislerdir, lasonil tipi kremleri sık sık uygulamak cok daha cabuk gecmesini sagliyor... Ha bir de sut icmek cidden iyi yonde etkiliyor. Simdiden gecmis olsun

Hocam sanırım bu tenisçi dirşeği masatenisi veya kort tenisi oynayan çoğu kişide var.Riski azaltmak için ısınmak yeterlimidir ? Yoksa başka yollarda izleyebilirmiyiz

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Ben raketi sıkarak oynuyorum genelde, ve buna çoğu zaman engel olamıyorum. 2006 yılında tenisçi dirseği oldum. Kolumda epikondil bandı ile oynadım ve bu bant maç esnasında ağrılarımı belli bir düzeyde tutarak maçlarımı yapabilmemi sağladı. Sonrasında akupunktur tedavisi ile iyileştim. Birkaç sene sonra hızlandırıcı zamk yasağı çıktı ve ben buna alışabilmek için değişik raket arayışlarına girdim. Kendime uygun bir kombinasyon bulmayı başardım ve artık mutluydum ama o da ne ? Tenisçi dirseği tekrar etmeye başlıyordu. Buna neyin sebep olabileceğini düşünürken şunu farkettim. Kolum iyileştikten sonra düz saplı bir tahtayla oynuyordum ama son tahtam konkav saplıydı ve kolumdaki problem bu tahtaya geçtikten sonra nüksetmişti. Hiç düşünmeden konkav sapın kuyruğunu yonttum ve raketin sapını düz sap haline getirdim. Sonuç ne oldu peki ? Nüksetmekte olan şikayetim yavaşça ortadan kayboldu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..