Jump to content
Masatenisi.org Forum

Joola Clipper Lastik

Guest Abyss

Recommended Posts

Merhabalar,

ben uzun süre masa tenisine ara verdikten sonra yeniden başladım.

Eskiden oynadığım dönemde butterfly oberon tahta kullanıyordum. Forehand tibhar individual; backhand olarakta Joola clipper lastik kullanıyordum.

Backhand olarak clipper benim ihtiyaçlarımı çok iyi karşılıyordu.

Açıkcası hem malzemeleri çok iyi bilmediğim, hemde yeni lastikleri iyi tanımadığım için şu an backhand lastiği ne kullanmam gerektiğini bilmiyorum.

Aranızda daha önce clipper kullanmış olanlar varsa şu an piyasada bulunabilir lastiklerden benzer karakterde olanlar hakkında bana biraz bilgi verebilirlerse çok sevinirim.......

Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba Abyss,

öncelikle foruma hoşgeldin, ayrıca masa tenisine tekrar başladığın için tebrikler :thup:

Joola clipper deyince, gene nostalji oldum, ne güzel lastikti değil mi o öyle, yeşili vardı turuncusu vardı :gulumse:

ben kendim oynamadım ama oynayanlardan bildiğim kadarıyla tibhar vari spin, butterfly tackiness d, stiga chop & drive gibi lastikler, clipper'e benziyorlarmış. umarım doğrudur.

bununla birlikte, clipper lastiğin özelliklerini biraz anlatabilirsen, ör. hızlı mı yavaş mı, çok mu çekiyor az mı, yumuşak süngerli mi, sert mi vs. yeni lastik seçimin konusunda daha fazla yardımcı olabiliriz sana...

ayrıca nasıl oynadığından da bahsedersen çok iyi olur. böylece oyun stiline daha uygun ekipman önerileri gelir.

selamlar

Ping the nostalgic Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yaw tackines chop ve drive olmuyacakmıydı? :salak:

haksız sayılmazsın Çağdaş... tam olarak şöyle oluyor:

Tackiness D = Tackiness Drive (nispeten hızlı versiyon, eskiden spinciler çok severdi)

Tackiness C = Tackiness Chop (nispeten yavaş versiyon, daha ziyade kesik defansçılar tercih ediyorlar)

ancaaaaak, Stiga'nın da "Chop&Drive" isimli bir lastiği var...

Ping the rubbers expert Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Herkeze günaydın,

Nerdeyse Kurtuluş savaşı dönemlerinden kalma clipperı hala hatırlayanların olması çok güzel vallahi.......

Ben süngeri ince bir clipper kullanıyordum. sert süngerli, hızlı (çok hızlı değildi hoş) ama çok kontrollü bir lastikti diye hatırlıyorum.

Masaya yakın hızlı bloklarda, şutop oynarken ve chop yaparken çok rahat ediyordum. ben backhandden pek spinle atak yapabilen biri değilim. (Umarım çalıştıkça olacak....) Ama spin performansıda bana yeterli geliyordu.

Kısacası bana masaya yakın rahat oynayabileceğim kontrollü bir lastik lazım.

bilmiyorum bu şekilde açıklayıcı oluyormu?

Hazır başlamışken sormaya devam edeyim.....umarım bunalmazsınız....

Tahta olarakta nittaku violin forehandimede bryce FX düşünüyorum.

Nittaku için hızlı, hafif ve baya kontrollü diyorular....kullananınız varmı; tavsiye edermisiniz? Tavsiye ederseniz ARTIK DAYANAMAYACAĞIM HEMEN GİDİP BİR TANE ALMAM LAZIIIIIIIIIIIIM.

Bryce FX ilede oynamadım (herhalde türkiyede bryce FX ile oynamamış bir ben varım, kimi görsem bir bryce FX'i oluyo kıyıda köşede) ama çok iyi bir spin lastiği diyorlar.

Tabi siz tüm bu soruları cevaplayınca iş bitmiyor...o zamanda e nerden alacam ben bunları kısmına geçecem işin:)))))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Simurg gönderdiğin linki okudum......

olay gayet açık ve net.....

violin bir tahta değil, başka birşey....

bu durumda bir tane alınacak...nolursa olsun alınacak........

gerekirse fizana gidilecek; bir tane bulunacak.....

Hoş gergely'yi ben pek sevmezdim...dengesiz gelirdi bana, ama anlatılana göre gergely gibi titreşimli ve dengesizde değil.

Bunun bir iyisi şamda kayısı olsa gerek.

Tahta olayını çözdük , darısı lastiklerin başına.....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Abyss

resmen yıkıldım, ne diyeyim :(: hadi bryce fx neyse de, bu violin nerden çıktı, kim ya da kimler kanına girdi? sen tahta konusunda tavsiye isteseydin sana buradan açıkça yardımcı olurduk elbet, ama görüyorum ki (ya da sanıyorum ki) biri yada birileri bu işi gizlice çoktan yapmış bile... foruma yeni katılan, saf ve temiz duygularla bizlerden yardım isteyen birini "keman"cı yapabilmek için ne gibi entrikalar dönüyor acaba, aklım almıyor. :bonus:

yok eğer sen kendin bu "keman" meselesine ulaşmışsan, ki son derece düşük ihtimal", hiç olmazsa acım biraz hafifler ve derim ki, "tamam masa tenisine bunca yıldan sonra yeniden başlayan biri olarak bir hata yaptı, normal, biz de yaptık bu hataları zamanında". o zaman, sana aşağıdaki linkten ulaşacağın başlıktaki yazıları okumanı tavsiye ederim, keman gıyırtılarına gark olmadan önce.

yok eğer, birtakım gizli güçler senin aklını bu "kabak kemane" :fildir: tahta konusunda çelmişler ise, o zaman yine bu linkten ulaşacağın başlığı şiddetle okumanı salık veririm.

herşeye rağmen, gerekli uyarıyı yapmış olmanın hafifliğiyle, doğru seçimi kendi hür iradenle yapacağına inandığımı belirtir, tahta seçiminde Allah kolaylık versin derim.

http://www.masatenisi.org/forums/index.php?showtopic=261

ayrıca şu başlığı da okursan, "keman" lafını duyunca neden tüylerimin diken diken olduğunu da anlarsın :lol:

http://www.masatenisi.org/forums/index.php?showtopic=339

Ping the always showing the right path Pong

P.S. Simurg seninle sonra görüşiceeez, link verirsin haaa :kizgin:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ping uçuk kaçık tahtalarla milletin kafasını karıştırma <_< Valla üyemizi foruma girdiğine pişman edeceksin.

Kendisi bir karar vermiş. Ben verdiği karara saygı gösterip en iyi tahta olan Titanium u önermedim. :whistle:

ben kafa karıştırmak değil de, yok kemanmış, yok cerciliymiş, yok sardalyaymış, yok titanyummuş öyle sıradan tahtalardan birine karar vermeden önce ufku açılsın, etrafta başka neler varmış görsün, sonradan görmedim, söylemediniz bana deyip pişman olmasın, bize veryansın etmesin, keman konusunda aklını çelenlere beddua etmesin diye, herkesi düşünerek yazdım...

müsterihim... <_<

Ping the relieved Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

abicim şu an pingpongman'in gönderdiği linkleri okuyorum.

Yani masa tenisinde yıllarca uzak kalmış saf ve temiz bir insanın aklına ancak bu kadar girilebilir......

Tahtaya daha karar vermedim ama şuna karar verdim: Siz varya akıllara zararlı insanlarsınız.

Sizin yüzünüzden bu gidişle 10 tane tahta falan alacam. Sonunda da eşim beni ve tahtalarımı evden atacak.......

Bide titanium bana 2 numara büyük abi, ben onu kontrol edemem........ama bellide olmaz süper gaz veriyosunuz, biraz daha zorlarsanız onuda alırım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben kafa karıştırmak değil de, yok kemanmış, yok cerciliymiş, yok sardalyaymış, yok titanyummuş öyle sıradan tahtalardan birine karar vermeden önce ufku açılsın, etrafta başka neler varmış görsün, sonradan görmedim, söylemediniz bana deyip pişman olmasın, bize veryansın etmesin, keman konusunda aklını çelenlere beddua etmesin diye, herkesi düşünerek yazdım...

müsterihim... <_<

Ping the relieved Pong

Bir gün sen de doğru yolu bulacaksın

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

TSuBasa saol abi, bi penhold tutmadığım kalmıştı, böle giderse lastikleri elime yapıştırıp oynayacam:)))

ama tacifire'ı deneyeceğim.......

forehandda daha spinli ve biraz daha uzak oynuyorum, bide aslında nerde oynadığım biraz bahane, içimde kaldı bide ben deneyeyim şu bryce FX'i diyorum.

tahta olayına gelince, değerli forum üyeleri, büyüklerim, romalılar!

ben violin'e karar verdim sanırım. :isterim: ..(PingPongMan dövmez dimi beni?)

şimdi beceremem ben o re-impactleri falan yamuk yumuk tutmayı....bide almanca bilmiyorum zaten; anlamadım bişey sitesinden:(((((

ama genede siz benim kafamı karıştırmaya devam edin....yeniliklere açık olmak lazım..dimi efenim?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben violin'e karar verdim sanırım.  ..(PingPongMan dövmez dimi beni?)

ben niye böyle bişey yapayım ki, "keman"da karar kılarak en büyük tokatı yedin zaten :D:

bu tahta mevzusu arasında gürültüye gitti asıl lastik meselen... evet Bryce FX iyi bir lastik, ama, gene de Cermet karşısında gözyaşları arasında kalır. Cermet, Butterfly'ın, Sriver'dan beri ürettiği en iyi, en dengeli ve Sriver'dan çok daha iyi bir lastik... tüm unsurları en dengeli bir biçimde kendinde birleştiriyor. Bryce FX'in süngeri yumuşak ama, üst lastiği aynı normal Bryce gibi sert olduğundan, hissi ve top atışı tipik Bryce gibi.

haaaaa, benden duymuş olma ;): bu arada Sriver'ın yeni versiyonu olan Sriver G2'nin bir de FX versiyonu çıkıyormuş :isterim:

bekhendin için, Tsu'nun Butterfly Tackifire Special önerisine kısmen de olsa istisnai olarak :gulumse: katılmakla beraber normal versiyonunu değil de soft versiyonunu ben tavsiye ediyorum, 1,7 mm olarak. ya da alternatif, biraz daha yavaş olmakla beraber çok çeken bir lastik: tibhar black techno...

Ping the never giving in Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ya cement'i bende duydum..

bir makalede okumuştum, benim oyunuma çok uygun gibi geldi......oldukçada dengeli bir lastikmiş....

Bryce FX yerine düşünülebilir. hatta düşünüldü.

G2'ye gelice; aranızda g2'yi kullanan varmıki?

yani ne ara aldınız; ne zaman oynadınız yahu......

bu arada geçen gün bir tanıdık çin'e gitmiş, DHS'in (yanlış hatırlamıyorumdur inşallah DHS'di galiba) Çin milli takımı için ürettiği 666'lardan almış kendine....bide hurricane 3 almış.....ticari versiyonlarından biraz değişik; 666 çok spinli geldi bana ama hurricane 3'ü çok beğendim...masaya yakın çok rahat oynadım. spine masaya yakın darbeli bloklar felaket etkili yapılabiliyor. (Yada benim mevcut rakketeki sriver FX'ler artık öldü ya, ondan denediğim her lastik acayip hoşuma gidiyor) Bende backhandime bir yöndende bunu düşünüyordum. (Bu arada herkez kızıyo bana hurricane'i backhandine koyup naapcan; forehandine taksana diye.....)

Lütfen bu adam amma maymun iştahlı, 80 tane lastik saydı demeyiniz;

o kadar çok lastik ve tahta olmuşki piyasada......e bende açıkcası öğrenmek ve doğru seçimi yapmak istiyorum......

görünen oki son durum şöle oluyo:

nittaku violin

Cement max (FH)

bilmiyom daha (BH)

vallahi sabrınıza bayıldım...ben daha çok bunaltırım sizi "o ne", "bu ne" diye......

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tackifire Special Soft derimde başka birşey demem... :hehehe: (Tabii topspin oynayanlar için)

Soft çıkmadan önce böyle bir lastiğin neden yumuşağını yapmamışlarki diye hayıflanırken zaten erkesi sene soft'u çıktı. Ticaret ahlakı işte :kizgin:

Herkes her tahtaya laf atmış ama ben tahtam hakkında yazmayacağım. Butterfly'ın çok uzun yıllardır hala fiyat indirimine gitmediği ve hiçbir değişiklik yapmadığı farklı versiyonlarını çıkarmadığı bir tahtam var ki ondan hiç bahsetmeyeceğim :whistle::lol::D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

h3 çok güzel bir lastik bence....backhandimde çok rahat ediyorum; forehandimde de kullandım ama o kadar hoşuma gitmedi. Ya ben lastiği kullanmayı beceremedim; (daha bir 40 fırın falan ekmek yemem lazım büyük ihtimalle) yada lastik bana uygun değil......

e bide şu mesele var tabi..

nerden alıcam ben bunları....

Aslında paddle-place'e baktım; combolarda fiyatlar mantıklı ama combolar için olan lastik seçenekleri arasında butterfly yok.

birde sizin forumlardan iruiru'yu biliyorum.

On-line alışveriş yaptığınız başka site varmı?.....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

valla sitemizdeki üyemiz forehandinde h3 backhandince bryce fx kullanıyor bu durum gayet ilginç olmaya başladı :)

:o:

yav Tsu, şimdi şöyle tekrar bi baştan okudum da yazılanların hepsini, sanki ben bu filmi gördüydüm hissi oldu bende... :huh:

ya da biz yanlış bir filmde yer alıyormuşuz gibime geldi :(:

bilmiyorum, bi takım şeyler garipleşmeye mi başladı yoksa bana mı öyle geliyor?

@Abyss kardeş, sırf merak ettim de, bu forumun bi zamanlar en faal üyesi olan Dadanagast'ı tesadüf eseri yani tamamen kazara tanıyor musun sen, ya da bi akrabalığın falan var mı? sırf merak işte, yanlış anlama... :acaba:

Ping the poor actor in a strange movie Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Abyss kardeş, sırf merak ettim de, bu forumun bi zamanlar en faal üyesi olan Dadanagast'ı tesadüf eseri yani tamamen kazara tanıyor musun sen, ya da bi akrabalığın falan var mı? sırf merak işte, yanlış anlama...
vallahi bu kadar sabırla garip garip sorularıma siz cevap verdikten sonra......hiç birşeyi yanlış anlamam; anlasamda canınız saolsun; istediğinizi söyleyebilirsiniz.....

Dadanagast hakkında açıkcası hiç bir fikrim yok, tanıdığımı zannetmem, zaten masa tenisi ile ilgilenen hiç bir akrabamda yok.

Açıkcası benim tek sorunum: yeni bir raket almak istiyorum, birsürü lastik ve tahta var ama yıllardır masa tenisine çok uzak olduğum için çoğunu bilmiyorum. Açıkcası masa tenisi camiasında çok fazla tanıdığım olmadığı için bana yol gösterecek pek birilerinide tanımıyorum. o yüzden her lastik, tahta, vs hakkında sorular sorarak birşeyler öğrenmeye çalışıyorum ki doğru bir tercih yapayım.....

Belki size garip gelen yorumlarım olmuştur ama emin olun hepsi çok samimi....ve film olayınıda açıkcası anlamadım :uzgun:

Dandoy Sports

Yılbaşına kadar tahta ve lastik alanlardan posta ücreti almıyorlar.

abi site için teşekkürler; lastik alabilirim ama istediğim tahtayı satmıyorlar:(((((

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hiç kimse ile akrabalığım olmadı konusunu açığa kavuşturduğumuza göre sanırım sorularıma devam edebilirim..... :fildir:

beni hala forum üyeliğinden atmamış olmanızı "eh, şevklide bir genç, sorsun bakalım, bizde yardımcı olalım" şeklinde yorumluyorum.

Nittaku'nun kcz diye bir tahtası var. Violinden sadece 0,2 puan düşük kontrol, ama 1 puan yüksek hıza sahip. ama yarı fiyatına :isterim:

bu tahtayı kullananınız oldumu hiç?

: <http://www.vengroo.com/comparison/>

yukarıdaki linktende bakabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eskiden oynadığım dönemde butterfly oberon tahta kullanıyordum. Forehand tibhar individual; backhand olarakta Joola clipper lastik kullanıyordum.

Backhand olarak clipper benim ihtiyaçlarımı çok iyi karşılıyordu.

Yada benim mevcut rakketeki sriver FX'ler artık öldü ya,

:huh:

-------------------------------------------------------------------------

Açıkcası masa tenisi camiasında çok fazla tanıdığım olmadığı için bana yol gösterecek pek birilerinide tanımıyorum
bu arada geçen gün bir tanıdık çin'e gitmiş, DHS'in (yanlış hatırlamıyorumdur inşallah DHS'di galiba) Çin milli takımı için ürettiği 666'lardan almış kendine....bide hurricane 3 almış.....ticari versiyonlarından biraz değişik; 666 çok spinli geldi bana ama hurricane 3'ü çok beğendim...masaya yakın çok rahat oynadım. spine masaya yakın darbeli bloklar felaket etkili yapılabiliyor.

:o:

---------------------------------------------------------------------------------

o yüzden her lastik, tahta, vs hakkında sorular sorarak birşeyler öğrenmeye çalışıyorum ki doğru bir tercih yapayım.....
Aslında paddle-place'e baktım......

birde sizin forumlardan iruiru'yu biliyorum.

:pirpir:

------------------------------------------------------------------------------

forehandda daha spinli ve biraz daha uzak oynuyorum, bide aslında nerde oynadığım biraz bahane, içimde kaldı bide ben deneyeyim şu bryce FX'i diyorum.
Ya cement'i bende duydum..

bir makalede okumuştum, benim oyunuma çok uygun gibi geldi......oldukçada dengeli bir lastikmiş....

Bryce FX yerine düşünülebilir. hatta düşünüldü.

:acaba:

--------------------------------------------------------------------

Ping the not making further comments on the film Pong :fildir:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..