Jump to content
Masatenisi.org Forum

Sporcu

Beethoven

Recommended Posts

ben 15 yıldır masatenisi oynamaktayım. işitme kaybı olup yıllardır profesyonelde masatenisi oynadım fakat tesadüf eseri işitme engellilerin masatenisi olduğunu öğrendim ve yarışmalara katıldım, 3 sene üst üste türkiye birincisi oldum, milli takımına seçildim. şu anda ise milli takım kaptanıyım. fakat benim gibi normallerle oynayıp işitme engelli sporcu varmı?

seni kutluyorum beethoven..aramızda böyle başarılı arkadaşların olması çok iyi..aslında birgün bir saat belirleyip sohbet odasında teknik-taktiklerle ilgili bilgi alışverişi yapsak çok iyi olurççburdan yöneticilerimizi duyurulur...güzel bir organizasyonla bu işi ayarlarsanız hepimiz için çok verimli bir sohbet oolur..hem de interaktif takılmış oluruz...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben 15 yıldır masatenisi oynamaktayım. işitme kaybı olup yıllardır profesyonelde masatenisi oynadım fakat tesadüf eseri işitme engellilerin masatenisi olduğunu öğrendim ve yarışmalara katıldım, 3 sene üst üste türkiye birincisi oldum, milli takımına seçildim. şu anda ise milli takım kaptanıyım. fakat benim gibi normallerle oynayıp işitme engelli sporcu varmı?

Erdem kaptan merhaba.Süper başarılara imza atmış ve çok önemli bir görevde bulunduğunu belirtmişsin.

Ancak hoşuma gitmeyen bir satırın var.Normallerle oynamaktan bahsetmişsin.Bu normaller dediğin anladığım kadarıyla işitme engelli olmayan insanlar ki bende dahilim.

Ancak işitme engelli insanlar bence anormal değil üstelik daha fazla yetenekli ve daha aktif olan insanlar.Aynı zamanda normal diye tabir ettiğin insanlardan daha vasıflı olabiliyorlar.Neden mi bunları yazıyorum.

Şimdi belki zaman bulamıyorum ancak önceki senelerde engellilerle oynamak için ve onları motive etmek açısından okullarına gönüllü olarak giderdim.Çok hoşuma giderdi onlarla oynamak.Birak işitmeyi benle canla başla oynayan tek ayağı olmayan,tek kolu olmayan ve hatta tekerlekli sandalyede canavar gibi oynayan arkadaşlar ile beraber oldum.

Fırsat buldukçada tekrar gitmeye ve onlarla beraber olmaya çalışacağım.

Benim gözümde onlarla oynadığım süre içinde hepsi bırak normali anormal derecede aktif istekli ve hırslı kişilerdi ve ben onlara inanki imrendim.Aynı azim bende olsaydı böyle vasat bir masatenisçi yerine Türkiyede bir numaralı bir masatenisçi olurdum.

Sevgilerimle..... :bye:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sevgili tufanbey, engelliler için duyarlı olup emek harcamanıza sevindim.teşekkür ederim.. ben işitme kaybı olup yıllardır normallerle mücadele eden sporcuyum, fakat işitme engelliler kategorisine girdiğim için işitme engelleliler arasında müsabakalara katıldım ve üst üste şampiyon oldum. şimdi işitme engellilerin spora bakış açısı biraz daha farklı. neden diyecek olursak işitme engelliler duymadıkları için spora daha iyi adapte oluyorlar. sessiz dünyasında kalıp kendini tamamen spora veriyorlar, duymadıkları için gözlerini kullanma gücü daha fazla oluyor. dolayısıyla başarı olması daha yüksek olmasına sebep oluyor. benim merak ettiğim aramızda işitme kaybı olup masatenisi oynayan sporcu varmı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tufan bey...sanırım metni yanlış okudunuz...kaptan olan da, önemli görevde olan da, işitme kaybı olan da ve o dediğiniz satırı yazan da beethoven kardeşimdir ben değilim...saygılar...bu arada okuduğumda ben de sizin gibi düşünmüş niye kendisini normal görmüüyor diye merak etmiştim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tufan bey...sanırım metni yanlış okudunuz...kaptan olan da, önemli görevde olan da, işitme kaybı olan da ve o dediğiniz satırı yazan da beethoven kardeşimdir ben değilim...saygılar...bu arada okuduğumda ben de sizin gibi düşünmüş niye kendisini normal görmüüyor diye merak etmiştim

Erdem kusura bakma Quote'ye bakarak cevaplamışım.Ama yabancıya gitmemiş. :lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

mrb beethoven ben de seni takdir ettim... forumda başka engelli sporcu varsa da ben hiç denk gelmedim. Beethoven, Tufan Abinin yazdıklarından ben özetle şunu anladım: senin de kendini ^^normaller^^ sınıfında görmeni istiyor. engellilerle oynadığı zamanlardan ve çok başarılı olduklarından, normal olduklarından bahsetmiş.. :bye:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

teşekkür ederim nurdan! ben zaten bi çok şeyleri aştığımı düşünüyorum.zaten benim masatenisinde gelişmemde normalllerle oynamamdan kaynaklanıyor. sadede işitme engellilerde milli takımında oynuyorum fakat çalışmalara normallerle katılıyorum. bu sene inşallah terfi maçlara katılıp lige çıkmak mücadele edecez. amacım zaten normallerle oynayıp kendimi geliştirip, avrupa da işitme engellilerde madalya kazanmak. inşallah bunu da ilerde hep beraber göreceğiz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar ben zonguldaklıyım. şu anda burhanfelek milli takım kampında bulunmaktayım. 2 ocak- 17 ocak arasında avustralyada dünya yaz oyunları düzenlenecek, dolayısıyla onun için hazırlıklar yapıyoruz. arkadaşlar 1 ocağa kadar burhanfelekteyim, gelmek isteyen varsa beklerim.. hem tanışmış oluruz :thup: avustralya da düzenlenecek olan musabaka türkiye adına elimden geleni herşeyi yapmaya çalışacam. umarım iyi yerlere geliriz..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...

tesekkurler! erkek takımı olımpıyat 11. oldu, kız takımı ıse 8. oldu. ama bu musabaka gercekten çok keyıflı ve cekışmelı gectı, ozellıkle uzakdogu ulkelerın masatenısınde bır numara oldukları dunyaya tekrar gosterdıler. tabıkıı benımde onları gormem bı sans olarak goruyorum. ben ıse ferdılerde bı seyler yaparım dedım ama bırazda sansızlıklar yasadım japona uzatmalarda 3-2 yenıldım, cın 3-1 yendım, ukrayna ıse 3-0 yenıldım dolayısıyla gruptan cıkamadım. yanlız buyuk deneyım kazandım, ve kafamda daha farklı oyun stılı yaratacam. herkese tekrar tesekkur edıyorum..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Öncelikle Beethoveni tebrik ediyorum, ben de engelliyim ama işitme değil ortopedik engelli, henüz engelli olmadan önce oynamaya başladığım masa tenisine engelli olduktan sonra da yapabildiğim tek spor dalı olması nedeniyle gerçekten sporsever birisi olarak daha sıkı sarıldım. 2-3 aydır düzenli olarak masa tenisi oynuyorum ve bugüne kadar hiç engellilerle oynamadım 5-6 kişilik bir ekiple haftada 3-4 gün oynuyorum ve her geçen gün kendimi daha da fazla geliştiriyorum ( daha beni yenemediler :gulumse:) . Haberdar olduğum Ankara'daki müsabakaları ve elime geçen video görüntüleri ve bu siteyi takip ediyorum . 41 yaşındayım ve veteran kategorisi için iyi veya orta düzey sayılabilecek bir oyunum var ama turnuvalara katılmadığım için düzeyimi çok da sağlıklı yapamıyo olabilirim, yaşamımın bundan sonraki bölümlerinde masa tenisine çok daha fazla zaman ayırmak ve siz masa tenisi dostlarıyla çeşitli platformlarda karşılaşıp tanışıp, oynamak istiyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sevgili murathan, bende sizi tebrik ediyorum, en azından bir takım saglık problemin olmasına ragmen kendini engelli görmeyip spora sarılman büyük olay! sanırım bedensel engelli kategorisine giriyorsun, bence sen bedenselengelli adına tunuvalara katılabilirsin ve ülkemize teslim edebilirsin. bedensel engelli masatenisi milli takım antrenörü çok yakından tanıyorum ve müsabakalara katılmak istiyorsan sana bu konuda yardımcı olabilir. en azından spoara daha çok sarılıp amaçlar gayeler içerisinde savaşmak mücadele etmek insana sağlıklı bir yaşam olduğu gösterir. umarım bir yerlerlerde karşılaşıp tanışma şansımız olur. ileti için teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle, hem Beethoven hem de Murathan, ikinizi de, yılmayıp spora devam ettiğiniz için kutlarım.

Beethoven, Avustralya'daki sonuçlar gayet başarılı, bundan ötürü ayrıca tebrik ederim. Ferdilerde de, umarım birdahaki sefere daha iyi sonuçlar alırsın.

Murathan, turnuva ve maç deneyimsizliğinin giderilmesi açısından, Ankara'daki forum buluşmasına mutlaka katılmanı öneririm.... buluşmada her seviyeden oyuncu oluyor, herkes değişik birçok oyun stiline ve seviyeye karşı oynama şansı elde ediyor.

Beethoven, katılma çağrım elbette senin için de geçerli.

sizleri Ankara'da görmek ve tanışmak isteriz...

Ping

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

teşekkürler pingpongman, ben bayramdan sonra ankara'ya gelmeyi düşünüyorum yani önümüzdeki haftasonu orada olabilirim. tabikii bende tanışmak isterim, ama geldiğimde sizi nasıl bulurum bilmiyorum telefon no verirsen sevinirim. umarım aksilik olmazsa görüşürüz, görüşmek dileğiyle..

çok isterdim Beethoven ama ben Ankara'da değil, yurtdışında yaşıyorum. Ankara'daki buluşmaya katılmaya çalışacağım, o yüzden öyle yazmıştım.

ama Ankara'lı arkadaşlar sana seve seve yardımcı olacaklardır.

öyle değil mi Ankara'lı arkadaşlar, huuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu? el atınız lütfen olaya...

Ping the gurbet bird Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili beethoven,

Bedensel engelliler kategorisinde müsabakalara katılmayı istedim ama bedensel engelliler federasyon yetkilileri geçen sene yaptığım başvurularda kayıtsız kaldılar ilgilenmediler sanki sporcu sayıları çok yeterli ve başvurudan başlarını kaldıramadıkları bir durum varmış gibi şevkimi kırdılar böyle bir şeyle karşılaşınca federasyon başkanlarına durumu ilettim ilgilendi beni bir takım insanlara yönlendirmeye çalıştı ama benim şevkim kırılmıştı, fakat senin aracılığınla masa tenisi antrenörü ile tanışmak isterim.İlgine çok teşekkürler hafta sonu Ankara'da olacağını söylemişsin görüşmek isterim iletişim için numaram 532 351 59 77

Sevgili ping pong men,

İlgine çok teşekkürler, sitenin Ankara'da düzenleyeceği turnuvaya inşallah katılacağım, orada sizlerle tanışıp kaynaşmayı ben de çok istiyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ama Ankara'lı arkadaşlar sana seve seve yardımcı olacaklardır. öyle değil mi Ankara'lı arkadaşlar, huuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu? el atınız lütfen olaya...

Başımızın üstünde yerleri var. Ama buluşmada seni de aramızda görmeyi arzulayanların ne yapması gerektiğini hatırlatmayı unutmuşsun Ping. :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..