Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tahtalar Hakkında Bilgi Edinmek Isitiyorum

Guest Xarion

Recommended Posts

Selamlar

Bryce FX ile kullanabileceğim, kontrollü bir tahta alacağım çünkü spin çekerken kolum kasılıyor bazen ve şu an kullandığım tahta biraz çok attığı için çok kontrol sağlıyamıyorum. Rica etsem bana uygun bir tahta önerirminiz?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 53
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

selam xarion,

ben de tavsiye üzerine kullanmaya başladığım Butterfly Kong Linghui Special'ı önerebilirim. ben gayet memnunum. kontrollü ve hisli bir tahta. her ne kadar ben "his" kısmına henüz vakıf olamadım ama yakında o da olur umarım :fildir: geyik bir yana, sayısı çok olmamakla beraber benim şimdiye kadar kullandığım tahtalar arasında en memnun kaldığım tahta budur.

umarım işine yarar

barış

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kontrollü oynamak istiyorsan Bryce türü lastikle ne işin var???

Kolunda spin konusunda problem varsa bence tahtadan önce daha kontrollü bir lastikle başla derim. En hızlı arabayı kullanayım ama direksiyon hakimiyetime de güvenmiyorum diyorsan mutlaka arabayı çarparsın.

Tahta tavsiyesi istiyorsan balsa tahta alabilirsin. Mesela TSP'nin bu konuda çok iyi tahtaları var. Kontrolü iyi, ağırlığı hafif ve hızıda çok iyi bu tahtaların. Zaten istediğin hıza göre tahta kalınlığını seçebilme şansın var. Ama yukarıda yazdığım gibi belki öncelikle lastiğinle oynaman gerek. Belki spin çektiğin için daha spine uygun bir lastik daha iyi olur. Ben çift taraflı Bryce kullanırken şimdi bir tarafına Tackfire Special Soft yapıştırdım ve harika oldu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

"Kontrollü oynamak istiyorsan Bryce türü lastikle ne işin var???"

Şöyle söliyim ben lastiğimden gayet memnunum ve değiştirmeyi pek düşünmüyorum. Tamam bazen kolum kasılıyor forhand spin atarken ama her zaman değil. Sadece bryce fx ile oynarken biraz daha kontrollü olabilecek bir tahta arıyorum sadece. Saadettin ve diğer arkadaşların önerilerine çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

gördüğüm kadarıyla schlager carbon kullana arkadaşlar var sitemizde..tahtayla ilgili biraz bilgi verirseniz sevinirim...

Erdem, oyun düzeyini bilmemekle birlikte, bir markanın en hızlı ürününü alırken (Schlager Carbon bir değişiklik olmadıysa Butterfly'ın en hızlı tahtası) iki kere düşünmek lazım bence.

Primorac tahtamdan çok farklı olduğunu sanmıyorum ben, daha hızlı ve daha kontrolsüz ama, titreşimsiz ve sert olduğundan hissizdir herhalde Primorac gibi. Rapid Soft ile nasıl olur demişsin, bana göre bu şekilde sert ve hızlı tahtalar, yumuşak ve kontrollü lastikler ile daha iyi oluyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ben blekten oynuyorum.Tahta ve lastik ne kadar kontrolsüz olursa olsun hız ayarı benim elimde.İsterseniz file dibine isterseniz son sürat köşelere.Bu sizin elinizde.

arkadaşlar sardius carbon kullanan var mı içinizde...varsa ne tür bir tahta olduğunu hangi tür lastkle daha iyi verim alındığını yazarsanız sevinirim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar,

Sardius Karbon tahtayı 5 senedir kullanıyorum. Öncellikle bilmeyen arkadaşlar için belirteyim Butterfly'ın avrupa piyasasında satmadığı bir tahta.(Spinspor birkaç tane avrupa dışı bir ülkeden getirtmiş. Yani onlarda şu an için var...)

Tahta hız yönünden çok güçlü. Üst katmanıda hinoki tarzında bir katman olduğu için sök-tak içinde inanılmaz kolay bir tahta çünkü kıymık yok. Görüntü ve kontrol olarakta iyi. Seside çok tok ve nokta vuruşlar için birebir. İlk kez oynayan oyuncular büyük zorluk çekiyor çünkü hızı fazla.(Belki bende üzerine birde Bryce taktığım içindir. Hızlının hızlızı yani...) Sap ele dolgun oturuyor ve sadece FL üretiliyor.

Ben şu anda bir tarafında Bryce FX bir tarafında da Tackifire Special Soft kullanıyorum ve çok memnunum.

İsteyen istediği her türde bilgiyi kişisel mesaj atarakta alabilir.

Sevgiler,

NOT:Tabii ki ben bunları kendi görüşüm olarak yazdım. Ama en kolay ekleyeceğim şey kullanan birçok oyuncu biraz alışınca hoşlanıyor. Ancak bu tahta eski tip spinli oynayan biri için his yönünden zayıf. Gücü, orantısı ve dengesi mükemmel.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

burak sardius carbon butterfly'ın...iyi olduğunu duymuştum...serdar da denemek istiyor...ama istemeden önce özelliklerini bilen arkadaşlardan öğrenelim diyoruz...başka bilgi sahibi olan arkadaşlar da bilgilerini bizlerle paylaşırlarsa çok iyi olur... :bonus:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Epeydir yazamiyordum, iki kelam birseyler de ben ekleyeyim...

Sardiusu burda deneme firsati buldum, cok agir bir tahta degildi. ust katman Saadettin'in de dedigi gibi hinoki, sonra carbon geliyor, orta katman da balsa... Bence kaliteli bir tahta, FL sapi var, ele iyi oturuyor ama sap cok kalin degil. Bence FL olmasina ragmen cevirerek oynayanlar icin iyi...

Sadece 5 dakika falan oynadim ama bana alismasi kolay bir tahta gibi geldi, bence guzel, hizli ama kontrolu kotu degil, cok sert bir tahta da degildi . Hatta internette fiyatina da baktim (EJ oldugum icin :D: ) Genelde 125$ civari seyrediyor Amerika menseili sitelerde. Avrupada yok, haliyle ya bu sitelere bakacaksiniz veya Gurhan beyin elindekilere. Ama onceden fiyatini bilin de daha pahaliya almayin...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
Öncellikle bilmeyen arkadaşlar için belirteyim Butterfly'ın avrupa piyasasında satmadığı bir tahta.(Spinspor birkaç tane avrupa dışı bir ülkeden getirtmiş. Yani onlarda şu an için var...)

aynı sardius'tan bahsediyorsak bu tahtayı butterfly'ın sayfasında bulmak mümkün. yani isteyen buradan rahatça getirtebilir. ilgilenenler bir baksın derim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İstanbul'da olupta Sardius tahtayı denemek isteyenler benimle irtibata geçerse denetirim. En azından fikir sahibi olursunuz...

Simurg bu tahtanın internet aracılığıyla getirtilebileceğini yazmış ama elinize almadığınız tahtayı sadece özelliklerine bakarak almayın derim ben kendi kanaatime dayanarak. İadesi olmadığı için ekstra bir maliyet yaratabilir kullanamayacak birisinin elinde. Ayrıca tahta fiyatının yanında yanlış bilmiyorsam birde kargo parası var tahtayı iade etsen bile ...

Fırsatı olanlar ve almayı düşünenlere benim kullandığımı denetirim benim için sorun olmaz sadece kırmadan iade edin yeter... :D:

Almayı düşünen arkadaşların bendekini denemesinde fayda var çünkü fiyatı yüksek bir tahta. (Bana sen aldığında verdiğin paraya değdimi diye sorarsanız aldığıma değdi derim.)

Eğer Stiga Carbo Oversize ile ilgilenmek isteyen olursa 2.el ekipmanlar içine yazdığım bir yazıda Stiga satan bir arkadaştan bahsedip elindeki malzemelerin fiyatlarını yazmıştım. Fiyatı uygunmu bilmiyorum çünkü buradaki satış fiyatlarıyla karşılaştırmadım. Ama benim aracılığımla arkadaşımla tanışıp malzeme alanlar fiyatların makul olduğunu söyledi ve bayağı alan çıktı. (Aslında ligde oynayanların çoğu tanıyordur ama kendisinin hem işinin yoğun olması hemde internetle fazla haşırneşif olamaması sebebiyle benim aracılığımla sizlere yazmış oldu.

Bu arada o kadar sitede elindekilerini satabilsin diye yazı yazmamıza rağmen bana antrenman topu bile hediye etmedi :frust:

Sevgiler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hisli ve hızlı bir tahta istiyorsan ve hala almadıysan butterfly alma , his yönünden stiga tahtaların üstüne yoktur , bence stiga carbo oversize wrb al spinsporda var ama biraz pahalı olabilir , alabiliyosan internetten al.

SAKIIIIIIINNNN HAAAAAAAAA.... :down: Stiga Carbo Oversize bence cok hissiz bir tahta, beton gibi, bu tahta hakkinda yorumlarim bu sitede olacak, arama motorunu bir kullanirsan istedigin bilgilere ulasirsin... Sardius ve Carbo Oversize'in ikisini de denedim, Sardius bence cok daha hisli, topun temas anini ve siddetini elinize cok guzel iletiyor. 5 dakika kadar oynamama ragmen toplari istedigim yere, istedigim sekilde atmakta hic zorlanmadim, ustelik bir tarafta kisa PO lastik vardi, ki ben buna pek alisik degilim. Carbo Oversize ise cok sert bir tahta, lastiklerin zamklanmasina da uygun degil, ben ilk zamklamada tahtadan kiymiklarin ciktigini gordum. Ayrica 2-3 hafta gecmesine ve degisik lastik kombinasyonlari denememe ragmen pek alisamadim. Stiganin baska kullandigim bir tahtasi ise Tube Light idi. Bu tahta bence his yonunden Carbo Oversize ile karsilastirilmaz bile ama hiz kategorisi off-. Sen ise off+ ariyorsun. Bu kategori icin ben Stigayi hic begenmedim. Benden soylemesi... -_-

Sahsi fikrim, hazir Saadettin de teklif yapmisken onun tahtasini bir dene. Ayrica baska off+ tahta kullanan tanidiklarin varsa hemen onlarin tahtalarina da yaman.. Deneyebildigin kadar cok tahta dene ve secimini oyle yap. Ayrica dusunulmesi gereken baska tahtalar da var, Nittaku Violin (bence off+ tahtalar icinde hizina gore en iyi kontrolu sunan tahtalardan biri, bu konu hakkinda da Toranomon'un baslattigi bir konu olmali, orda kendisinin cok yazisi var, ben de ekledim birseyler sonra), Re-Impact F4MD (alismasi zor olabilir, ben yazin deneme firsati buldum :alkis: , bence guzel ama kimine cok hafif gelebilir, kimine ise atma acisi, bu tahtayi denemden almamak lazim, PingPongMan bu konuda birseyler yazmisti, yine arama motoru ile ulasabilirsin). Haa, bir de yeni bahsi gecen Kreanga Carbon var ki akillara zarar... Bak elim titremeye basladi bile, gozum seyiriyor... :)) Biraz bekleyip bu tahtayi almak da mumkun tabii...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 9 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..