Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yeni Tahtalar

Recommended Posts

Butterfly, tarihinin en pahalı tahtasını piyasaya sürdü (21 Eylül 2004). Kreanga Carbon OFF +. Fiyatı 15.750 Japon Yeni. (1 ABD Doları=105 Yen)

Karbon olarak Tamca.ULC kullanılmış. (ULC: Uniaxial Light Carbon)

Bu karbon hakkında; Gergely, Primoroc, Schaleger ve Kumpuru'da kullanılan Tamca 5000 ile aynı hızda fakat sertlik ve top hissi dengesinin daha iyi olduğu belirtilmiş.

Bu arada Violin'e kardeş geldi (21 Ekim 2004). Nittaku Acoustic. Ağabeyi ile aynı kilo ve boyda, 0.4 mm daha kalın, bir nebze daha hızlı buna mukabil daha az kontrollü olan yeni kardeşin fiyatı da Violin ve Kreanga gibi 15.750 Yen.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Butterfly, tarihinin en pahalı tahtasını piyasaya sürdü (21 Eylül 2004). Kreanga Carbon OFF +. Fiyatı 15.750 Japon Yeni. (1 ABD Doları=105 Yen)

Karbon olarak Tamca.ULC kullanılmış. (ULC: Uniaxial Light Carbon)

Bu karbon hakkında; Gergely, Primoroc, Schaleger ve Kumpuru'da kullanılan Tamca 5000 ile aynı hızda fakat sertlik ve top hissi dengesinin daha iyi olduğu belirtilmiş.

Bu arada Violin'e kardeş geldi (21 Ekim 2004). Nittaku Acoustic. Ağabeyi ile aynı kilo ve boyda, 0.4 mm daha kalın, bir nebze daha hızlı buna mukabil daha az kontrollü olan yeni kardeşin fiyatı da Violin ve Kreanga gibi 15.750 Yen.

Abi Gergely'i bırakmama değermi? :D: Yorumunu bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tufan Yalcin: Abi Gergely'i bırakmama değermi?  Yorumunu bekliyorum.
Henüz tecrübe etmedim. Niyetim de yok (şimdilik). Yine de benden yorum istediğini okuyunca, bu tahta ile bir çift 2.1 mm Bryce FX'in sana yakışabileceğini aklımdan geçirmedim değil. Fikir vermesi açısından Butterfly'ın hız-sertlik-yumuşaklık çizelgesine baktım. Gergely'den biraz daha yumuşak ve yavaş. Hızı, tamı tamına Timo Boll Spirit ile Gergely'nin arasında ve Kong Linghui Special'a yakın. Sertlik derecesi ise Primorac Carbon'un biraz altında. Bir göz at diyeceğim ama, uykuların kaçarsa beni sorumlu tutma. :D:

http://www.takushin-sports.co.jp/butterfly...anga-carbon.htm

Arno:  Abi violinden biraz bahsetsene

Violin'den biraz bahsetmek yetmez Arno, sabahlara kadar dinlemek lazım. Tufan ağabeyin duymasın ama Gergely'den sıkılmaya başladın galiba. :P:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

işlerimiz nedeniyle biraz meydanı boş bırakır gibi olduk, gene "keman" gıcırtıları duyulmaya başlamış :lol:

asıl yeni ve enteresan bir tahta sistemini Donic piyasaya sürdü. "lego"yu andıran bu sistemde, beğendiğin bir tahtayı alıp, kendi eline göre istediğin bir şekilde çeşitli halkaları birbirine geçirerek bir sap oluşturuyorsun ve gövdeye vidalıyorsun.

daha fazla bilgi için bkz.

Donic Taylor System

(henüz ingilizcesini hazırlamamışlar bu sayfaların, ilerlemek için "weiter" butonunu tıklayın)

yeni oyuncağınız hayırlı olsun :P:

Ping the real new blade informer Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir göz at diyeceğim ama, uykuların kaçarsa beni sorumlu tutma

Violin'den biraz bahsetmek yetmez Arno, sabahlara kadar dinlemek lazım. Tufan ağabeyin duymasın ama Gergely'den sıkılmaya başladın galiba. :P:

kaçmaazz . Neden?Bir GERGELY CORBON daha tahtam oldu :thup: .Bu tahtayla fosilleşeceğimi bilen bir arkadaşımdan hediye

ARNO kırarım bi taraflarını bak.Ne Violini :down: .Herhalde Dikiliye gelme vaktim geldi. :asabi:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

asıl yeni ve enteresan bir tahta sistemini Donic piyasaya sürdü. "lego"yu andıran bu sistemde, beğendiğin bir tahtayı alıp, kendi eline göre istediğin bir şekilde çeşitli halkaları birbirine geçirerek bir sap oluşturuyorsun ve gövdeye vidalıyorsun.

Ping verdiğin adrese baktım. Almancam pek yeterli gelmedi ama en azından resimlerden çok tuhaf olduğunu söyleyebilirim. Ya tuhaf tuhaf şeyler üretip insanın kafasını karıştırıyorlar. İnsan kendi kendine; hah bir bu eksikti diyor ve merak etmekten de kendini alamıyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ping verdiğin adrese baktım. Almancam pek yeterli gelmedi ama en azından resimlerden çok tuhaf olduğunu söyleyebilirim. Ya tuhaf tuhaf şeyler üretip insanın kafasını karıştırıyorlar. İnsan kendi kendine; hah bir bu eksikti diyor ve merak etmekten de kendini alamıyor.

Ortak, görünüşe aldanıp tahriklere kapılmamak lazım -_-

ben şahsen artık müsekkin kullanıyorum gaza gelmemek için... :hehehe:

Ping the recommender of sedatives against new innovations Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...

dün bir masa tenisi dükkanına gittiydim, şu Donic Taylor Sistem tahtaları da gördüm orada... gerçekten de tam 3-6 yaş arası çocuklar için olan birbirine geçme halkalar vs. gibi renkli şeylerden kendin seçerek ve takarak yapıyorsun raketin tahtasını.

tahtaların gövde finişi çok güzel, çok iyi bir işçiliği var gibi görünüyor, hatta tahminimce, performansları da çok iyi olabilirdi keşke o saplar yerine normal saplar olsaydı diyebilirim. çünkü saplar, ne de olsa elinde halkalarla oynuyormuşsun hissi veriyor... buna zamanla alışılabilinir belki ama beni en rahatsız eden şey, sap ile gövdenin birleştiği yerin biraz kaba olması, ayrıca penholder tahtalarda olduğu gibi o bölümün 3-4 mm kadar yukarıda çıkıntı gibi kalması idi... penholder oynasan rahatsız etmeyebilir ama shakehand tutuşta rahatsız gibi geldi bana, yani hissi benim hoşuma gitmedi.

oyuncak meraklısı çocuklar almaya başlamışlar bile; kız tahtasından sonra bir de çocuk tahtası çıktı başımıza... bakalım daha neler göreceğiz... LOL

:lol:

Ping the not liked taylor Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

oyuncak meraklısı çocuklar almaya başlamışlar bile; kız tahtasından sonra bir de çocuk tahtası çıktı başımıza... bakalım daha neler göreceğiz... LOL

:lol:

Ping the not liked taylor Pong

Kız tahtası diye bişi yoooooook :protesto: .Sıyrılalım bu kanıdan.Sadece yanlış beyan var <_< .

Ping senin kulladığın her tarafı dökülen tahtadan kullanan kızlar varmı araştırmaya başlıyacam valla :lol: .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hehehee Arno geçmiş olsun, sen de Saadettin abi'nin kara listesine girdin :D:

Yooooo... Hiç kızmadım...

Nede olsa Sardius'un Gergely gibi erkeksi bir çekiciliği var. Kızları çeken yanı bu olabilir. :D:

Sonuçta bizim tahtanın hem ağırlığı hemde sertliği erkeksi bir tavır sergiliyor. Yoksa siz yumuşak, hisli, anlayışlı, duygusal tahtalardan mı hoşlanıyorsunuz? :P:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 8 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..