Jump to content
Masatenisi.org Forum

Cnn Türkte Bu Hafta Masa Tenisi

Guest Xarion

Recommended Posts

Selamlar,

CNN Türk'te Spor Express Programında pazar günleri saat 16:00-18:00 arası yayınlanan programda bu hafta Aikido ve Masa tenisi gündemde olucak. Aslında ben bu hafta bu programa katılmayı çok arzuluyordum fakat bayram tatili nedeni ile Antalyada olucam. Bu programda spor branşları ile ilgilenen ve bu sporlarla uğraşmış öğrenciler konuk oluyor. Eğer bayramda İstanbulda olupda programa katılmak istiyenler olursa CNN Türk'le irtibata geçip, nasıl katılıcaklarını filan öğrenirlerse ve katılabilirlerse masa tenisi açısından çok yararlı olabileceğini düşünüyorum.

Saygılar

Serhat Tarhan

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...

merhaba,

yılan hikayesine dönen CNN Türk'deki masa tenisi konulu spor programı sonunda az önce yayınlandı. Ama bana sorarsanız kötü hazırlanmış bir program oldu. Konuk olarak Sabahattin Sabrioğlu, Pomfi ve babası ve de Gencay isimli genç bir milli oyuncu vardı.

Sabahattin Sabrioğlu sürekli bu sporun Türkiye'de ne kadar gelişmiş olduğundan bahsetti. 81 ilde oynandığından, çok iyi organize olunduğundan ve özellikle de Oktay Çimen'in federasyon başkanı olduktan sonra herşeyin daha da iyi olduğundan bahsetti. İnsan Türkiye'den mi bahsediliyor acaba diye sormadan edemiyor.

Daha matrağı da, Sabahattin hoca'nın, çoklu top antrenmanı sayesinde oyuncularımızın Avrupa şampiyonu olduğunu söylemesi idi :D: . Hatta artık Türkiye'de top sorunu olmadığı gibisinden birşeyden bile bahsetti.

Demek ki napıyoruz, ülkemizin dört bir yanını topla donatıyoruz ve ondan sonra olimpiyat şampiyonluğu senin pro tour şampiyonluğu benim oynayıp gidiyoruz :isterim: .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben de ufak bir bölümünü rastgele yakaladım programın..

İzlediğim kadarıyla iyi gibi geldi bana ama Simurg'un bahsettiği sallama taraflarını kaçırdım..

Sonuçta Türkiye'de bu tür programlar yayınlansa eminim ki popülaritesi artar ve gelişme olur..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

cnn turk'deki programı ben de biraz seyredebildim...herşey çok yüzeysel geçildi..özellikle arkadaşların "sallama" dedikleri kısımlara katılıyorum...aslında masatenisi sporuyla ilgili daha ciddi ve sporu yaymaya yönelik programlar yapılsa masatenisi sporu için daha faydalı olabilir...milli takımlarımız yurtdışı maçlarına gidiyor, bırakın kısa görüntüleri,tv de bir tek haber yok.....ama herşeye rağmen tv de masatenisi ile ilgili kişi ve ekipmanları görmek bile yeteri kadar mutlu etti beni :bonus:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

CNN deki programı izlemedim ama ben de Tv'de calışan bir kişi olarak diyorum ki;

Tv'ler izleyicinin ilgisini çeken şeyleri ve para kazanabileceği konuları yayınlarlar. Hepimiz kabul edelim ki şov için yapılan maçlar hariç, bir masa tenisi maçını izlemek camia dışındaki insanlar için eğlenceli olmaz. İzleyen kişi hele bu sporla fazla da ilgisi yoksa -amaan hep aynı şey işte adam vuruyo karşıya atıyo. ne var ki bunda- der. Hele ki bu sporun kuralları, kullanılan ekipmanlar veya oynanacak yerler falan gibi konular bu site kullanıcıları dışında en fazla 1000 kişinin daha ilgisini çeker. Eh bu da tüm Türkiye'ye yayın yapan bir kanalın malesef işine gelmez.

Bu siteye üye olduğum günden beri bizim spor servisine defalarca yalvardım. En azından süper ligdeki sonuclar, avrupaya giden oyuncularımızın maç haberleri veya hiç olmazsa olimpiyatlarda, en azından kim kazandı finali kim oynadı... gibi kısacık haber verelim dedim. Ama --yapacak bişey yok spor servisi olarak günde 5 dk. zamanımız var ve FUTBOL DAHİL--dediler.

Size şöyle bir örnek vereyim. Yat yarışlarını, yelken sporlarını bilirsiniz ve burada dönen paraları tahmin edersiniz. Bu sporla ilgilenen insanlarda haliyle biraz ensesi kalın oluyor. Bu insanlar bile yedi sekiz yıldır uğraşıyorlar ve daha birkaç ay önce bir program sahibi oldular (Ne mutlu onlara)

Bizim Tv'de masa tenisi yayını anlamında yapabileceğimiz fazla birşey yok:(((( Ta ki bir ulu insan çıkacak ki masa tenisi belgeseli falan yapacak. Eh bizde dua edeceğiz haber kanallarımızdan biri bu belgeseli yayınlayacak. Ancak bu masa tenisine gönül veren insanları mutlu eder. (Hatta onda da birçok eksiklik bulur keşke şöyle keşke böyle olsaydı der dururuz)

Bence öncelikle çevremizdeki insanlara bu sporu sevdirip tanıtıp bu virüsü onlara da aşılayıp masa tenisi hastalığını yayabildiğimiz kadar yaymalıyız. Kim bilir insanlar çocuklarını futbol, basketbol okullarına yazdırdıkları gibi ileride masa tenisi kulüplerine yazdırır ve inşallah Türkiye'den bi şampiyon çıkar.

Saygılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Kadir'in TV'lerin beklentileri ve öncelikleri hakkında söylediklerine katılıyorum. Ama yine de bunlar iyi içerikli bir program hazırlamaya engel değil bence.

hiç bilmediğim bir sporda neler ilgimi çeker diye düşününce, öncelikle bu spor hangi ekipmanlarla yapılıyoru merak ederim. sonra bu spora kaç yaşlarında başlanmalı, nasıl bir antrenman düzeni sporu geliştirir vs. 2-3 hafta önce aynı sporda eskirimi tanıttılar ve oldukça doyurucu bir program idi.

ayrıca konuklar da kötü seçilmişti. malum, veteranlık masa tenisinde önemli bir durum, oldukça yaygın. konuk olarak bir veteran oyuncu konuk olabilirdi. salonda bir iki veteran ile röportaj vardı ama konuk olsa daha iyi olurdu.

neyse, umarım bu içeriğe rağmen birilerini heveslendirmiştir bu program.

Barış

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

CNN TURK'teki programın büyük bölümünü izlemiş biri olarak yaşadığım hayal kırıklığımın büyüklüğünü anlatamam arkadaşlar...

Eleştirilecek o kadar çok konu var ki...

Bu programa katılacakların hangi kıstaslarla belirlendiğini tartışmaya açmak istemiyorum çünkü katılımcıların geçmişlerini tam olarak bilmiyorum.AMA...

Koskocaman bir AMA... :asabi:

Neden masa tenisi hakkında halka bilgiler verecek insanlar bu kadar hazırlıksız olabilirler bir türlü kavrayamadım.Tamam masa tenisi hakkında çok şey biliyor olabilirsiniz ama tanıtım farklı bir olgu...İddia ediyorum okuldayken İngilizce dersi için hazırladığım 10 dakikalık sunu bile bu programda sayın tanıtımcılarımızınkinden çok daha kapsamlı ve çok daha ilgi çekiciydi.Bunun üstüne yemin de edebilirim.İnsan hiç oturup plan yapmaz mı ya...Benim bu kadar vaktim olacak şu konularda şu şekilde açıklamalar yapacağım şeklinde bir konu düzeni hazırlamamız mı!!! :down:

CNN kendilerine verilen bilgilerden bazı ana hatları seyircileri bilgilendirmek adına yazılı olarak da yayınladı ama ne kadar doyurucu olduğunu siz de gördünüz.Masa tenisi hakkında bilgisi olmayan biri olsaydım ve buradan öğrendiklerim nelerdir diye sorsaydım o kadar komik sonuçlar çıkardı ki...

CNN sunucuların hazırlıksız olmasını yadırgamadım ama reklama aşırı derecede ihtiyaç duyan bir sporun ilgilileri bu kadar mı yavan bu kadar mı düşünmeden konuşur. :frust:

CNN sunucuları soru soracaklar ama konuya hakim olmadıklarından alışılmış sorularla durumu kurtarmaya çalışıyor.Çinli antrenörümüz çoğunlukla söylenenleri onaylıyor,Gencay ve Pomfi (kusura bakmasın doğru yazılışını bilmiyorum) programın heyecanıyla ne yapacakları konusunda en ufak bir fikirleri yok (tabii yaşlarının da getirdiği bir toyluk var...).Sebahattin Bey ise bu kelimeyi mazur görün en rezil olan kişiydi.Orada sunucularla ekibimiz arasındaki uyumu ve irtibatı sağlayacak kilit insandı ama nafile...Onun kafası başka başka şeylerde idi, ki bunları programı izleyen herkesin gördüğüne eminim... Eline bu kadar güzel bir fırsat geçmiş yaptığın şeye bak diyesim geldi o an!!! :asabi:

(Pazar günü oldukça uygun bir zamanda yayınlanan ve seyircisi azımsanmayacak bir program yakalamışız ama heba oldu.İnşallah başka bir programı şans eseri de olsa yakalar ve güzel bir hazırlıkla sporumuzu tanıtırız diyorum.)

EN SON OLARAK SÖYLEYECEKLERİM BAZI İŞLER CİDDİYET İSTER...

BENCE PAZAR GÜNÜ İŞİ ELİMİZE YÜZÜMÜZE BULAŞTIRDIK... :spam:

SADECE AH ÇEKTİM...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sebahattin Bey ise bu kelimeyi mazur görün en rezil olan kişiydi.Orada sunucularla ekibimiz arasındaki uyumu ve irtibatı sağlayacak kilit insandı ama nafile...Onun kafası başka başka şeylerde idi, ki bunları programı izleyen herkesin gördüğüne eminim

Bu hafta sonu federasyon başkanı seçimleri var.

İnşallah başka bir programı şans eseri de olsa yakalar ve güzel bir hazırlıkla sporumuzu tanıtırız diyorum

Bu ancak politikliği ve çekişmeleri bırakıp gerçekten masa tenisini yaygınlaştırmak için çalışılırsa olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu kadar çok üyesi bulunan ve ciddi konular konuşulup tartışılan masatenisi.org forumcuları bu sporun tv'de daha çok tanıtımının yapılması için biraz çaba gösterebilirler diye düşünüyorum...forum yöneticilerimizin bu konuda yapacağı çalışmalara da elimden geldiği kadar yardımcı olmaya hazırım...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bir de eski konulara gözatarken görmüştüm...masatenisi.org üyeleri izmir'de buluşup tanışmışlar...masatenisi oynamışlar...dışarıda da birlikte olup gezip eğlenmişler...bu tür organizasyonlar yinelenir ve daha çok yapılırsa ve medyaya da yansıtılırsa masatenisi sporunun yaygınlaştırılması için iyi bir adım olabilir...hem sebahattin hoca gibi konusunda gayet bilgili olan birisi çıkıp da ekipmanlar hakkında ya da ileri düzey vuruşlar hakkında bilgi verse ne olacak..sadece bu sporu klüpler düzeyinde yapanlar anlayabilir o zaman ne dediğini...daha çok yapılan güzel organizasyonlar yardımıyla önce bu spora olan ilginin artırılması gerekiyor...ilgi olmadan bilgi edinmeye çalışmaz insanlar..teşekkürler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...

merhaba arkadaşlar

biraz geç olacak ancak bu konuyu yeni gördüm. bahsettiğiniz tv programına bende katıldım. sizlerin düşündüğü gibi işler yürümüyor. program büyük bir stres altında başladı. sunucunun belirlemiş olduğu konular üzerinde duruldu. bu program bilgilendirme değil daha çok şov ağırlıklı bir programdı.

gecikmemden dolayı üzgünüm. :sorry:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

düşündüğü gibi işler yürümüyor. program büyük bir stres altında başladı.

bu konuyla ilgili yazılanları yanlış anlamadıysam, Mustafa Altunok'un yazdıkları ile programa yönelik yapılan eleştiriler arasında bir bağ kuramadım. Böyle bir toplantının içeriğinin nasıl olması gerektiği ayrı bir durum, işlerin nasıl yürüdüğü ve ortamın stresi ayrı durum gibi geldi bana.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bahsedilen program federasyon seçimlerinden 6 gün önce yapılmıştı gözden kaçmış sanırım ist büyükşehir belediyesi şube kaptanı bayram bey de oradaydı bayram bey federasyon yönetim kurulu üyesi sabahattin bey ve antrenörlük yaptığı kulüplerin birkaç tanesi oradaydı ist belediye, beşiktaş, kasımpaşa, akpınar sabahattin beyin sattığı masa markası oradaydı yasaka masayı seyrettik seçim öncesi bazı yerlere mesaj veren reklamlar programını izlettiler masa tenisi türkiye de nasıl yayılır, kitlelere nasıl ulaşılır bu spor nasıl yapılır nerelerde oynanıyor hangi kulüpler aktif türkiye de masa tenisinin dünü bugünü gürhan yaldız dan sonra türkiye de 20 yıldır kim yetişti neden yetişemedi bu konulara gerek yoktu masa tenisinin şutoptan ibaret olduğunu gördük ping pong la masa tenisi arasında ancak maçlarda görülen dramatik farktan da bahsedilemezdi çünkü onlar REKLAM yaptı yazılardan anladıgım bu programdan çok şey beklediğiniz ama Onlar hiç bir zaman sizlerle aynı duyarlılıkta olamazlar çok fazla birşeyler beklemeyin hayal kırıklığı olur

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..