Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Seçimleri

Guest Yasin çakmakçı

Recommended Posts

Masatenisinin gelişmesi için bu forum üyeleri kadar gayret gösterecek birileri gelsin isterim. Şu anki federasyonun bu konuda fazla bir gayret gösterdiğini düşünmüyorum.

Kaç yıldır bizim veteran turnuvalarının olduğu güne başka turnuva koyuyorlar. Bu sene de aynısını yaptılar ve aynı güne süperlig maçları koydular. Tsu, Kaiser, ve Nurdan'da öyle olduğuna şahit oldu. Hem de Veteran turnuvaları için en az 4-5 ay öncesinden izin alınmasına rağmen. İzin alınırken de başka turnuva ile çakışmamasına dikkat edilerek tarih isteniyor.

Umarım herkese eşit uzaklıkta olan ve masa tenisinin gelişmesini gerçekten isteyen bir başkan seçilir. Zaten masa tenisi Türkiye'de üvey evlat muamelesi görüyor, buna bir de kendi içindeki çekişmeler eklenmesin.

Ayrıca bu forumla ilgili bugüne kadar Federasyondan kimse hiç bir yorum yapmadı. Haberleri varmıdır ondan da şüpheliyim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

kimler aday oldu bilen varmı?

bir de bu tür seçimlerde lobi çok önemli. Eğer oktay çimen kadrolaşabildiyse diğer adayların şansı az.

başkanlık seçimlerinde en güzeli herkesin kendini tanıtmasıdır. diğer adaylarında aslında masatenisi federasyonunun sitesinde kendilerini, ne yapabileceklerini tanıtmaları lazım. Ama bildiğim kadarıyla federasyon sitesi çalışmıyor kendilerini burada tanıtsalar ne güzel olur.

ertan abi bence yetkililer ve oktay çimen bu siteyi biliyor.Hangi arama motoruna masa tenisi yazsan karşına bu site geliyor bilmemeleri olanaksız.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hangi arama motoruna masa tenisi yazsan karşına bu site geliyor bilmemeleri olanaksız.

Tamam çıkıyor da bakalım yazıyorlar mı? Federasyon seçildiğinden beri web sitesinde herhangi bir hareket gören oldu mu? Ayrıca web sitesi şu anda federasyonun kontrolünde rakip adaylara söz vermezler.

Diğer aday oğlu yıldızlarda masa teniscçi olan birisi. Şahsen tanımıyorum. Ama duyduğum kadarıyla aday olacağı duyulunca oğlu Büyükşehir'den dışlanmış.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tamam çıkıyor da bakalım yazıyorlar mı? Federasyon seçildiğinden beri web sitesinde herhangi bir hareket gören oldu mu? Ayrıca web sitesi şu anda federasyonun kontrolünde rakip adaylara söz vermezler.

Diğer aday oğlu yıldızlarda masa teniscçi olan birisi. Şahsen tanımıyorum. Ama duyduğum kadarıyla aday olacağı duyulunca oğlu Büyükşehir'den dışlanmış.

federasyon web sitesi konusunda zaten çaresiz.Ben bu konuda sıkıntımızı ilettim ve onların bana madem masatenisi.org olarak bir siten var gerekli duyuruları sanada verelim dediler ve fax yoluyla bilgiler geliyor.Klup bazında bilgiler gidiyor.Ancak diğer bilgiler bana geldiği sürece size zaten iletececeğim. :gulumse:

Bu arada sırf aday olundu diye bazı kısıtlamalar hiç hoşuma gitmedi <_< .Şiddetle kınıyor ve bu kişilerin sporla alakalı kişiler olmayıp çıkar amaçlı düşüncelerle,cahilce davrandıklarını düşünüyorum. :asabi:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

selam ben kimin federasyon başkan adayı olduğu biliyorum. istanbulda kent ambalaj genel müd. başkanı orhan kökel masatenisi federasyon adayı. 700 milyar sponsor anlaşma yapmış, aynı zamanda projeler çok zengin. bu arada seçilirse guney koreden bi antrenör anlaştığını söylentileri var. açıkçası güçlü bi kadro ile başkanlığa aday.. bende bununla ilgili duyumlar aldım sizinle paylaşmak istedim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

şu anki federasyondan en büyük şikayetim tabiki herkesin şikayeti olduğu gibi liglerin kapanması, amaç masa tenisini canlı tutabilmek değilmiydi,e ne oldu şu an çoğu insan uzaklaştırıldı masa tenisinden. seçimler sonucu umarım geleceği gören ve masa tenisini gerçekten canlandıracak başa gelir!

ayrıca şu siteyide bi an önce güncelleyerek aktif duruma getirsinleeer ! :o:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yanlız masatenisi camiaya değişikliğe ihtiyacı var, son yıllarda masatenisi faaliyetlerinde gerçekten büyük sıkıntılar çekti. masatenisi sevenler için daha çok yakınlaşacağına uzaklaşmasına sebep oldu. Bu yüzden bende federasyon seçimleri için en azından farklı insanın gelmesini tercih ediyorum. oktay çimen masatenisi camianın içinden büyümüş sporculuk hayatını yapmış fakat idarecilik yöneticilik anlamda çok vasat olduğunu düşünüyorum. fakat yeni aday olan kişi zaten projesi zengin, mali yönden güçlü kadro kurmuşlar, ayrıca benim için masatenisi bilmesi önemli değil sadece yöneticilik anlamda faaliyetleri zenginleştirebilirse bu bence yeterli! masatenisi bilmesi oynaması şart değil, türkiyede bunun gibi diğer dallarında örnekler verebiliriz. fakat ben masatenis için değişikliğe ihtiyaç olduğunu düşünüyorum ve bu değişiklik masatenisi camianında olan, masatenisi sevenlerin elinde! inşallah herşey gönlünce olur..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar bence herkes bulunduğu ildeki il temsilcilerinle iletişim halinde olsun.seçime fazla zaman kalmadı. oktay çimen gelirse değişen birşey olmayacak belki daha kötü olacak. masa tenisi ile ilgilenenlerin sayısı azalacak ; diğer başkan adayının projeleri fena değil belki ligler yeniden kurulur masa tenisi severlerin sayısı artar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

herkes kendi bulunduğu ilde, il temsilcileri ile kulüp yöneticileri arasında diyaloglar geliştirsin. eğer masatenisi için bir şeyler yapılması gerekiyorsa lütfen herkes bu federasyon seçimleri için önemle ilgilenmesini istiyorum. masatenisin iyi yerlere gitmesi hepimizin elimizde! bu federasyon seçimlerinde oylarımızı doğru yerde doğru insanda oy kullanalım. görüyorsunuz oktay çimenin yaptıkları ortada! ben orhan kökele destekliyorum. orhan kökel anladığım kadarıyla güçlü kadro, mali yatırımı zengin, projeler geniş, altyapı gelişimi büyük olduğunu duyumlar aldım. lütfen herkes oy kullanırken masatenisi için geleceği için oy kullansınlar. boş yere oy kullanmayalım...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Masatenisi.org sitesine son 3-4 ay içinde gelen mesajları da mesajlar sayfasına ekledim. Epeydir zamanım olmadığı için uğraşamıyordum. Gelen mesajlar arasında 2 tanesi federasyondan şikayet ediyor.

Okumak isteyenler için adresi : http://www.masatenisi.org/turkish/mesajlar.htm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın Ertan Patır.

Siteniz bir harika.Bunun için dokuz ay önce üye oldum.Sizden ricam

Allahaşkına illerdeki masa tenisi yıldızlar maçlarını ve gençlik

kupası turnuvalarını bir araştırmanız.O zaman yaptığınız

çalışmaların dağlar kadar büyük olduğunu göreceksiniz.

İnanın ne sağlık ekibi var,ne güvenlik var,ne ödül töreni var,ne

oyuncuları alkışlayan tebrik eden var.....

Ve basın-yayın aracılığı ile müsabaka tarihleri kamuoyuna

duyurulmuyor.Daha saymaya kalkarsak sonu gelmeyecek.

Saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

adana da orhan bey ile tanıştım.çok kısa bir süre konuştuk ama aldığım izlenim iyiydi.

herkesin camianın içinden olmaması ile ilgili bir şikayeti var ama dağıttığı projelerini tanıttığı broşür tam bizim istediğimiz şeyler.uygulanırsa masatenisinin gelişmesi yayılması ve tanınması için çok yararlı olur.(bunları yapmak için para lazım ama nereden bulacağını yazmamış)

şimdiki durum ise şu:

adanadaki grup maçlarına 8 erkek takımı katıldı(3 ü adanadan)

6 kız takımı katıldı( 2 si hataydan)

d grubu bütün doğu ve güneydoğu illerini kapsıyor(ayrıca mersin,hatay ve adana) ve sadece bu kadar il katılıyor.

ege takımlarını kapsayan gruba sadece 3 takımın katıldığı konuşuluyordu adanada ama ne kadar doğru bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

federasyon seçimleri için çok az bir süre kaldı.. sadece benim dileğim masatenisi için doğru seçimler yapıp doğru insanlara oy vermek! lütfen bu konuda herkes duyarlı olsun ki masatenisi geleceği için hepimiz aydın görelim. ben çok kısa zaman önce istanbulda orhan bey ile tanışma fırsatımız oldu ama gerçekten olağanüstü projelerle federasyon başkan adayına aday olmuş. ayrıca sponsor konusunda gerçekten güçlü maddi desteği almış. kendisi ile mütevazı sıcak ve hoş bi sohbet yaptık fakat görüşmeden önce benimde samimi olup olmadığı konusunda şüphelerim vardı, ama bu sıcak konuşmalardan sonra orhan beyin gerçekten her konuda samimi olduğumu anladım. bu toplumda samimi insan bulmak zordur, samimi olan insan her zaman başarılı için savaşır.. bende bu orhan beyin yüz ifadesinden gördüm, hissetim.. geleceğimiz masatenisi adına aydın ve parlak.. orhan bey gelirse masatenisi adına bugünden 5 misli daha iyi olacağıma inanıyorum, ama oktay gelirse gelecekte bizim için daha karanlıklara yol açacağını düşünüyorum. hepimiz gelecek için lütfen bu konuda hep beraber savaşalım...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

olağanüstü projelerle federasyon başkanlığına aday olmuş.
"Olağanüstü" dedirtecek nitelikteki projeleri merak ettim doğrusu.
projelerini tanıtmak amacıyla dağıttığı broşürde tam bizim istediğimiz şeyler var

Broşürü hala muhafaza ediyorsan, "tam bizim istediğimiz şeyler" olduğunu düşündüğün sözkonusu projeler (tamamı değilse bile çarpıcı gördüğün birkaçı) hakkındaki bilgileri aktarırsan, bizlerin de merakını gidermiş olursun.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

olağanüstü dediğimde en azından bugünki şartlarından daha iyi olduğunu düşünüyorum. masatenisin bugünki durum gerçekten çok kötü, fakat bu kötülüğü çok edecek federasyon adayların içinden sadece orhan kökelin bu konuda aşabileceğimi düşünüyorum. ayrıca zaten devletin masatenisine ayırdığı bütcenin dışında kendi imkanların doğrultusunda bu camiaya ayağa kaldıracağı projelerde gösteriyor. devletin masatenisine ayıracağı bütce diyelim 500 milyar, 500 milyarda sponsor bulup bu masatenisi faaliyetlerini daha çok renklendireceği hiç şüphem yok. zaten bu potalsiyel olduğunu orhal kökelden hissedebiliyorum. sporun yaygınlaşması için belli maddi gücü olması, donamını geniş kapsamlı bi şekilde yayması hedefler daha çok doruğa ulaşacaktır. şu anda bizler masatenisinde bu federasyondan ne gördük...! yapabileceği herşeyi yaptı daha ne düşünüyorsunuz...!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

mrb, ben de 1.lig camiasında Orhan Bey hakkında iyi duyumlar aldım, bence klüplerin geneli kararsız buna ragmen, Orhan Beyin oyların %70ini alabileceği de kulağıma geldi.. haftada bir kez istanbul'dan ankara'ya federasyona gidecek, masa tenisine zaman ayıracakmış. haftada bir kez yeterli mi, bağlantıyı (internet, tel..) iyi sağlarsa yeterli olabilir... maddi sorunlar büyük ölçüde çözülebilecekse, ve iş adamı olduğunu da düşünürsek sponsor bulabilir diye de olumlu bakabiliriz.

başkan adayının masa tenisçi olmadığından ya da camiadan olmadığından yakınılıyor, zaten başkan dediğimiz kişi; camiaya daha iyi masa tenisi olanakları sağlamada ön ayak olacak olan kişidir, geçip masaya oynayacak olan kişi değil!... önemli olan başkanın aksaklıkları iyi kavramış olması ve çözümlerin üzerine azimle gitmesidir. herhalukarda ben yeni birilerine şans tanınmasından, önlerinin açılmasından yanayım, bakalım ne olacak?...

oy kullanma konusunda ise bizim elimiz kolumuz bağlı, bütün iş liglerde takımları olan klüplere, klüp yöneticilerine düşüyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

haftada bir kez istanbul'dan ankara'ya federasyona gidecek, masa tenisine zaman ayıracakmış. haftada bir kez yeterli mi, bağlantıyı (internet, tel..) iyi sağlarsa yeterli olabilir...

Ankara'da oturmayla bu iş olabilse bu gün hiç bir sorundan bahsedilmezdi. İyi organize olup gönülden hizmet edebileceklerin gelmesi gerekir.

Seçilecek başkanın ve ekibinin, kişi, kulüp ve oy verenler/vermeyenler ayrımı yapmadan görev yapmaları gerekir. Federasyon tarafsız olması gereken bir kurumdur. Ancak bunlara dikat ederek ve masa tenisine gerçekten hizmet ederek tüm camiayı birleştirip herkesin takdirini kazanabilir. Federasyon içinde federasyonla ticari ilişkileri olan kişilerin olmaması gerekir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kim gelirse gelsin inşallah kafasındaki kurtlar için değil masasındaki toplar için gelir :D:

Çok iyi koşmak için ayakabı üreticisi olmamıza gerek yok. Sadece koşan kişilerin ihtiyaçlarını bilelim yeter. ;):

Umarım gelen kişi bize eskiyi aratmaz ve hep beraber masa tenisi daha üst seviyeye taşıyabiliriz.

Türkiye'de birçok kişinin bilmediği yada yapmadığı sporları tüm televizyon kanalları harıl harıl yayınlarken tüm okullarımızda herkesin rahatlıkla imkan bulabildiği bu sporda neden bu kadar ilgisizlik yaşıyoruz anlamış değilim. BU sorun çözülse zaten federasyon başkanı kim olursa olsun herkesin mutlu olacağı bir ortam yaratılacaktır. (Tabii bu duruma bazı federasyon başkanlarını sokmak istemem. Çünkü onlar ne yapar eder yinede bu camiayı batırmanın yoluru bulurlar.) :D: :D:

Sevgiler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bence de masatenisi camiasından olmayan birinin federasyon başkanı olması iyi olur...ayrıca orhan beyin işadamı olduğu söyleniyor...işadamlarının amacı her koşulda daha çok kazanmak olduğuna göre bu sporun tanıtılması için ve dolayısıyla karlı bir yatırım olabilmesi için yeterli tanıtımların yapılmasına büyük katkısıının olacağını umuyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..