Jump to content
Masatenisi.org Forum

Lastiği Kaç Mm Kalınlıkta Kullanıyorsunuz?

Guest BackHand

Kaç MM Kalınlıkla Lastik Kullanıyorsunuz??  

93 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

2.2 Maximum Oluyo Diye Biliyorum.Onun İçin Eklemedim.

Bazı lastiklerde 2.2 max olabilir ama max'ın açıklaması toplam üst lastik dahil izin verilen maximum lastik kalınlığı (4 mm) için olabilecek max sünger kalınlığıdır. Yani süzün lastiğin üst lastiği 1 mm gibi ince ise max sünger teorik olarak 3 mm'dir. Ama tabi bu kadar ünce üst lastik yok veya çok az. Ama 2,6 gibi max süngerler var.

Bu arada seçeneklerde en az 1,9 olması olmamış. 0,5'e kadar inebiliriz. Hatta ben iki taraf OX oynuyorum diyen çıkarsa o bile ayıp olur :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hocam Siz Buraya Yazın MM leri Ben Eklerim. Şu An Tam Olarak Tüm Mm Leri Bilmiyorum
Ben şimdiye kadar gördüklerimi yazayım. OX, 0.5, 0.6, 1.0, 1.2, 1.3, 1.5, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.1, 2.15, 2.2, 2.3, 2.5, 2.6 mm kalınlıgında lastikler gördüm. Ben fh 2.0, bh 1.9 kullanıyorum.
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
Bazı lastiklerde 2.2 max olabilir ama max'ın açıklaması toplam üst lastik dahil izin verilen maximum lastik kalınlığı (4 mm) için olabilecek max sünger kalınlığıdır. Yani süzün lastiğin üst lastiği 1 mm gibi ince ise max sünger teorik olarak 3 mm'dir. Ama tabi bu kadar ünce üst lastik yok veya çok az. Ama 2,6 gibi max süngerler var.

Bu arada seçeneklerde en az 1,9 olması olmamış. 0,5'e kadar inebiliriz. Hatta ben iki taraf OX oynuyorum diyen çıkarsa o bile ayıp olur :)

OX ne oluyo?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 year later...
  • 5 months later...
  • 1 year later...

ongun abi ben rakedin her iki tarafınada 2.0 mm kullanıyorum..ustaların dediklerine göre başlangıç için 1.8 seçmek daha iyi imiş..kontrollü olur imiş ama yinede spin i fazla etkilemez imiş..gerçi spin ne kadar artıp azalcaksa kontrolde o denli artacak yada azalacaktır..ama bunu sölemelerinin sebebi birazda yeni başlayan kardeşlerimizin başlangıç için max lastik seçip sonra sayın hocam biz servisi karşılayamıyoruz raket kontrolden çıkıyo topta rakette rakibin kafaya fırlıyo tarzı sorular sorması bence :hehehe: yinede hikmetinden sual olunmaz yüce rabbim bi bildiği war ki lastikleri böyle yaratmış tongue.gif:bonus:

ben 1 yıldır okul takımında oynuyorum, önceleri hazır raket kullanıyordum ancak geçen sene bi raket yaptım, donic epox offensiv tahta,, donic desto F3 FH lastik ve ucuz olsun diye de BH için donic liga aldım. bunların hepsini 2.0 mm aldım lastiklerin gayet düzgün kullanabiliyorum. Şimdi yeni raket yapıcam, tahta durucak, BH için 1.5mm donic quattro aconda medium,, FH için acuda s2 almayı planlıyorum. Sizce acuda yı kaç mm alıyım bana özel mesaj atabilir misiniz? ya da e-mail, erbaybatuhan@gmail.com teşekkürler :D bence korkmayın alın 2.0 mm :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kalın lastiklerin raketin ağırlığı arttırdığını ve hızlı hareket etmenin önüne geçtiğini, kalın lastiklerde kontrolün azaldığını ve tahtayı hissetmek için hızlı vuruşların yapılması gerektiğini düşündüğümden ve özellikle iyi ve sık antreman yapma imkanı olmayanların ince lastik kullanmalarının daha doğru olacağını düşündüğümden ince lastikler kullanıyorum. Kullandığım lastikler 1.8 mm ile 1.9 mm, ara ara 2.00 mm çıksam da tercihim değil.

Forumda genellikle kontrol için kalın lastik yavaş tahta önerildiğini görüyorum, bir önceki sayfada yazıldığı gibi ( kimin yazdığını hatırlamıyorum, özür) tahtanın hızından çok karakteristiğini bilmek ve alışmak daha mühim. Benim tercihim kontrol edilebilecek hızda tahta (Photino kullanıyorum) üzerine ince lastikler hem daha kontrollü oluyor hem de çeşitli oyun varyasyonlarına imkan tanıyor, şöyle ki, kalın lastiklerle daha çok spin ağırlıklı oynamak gerekirken ve blok yapmak biraz daha zorken ince lastiklerle kontrol müthiş artıyor, tahtayı çok iyi hissedebiliyorsunuz, tahta karakteristiğini daha iyi yansıtıyor,blokları yakın, uzak, sağ sol ve çeşitli yan spinli olarak geri döndürebiliyorsunuz, genelde çok daha rahat şut yapılabiliyor, servis karşılama da kolaylık sağlıyor, spinden biraz ödün verilse de gayet dolu spin de yapılabiliyor.

Tabi bu durum oyun stilim olabilir ama yazdıklarım tabiki üst düzey oyuncular için değil. Sadece kendini geliştirmek isteyen, gelişmesini tamamlamadığına inanan, daha çeşitli ve farklı vuruşlar yapabilecek, yoğun spin kullanmak ihtiyacı hissetmeyen ve hızlı ama kontrollü oyun tercih edecek oyuncular içindir, şahsi düşüncelerimdir. Tercihim ve tavsiyem kalın lastik yavaş tahta yerine, hızlı tahta ince lastiklerdir. (Lastiklerin of+,of- , All olmasına, sert veya yumuşak olmasına, atış açısına değinmedim, bir çok varyasyon var).

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bakın hız kadar kontrolde önemlidir hatta daha önemlidir

tenergy 05 ve 05fx ten başka bir sürü lastik denedim

fakat bu kalınlık bence tahtanın hızınada bağlı 2 tahta kullanıyorum bir stiga allraund evo üzerinde 2.1mm var

şuan kullandığım innerforce alc ise 1,9lar var 1,9 un 2,1mm göre yavaşlığını tahtanın hızıyla absorbe diyorum onun için ne kadar topu masaya istediğiniz şekilde düşürüseniz kalınlığıda lastiğin o olmalı diye düşünüyorum yani ilk önce kontrol sonra hız diyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 8 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..