Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masa Tenisi Videolari

Secici

Recommended Posts

Bu konu basligi altinda internette yaptigimiz aramalarda iki farkli kategori ile karsilasiyoruz. Birincisi Reflex Sports firmasi tarafindan yayinlanan parayla satin alinan copyrightli videolar.

Ikincisi de bilgisayarinizda seyredebileceginiz kucuk klipler.

Beni ve saniyorum bircok amatoru ikinci kategori daha cok ilgilendiriyor. Ozellikle antreman disiplinine yeni baslayan kisilere bu videolar izlettirilerek tekniklerdeki nuanslarin kavranmasi cok daha kolay hale getirilebiliyor. Defalarca anlatildigi halde bir turlu kavranamayan bir teknik videodan gosterilerek kavratilabiliyor.

Bu konuda en cok ilgimi ceken goruntuler Yunanlilarin sitesinde (buraya tiklayarak ulasabilirsiniz.) bir sure oncesine kadar ucretsiz yayinlanmakta olan Kalinikos Kraenga goruntuleri idi. Ozellikle Backhand drive, Backhand Topspin, Forehand Topspin goruntuleri teknigini yeni oturtanlar icin ilac gibi diyebilirim. Fakat su anda yunan sitesi bu tarz goruntuleri parali hale getirmis.

Bunun haricinde bir aralar videoping in links basligindan yonlendirmeyle Waldner - Kong Linghui Sydney olimpiyat final goruntulerine (full mac) ulasmistim. Bilmem hala orada duruyor mu. Waldner in nasil bir oyuncu oldugunu ilk defa bu sayede anlayabildim.

Su an kontrol ettim. Sitede hala bircok klip var. Fakat az once bahsettigim goruntulere bu sefer ulasamadim.

Benim sizlerden ricam bu tarz paylasimlari bu baslik altinda yapalim. Ozellikle full mac goruntuleri benim icin cok onemli.

Tum yapacaginiz. BirUSB Flash hafiza unitesi satin almak. Makinasina mudahale etmeye izin verebilen bir Kablo/ADSL internet kafeye gidip download ettiginiz videolari hafiza unitenize kaydedip istediginiz yere tasimak.

Haydi bakalim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 50
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bu kasetlere ulaşmamız mümkün mü? özellikle takımımın yarısı defansçı olduğundan koreli defansçının maçlarını çok merak ediyorum.(ben de 8 yıl defans oynadıktan sonra 'günümüz masa tenisinde defans yapılmaz' diyerek atak oyuna döndüm ve bir defansçı dünya ikincisi oldu.nasıl oynadığını çok merak ediyorum.)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mümkün. Herhalde bunları verip CD ye kopyalattırmak gerekir.

Yalnız ben şu ara çok yoğunum eğer birisi bu işi organize etmek isterse ben kasetleri verebilirim.

Ben de yapabilirim ama muhtemelen 2-3 hafta sonra olur.

Koreli defansçı sırf defans yapmıyordu. Her fırsatını bulduğunda, özellikle forehand tarafından çılgın gibi saldırıyordu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaslar...

Su adreste Waldner/Kong Linghui 2000 Sydney olimpiyat final macinin tum mac set set bolunmus goruntuleri var. RealMedia formatinda hazirlanmis. Ayrica Liu Guoliang ile Kim diye bir adamin (muhtemelen kim taek soo dur, cince yazdigi icin hicbirsey anlasilmiyor.) da full mac goruntuleri mevcut. Ancak ikisi de penholder olduklarindan ve benim penholderlarla alakali ne teknik ne taktik/strateji bilgim olmamasindan hic zevk alamadim onu da belirteyim.

Dosya boyutlari set basina en az 30 MB bu da baska bir ayrinti.(Olimpiyat finali icin)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Bağlantısı iyi olan arkadaşlar tüm video'ları çekip cd'lerde toplarsa bizde bankadan havale yaparsak bu arkadaşlar kargo veya herhangi bir yol ile Cd'leri bize ulaştırabilir mi ?

Benim dial up 150 Mb'lik bir dosyayı indirmem 10 saatimi alır.. Bir kaç tane böyle dosya olduğunu düşünürsek imkanı yok indirmemin..

Onun için böyle bir fikir yürüttüm..

Var mı yapabilecek arkadaşlar ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ertan abi Writer var mı elinde çekebilir misin ?

Dun gece 5'e kadar dosya çektim ama sadece 45 Mb bişi dediğim gibi çok uzun sürüyor..

Ya da Tsubasa CdWriter bulabilecek misin ?

Ertan abi 1-2 hafta da olur mu gerçi fazla acelesi yok ama ne kadar kısa zamanda olursa o kadar iyi :D:D:D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bayram donemini gecirdigim mekanda bir adet fazladan telefon hatti vardi. Ben de yukarıdaki adreslerde belirtilen ve boyutu asiri buyuk olmayan video goruntulerini indirmeye yeltenebildim.

Timo Boll un Wang Hao ile yaptigi bir setten belli bir bolum ile yine Boll' un son dünya şampiyonasinda Qu You ile yaptigi mactan kaybettigi son seti indirmisim (indirmisim diyorum cunku dosya isimlerine bakarak icerisinden ne cikacagini kestirebilmek bir hayli zor). Fakat su ana kadar izledigim goruntulerden K.Linghui-Waldner macinin kalitesinde birseye rastlayamadim.

Ozellikle bu baslik altinda birbirimize nokta atisi tarzinda goruntuler tavsiye edebilirsek cok iyi olacak. Mesela "Su URL de su mac var tavsiye ederim" seklinde olursa cok iyi olur. Saatlerce download ettikten sonra istedigimiz gibi birsey cikmaz ise hic hos olmuyor. Tum hevesimiz kaciyor.

Mesela K.Linghui-Waldner maci, masa tenisinden biraz anlayan biri icin cozulmesi/anlasilmasi fazla zor olmayan bir oyun. Waldner daha yasli oldugu icin kondusyon acisindan oyunu uzun rallilere yikmak istemiyor. Genelde backhand ralliye zorlayip ancak kendinden emin oldugu anlarda forehand' e donuyor ve cogunlukla bitirici oluyor. Cok temiz oynanmis uzun ralliler var. Taktik/strateji gayet net.

Boll dan indirdigim bu goruntuler ise tamamen karambolune oynaniyormus gibi. Kimin ne oynadigi ne dusundugu hic belli degil. Ya da benim anlayabilecegimin disinda diyelim. Tabii burada Boll' un solak olmasinin da illa ki tesiri vardir.

Neyse acik adresli ve mumkunse tarifli tavsiyeler bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir de CD ye yazma olayina gelirsek. CD ye yazma ve de kargoyla postalama vb. gibi seyler hadi 1-2 kisi olursa ugrasilip yapilabilir belki ancak daha fazla sayida insanin problemi icin kalici bir cozum olur mu? Bence olmaz.

Burada daha once de belirttigim gibi soyle bir cozumun daha isabetli olacagini dusunuyorum. Toplamda mesela 100-120 MB kadar bir dosya boyutunda karar kilip ve dosyalarin adreslerini ve kimilklerini netlestirip, kendinize ait olan ya da emanet aldiginiz bir USB flash hafiza unitenizi, tenha olmasi dolayisiyla tum bantgenisligini size tahsis etmekte olan bir ADSL/Kablo internet kafede uygun bir saat araliginda yaklasik 1 saatte doldurabilirsiniz. Daha sonra bu dosyalari en ucuza CD dolduran bir bilgisayarcida 5-10 dk da CD ye yazdirabilirsiniz.

Bence bu kargo vs. ile ugrasmaktan cok daha saglikli bir yontem olabilir...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Seçici abicim,

Bizim cafemiz var zaten, Cd-Writer da var ama Kablonet/Adsl/Uydu yok.

Zaten Türkiye'nin ne kadar yerinde Adsl ve kablonet var ki daha yeni ihaleler yapılıp portlar açılmaya başladı..

Mesela hazırda 10 cd dolduracak kadar movie varmısh ona bir writer bulabılırsek iş tamam olacak..

Not: Tsubasa nerelisin bi ara icq açarsan görüşelim..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bende cd writer var. Ellerinizdeki dosyaları bir şekilde bana ulaştırırsanız ben çoğaltabilirim.

Benim programın maçları çekebilmesi için o dosyalara sahip olan bilgisayarların açık olması gerekiyor. Onun için ne kadar sürede çekeceği belli değil. Yazdığınız linklerden çekmeyi deneyebilirim ama adsl bağlantısı arada bir kesiliyor. Yarım kalabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

"Brezilya sitesiyle dil sorunu yasiyorum" diyorsaniz bir de bu dosyalarin kaynagi video.ttball.net i deneyin bakalim... :D:D

Yok yok saka yaptim brezilya dili Cince ' ye gore daha anlasilir.

Bu arada Eskisehir' de sehir merkezindeki tum internet kafeler ADSL ya da Kablo baglantisi kullaniyor. Su an dunya sampiyonasi final macini ortalama 17 Kbps ile bir internet kafeden download etmekteyim.

Ve TSuBaSa kardesin bahsettigi brezilya sitesinde tum videolarin dokumu icin tiklayin..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Bizim evdeki bilgisayarı full time bu işe ayıramıyorum. Benim çocuklardan fırsat buldukça ancak download için açabiliyorum. Onlarda bilgisayar başına gelir gelmez hattı meşgul ediyor diye benim programı kapatıyorlar.

Şu ana kadar 1 maç tam, 3-4 maç da yarım çekildi. Benim çekeceklerim epeyce zaman alır. Eğer acil bir çözüm bekliyorsanız başka bir çare düşünelim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...

Arkadaşlar Ben manisa'dan Hüseyin masa tenisi cd'lerini Çoğaltabilirim

manisa'da bu işi çok ucuza yapan arkadaşım var ayrıca daha önce Sabahattin SABRİOĞLU Hocam'dan Avrupa şampiyonası cd lerini alıp kendim için çoğaltmıştım eğer benimle irtibata geçmek isteyen olursa

0236-233 25 60 dah 162 veya 0536-738 39 57 nlu telefonşardan bana ulaşabilirsiniz bunu seve seve yaparım ücreti önemli değil ayrıca internette bunları indirmesi benim için çok yoğun ve zor oluyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kesintisiz ve hızlı internet hattı olan arkadaşların aşağıdaki siteyi ziyaret etmelerini öneririm. Sözkonusu site, Japonya'daki bir uydu kanalına ait. Sadece masa tenisi ve badminton programları yayınlanıyor. Türkiye ile Japonya arasındaki saat farkı şu anda 7, nisan-kasım döneminde ise 6.

www.sc-tabletennis.com

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

www.sc-tabletennis.com sitesine girdim.

11MB program indirdim..

Masa üstüne attı SCSgo diye bir link..

Tıkladım siteye gidiyor..

Orda get ticket var tıkladım..

"Getting a ticket went wrong diye bir hata verdi.."

Var mı bu siteyi kullanıp maç izleyen? Yardımcı olacak ? ? ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@genocider (çok ürkünç bir nick bu yaaa :pirpir: )

sözkonusu yayınları ben bir ara izlemeye çalıştım, şunları söyleyebilirim:

1) yayınlara bağlanana kadar adamın canı çıkıyor; sana gelen gibi birçok hata mesajı geliyor, adamın canını çok sıkıyor..

2) şansın yaver gitti ve bağlandın diyelim; internet bağlantın ne kadar hızlı olursa olsun, onların yayın kalitesi çok düşük olduğundan maçlardan bişey anlayamıyorsun, kopuk kopuk seyrediliyor; sadece arkada bir spiker hababam konuşuyor, japonca olduğundan onu da ben anlamıyorum :)

3) bir de maçların arasında bayaaa sıkıcı uzun reklamlar da oluyor; onlar iyi anlaşılıyor çünkü birileri habire spor malzemesi satmaya çalışıyor ama fazla kıpırdamadan...

işte böyle...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..