Jump to content
Masatenisi.org Forum

Türkiye'de Onur Oktav Diye Bir Çocuk Var. Tanıyanınız Var Mı?

AliGuller

Recommended Posts

Arkadaşlar ben bu kardeşimi çok yakından tanıyorum. İstiyorum ki tüm Türkiye tanısın artık bu çocuğu. Çünkü fazlasıyla hak etti.

2008 Türkiye Gençler Şampiyonu

2008 Türkiye En iyi 12ler Şampiyonu

Hasan Doğan da benim çok sevdiğim bir kardeşim. Masa Tenisine ilk başladığı yılları biliyorum. Masa Tenisinde geldiği nokta beni çok mutlu ediyor.

Onur Oktav'ın çok ilginç bir özelliğini burada sizinle paylaşmak istiyorum. Türkiye Gençler Şampiyonası yarı final maçı Onur-Hasan oynuyor. Hasan setlerde 3-0 önde son set 6-0 önde. Maçı 4-0 bitirmesi çocuk oyuncağı. Ben maçı izlemedim. İzleyenler yok böyle bir maç diyorlar. Sonuç Onur maçı 4-3 kazanıyor.

Aklıma Maze-Ha Shuai maçı geldi. Maze 3-0 mağlup son set bayağı geride iken maçı 4-3 alıyor.

Belki herkes Onur çok iyi konsantre oldu Hasan gününde değildi diyebilir. 1 hafta sonra aynı başarıyı en iyi 12lerde gösteriyor.

Sevgili arkadaşlar, bu çocuğu dikkatle izleyelim. Onur'la ara ara antrenman yaptığım oluyor. Abisi olarak sürekli konuşuyor sohbet ediyorum. İçindeki masa tenisi aşkı ve tutkusunu tahmin bile edemezsiniz. Bu çocuk, artık çocuk demek pek uygun olmaz bu genç kardeşimiz 1 defa bile uluslararası resmi müsabakalara götürülmedi. İddia ediyorum İrfan gibi Cem Zheng gibi oyuncularla 1 sene antrenman yapsın Türkiye'de yenemiyeceği oyuncu kalmaz. 2-3 sene içerisinde de Avrupa'daki başarılarını takip eder oluruz.

Aslında yazacak o kadar çok şey var ki bu kardeşimiz hakkında ama şimdilik kısa tutuyorum.

Başarılarının devamını dilerim sevgili Onur Oktav,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 53
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Al benden de o kadar...

İnşallah birileri eninde sonunda görecektir... Onur oyununu geliştirmeye ve içindeki aşkla oynamaya devam etsin sonuçta ne yaparlarsa yapsınlar milli takıma gitmesine engel olamayacaklardır.

Ee boşuna dememişler "iyi mal rafta kalmaz" diye.. ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Al benden de o kadar...

İnşallah birileri eninde sonunda görecektir... Onur oyununu geliştirmeye ve içindeki aşkla oynamaya devam etsin sonuçta ne yaparlarsa yapsınlar milli takıma gitmesine engel olamayacaklardır.

Ee boşuna dememişler "iyi mal rafta kalmaz" diye.. ;):

Desteğin için sağol abi. Federasyon da görüyordur artık.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hepsi bi yana işini ciddiye almak en önemlisidir, onuru zonguldaktaki maçları çok yakından izledim, dikkatime çeken şey ise hasan doğanla maç yapmadan önce kendi başına köşede durup maça konsatre olması.. aslında bu çocuğun karakter özellikleri oturmuş olması ve işini severek isteyerek yapması başarıyı götürdüğünü düşünüyorum.. müthiş sorumluluk var tebrikler onur...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sıralamaya bakınca, bir spor kulübünde oynamayan tek oyuncu olarak göze çarpıyor onur. vmtd bir dernek, sanırım bir antrenörü de yok. bu şartlar altında böyle başarılar kazanması hayret verici.

Bora yanlış biliyorsun VMTD aynı zamanda kulüp ve bu sene 1. ligi 2.sırada bitirerek süper lige çıktılar. Süper lige çıkmalarında Onur'un payı %100 diyebilirim.

Onur yeni sezonda ilk defa devler arasında oynayacak. Avrupa tecrübesi hiç yok. Ama yüreği var. Ben kendisinin antrenmanlarını bütün sezon yakından takip ettim. Dernekte sadece kendi ayarında 1-2 oyuncuyla antrenman yaparak bu hale geldi.

Onur'un tek derdi var kendisini yenebilecek oyuncular arıyor fakat bulamıyor. Onur'un hayatı boyunca oynadığı en iyi oyuncular Kıbrıs takımından Dinç, İlhan Abi, Ted takımından Mahir Abi, Rize takımından Tuncay Abi, Beşiktaş takımından Hasan. Hepsi bu kadar.

Onur'un en büyük avantajı mental olarak maçlara çok iyi hazırlanması bu da onun masa tenisi aşkından geliyor. Başarıya susamış biri. Onu kendinden daha iyi oyuncularla oynattığın zaman onların seviyesini yakalaması çok kısa zaman alıyor. Bu sene süperligde pişecek Onur'u ondan sonra izleyin siz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu çocuğu milli takıma almayanlar utansın. Bu ülkede masa tenisi nasıl gelişecek acaba? Adam bileğinin hakkıyla Türkiye şampiyonu oluyor, sonra sen onu milli takıma almıyorsun. Yok arkadaş öyle bir şey. Bizlerin yapması gereken bir şey varsa yapalım. Böyle değerler milli takımda oynamalı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

onur kardesim ile genclerde biz çiftik sürekli antreman yapalım antreman yapalım dıyorduu bana mac gunu bıle sıkılmıyormsun dıyordum hayır zevkle oynuyorum dıyordu cok sevdıgım bır arkadasım kendısı çiftlerdede türkiye 5si olduk beraber sansız bır sekılde kaybettık ılk 4e gırme macını ama gercekten harıka yerlere laık bır arkadasımız ve maclarıda tesadufen almadıgını butun turkıyeye gosterdı artık bu cocugu butun maclara genc buyuk butun uluslar arası maclara goturmelıler cunku basarılı olacagına 100de 100 emınım bu arkadasımız yurt dıısndada derece yapar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu gün Tozkoparanda seyrettim çok çok iyi sadece üstdüzey(kendiside üst düzey) oyunculardan farkı onlarla çok oynamamasından kaynaklanıyor.Birinci ligde bu açığını kapatabilir .Saadettin Beyin dediği gibi iyi mal rafta kalmaz.Zaten kalacak gibi durmuyor.Şansı ,bahtı yolu açık olsun.

KTM

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu gün Tozkoparanda seyrettim çok çok iyi sadece üstdüzey(kendiside üst düzey) oyunculardan farkı onlarla çok oynamamasından kaynaklanıyor.Birinci ligde bu açığını kapatabilir .Saadettin Beyin dediği gibi iyi mal rafta kalmaz.Zaten kalacak gibi durmuyor.Şansı ,bahtı yolu açık olsun.

KTM

Süper Ligde demek istiyorsun galiba :;)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...
  • 1 month later...

Bugün gençler mili takım kampına gittim ve oradakilerle biraz antreman ve maç yaptım.(tabi onurda ordaydı).Tek setlik maçlar halinde dönmeli maç yaptık ve oyun olarak en zorlandığım ve yenemediğim kişi Onur oldu.İçeri o kadar çok top atıyorki bi yerden sonra yetişmedim hiç birine ama diğerleri tam benlikti :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
Bu çocuğu milli takıma almayanlar utansın. Bu ülkede masa tenisi nasıl gelişecek acaba? Adam bileğinin hakkıyla Türkiye şampiyonu oluyor, sonra sen onu milli takıma almıyorsun. Yok arkadaş öyle bir şey. Bizlerin yapması gereken bir şey varsa yapalım. Böyle değerler milli takımda oynamalı.

Cümleye bakarmısınız, "Bu çocuğu milli takıma almayanlar utansın" şimdi önünüze takvimi alın, faaliyet programınıda alın geriye doğru dönelim:

Onur OKTAV, Yıldızı ne zaman parladı:01-04 Mayıs 2008 gençler türkiye şampiyonası, ardından eniyi 12 ler KKTC her ikisinde de bu sporcumuz şampiyon oldu, öncelikle kendisini bir kez daha tebrik eder başarılarının devamını dilerim.

Şimdi bu tarihten sonraki ilk uluslar arası turnuva hangisi idi (onur'un katılabileceği) Yıldızlar Gençler Balkan şampiyonası bosna 25-29 haziran 2008 buna katıldı mı? ben söylim 1.adam olarak oynatıldı.(Ve gayet başarılı idi genç erkelerde final oynamamızda çok büyük emeği vardı bunu kimse inkar edemez ve etmez.)

Ardından milli takım kampı ve Yıldızlar gençler avrupa şampiyoası İTALYA, onur varmı? VAR.

ŞİMDİ:

Şunu artık anlayalım, milli takıma sporcu alınmaz, milli takıma sporcu girer ve ülkemizde masa tenisi sizler görmemek için ne yapıyorsunuz anlamıyorum. GSGM deki en başarılı federasyonlardan biri.kabul etsenizde etmesenizde Oktay ÇİMEN başkanlığındaki masa tenisi federasyonu gerek yönetim kurulu üyeleri gerekse diğer kurul üyeleri,sporcu, antrenör, hakem vs. tam bir uyum içerisinde çalışarak federasyonun bugünkü başarısına imza atmışlardır.Bu günkü başarı herkesin başarısıdır.

Bugün kısa geçmişe bakalım; Bu ekip yıldızlar avrupa şampiyonu yetiştirdi, gençler avrupa 3.oldu ve avrupayı temsilen gençler de dünya takımlar şampiyonasına katıldı, 2.sporcu ile olimpiaytlara katılmışsınız, 2010 Yıldızlar ve gençler avrupa şampiyonası istanbulda yapılacak, ve süperliginiz avrupada ses getirir hal almış ve kulüplerimiz artmış (Sayı ve güç olarak) neyse konu başka yerlere gidecek benim demek istediğim şu;dikkat ettiyseniz bunlar hep ilkler... Ayrıca Federasyon kimseye ayrı seçim yapmaz, ve bir eleştiride bulunuyorsanız lütfen ama lütfen gerçeklere dayalı bir eleştiri olsun.

e-mail adresim masatenisifed@gmail.com hertürlü konuda bana direk olarak yazabilirsiniz. Bu formlarda üye genç masa tenisçi arkadaşlarımız var yazdılarınızı gerçek sanacaklar bırakın çocukların şevkini kırmayın onların önünde daha bir gelecek var....

Umarım aydınlatabilmişimdir.

Sevgi ve saygılarımla....

NOt: Bu siteyi düzenli gezemiyorum email adresime yazarsanız daha kolay yardımcı olurum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hakan Bey, yazdıklarınıza kesinlikle katılıyorum. Bu konuyu ilk başlatan ben oldum. Onur bileğinin hakkıyla, tamamen kendi gayretleri ve özverisiyle Türkiye şampiyonu olmuştur ve milli takımı hak etmiştir.

Onur, masa tenisine çok tutkulu. En büyük destekçisi de ailesi. Eminim Onur gibi çok yetenekli çok başarılı olacak gençlerimiz var ancak onların bir çoğu Onur kadar şanslı değiller. Çoğunun aileleri destek olmuyor. Bir çoğu da hoca nezaretinde çalışmadığından kaybolup gidiyorlar.

Masa Tenisi federasyonumuzdan beklediğimiz bu çocukların daha erken keşfedilip yatırım yapılması başka birşey değil.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hakan Bey, yazdıklarınıza kesinlikle katılıyorum. Bu konuyu ilk başlatan ben oldum. Onur bileğinin hakkıyla, tamamen kendi gayretleri ve özverisiyle Türkiye şampiyonu olmuştur ve milli takımı hak etmiştir.

Onur, masa tenisine çok tutkulu. En büyük destekçisi de ailesi. Eminim Onur gibi çok yetenekli çok başarılı olacak gençlerimiz var ancak onların bir çoğu Onur kadar şanslı değiller. Çoğunun aileleri destek olmuyor. Bir çoğu da hoca nezaretinde çalışmadığından kaybolup gidiyorlar.

Masa Tenisi federasyonumuzdan beklediğimiz bu çocukların daha erken keşfedilip yatırım yapılması başka birşey değil.

Federasyonumuzun teknik kurul üyeleri ve milli takım antrenörleri özellikle minikler ve ilkokullar türkiye şampiyonalarında bulunup ellerinden geldiği kadar tüm çocukları izlemeye çalışıyorlar ve takdir edersiniz ki bu iş baya zor ve zahmetli bir iş, zaten fedreasyonunda amaçlarından biri daha erken yaşta sporcuları keşfetmek, inşallah alt yapıdan gelen sporcularımız ileride daha iyi yerlere gelerek, ülkemizde ki masa tenisi gelişimine katkı sağlayacaklardır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 10 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..