Ertan

Tahtaların Hızları ve Raket Sap Şekilleri

Recommended Posts

Ayrı satılan tahta ve lastiklerin çok çeşitleri vardır ve fiyat yelpazesi de çok geniştir. Yeni başlayanların büyük çoğunluğunun yaptığı bir hata vardır. Ekipmanların özelliklerini inceleyip en hızlı ve en pahalı olan ekipmanları seçerler. Bu kesinlikle yanlış bir seçimdir ve zaman içinde ve tonla para harcadıktan sonra bunun farkına varıp yanlıştan dönerler.

 

Yeni başlayanların hızlı ekipmanlardan uzak durmaları gerekir. Hızlı ekipman oyunlarının gelişmesini engeller. Yeni başlayanların kontrollü bir tahta (ALL veya ALL+) ve buna uygun lastikler almalarını tavsiye ediyoruz.

 

Tahtaların Hızları

 

Tahtaların hızlarını gösteren standart tanımlar vardır. Bunlar :

 

DEF

 

Çok amaçlı defans oyunu oynayanların klasik tercihidir. Çok kontrollü ve yavaş tahtalardır. Genelde sadece dafans oynayan oyuncular kullanırlar.

 

ALL-

 

Her türlü oyuna uygun kontrolü yüksek ve yavaş bir tahta çeşitidir. Defansif backhand ve yavaş forehand spin vuruşları için uygundur.

 

ALL

 

Bu tür tahtalar ile her türlü oyun oynayabilirsiniz. Kontrolü yüksek ve hızı da yeterlidir. Kontrollü oyunu tercih edip arada bir atak yapan oyuncuların tercihidir.

 

ALL+

 

Kontrollü ve atak oyunu seven oyuncuların çok kullandıkları bir tahta sınıfıdır. Bir çok lastik çeşiti ile iyi kombinasyon oluşturur ve oyunun değişken ihtiyaçlarına iyi adapte olur. Yeni başlayanlar için idealdir.

 

OFF-

 

Orta hızlı spin ağırlıklı oynayan oyuncular için iyi bir seçimdir. Spin ve hızın doğru dengesi için tasarlanmıştır ve topu hissetmesi yüksektir.

 

OFF

 

Modern agresif hızlı spin oyununa uygundur. Her iki taraftan kuvvetli spin ağırlıklı atak yapabiliyorsanız bu tahtayı seçebilirsiniz. Hızlı spin vuruşları yapan veya hızlı sayı almak isteyen oyunculara uygundur. Masaya yakın hızlı blok veya karşı vuruş yapan oyunculara da uygundur.

 

OFF+

 

Bu tahtalar süper hızlıdırlar ve sadece tecrübeli ve risk almayı seven atak oyuncularına uygundur. Kontrolü azdır.

 

 

Raket Sapları

 

Tahta alırken elinize uygun olan sapı seçmeniz gerekir. Aşağıda yaygın olarak kullanılan sap şekilleri gösterilmiştir.

 

 

post-1-1208816497_thumb.png

 

  • Like 3

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

    Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok

  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Kayıtsız, 2 Misafir (Tam liste)