Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masa Tenisi Antrenörlüğü Ve Hakem Kursları Hakkında Bilgiler

Guest Hakan BEBEK

Recommended Posts

Arkadaşlar öncelikle kulaktan dolma bilgileri silelim.

Masa Tensi antrenörlüğü için 18 yaşından gün almanız gerekiyor, Antrenörlük kursları 2008 yıl mart ayı itibariylede Spor Eğitim Dairesi başkanlığından Federasyonlara tamamen devredilmiştir. Kurslar yaklaşık olarak 10-11 gün sürer ve ilmüdürlüklerinden gelen talepler doğrultusunda açılır ve devamsızlık konusuna gelince her ders hocası dersini anlattıktan sonra sınav yapar o yüzden devam mecburidir. Kursa katılım şartları ve istenen belgeler olarak ta Masa Tenisi Federasyonumuzun web sayfasında hertürlü detaylı bilgiler mevcut ordan bakabilirsiniz şartları buraya yazmamamın nedeni her hangi bir değişiklik olduğunda ordan en güncel bilgilere ulaşılacağından dolayıdır.

Adah hakemlik kurslarında da 18-35 yaş arası olmak gerekmektedir.Birgünlük devamsızlık hakkı verilebilir tabi bu izin kurs hocasının bilgisi dahilinde olmalıdır. Hakem kursları GSİM lerden gelen talepler doğrultusunda MHK nin uygun görmesi ile açılır. Şartlar Federasyonumuzun web sitesinde yayınlanmıştır. Antrenörlük kursu ile aynı nedenden dolayı şartları buraya yazmıyorum.

Tekrar belirtmek isterim Federasyona soracağınız soruları direk olarak masatenisifed@gmail.com adresine yollar iseniz size en kısa sürede cevap vermeye çalışacağımdan kimsenin şüphesi olmasın.

Yeni site yayına girene kadar bu siteyle idare etmek zorundayız antrenör ve hakemlik kursları ile ilgili bilgileri piksel farklılığından dolayı kendi pc. ninizde direk olarak göremeyebilirsiniz. Anasayfadaki haberlerin sonlarına doğru bakarsanız orda linkler mevcut ve artı olarak haberlerin üzerndeki menülerde kurs ve seminerler menusunu kullanarakta kurslarda aranılan şartlar ve açılacak olan kurslar ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabileceksiniz.

Umarım faydalı bilgiler vermişimdir.

Hakan BEBEK

Masa Tenisi Federaysonu

Genel Sekreteri

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hakan Bey öncelikle değer verip bizleri bo konularda bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederiz. En azından yetkili birinini bu tarz sorunları tam kapsamlı bizlere aktarması iyi oldu.

Birde federasyonun resmi sitesinden çeşitli föylere ulaşabilirsek çok iyi olur kanaatindeyim. Çok çeşitli dizilişlerle çok çeşitli maçlar yapılıyor mesela ama kendi bölgesinde amatörce turnuva düzenlemek isteyen birinin bu tarz föylerin nasıl olacağını bilmesinde fayda olur kanaatindeyim. Çünkü bne bile şu sistem bu sistem dendiğinde karıştırıyorum..

Ayrıca sizin tecrübeleriniz ışığında sitemize ekleyebileceğiniz her türlü bilginin hepimize bir şekilde yararı olacaktır.

Sitemizde yer almanız ve bizlerin sorunlarına ışık tutmaya çalıştığınız için tekrar teşekkür ederiz...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hakan Bey öncelikle değer verip bizleri bo konularda bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederiz. En azından yetkili birinini bu tarz sorunları tam kapsamlı bizlere aktarması iyi oldu.

Birde federasyonun resmi sitesinden çeşitli föylere ulaşabilirsek çok iyi olur kanaatindeyim. Çok çeşitli dizilişlerle çok çeşitli maçlar yapılıyor mesela ama kendi bölgesinde amatörce turnuva düzenlemek isteyen birinin bu tarz föylerin nasıl olacağını bilmesinde fayda olur kanaatindeyim. Çünkü bne bile şu sistem bu sistem dendiğinde karıştırıyorum..

Ayrıca sizin tecrübeleriniz ışığında sitemize ekleyebileceğiniz her türlü bilginin hepimize bir şekilde yararı olacaktır.

Sitemizde yer almanız ve bizlerin sorunlarına ışık tutmaya çalıştığınız için tekrar teşekkür ederiz...

Öncelikle ben bunu görev ve vijdani sorumluluk olarak algılıyorum bu nedenle hertürlü konuda yardımcı olmaya çalışıyorum. Şuan için işlerim çok yoğun müsait bir zamanda çeşitli maç föylerinide excel formatında veya pdf formatında sitemizde ve sizin sitenizde yayınlanması için gönderirim.

İyi günler dilerim....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar merhaba,

Bu antrenörlük ve hakem kurslarında yaş sınırlaması 35 yaş.

Fakat bu yaş üstündeki kişilerin aktif sporculuğu bırakarak tecrübelerini ve gerekse eğitmek, öğretmek ve hizmet vermek istemesi engelleniyor diye düşünüyorum.

Ondan sonra masa tenisimize ilgimiz az diye yakınıyoruz.

Federasyon tarafından bu yaş sınırının bir an önce çözümlenerek türk masa tenisi sporuna önemli bir hizmet vermesi gerekmektedir diye düşünüyorum.

Saygılarımla..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

...Bu antrenörlük ve hakem kurslarında yaş sınırlaması 35 yaş....
Antrenörlükte yaş sınırı yok... İstediğiniz zaman başvurup, gerekli eğitim ve sınavlara katılıp. sınavlardan başarılı oluyorsanız 1. kademe antrenörlük belgesi almaya hak kazanarak işin içine giriyorsunuz. Belirli kıdem ve periyotlarla da kademenizi yine aynı yöntemle yükseltebiliyorsunuz...
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Merhaba arkadaşlar...

Ben bu foruma yeni üye oldum ve masa tenisi aday hakemliği kursu açıulacağını duydum.Masa tenisine çok ilgim var.Merak ettiğim masa tenisi hakemliğinin avantajları nelerdir? Yani federasyondan maaş sigorta gibi gelirleir varmı? Yada gönüllü olarak mı yapacağız?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar...

Ben bu foruma yeni üye oldum ve masa tenisi aday hakemliği kursu açıulacağını duydum.Masa tenisine çok ilgim var.Merak ettiğim masa tenisi hakemliğinin avantajları nelerdir? Yani federasyondan maaş sigorta gibi gelirleir varmı? Yada gönüllü olarak mı yapacağız?

hocam kısaca sana şöyle izah edeyim kurs ücretini yatırırsın kursa devam edersin bitiminde sınavla aday hakem olursun sonra il hakemi sonrada ulusal hakem diyeceksinki sonra nolcak söylim hemen bulunduğun ildeki müsabaka sayısı ve hakem sayısına göre görev alcaksın sabah 8 de salona girceksin akşam 7 de çıkacaksın sadece öğlen başhakemin izni olursa yemek iznin olcak onun dışında bir fiil maçtan çıkıp maça girceksin bu arada baş hakemlerden duymadığın azarları işiteceksin ve çok önemli püf noktalarını öğreneceksin mesela föyün sol elle teslim edilmesi gerektiği gibi bunun yanında alacağın ücret çok komik olcak ha birde bulunduğun ilin dışında görev alırsan komedi orda başlıyo zaten gidip cebinden harcamalarını yapcaksın turnuva boyunca turnuva bitiminden 1ila 3 ay arasında paran hesabına yatcak birde bakcaksınki senin harcamalarla başa baş veya daha az bir ücret almışsın 4 gün amele gibi çalışıyorsun 2-3 baş hakemin ağız kokusunu çekiyorsun (nedenine gelince birinin söylediği diğerini tutmuyo) yol yorgunluğun yanına kar kalıyo evet bunların sonucunda ortaya çıkan şu bu iş tamamem gönül işi bu işten para kazanan hakemler federasyonun 1 ayda 3-4 turnuvaya değişik görevlerle gönderdiği baş hakem ve gözlemciler eğer birgün onlardan biri olursan para kazanabilirsin aksi takdirde bence unut bu işi gönüllü isen başka tabiki

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...
hocam kısaca sana şöyle izah edeyim kurs ücretini yatırırsın kursa devam edersin bitiminde sınavla aday hakem olursun sonra il hakemi sonrada ulusal hakem diyeceksinki sonra nolcak söylim hemen bulunduğun ildeki müsabaka sayısı ve hakem sayısına göre görev alcaksın sabah 8 de salona girceksin akşam 7 de çıkacaksın sadece öğlen başhakemin izni olursa yemek iznin olcak onun dışında bir fiil maçtan çıkıp maça girceksin bu arada baş hakemlerden duymadığın azarları işiteceksin ve çok önemli püf noktalarını öğreneceksin mesela föyün sol elle teslim edilmesi gerektiği gibi bunun yanında alacağın ücret çok komik olcak ha birde bulunduğun ilin dışında görev alırsan komedi orda başlıyo zaten gidip cebinden harcamalarını yapcaksın turnuva boyunca turnuva bitiminden 1ila 3 ay arasında paran hesabına yatcak birde bakcaksınki senin harcamalarla başa baş veya daha az bir ücret almışsın 4 gün amele gibi çalışıyorsun 2-3 baş hakemin ağız kokusunu çekiyorsun (nedenine gelince birinin söylediği diğerini tutmuyo) yol yorgunluğun yanına kar kalıyo evet bunların sonucunda ortaya çıkan şu bu iş tamamem gönül işi bu işten para kazanan hakemler federasyonun 1 ayda 3-4 turnuvaya değişik görevlerle gönderdiği baş hakem ve gözlemciler eğer birgün onlardan biri olursan para kazanabilirsin aksi takdirde bence unut bu işi gönüllü isen başka tabiki

Hakan arkadaşımız açıklama yapmış ama bir iki düzeltme yapacağım,

1. Federasyonumuz özerk olduğu andan itibaren hiç bir organizasyonunda merkez ödeme yapmamıştır. Merkez ödemeler MEB faaliyetlerinde yapılmaktadır. Ama insanlar bunu federasyondan kaynaklanıyor diye düşünebiliyorlar bazen.

2. Hiç bir başhakem 1 ayda 3-4 faaliyete gidemez.

Ama şu konuda haklı bu iş öncelikle gönül işidir, para kazanma işi değil...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..