Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tv'de Olimpiyatlar (masa Tenisi Karşılaşmaları)

PingPongMan

Recommended Posts

Sayın Arkadaşlar,

Anket forumunda "kim olimpiyat şampiyonu olacak" başlığı altında konu dışı olarak konuşulmaya başlandığı için, televizyonda olimpiyatlar, yani masa tenisi karşılaşmaları konusuna burada ayrı bir başlık açmak uygun olacak. Kim masa tenisi karşılaşmalarının yayınlanmasıyla ilgili bir bilgi elde ederse buraya yazabilir.

Ben de, uydu üzerinden dijital yayın yapan "EinsMuxx" kanalının programıyla başlayayım. bu kanal, olimpiyatlar sırasında "Athen 1" adı altında tamamen olimpiyat yayını yapacak ve yaklaşık 35 saat masa tenisi müsabakası gösterecek.

sizin için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan Ping kardeşiniz, yine hiçbir karşılık beklemeden ve gece gündüz demeden çalışarak yayın programını Türkçeye çevirdi ve sizlere sunuyor (bağış yapmak isteyenlere PM ile hesap numarası bildirilir :bonus: )

Dikkat! saatler orta avrupa saatidir, Türkiye için bir saat ilave edeceksiniz !!!

14 Ağustos Cumartesi

18-20: Bayanlar - Erkekler, 1. Tur

15 Ağustos Pazar

11.55-14.30: Çift Bayanlar ve Erkekler, Tek Bayanlar , 2. tur

18-20: Tek Erkekler, 2. tur

21.15-22: tek bayanlar ve erkekler, 2. tur

16 Ağustos Pazartesi

10.35-14: çift bayanlar ve erkekler, ön tur

18-19.30: tek erkekler, 2. tur

17 Ağustos Salı

11.15-14: tek bayanlar ve erkekler, 3. tur

18-20: tek bayanlar ve erkekler, 3. tur

22.30-23: tek bayanlar ve erkekler, 3. tur

18 Ağustos Çarşamba

18.15-19: tek bayanlar ve erkekler, 1/8 finaller

19 Ağustos Perşembe

12-14: çift bayanlar, yarı final/çift erkekler, çeyrek final

18-20: tek bayanlar, çeyrek final

21.45-23: tek bayanlar, çeyrek final

20 Ağustos Cuma

11.45-14: çift erkekler, yarı final / çift bayanlar, final

17.10-18: tek bayanlar, çeyrek final

19.30-21: tek erkekler, çeyrek final

21 Ağustos Cumartesi

17.10-21: tek bayanlar, yarı final / çift erkekler, final

22 Ağustos Pazar

12-14: tek bayanlar, final

23 Ağustos Pazartesi

12-14.15: tek erkekler, final

Tek erkekler finalinin pazartesi olması ne güzel olmuş değil mi, çalışanlar rahat rahat seyrederler :asabi:

Ping the translator Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 71
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir şey diyecem şimdi biz bu kanalı ararken Athen 1 diye mi yoksa einsmuxx diye mi arayacaz uyduda ? ? ?

Şu anda program "EinsMuxx" adı altında yayın yapıyor. sadece olimpiyatlar sırasında adı "Athen 1" olacak (çünkü 3 kanal daha: athen 2, athen 3 ve athen 4 adları altında olimpiyat yayını yapacaklar)

bende uydu yok ama, uydu bilgileri aşağıdaki gibi. bu frekansta alman 1. programı ARD'nin dijital yayını var; yani, "EinsMuxx"un yanısıra, ARD'ye bağlı birçok başka program da buradan çıkıyor... (not: Türkiye'den de bu verilerle çıkar mı bilmiyorum, en iyisi dijital uydu bağlayan televizyonculara sormak lazım)

Satellite: Astra 1H, 19,2 derece Doğu

Transponder: 85

Downlink-Frequenz (Ghz): 12,1095

Symbolrate (MSym/s): 27,500

FEC: 3/4

Polarisation: horizontal

dediğim gibi bende uydu olmadığından, daha fazla malumatım yok. ayrıca, o tarihlerde ben Türkiye'de kimbilir nerelerde olacağım; maçları kendim nasıl seyredeceğim konusunda da bir fikrim yok :huh:

Ping the missing the olympic games Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Valla arkadaşlar kıskandırmak gibi olmasın ama bende 120'lik çanak var ve Astra'yı alabiliyorum. EinsMuxx kanalını da izleyebiliyorum yani. Bi terslik olmazsa maçları kaçırmadan izleyeceğim. Bu tarafa yolu düşen olursa (ping the pong gibi ben de paraya döküyüm işi bari), cüzi bir bilet parası karşılığı birlikte izleyebiliriz.

Aslında arkadaşlar bu foruma acaip bir iyiliğim dokunabilir maçlar konusunda ama nasıl olacağını bilmiyorum, bilen varsa anlatsın, bir bakalım. Olay şu, benim receiver'ım kayıt yapabilenlerden PVR'lerden yani, bilen varsa. Kayıt yapmasına yapıyorum ama (harddiski var aletin), yaptığım kayıtları başka ortamlara nasıl aktaracağımı anlayamadım, bulamadım henüz. Mesela bilgisayara...

Bu konuda bilgisi ve önerisi olan arkadaşlar varsa, bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Valla arkadaşlar kıskandırmak gibi olmasın ama bende 120'lik çanak var ve Astra'yı alabiliyorum. EinsMuxx kanalını da izleyebiliyorum yani. Bi terslik olmazsa maçları kaçırmadan izleyeceğim. Bu tarafa yolu düşen olursa (ping the pong gibi ben de paraya döküyüm işi bari), cüzi bir bilet parası karşılığı birlikte izleyebiliriz.

Aslında arkadaşlar bu foruma acaip bir iyiliğim dokunabilir maçlar konusunda ama nasıl olacağını bilmiyorum, bilen varsa anlatsın, bir bakalım. Olay şu, benim receiver'ım kayıt yapabilenlerden PVR'lerden yani, bilen varsa. Kayıt yapmasına yapıyorum ama (harddiski var aletin), yaptığım kayıtları başka ortamlara nasıl aktaracağımı anlayamadım, bulamadım henüz. Mesela bilgisayara...

Bu konuda bilgisi ve önerisi olan arkadaşlar varsa, bekliyorum.

şimdi bu aletlerin mutlaka bir anten girişi olduğu gibi bir anten çıkışı ve/veya video out çıkışları oluyor. işte bilgisayarında da bir TV kartı varsa (anten girişi için) veya "video in" girişi olan bir grafik kartın var ise, ilgili kayıt programı da vardır zaten... yoksa da program bulunur... işte o bağlantıları yaptıktan sonra, program vasıtasıyla, receiver harddiskindeki kayıtları bilgisayar harddiskine yeniden kaydedeceksin. sonra daaaa...

en iyisi kayıtları yaptıktan sonra harddiski bana gönder, bak para nasıl kazanılırmış göstereyim sana...

:hehehe::bonus::P:

Ping the not owning a receiver Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ehehhe Togay hangi ortaklık! baksana PingPongMan kendi yatcak kayıtların üstüne sana da SADECE ^^para nasıl kazanılırmış göstercek^^

öyle birşey olursa harika olur Togay! walla masatenisi.org seninle daha da gurur duyuyor!....... tşört hamlenden sonra bu organizasyonu da sen mi üstleniyorsun ne :o: :hehe: biz anlamayız değl mi PingPongMan, laf ağızdan bir kere çıkarmış :) kih kih

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

evet, Togay, NurdaN'a katılıyorum...

seni masatenisi.org'un: resmi olimpiyat izleyicisi, maçları kaydedicisi, onları bilgisayara aktarıcısı ve vcd haline getiricisi ilan ediyoruz... :lol:

bu işte de, tişört işinde gösterdiğin üstün performansı göstereceğinden eminiz... muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur...

bir bira kazanmıştın zaten, bu işi de hallettin mi, bir de mükellef bir yemek kazanıyorsun... eeee, ne demişler: kaz gelecek yerden... :isterim:

yalnız vcd'leri dağıtım için bana göndermen lazım, ortak... :bonus:

Ping the investor Pong

P.S. NurdaN, teessüf ederim yani, hangi lafımdan çıkardın kayıtların üzerine yatacağımı? DDDG

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

biz anlamayız değl mi PingPongMan, laf ağızdan bir kere çıkarmış :) kih kih
evet, Togay, NurdaN'a katılıyorum...

seni masatenisi.org'un: resmi olimpiyat izleyicisi, maçları kaydedicisi, onları bilgisayara aktarıcısı ve vcd haline getiricisi ilan ediyoruz...

Bakıyorum yokluğumda Ping the Pong ve Nurdan görevleri bana yüklemişler, kendileri de ortaklığı kurmuşlar, oh ne güzel valla...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Togay bey kayıt için ne yaptınız ?

bu iş dvd sipariş etmektense kayıt etmek daha kolay olur :P

Receiver ın marka ve modelini yazarsanız yardımcı olabilirim?

Receiver Digimaster 4800 PVR. Goldmaster'ın bir alt markası.

Maç tarihlerinde izinde ve bir ihtimal Antalya dışında olacağım. Antalya'da olursam sorun yok, bütün maçları kaydedebilirim. Güzel maçları saklamayı, gereksiz maçları silmeyi düşünüyorum.

Kaydettiğim görüntüleri bilgisayara veya Cd'ye aktarmak konusunda özel bir çaba göstermedim şimdiye kadar. Ancak size kullanım kılavuzundan aktarabileceğim bilgiler:

Bilgisayarla receiver, RS-232 kablo aracılığı ile bağlanabiliyor. Ancak kılavuzda harddiskte olan görüntülerin bilgisayara bu şekilde aktarılabileceğine dair birşey yazmıyor. Sanıyorum daha çok internetten yazılım yükseltmek için...

Harddiskteki bilgilerin başka ortamlara aktarılması için bir scart girişi var. Sanıyorum harici Cd yazıcılara bu şekilde bağlanabiliyor. Scart girişi olan harici bir cd yazıcı ben bilmiyorum ama, belki bir ucu scart, diğer ucu farklı bir kablo ile mümkündür.

Harici Cd yazıcısı olan var mı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

to togay

DM-4800 PVR ın 60 Gb hdd si ve buna kaydedilmiş görüntülerin A/V çıkışı ile harici cihazlara aktarma gibi özellikleri var.

sanırım s-video veya composite çıkışı var. Buradan pc ye aktarılabilir. Emin olmak için ilgili firmaya email attım.

harici cd-rw nin ayak uydurması pek muhtemel değil. her 70 dk da bir durup tekrar kayd etmek gerekir.

Burak

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Cihazın arkasındaki bağlantıların bir resmi varsa tam olarak nasıl olacağı daha net söylenebilir.

Scanner'ım yok ama, kullanma kılavuzundaki ilgili yeri bi şekilde bilgisayara aktarmaya çalışıyım bakalım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

şöyle bir fotoğrafını çekebilirseniz çok şahane olur..

Bu arada ilgili firmadan gönderdiğim email e cevap gelmedi.

ama fotoğraf veya benzeri bir uygulama sistemi açıklamak için faydalı olur

not: bu tip cihazlar genelde receiver ın arkasında scart fişi olur. Scart tan s-video ve composite yani toz cak denen çıkışlarına dönüştüren bir aparat vardır. tahmini 2-3 milyon luk bir parça. ondan pc ye tv kartı veya başka bir görüntü kartı ile pc ye aktarılıp divx veya mpg e çevirmek gerekecek. direk görüntü çok yer kaplar.

Aklıma gelen en uygun çözüm yukarıda anlattığım şekil.

rs-232 de sadece yazılım güncelleştirmek için kullanılıyor. 60Gb ı rs-232 den almak sanırım 2-3 gün sürer :)

Burak

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

not: bu tip cihazlar genelde receiver ın arkasında scart fişi olur. Scart tan s-video ve composite yani toz cak denen çıkışlarına dönüştüren bir aparat vardır. tahmini 2-3 milyon luk bir parça. ondan pc ye tv kartı veya başka bir görüntü kartı ile pc ye aktarılıp divx veya mpg e çevirmek gerekecek. direk görüntü çok yer kaplar.

O aparattan bende var zaten Vodka. Ancak o aparat sadece görüntü aktarmak için kullanılmıyor mu?

Bilgi (yada veri) aktarmak da mümkün mü bu kablo ve ekran kartı veya tv kartı aracılığı ile ?!?

Ben bu kabloyu ekran kartım aracılığı ile bilgisayarımı televizyona bağlamak için almıştım. Ama sözkonusu olan sadece görüntü aktarımı...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yanılıyor olabilirim ama görüntü aktarmak ile veri aktarmak aynı şeyler değil.

Yalnız aktardığım görüntüleri bir şekilde bilgisayara kaydetmek mümkün ise ve ben bunu bilmiyor isem, kusura bakma.

Bak USB bağlantısı olsa veri aktarmaktan bahsedebilirdik, ama öyle bir çıkış olsa bunları konuşuyor olmazdık emin ol ki.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 6 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..