Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yeni Sohbet Seçeneği

Ertan

Recommended Posts

Forumun sayfalarında üst menüde Sohbet 2 diye bir seçenek eklendi. Hemen yanında da Sohbettekiler seçeneği var.

Bir müddet bunları kullanırsanız iyi çalışıp çalışmadığına bakalım ve iyi ise diğerini devreden çıkartalım.

Bu arada Arkadaşına Mesaj Gönder seçeneği devre dışı kalmamış, sadece ekranda görünmüyormuş. O da devreye girdi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bana da aynisini dedi.. dadanagast not allowed..

yalniz gariptir.. dadanagast oldugumu biliyor fakat uye olmak gerekli diyebiliyor ayni zamanda.. :lol:

bazen de kendiliginden kapaniveriyor chat sayfasi.. tekrardan baglanmaya kalkincada olmuyor.. cikis yapip tekrar giris yaptiktan sonra izin veriyor chat odasina girmene..

hani tam bu cok guzel derken birseyler cikartti yani.. :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Adamların destek forumuna bakarım. Galiba kullanıcı isimleri uzun olunca sorun çıkartıyor gibi bir yazı vardı. Ama ne kadar uzun olunca sorun çıkartıyor bilmiyorum.

Aslında bu programdan çok daha iyisini buldum ama adamlar bizim forum bağlantısını yeni yazıyorlar ve 1 ay içinde bitecek diyorlar. 1 ay idare edersek diğerine geçebiliriz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Simdi soyle bir bakayim dedim, bende ilk basta hata mesaji verdi, cikip girince baglandi. Herhalde bir bug mevcut yazilimda. Ayrica bir hata da daha once yazilanlari gorebilmem, boyle olmamali, dadanagast ile ayhan'in sohbetinin son zamanlarini okuyabildim, bu da ufak bir hata. Ama obur chat'e gore avantajlari var tabii. Bir kere sizin portlari taramiyor gereksiz yere, o yuzden de firewall killanmiyor. Dadanagastin dedigi gibi firewall ayarlari ile oynamaya gerek kalmiyor. Ayrica sadece forum uyelerine hizmet vermesi de guzel...

Hepimize hayirli olsun. :)))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bende ilk basta hata mesaji verdi, cikip girince baglandi. Herhalde bir bug mevcut yazilimda. Ayrica bir hata da daha once yazilanlari gorebilmem, boyle olmamali, dadanagast ile ayhan'in sohbetinin son zamanlarini okuyabildim.

Eski mesajları göstermemesini ayarladım. Arsun aslında oraya seni kızdıracak mesajlar bırakacaklardı, onun için o şekilde tanımlamıştık. :D:

Login hatası ise bug değil. Düzgün çalışması için (eğer çalışmıyorsa) aşağıdakilerin yapılması gerekiyor:

1. Internet explorer -Internet Seçenekleri - Temporary Internet Files - Dosya sil ile tüm geçici doyaların silinmesi

2. Ana ekranın altındaki Çerezleri Sil seçeneğinin çalıştırılması

3. Login olduktan sonra Chat seçilmesi

4. F5 ile ana ekranın yenilenmesi (refresh edilmesi)

Sorun yaşayanlar 1 defaya mahsus 1 ve 2. adımları denesinler,

Daha sonra sadece 4. adım yeterli olacaktır. Tabii bu arada login olmadan chat seçilmemeli.

Daha önce yazdığım gibi 1 ay içinde çok daha iyi bir chat gelecek ve onu kuracağım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ertan bey sohbet kısmıyla uğraşıyor ama foruma her girişimde canlı sohbet te kimseyi bulamıyorum. (bir kaç kişi dışında)

Herkesden ricam forum a bağlandığınızda sohbet kısmına girin ( birbirimizi daha iyi tanıma fırsatı mız olur.Daha çoğu arkadaşın kim olduğunu bilmiyorum ) Ertan beyin emeklerine de değmiş olur .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bildiğiniz gibi yeni sohbet odasına giriş işlemi foruma giriş yapılan kulanıcı adıyla otomatik olarak yapılmaktadır. Türkçe karakterler içeren kullanıcı isimleri sohbet odasında düzgün görünmemektedir.

Bu durumdaki kullanıcılarımız, eğer arzu ederlerse, bana bir mesaj atsınlar ve onların forum kullanıcı adlarını Türkçe karakter içermeyecek şekilde değiştireyim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim bu canlı sohbet konusuyla ilgili bir önerim olacak. herkes, canlı sohbete gelinmediği konusunda şikayetçi. ancak, bu, kimin ne zaman forum sayfasına girdiğini sürekli olarak takip etmek gerektirdiğinden mümkün olan birşey değil doğal olarak. herkes her zaman internete bağlı değil çünkü...

bu nedenle ben diyorum ki:

haftanın belli günü/günleri belli saatler arası canlı sohbet saatleri olsun ve gelebilen herkes doğrudan sohbet ortamına girsin, orada beklesin.

bu saatleri belirlerken de, mümkün olduğunca çok üyenin katılabileceği saatler olması dikkate alınırsa, katılımın azami sayıyla gerçekleşmesi yönünde bir önlem olur. (Almanya, Japonya, İngiltere dikkate alınarak nasıl olacak bu iş bilmiyorum ama :sasi: )

ilk öneriyi ben yapıyorum:

her hafta pazartesi gecesi, Türkiye saati ile 22:00-23:00 arası.

böylelikle, hafta sonu yapılan maçlar, futbol vs. gibi şeyler üzerine de konuşulabilir. hem de pazartesi haftanın en az başka işlere ayrılan günü.

Ping the suggestor Pong

P.S. bu konu daha önce konuşulduysa kusura bakmayın...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ping merhaba:

Güzel bir öneri getirmişsin.Bence gayet mantıklı.Hem bi şey diyeceğim inanmayacaksın.Bu konu daha önce konuşulmadı :lol: .Bence denemekte yarar var.Ancak haftanın 2 gününe çıkarırsak daha iyi olur.Pazartesini kaçıranlar diğer gün sohbet imkanı bulsunlar.Bir hafta beklemek zorunda kalmasınlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İyi de Pazartesi gecesi 22 ile 23 arası bize çok ters bir saat ertesi gün okulumuz var..

O zaman bir de cuma gecesi fln ayarlayalım ki okulu olanlar da gelebilsin..

Ayrıca herkes de forumlara bakarken sohbet odasını açsa fazla yorucu birşey olmas herhalde..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın Arkadaşlar,

elbette zamanınız var ise ve sohbet ortamında buluşabiliyorsanız herzaman sohbet etme olanağı var.

ancak, benim gibi çalışanlar için, forum ortamına her girdiğinde sohbet odasına girip biri gelsin diye beklemek hatta odadakilerle sohbete dalmak ;): , takdir edersiniz ki mümkün değil.

ben bu nedenle, haftanın belirli günleri ve saatlerinde sabit sohbet saatleri belirleyelim ki, herkes o saatlerde sohbet olduğunu bilsin ve istiyorsa/katılabilecekse gelsin diye bir öneri getirdim. elbette bu saatler herkese uymayacaktır, ama mümkün olduğunca çok kişiye uyan saatler olsun.

bu nedenle, siz de önerilerinizi getirin.

Ertan Bey siz ne dersiniz, en iyisi bu konuda bir anket mi yapalım acaba? :sasi:

Ben bu akşam (yani Pazartesi akşamı) Türkiye saati ile 22:00 ile 23:00 arası sohbet odası olayını şimdilik test amaçlı olarak başlatıyorum. kendim bizzat orada olacağım. gelenlerle diğer sohbet günlerini ve saatlerini de belirleriz, hehe... :D:

Ping the chat organizer Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ertan Bey siz ne dersiniz, en iyisi bu konuda bir anket mi yapalım acaba?

bence en iyisi bir anket yapmak, boylelikle kac kisi hangi gun ve saatte daha cok ogrenebiliriz.. Ayrica tufan'in dedigi gibi bir yerine iki gun olmasi daha iyi olur, sahsen ben pazartesi senin bahsettigin saatte masa tenisi oynuyor oluyorum..

bir yerde, seni takip etmeye de hazirim ping the chat organizer pong..

bence fazla sahsi fikir atilmasin canli sohbet secenegi diye dusunulen.. sonra aklimiz karisir, hicbirsey elde edemeyiz..:))

acaba sali aksami desek herkes icin uygun olur mu? (pazartesi malum ben yokum.. bensiz dugun olmaz..:lol:) (kendim dedim kendim yaptim biliyorum, ilk degisik onermeyi yapmis bulundum, fakat ben de haftalik bulusmada olmak istiyorum..:(: )

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yalnız aynı anda 30-40 kişi sohbete girerse karmakarışık bir sohbet ortamı oluşacaktır. Herkesin aynı konuda sohbetleşiyor olması lazım. Guruplar oluşur ve aynı anda 5-6 gurup sohbet yaparsa ekranda mesaj enflasyonu olur.

Ayrıca sohbet programı için aynı anda 30 dan çok kişiyi pek kaldırmaz deniyor.

Bence her gün belirli bir saati belirleyelim ve müsait olanlar sohbete gelsin. Bugün gelemeyen yarın gelir ve sohbet odasında devamlı birileri olur. Hem de sisteme aşırı yük getirmez.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ertan Bey,

biz teknik ayrıntıları bilmeden konuşuyoruz. o yüzden sizin açıklamalarınız önemli... sisteme yük olmadan yapmak lazım.

ancak, zaten 30 kişinin aynı anda sohbette olması en azından şimdilik hayal gibi birşey :))

siz hergün için bir saat belirleyin. o saatlerde sohbet odasına girilsin/bakılsın...

bence de en makulu bu.

Selamlar

Ping

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

siz hergün için bir saat belirleyin. o saatlerde sohbet odasına girilsin/bakılsın...

bence de en makulu bu.

Bu işi bana bırakmayın. Benim de çoğu zaman sohbete pek vaktim olmuyor. Bu yüzden daha çok kullanacak olanlar karar versin. Ben de uymaya çalışırım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben bu akşam (yani Pazartesi akşamı) Türkiye saati ile 22:00 ile 23:00 arası sohbet odası olayını şimdilik test amaçlı olarak başlatıyorum. kendim bizzat orada olacağım. gelenlerle diğer sohbet günlerini ve saatlerini de belirleriz, hehe...

eveeeet,

dün gece söz verdiğim gibi saat 22:00'den itibaren saat 01:00'e kadar sohbet odasındaydım; sadece Tufan (Yalçın) ile KorayEr geldiler...

ne yapalım, gelmediğiniz için, Werner Schlager ile olan canlı sohbet olanağından haberdar olamadınız... (şaka değil)

asıl beni izlemeye devam edin :bonus:

Ping the ping-pong insider Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 10 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..