Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masatenisi.org T-shirt

Ertan

Recommended Posts

Ayrıca bana göre resim 1 ve 10 en güzelleri

Benim hoşuma gitmedi. Sivri köşeli yazıları ve eski zaman yazılarına benzeyen yazı tiplerini pek sevmiyorum.

Bu kadar çok resimden anket yapamayız. Bence pazartesine kadar bekleyelim ve ondan sonra karar verilsin. Zaman ayarlarsam bir kaç çalışma daha yapmak istiyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

selam arno..

ben kendi adima resim 4, 8 ve 9'u begendim.. resim 10 da guzel ama sanki o daire icinde olmadan daha iyi durur gibi, ne dersin?

cin karekterleri gibi gorunen cok hos, fakat "com" yazisini okuyabilmek icin cince bilmek gerekiyor zannedersem.. :gulumse:

"com" yazisini duzeltemez misin?

benim en cok o hosuma gitti aslinda..;)))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben Ertan abi'nin verdiği linkteki Arno 3'ü çok beğendim..

Favori t-shirt'üm ise Siyah ya da siyaha yakın mavi üzerine o elinde raket olan adamı basalım.. Arkayada Arno 3,8,10 ya da 11 ile masatenisi.org yazımı..

Ertan abide de hoş yazı tipleri var fakat siyah t-shirt'e uymadığı için ben tercih etmedim..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben ozellikle Arno 11'i begendim, cin yazisi gibi olan, ama .org uzantisinin daha okunakli yazilmasi lazim. Arno 3 ve 4 de guzel ama 4'deki fon rengi kirmizi yerine on tarafta olacak raketin renginde olabilir... Mesela Ertan23un renginde... Yine Arno 9 da guzel, fon rengi icin yorumum baki...

Anket acilirsa, oyum biraz duzeltilmis Arno 11e... :))

T-shirt rengi icin daha once de yorum yapmistim, siyah veya koyu lacivert...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Anket acilirsa, oyum biraz duzeltilmis Arno 11e... :))

:lol:

Hani Violini ikimizde sevdigimiz gibi tshirtte de zevkler ayni Arsun..:))

Bence de org yazisinin cince olmayani cok hos durur tshirtde..

renk konusunda siyah.. rakibin icini karartir..:))

....

Ertan 2,3,6,8,9,11,16 (16 en hos durani olur diye dusunuyorum Ertanin tasarimlarindan); simurg 2,3 (ikiside guzel); arno 2,3 (2 ve 3 ikisi birden cok guzel),6,7,11 (en iyisi arnonun tasarimlarindan)..

su tshirtleri bir an once bastiralimda bu eziyet bitsin valla.. :lol:

biraz daha beklersek stiga, butterfly vs fikirlerimizi forumdan calip kendileri tshirt basacaklar bu fikirlerden, neme lazim.. :lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gördüğüm kadarıyla bir çok üyemiz Çinceye benzeyen veya süslü olan yazıları tercih ediyor. Ben de daha önce belirttiğim gibi daha sade ve okuması kolay olan yazıları tercih ediyorum. Benim önerim iki farklı tasarım olarak yaptıralım. İsteyen istediği türü alsın.

Benim tercih ettiğim önde sadece şekil, arkada yazı olan model. Şekil ve yazı aynı yerde olunca biraz kalabalık gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben foruma 3-4 gündür girmiyordum. Galiba şu çince ye benzeyen yazı beğenilmiş. Ama dediğiniz gibi org yazısı belli olmuyor. Onun üzerinde biraz uğraşıp yarın foruma yollarım.

Ertan beyin söylediği doğru bence de iki farklı t-shirt bastırılıp herkes istediğini almalı.

Birde isterseniz istediğiniz özelliklere göre font arayabilirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arno'nun yeni tasarımlarını sergilediği bölüme yazmıştım, buraya da yazayım. Çince olan yazıyı ben de çok beğendim. Hatta forumdan bu yönde bir karar çıkmasa bile bu yazıyı kullanarak t-shirt yaptırmayı düşünüyordum. Arno'nun yaptığı düzeltme ile org kelimesi de daha okunaklı hale gelmiş.

Ayrıca daha okunaklı bir yazı ile bir çeşit daha t-shirt yaptırmakta fayda var bana göre de. T-shirtler farklı renk olsun bence, örneğin bir tanesi siyah olsun: Ön tarafta şekil; insan figürü (açık)gri, raket kırmızı, top sarı ve arkada Arno'nun yazısı yine gri tonlu (kırmızıda düşünülebilir). İkinci t-shirt ise lacivert, ön yüz şekil ve renkler aynı, arka yazı sarı (yine belki kırmızı) olabilir. İkinci t-shirt için arkaya yazılacak yazıya gelince, ben Ertan22 ile masa kelimesi yan yazıların üst kısmına, tenisi kelimesi ise yan yazıların alt kısmına denk gelmek kaydıyla Simurg3'ü beğeniyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Ertan bey size katılıyorum.Bence de ya yazının sade olması daha iyi gibi.

Yazıları 7-8 alternatife inidirip daha sonra en çok oy alan 2 yazıyı seçebliriz

Bu arada mesajları takip ediyordum ama hiç göndermemiştim.Bu vesile ile ilk mesajımıda göndermiş oldum.Hayırlı uğurlu olsun :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Anladığım kadarıyla üyelerimiz arasında t-shirt yaptırma işinden anlayan veya bu işle uğraşabilecek kimse yok.

Ben de biraz soruşturdum ve ozalitçilerin de t-shirte baskı yaptıklarını duydum. İlk fırsatta gidip kendime bir kaç tane yaptıracağım. Ben sade yazı tipini beğendiğim için 2 ayrı font olarak hem siyah, hem de lacivert yazı master kopya hazırladım. Onları kullanacağım.

Bu tasarımları isteyenler bu sayfadan indirebilirler.

Yazıların çok büyük olması yüksek çözünürlükten dolayı ve net çıkması için.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yazmaya bir türlü fırsatım olmadı ama artık itiraf edeyim. Ben de geçen hafta kendime t-shirt yaptırmak için biraz araştırma yaptım burada. Ben 4-5 adet yaptırmayı düşünüyordum kendime ve daha evvel bahsettiğim genç girişimci arkadaşlarımın tavsiye ettiği bir yer ile görüştüm. Yanımda renkli olarak A4 kağıda bastığım, t-shirt'ün ön yüzüne düşündüğümüz şekil, Arno'nun Çince'ye benzeyen yazısı (düzeltmelerden ilki), Simurg'un bir tasarımı ve Ertan Bey'in t-shirt üstüne yaptığı tasarımlardan 3 adet vardı.

Bana ilk söyledikleri Arno'nun Çinceye benzeyen yazısı için bunu unut oldu, kendi kabiliyetsizlikleri mi artık bilemiyorum. Kullanılan renk arttıkça fiyatın arttığını söylediler ve ben insan figürünün açık gri olmasını istiyordum, ancak beyaz yapabileceklerini söylediler. Benim için kötü olan 4-5 tane yapmıyorlarmış. Bu şahıslar hem toptan sipariş üzerine yapıyorlar, hem de bir satış mağazasında kendi yaptıkları t-shirtleri satıyorlar. En az 30 tane yaparım dedi. Fiyatları makul, 10 milyon+KDV.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben hala daha sırta yazılacak yazının altalta yazılmasını öneriyorum:

masatenisi

org

şeklinde

Sebepleri:

1) "masatenisi.org" yazısı tek satırda daha çok yer kaplıyor; bir omuzdan digerine okunması zor olabilir.

2) "masatenisi.org" yazısının, bu şekliyle ne anlama geldiğini anlayamayan çıkabilir. halbuki "www" konulduğu zaman onun internette birşey olduğunu anlayacaklardır.

3) altalta yazılırsa daha büyük punto seçebilmek mümkün olduğundan daha okunaklı olur; ayrıca, tişörtün sırtı böylece daha çok dolmuş olur.

selamlar

Ping the t-shirt designer Pong

p.s. çince/japonca karakterli yazıların okunması hele daha da zor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

3) altalta yazılırsa daha büyük punto seçebilmek mümkün olduğundan daha okunaklı olur; ayrıca, tişörtün sırtı böylece daha çok dolmuş olur.

amacımızın tişörtün önünü ve arkasını doldurmak olmadığını düşünüyorum.

çince tadındaki karakterlerin okunmayı güçleştireceğine ben de katılıyorum. düz bir font olması bence en uygunu. hele ki tişörtün oyun sırasında, hareketli bir insanın sırtında okunacağını düşünürsek. çok oyuncaklı olmayan bir www.masatenisi.org yazısı bence iyi bir grafik olacaktır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ertan Bey,

bence önde değil de arkada olabilir bu; önü bence hiç değiştirmeyelim, benim fikrim...

@Simurg

dediğin gibi, ön ve arka tamamen dolsun diye söylemedim, daha dolu gözükür, daha okunaklı olur ve üstte bir sıra olcağına, üç sırada daha büyük puntoyla, alan daha güzel kullanılabilir düşüncesiyle söyledim...

Ping

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ya iyide bu t-shirtleri kim bastıracak???

Ben bu işlerden anlayan birisi çıkar diye hala bekliyorum. Ya da 1-2 kişi uğraşıp bir yerlerde yaptıracak sonra diğerlerine de tavsiye edecek. Ben http://www.masatenisi.org/tshirt/index1.htm adresindeki dosyaları bir cd ye yazdım ve yanımda taşıyorum. Uygun bir yer bulursam denemek için yaptıracağım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tişörtlerden çok sayıda yaptırmak konusunda bilgim yok ama 3-5 adet yaptırmak için beşiktaş'taki "teknik servis" adlı kopyalama merkezine gidilebilir. tişörtü ve basılacak dokümanı götürdüğünüzde orada basıyorlar. tabi beşiktaştaki diğer kopyalama merkezleri de bu işi yapıyor. ayrıca beyoglu'ndaki pasaların içlerinde baskı tişört satan yerler var. buralara sorulabilir. beyoglu pasaji (ses tiyatrosunun oldugu) içinde, solda böyle bir dükkan var...

ertan bey, http://www.masatenisi.org/tshirt/index1.htm adresindeki logolar orijinal boyuttalar mı? yani ne kadar büyük basabiliriz diye merak ediyorum...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ertan bey, http://www.masatenisi.org/tshirt/index1.htm adresindeki logolar orijinal boyuttalar mı? yani ne kadar büyük basabiliriz diye merak ediyorum...

Bunlar orjinal boyutunda ama istenirse daha büyük de yazdırılabilir.

Bu arada http://www.masatenisi.org/tshirt/index1.htm sayfasına 3 satıra www.masatenisi.org yazıları koydum. Küçük versiyonlarını da aşağıda veriyorum:

Birincisi:

post-2-1085394748_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 12 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..