Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masatenisi.org T-shirt

Ertan

Recommended Posts

Daha önce bir kaç defa değişik konularda bahsi geçmişti. Artık Masatenisi.org T-shirt konusunu hayata geçirelim. Bunları giymeye başlarsak ayaklı reklam panosu gibi oluruz ve tanıtıma çok faydası olur.

Bunun için :

1. Bir tasarım gerekiyor. Yazı nasıl ve nerede olacak, T-shirt rengi ne olacak ? Yakalı mı, yakasız mı olacak ? (Mesela cart sarı genelde iyi görünüyor).

2. Kaç adet ve ne boylarda yaptırılacak ?

Üyelerimiz ne boyda ve kaç adet alabileceklerini söylerlerse tahmini adedi hesap edebiliriz.

3. Dağıtım nasıl olacak ? Bence en zor kısmı bu.

Önayak olacak bu işlerden anlayan üyemiz var mı ? Ben de FB den Savaş beye de soracağım. Bir zamanlar yaptırmıştı. Belki hala görüşüyordur yapanlarla.

Lütfen fikirlerinizi belirtirseniz (tasarım ve renk konusunu da unutmayın) en iyisini bulalım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

belki İstanbul'daki masatenisi ekipmanı ihtal eden firmalardan (Hazer Ticaret, Ender Spor vb.) birisi boyle bir tişörte sponsor olabilir. bu sponsorluk karşısında, tişörtün koluna veya uygun bir yerine abartılı olmayacak boyutta logolarını koyarlar. böylece tişörtler daha az maliyetli olur, ucuza çıkar ve daha çok satılabilir. ayrıca bu firmalar, malzeme ithal etmenin dışında masatenisine başka bir şekilde daha destek olurlar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

baskı yaptırmak 4 milyon tişörtleride 5 milyona alsak 9-10 milyon tişört yaptırılır...

200-300 tane yaptırırsak herhalde daha ucuza yaparlar. Ben en az 10-15 tane alırım. Herkes 3-5 tane alsa dünya kadar T-shirt eder.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ertan Bey, T-shirt konusunda birşeyler söyleyeyim. Bu sene meslek odaları arası turnuva vardı Antalya'da, avukatım ben, Antalya Barosunu temsilen katıldık bizde turnuvaya. T-shirt yaptırma fikri vardı bende geçen seneden beri, takım ruhunu pekiştirmek için. Buradaki bir spor mağazası aracılığıyla yaptırdık bu sene, esas T-shirtleri hazırlayan firma Bursa'da imiş.. Rengi kırmızı; yazılar, yaka ve kol ağızları siyah ve ayrıca ön tarafına Baro amblemi de bastılar. Ama biraz kalitesiz oldu yazılar özellikle, bi de yakaları küçük olmuş. Yalnız fiyatı uygundu, 15 milyona yaptılar. Belki de ucuz olduğu için kalitesiz oldu, yalnız başka yerlerden fiyat araştırması yapmış da değilim, bunu da belirteyim. Eğer birlikte karar verirsek T-shirt yaptırmaya, ben o mağaza ile temasa geçebilirim. Ancak tekrar belirtiyorum kalite konusunda güvence veremiyorum.

Bi de aklımda bir konu vardı. Ben masa tenisi oynadığımız salona bu forumu tanıtıcı bi yazı asmak istiyorum mesela. Yazıcı'dan çıktısını alabileceğimiz tanıtıcı bir sayfa hazırlamınız mümkün olmaz mıydı mesela. Sizin hazırlamınızı şu sebepten tercih ederim, diğer arkadaşlarda oynadıklara salonlara asarlarsa yazılar tek tip olsun diye, hemde sizin içerik ve sayfa düzeni konusunda tecrübelerinizden dolayı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Konu olarak açıldığının farkında değildim, buraya taşımanız iyi olmuş yazdıklarımı. Valla piyasa araştırması yapmayınca böyle oluyor. Ben 15 milyonu az bulup, ondan mı kalitesiz oldu acaba derken, Tsu çok daha az bir fiyat vermiş. Fiyat bence de uygun, reklam olayına girmeyelim hiç. Dağıtım da sorun diil bence, her ilden bir temsilciye Kargo firmaları ile yollanabilir T-shirtler, gerekli bilgileri de buradan ayarlayabiliriz. Masrafa alıcı taraf katlanabilir mesela, öbür türlü yollayan altından kalkamaz zaten. Antalya için ben seve seve teslim alabilirim T-shirtleri. Farklı renklerde olsa daha iyi olur bence; sarı, kırmızı,lacivert (mavi) ve siyah mesela. Tabii yazı renginin de değişmesi lazım T-shirt rengine göre. Ama fazla dallandırıp budaklandırmayalım, ilk etapta tek renk olsun diyorsanız, neden olmasın... Ben de yaptırbilirim burdan, teklifimden vazgeçtiğim düşünülmesin. Bi logomuz olsaydı aslında, ön tarafa logo, arkaya yazı...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ama biraz kalitesiz oldu yazılar özellikle, bi de yakaları küçük olmuş. Yalnız fiyatı uygundu, 15 milyona yaptılar. Belki de ucuz olduğu için kalitesiz oldu

.........

Ancak tekrar belirtiyorum kalite konusunda güvence veremiyorum.

Kalite garantisi olmazsa güvenemeyiz. Bir de aynı şehirde olması daha iyi, en azından önce 1 tane örnek yaparlar ona bakarız beğenirsek devamını sipariş ederiz. Sonuçta çok adet yaptırınca kötü olması durumunda zarar da büyük olur. Kimse de giymek istemez. Savaş beyin yaptırdığı T-shirtlerin baskıları kaliteliydi.

bi de yakaları küçük olmuş.

Aslında ben yakasız olarak düşünüyordum. Bazı oyuncular yakalı t-shirtleri sevmiyor. Kim nasıl isterse herkes fikrini söylesin. Yakalı olunca herhalde en az 4-5 milyon daha pahalı olur.

Bi de aklımda bir konu vardı. Ben masa tenisi oynadığımız salona bu forumu tanıtıcı bi yazı asmak istiyorum mesela. Yazıcı'dan çıktısını alabileceğimiz tanıtıcı bir sayfa hazırlamınız mümkün olmaz mıydı mesela. Sizin hazırlamınızı şu sebepten tercih ederim, diğer arkadaşlarda oynadıklara salonlara asarlarsa yazılar tek tip olsun diye, hemde sizin içerik ve sayfa düzeni konusunda tecrübelerinizden dolayı.

Tanıtıcı bir yazı hazırlayabiliriz. Benim şimdiye kadar yazdığım tanıtım yazıları çok kısa. Bence Genel konular da yeni bir konu açalım ve buna edebiyatı kuvvetli olan herkes katkıda bulunsun. Sonra da bunu bir word dosyası haline getiririz ve isteyen alıp kullanır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şimdi de logo tasarımı mı yapacağız? :acaba:

Benim bu konularda fazla becerim yok. Hadi bakalım ressamlar, tasarımcılar, çizimciler, logocular iş başına.

Yalnız logo küçük olursa baskıda net çıkmayıp sorun çıkartabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Burada bazı genç girişimci arkadaşlarım var, yeni bir mekan işletmeye başlayınca personele T-shirt yaptırıyorlar hemen, onlarla da temasa geçicem ben, kaliteli yapan biryer bulmak anlamında.

Logo şart değil, boyut olayını ayarlıyorlar sanırım T-shirt'e baskı yaparken ama çok karmaşık bi çizim olmasa daha iyi olur tabii. Açıkcası bizim T-shirtler ön tarafında logo, arka tarafında yazı ile hoş olmuştu.

Yakalı t-shirt de şart değil ve maliyeti arttırıyor benim de bildiğim kadarıyla. Çok ısrarcı bi tip değilim, anlaşılıyor değil mi?

T-shirtlerin yollanması kolay da, bi de para aktarımı var tabii, yaptıran kişiye. Baştan mı yollayacağız, yoksa sonradan mı. Banka hesabına havale yapılır herhalde.

Değişik renk t-sirt fikrini onun için belirttim, değişik renk olursa birden fazla mutlaka alırım mesela, ama aynı renk olursa sanırım 2'en fazla zor alırım kendi adıma.

Tanıtıcı yazıya gelince, bence çok edebi birşey olması gerekmiyor. Kısa ve dikkat çeken birşey olması lazım. Dikkat çekmek için de biraz bilgisayardaki hünerleri göstermek lazım diyorum ben.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

grafik tasarımcı değilim ama bir mimar ve sık grafik tasarımcılarla iş yapan biri olarak, nasıl bir şeyin iyi duracağı konusunda naçizane fikirlerimi söyleyeyim Ertan bey'in koyduğu logo bence oldukça başarılı. resimde de görüldüğü gibi, siyah bir tişört üzerinde büyükçe basmak çok başarılı bir sonuç getirebilir. tişörtün bir yerine bir logo koymaktansa bu tip soyutlanmış, kör gözüne parmak sokmayan ama öte yandan ne olduğunu da kendisi anlatan bir "desen" çok daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. ben yazı koyma fikrine çok sıcak bakmıyorum. iyi tasarlanmamış (yani çoğu yerde yapıldığı gibi italik yazarak geçiştirilmiş) bir yazı işi batırabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Simurg ben yazı fikrine sıcak bakmıyorum derken, t-shirt yaptırma fikri ile amaçlanan şeyi atlamış mı, bana mı öyle geldi. Amacımız bu sitenin ve dolayısıyla forum alanın tanıtımını, bi anlamda reklamını yapmak. Yani t-shirtlerin en azından arkasında sitenin adı yer almalı. Site adı dışında bir yazıdan bahsediliyor ise kusuruma bakmayın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ertan, bence resim cok hos..

Besiktasta bir yer vardi aslinda, postanenin hemen yan tarafinda, genellikle rock tshirtleri yapiyorlardi.. fiyatlari gayet makuldu.. egerki karmasik bir sekil olmazsa fiyatida makul olacaktir zannedersem.

"Masatenisi.org" yazisinin karekterlerini degisik puntolarda ve degisik yazi karekterleri kullanarak yazabiliriz.. Microsoft Word kullanarak deneyebiliriz. ayrica logo gibi de olur.. on-sol gogus tarafinda fazla buyuk olmayacak puntolarla yazilabilir "Masatenisi.org".. Tshirt'un arka tarafina da o resmi koydukmu harika olur diye dusunuyorum.. fazla alacali bulacali olmasina veya reklam panosu gibi olmasina gerek yok.. eminim insanlar yaziyi farkedeceklerdir.. ayrica guzel, giyilmek istenen bir t-shirt olur herkes icin..

Beyaz kaliteli bir tshirt olmasi bence onemli, renkli olanlarin fiyatlari yuksek oluyor.. beyazindan fakat kalitelisini tercih etmek daha uzun omurlu olacaktir kullaniminda.. bir kere yikanmada yamuk yumuk birsey ortaya cikabilir kalitesiz olursa..

Sanirim mahmutpasadan ucuza alinabilir tshirtler.. istanbulda bircok yer var.. osmanbey-nisantasi da tekstil urunlerinin ucuza alinabilecegi yerler arasinda..

baski icin bir yerle anlasmak gerekiyor.. baski hazir olduktan sonra her istendiginde yeni tshirtler basmak kolay olur.. baslangic icin fiyat almak gerekiyor.. 30 tane fiyati ile 50 tane fiyati farkli olacaktir.. en makul rakami bizim alacaklarimizla kiyaslayip bir yerlere varabiliriz.. sonradan uzerimizde goren arkadaslarimizda bu tshirtlerden almak isteyeceklerdir..

reklam almak bence gayet iyi bir fikir.. butun maclarda giyilen normal tshirtler butterfly, donic, stiga vs.. fakat hepsinde bir reklam var.. bu maliyetleri dusurmek icin yapilmis birsey. enderspor, spinspor reklami alinabilecek yerler.. neden olmasin..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Beyaz kaliteli bir tshirt olmasi bence onemli, renkli olanlarin fiyatlari yuksek oluyor..
Beyaz T-shirt ile spor yapamayız ! Spor yaparken giyemeyeceksek nasıl reklam yapacağız.

Yazının da biraz irice olması lazım ki okunabilsin. Siz sahada oynarken tribünde oturan birisi de görebilmeli bence. Aksi taktirde sadece oynadığınız kişiler görür.

Ertan bey'in gonderdigi cizimi kullanarak bir ornek uygulama yaptim. tişörtün ön yüzünde çizim arkasında, boyuna yakın bir yerde de www.masatenisi.org yazacak. görüşlerinizi bekliyorum...

Bence çok güzel olmuş. Yalnız arkadaki yazı biraz daha iri olmalı bence.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Beyaz T-shirt ile spor yapamayız ! Spor yaparken giyemeyeceksek nasıl reklam yapacağız.

Yazının da biraz irice olması lazım ki okunabilsin. Siz sahada oynarken tribünde oturan birisi de görebilmeli bence. Aksi taktirde sadece oynadığınız kişiler görür.

beyaz tshirt daha ucuza maledilir, kaldiki spor yaparken neden giyemeyecegimizi anlayamadim.. cabuk kirlenmesi konusundan dolayi mi?

tribunden gorulme olayinda, kisiler bu tshirtleri lig maclarinda mi giyecekler?.. herkesin takimca giydigi belli tshirtler-shortlar yok mu?

bence cok rahat gorulebilir simurg'un yapmis oldugu ornekteki gibi.. ayrica cok buyuk puntolarla olmasi ucuz gosterir tshirt'u, sade olan her zaman daha cekicidir.. herkes bu tshirtlere para verip satin alacak, sonucta reklamli olmasinin yanisira albenisinin de olmasi gerekir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gercekten cok guzel bir dizayn, Ertan Bey cok guzel bir logo bulmussunuz. Siyah renk ustunde cok guzel duruyor, koyu lacivert de guzel olacaktir. Tebrikler, ben de bu t-shirtlerden alabilirim, hem siyahindan, hem de lacivertinden ;):

Yazinin az biraz daha buyuk olmasi fikrine ben de katiliyorum (ama abartmadan, cunku Dadanagast hakli, cok buyuk olmasi o kadar da hos degil), ayrica logonun onde olmasi bence daha iyi, arkada yazi, onde logo bana daha uygun gozukuyor. Bir de fiyati ucuz tutacagiz diye kaliteden de odun vermeyelim. Neticede surekli kullanilacak t-shirtler olduklarindan 2 yikamada renginin solmasini, kumasinin bozulmasini veya arkadaki yazinin cikmasini istemem ben sahsen....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Takım maçlarında belki giyilemez ama ferdi maçlarda giyilebilir.
Haklisin.. Biz burada maclarda ayni tshirtleri giyiyoruz takimca.. ama bir de ferdi mac yapma olayi var tabii.. Ben yalnizca arkadaslar arasindayken giyilir gibi dusunuyordum..

Ertan abi ben simur'un dizaynını sevdim şimdiden en az 5 tane değişik

boylarda alabilirim..

Yurtdisina da postalayabilecek misiniz tshirtlerden?.. :acaba:

Bir de fiyati ucuz tutacagiz diye kaliteden de odun vermeyelim. Neticede surekli kullanilacak t-shirtler olduklarindan 2 yikamada renginin solmasini, kumasinin bozulmasini veya arkadaki yazinin cikmasini istemem ben sahsen....

kaliteli olmasi benim acimdan da onemli.. tabii alabilirsem.. :(:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..