Jump to content
Masatenisi.org Forum

"re-impact" Tahta;

Recommended Posts

• 3 months later...
Guest Topspinfanatigi
hayırdır Saadettin, yoksa senin de mi re-impactçiler kervanına katılma niyetin var :gulumse: zaten herkes birgün doğru yolu bulacak :fildir: tamamdır, bir ara bir buluşma ayarlayalım.

selamlar

Slm,

sunu da ama söylemek lazim:

- almanyada hic bir Profesyonel re-impact tahtalarini kullaniyor. ne bayanlarda, ne erkeklerde nede genclerde.

- basta tahtalarin fiyatlari normal di. ben 50 € verdim. simdi ama 80€ ile 150€ arasi oldu. burda enflasyon da yok. onun icin de pek tavsiye edemem. ve bu yüzdende bir cok kisi baska markalara gecmeye basladi.

- adamin kendi sitesi var. orda daima iyi degerlendirmeleri gösterirler ama kötü degerlendirmeleri göstermezler ver forumdan silerler. devam yazani disariya atarlar. bir cok sayili üye onun icin üyeligini geri cekmislerdir.

- buranin profesyonel antrenörleri cocuklariniza bu tahtalari almayin diyor. dedigim gibi bizim 2 genc alman genc milli takimin kadrosunda. bizim kücük olani tahtayi degistirmek istedi (cünkü cok duyuldu) ama ikaz edildi: tahatyi degistririsen kadronun disindasin

- bu tahtalarini kullananin yüzde 75% buranin düsük liglerinde oynunyor

- bu tahtalirin kullaninanin yüzde 90% tirtil ile oynuyor

Üstelik artik baskalari ayni raketleri ayni kalitede 35 € satiyor. O yüzden pek tavsiye edemem. Siz simdi diyorsunuz sen niye oynuyorsun?

1. Ben tahtayi ucuza aldim

2. tahtaya artik alistim (4 sene oynuyorum)

Ben giderdim 35€ alirdim. Bir masa tenis tahtasina 100 € verilmez. Benim burda maasim iyi ama yinede vermem. Enayi de olmayalim :thup:

Topspinfanatigi

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

konu re-impact olunca dayanamam ben yine :gulumse:

topspinfanatigi'nin yazdıklarıyla ilgili olarak bir iki söylemek istediğim şey var;

- hiçbir profesyonel kullanmyor çünkü bu tahtaları üreten adamın butterfly veya stiga veya diğer üreticiler gibi profesyonel oyunculara sponsor olacak maddi gücü yok...

- evet fiyatları yüksek ama kimine göre bu fiyatlara değer bulunuyor, kimine göre de bulunmuyor, bu yüzden parası olan ve bu tahtalardan biriyle oynamak isteyen bastırıp parayı alıyor. ayrıca diğer markaların bu tahtalardan daha pahalı tahtaları var, daha ucuza da var tabi ki...

- çeşitli forumlarda çeşitli re-impactlar hakkında olumsuz yazılara rastladım. hatta bunların birine re-impactin kendi sitesinden link veriliyor.

- milli takım oyuncularının belli bir marka ile oynamaya zorlanmaları gayet anlaşılır bir durum bence. sponsorluk anlaşmaları gereği belli bir markayı kullanıyorlar. aklıevvel birinin kendi kendine yaptığı tahtaları kullanmamaları akıllıca bence, hele gençken :gulumse:

- insanlar önemsedikleri ve hayatlarına anlam katan spor ve hobilere para harcarlar, hatta en kolay oraya para harcarlar. o yüzden insan anlamlı buluyorsa bir tahtaya 100 euro değil 200 euro'da verir. hatta para ayırabildiğim ilk fırsatta gidip en pahalı masa tenisi ayakkabısını alıcam, "enayi" deseler bile, çünkü spini çok iyi diyorlar pahalı olanların...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Topspinfanatigi
konu re-impact olunca dayanamam ben yine :gulumse:

...

bende :B:

...

- hiçbir profesyonel kullanmyor çünkü bu tahtaları üreten adamın butterfly veya stiga veya diğer üreticiler gibi profesyonel oyunculara sponsor olacak maddi gücü yok...

...

1. hic alakasi yok onunla. bizim 2 genceler istedigi marka ile oynayabiliyorlar. daha serbestler. anca bizim salon etrafinda hersey jooladan. milli takimin antrenörlerin görüsü bu.

2. o senin hic maddi gücü yok dedigin adam bile genc oyunculara sponsorluk yapiyor. ama daha (henüz diyelim) almanya capinda bir basari elde edemediler.

...

- evet fiyatları yüksek ama kimine göre bu fiyatlara değer bulunuyor, kimine göre de bulunmuyor, bu yüzden parası olan ve bu tahtalardan biriyle oynamak isteyen bastırıp parayı alıyor. ayrıca diğer markaların bu tahtalardan daha pahalı tahtaları var, daha ucuza da var tabi ki...

...

hayir yüksek degil: COOK YÜKSEK !!! dedigim gibi ayni re-impact tahtalari gibi olan baska kisilerde artik yapmaya basladi (Hattori, Angel, Mastermind, BigBertha, ...) . Ayni kalite ve ayni tahta kullanilmakta. ama fiyatlar 25€ ile 35€ arasi. Üstelik bazilerinde bütün tahtalari bedava deneyebiliyorsun satin almadan (Hattori). bastan re-impact o kadar pahali degildi. adam sunu bunu degistirdim diyerek milleti uyutuyor. kötü feedbackleri sayfasindan siliyor. bunlar burda (almanyada su an cok konusuluyor). onun icin re-impact de bir düsüs var.

...

- milli takım oyuncularının belli bir marka ile oynamaya zorlanmaları gayet anlaşılır bir durum bence. sponsorluk anlaşmaları gereği belli bir markayı kullanıyorlar. aklıevvel birinin kendi kendine yaptığı tahtaları kullanmamaları akıllıca bence, hele gençken :gulumse:

...

dedigim gibi bizim oyuncular serbest (bayan 2.Lig, 2 genc milli kadro oyuncusu). ama antrenörler diyor ki: eger yüksek profesyonel uyuncu olmak istiyorsaninz bu tahtalar ise yaramaz! onun icin yasak. biz onlarin antremanlarina büssürü para sayiyoruz. anneler ve babbalar para sayiyor (benzin, zaman, ...).

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hic alakasi yok onunla. bizim 2 genceler istedigi marka ile oynayabiliyorlar. daha serbestler. anca bizim salon etrafinda hersey jooladan. milli takimin antrenörlerin görüsü bu.

2. o senin hic maddi gücü yok dedigin adam bile genc oyunculara sponsorluk yapiyor. ama daha (henüz diyelim) almanya capinda bir basari elde edemediler.

şimdi "hiç alakası" yok diyip ondan sonra da etrafta herşeyin joola olduğunun söylenmesi garip bir çelişki gibi geldi bana. üstüne üstlük bir de antrenörlerin görüşünün bu olduğunun söylenmesi tuz biber olmuş. Zira sanırım bu genç oyuncular antrenörlerinin laflarının dışına pek çıkamıyorlardır. hal böyle olunca adı konmamış bir "mecburiyet" oluyor. aynı durumun türkiye'de yaşandığının yakinen biliyorum, hatta bu forumda bile tartışıldı benzer bir konu. genç oyunculara destek olması çok iyi gerçekten. ama sanırım ancak o seviyede destek olabilir, tek başına tahta üreten biri. zaten benim kastettiğim "desteğin" ötesinde bir "sponsorluk" durumu...

hayir yüksek degil: COOK YÜKSEK !!! dedigim gibi ayni re-impact tahtalari gibi olan baska kisilerde artik yapmaya basladi (Hattori, Angel, Mastermind, BigBertha, ...) . Ayni kalite ve ayni tahta kullanilmakta. ama fiyatlar 25€ ile 35€ arasi. Üstelik bazilerinde bütün tahtalari bedava deneyebiliyorsun satin almadan (Hattori). bastan re-impact o kadar pahali degildi. adam sunu bunu degistirdim diyerek milleti uyutuyor. kötü feedbackleri sayfasindan siliyor. bunlar burda (almanyada su an cok konusuluyor). onun icin re-impact de bir düsüs var.

çoooook yüksek olduğu senin fikrin, ayrıca birşeyin pahalı olma durumu görece bir durumdur. bence kalitesi düşünüldüğünde fiyatı çok yüksek değil. ama senin için çooooook yüksek ise öyledir, buna diyecek bişey olamaz. başkaları da aynı tahtaları üretiyorsa bu re-impact'in iyi birşeyler yaptığı anlamına gelebilir. demek ki taklit edilmeye başlanmış, bu iyi bir haber. Aynı kalitede olduğunu iddia etmek ise biraz mesnetsiz geldi bana. Re-impact'in bazı üretim aşamaları patentli ve öyle önüne gelenin bildiği durumlar değil. Senin aynı kalitede olduğunu iddia edebilmen için hem re-impact'in hem de diğer yeni üreticilerin üretim aşamalarını iyi biliyor olman lazım. Ama "aynı" olduğunu iddia ettiğine göre bildiğini kabul etmek istiyorum...

dedigim gibi bizim oyuncular serbest (bayan 2.Lig, 2 genc milli kadro oyuncusu). ama antrenörler diyor ki: eger yüksek profesyonel uyuncu olmak istiyorsaninz bu tahtalar ise yaramaz! onun icin yasak. biz onlarin antremanlarina büssürü para sayiyoruz. anneler ve babbalar para sayiyor (benzin, zaman, ...).

hem oyuncular serbest diyip hem de bu tahtalar yasak demek nasıl bir durumdur, şahsen ben anlayamadım. zaten benim de bir önceki mesajımda bahsettiğim bu tür yazılı olmayan kurallar. antrenör yasak diyorsa, o oyuncunun malzeme kullanımı konusunda serbestliğinden bahsetmek biraz garip olmuyor mu?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Topspinfanatigi
...antrenör yasak diyorsa, o oyuncunun malzeme kullanımı konusunda serbestliğinden bahsetmek biraz garip olmuyor mu?

beni sana anlatmak istedigimi anlamak istemiyorsun herhalde. anlatmaya calistim :acaba: .

ayrica re-impact tahtalari cok kötü olsa 4 seneden beri oynamam.

ve evet: o anlatigim tahtalarin hepsini ben denedim ve bir cok arkadas daha (dünyanin en büyük masatenisi sitesinde).

ama neyse. anlayan anlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu forumun birilerinin birilerine birşey "anlatmaya" çalıştığı bir forum olmadığını düşünüyorum. Karşılıklı olarak görüşlerimizi ve fikirlerimizi paylaşıyoruz. O yüzden meseleyi kişiselleştirmenin anlamı yok. "anlamak istemiyorsun" ve "anlayan anlar" türünden ibareleri kullanmadan önce daha dikkatli olursan iyi olur sanırım. konu başlığı ile ilgili yazacakların varsa yazarsın, yoksa yok demektir, laf kalabalığı yapmaya gerek yok...

re-impact'e benzediğini söylediğin tahtaları denemiş olduğuna göre, foruma izlenimlerini yazarsan sevinirim. şahsen ben merak ediyorum, çünkü ben re-impact tahtamdan çok memnunum, benzer başka tahtaların da nasıl olduğunu bilmek isterim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence herkes stiline uygun ekipmanlar seçmelidir.Bu yüzden "şu kötü bu kötü" demenin anlamı yoktur.Bize düşen sadece bu konudaki bilgilerimizi forum ortamında mütevazi bir şekilde paylaşmaktır.Yalnız şunu söylüyeyim.Sonuçta ekipman kendi kendine oynamıyor.Biz onu kullanıyoruz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Topspinfanatigi
bu forumun birilerinin birilerine birşey "anlatmaya" çalıştığı bir forum olmadığını düşünüyorum. Karşılıklı olarak görüşlerimizi ve fikirlerimizi paylaşıyoruz. O yüzden meseleyi kişiselleştirmenin anlamı yok. "anlamak istemiyorsun" ve "anlayan anlar" türünden ibareleri kullanmadan önce daha dikkatli olursan iyi olur sanırım. konu başlığı ile ilgili yazacakların varsa yazarsın, yoksa yok demektir, laf kalabalığı yapmaya gerek yok...

re-impact'e benzediğini söylediğin tahtaları denemiş olduğuna göre, foruma izlenimlerini yazarsan sevinirim. şahsen ben merak ediyorum, çünkü ben re-impact tahtamdan çok memnunum, benzer başka tahtaların da nasıl olduğunu bilmek isterim.

@Simurg

yine yanlis anladin :protesto: ,

herhalde türkcem yeterli degil. ben forumlardan bir cok seyler ögrendim (bana anlatmaya calisanlardan) ve ins benden de ögrenen bir kac kisi cikmistir (cünkü ben anlatmaya calisiyorum). senin re-impact tahtalarinin anlatigin tarz bana tek tarafli geldi onun icin bir de öbür göznen bakalim dedim. unutmayalim: re-impact oynayanlarin yüzde 90% fazlasi tirtil ile oynuyor.

ben sana bizim gencelrin marka bagli olmadigini yaziyorum sen bana her taraf joola yazmasi tuaf diyorsun. eh görüyorum anlamak istemiyorsun. demek istdedigim bu.

üstelik kisisellestirmiyorum. ben sana bizim kulübün ve bizim buranin antreman okullardaki halini anlatmaya calisiyorum. kabul etmek zorunda degilsin. anlamak isteyen anlar bu demek.

neyse, artik bildigimi yazdim :whistle:

@IlkerKesen

ben su kötü bu kötü demedim ki? ama profesyonel masa tenis ile amatör masa tenisi bir tutamayiz.

beni yanlis anlamayin ama: mesela siz re-impact tahtalarini kac kere deneye bildiniz ki.

Ben T1, T3, T4, T5, MA1, 4MD Spezial, Slimline OFF, Slimline ALL, F3, Spinplayve F3MA en az 3 hafte deneyebildim. yani kafadan atmiyorum. ben sahsen hep seviniyorum bana baskalari bir seyler anlatirsa. simdi yeni cikan yenis lastikler mesela: Donic Coppa Jo Gold, Joola Green Power, Andro Plasma, Tibhar Nimbus. Hicbirini daha deneyemedimdi. arkadaslarin sözüne üzere simdi Coppa Jo Gold aldim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben de görüyorum ki sen anlatmak istediklerini anlatmayı beceremiyorsun ve bir kafa karışıklığı içindesin. yazdıklarını ve benim yazdıklarımı bir kez daha okursan belki biraz ilerleme kaydedebiliriz.

ben merak ettiğim ve senin bildiğini söylediğin konu hakkında birşeyler yazmamışsın, ben onlara ait birşeyler öğrenmeyi istiyorum aslında. yani Hattori, Angel, Mastermind, BigBertha marka tahtalarin nasil oldukları hakkında izlenimlerini merak ediyorum. bunların aynı kalitede ve aynı tahtadan olduğunu yazmışsın. bu yazdıklarından bu tahtaları da bildiğini anlıyorum...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 11 years later...

Epey aralıklı seyreden masa tenisi oynama maceramda yeni bir döneme girdim. Yaklaşık 3 aydır düzenli olarak Beyoğlu Spor Kulübü'nde oynamaya çalışıyorum. Arada başka tahtalar denemiş olmamam rağmen tekrar Re-impact F4 MD Spezial tahta ile oynamaya başladım. Tahtayı üreten Achim Rendler ile çeşitli kereler yazışarak ve oyun stilimi anlattıktan sonra Achim'in önerisi üzerine forehand'de Stiga Innova Ultra Light (1.8mm) ve backhand'de Nittaku Hammond Pro Alpha (1.8 mm) kullanmaya başladım. Büyük oranda memnun olduğumu söyleyebilirim. Ama zaten benim düzeyimdeki bir oyuncunun oyunu ekipman deneyerek gelişmeyeceği için değişiklik yapmayı düşünmüyorum. Türkiye'de çok sık rastlanan bir tahta olmadığı için salonda sık sık soruluyor. "Balsa'dan yapılmış" olduğunu söylediğimde "haa evet biliyorum köpükten" cevabını alıyorum :huh: Ama en garipsediğim soru "iyi atıyor mu" sorusu. Şimdiye kadar kimseden mesela "oyun stilin için uygun bir tahta mı" sorusunu duymadım. Bu vesile ile uzun zamandır uyuyan bu konuyu uyandırmış oldum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   3 Üye, 0 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..