Jump to content
Masatenisi.org Forum

Forum Taşındı

Ertan

Recommended Posts

Forum trafiğimizin çok artmasıve limitimizin üzerine çıkması üzerine eski hosting firması siteyi kullanıcı trafiğine kappattı ve bu sorunları yaşadık.

Eski firma ile ilişkimizi kesip yeni bir firma ile anlaştım. Firma adı : BlueHost

Yeni kapasitemiz :

1 GB web alanı (eskisi 200 MB idi)

Aylık 50 GB data gidiş geliş limiti (eskisi 1 GB idi, 1.7 GB a çıktığımız için kapattılar)

10 adet SQL Database (bizim forum bilgileri 1 database gerektiriyor, eskisi max 1 idi)

+ aklınıza gelebilecek her türlü imkanı sunuyor. Fiyatı da uygun.

Forumu yeni adresine taşıdım ve 26 nisan tarihli yedeklerden geri döndüm. Yedekleme tarihinden sonraki bazı yazıların eksik olduğunu göreceksiniz. Mesela arkadaşını davet et özelliği yok. Tekrar koyayım mı bilemiyorum. Sorunlar o yüklendikten sonra başladığı için o değişikliği tekrar koyma fikrine pek sıcak bakmıyorum. Herhangi bir konuda sorun yaşarsanız veya hata mesajı alırsanız lütfen bana bildirin. Herşey taşındığı için izinlerde vs de sorun olabilir.

Yalnız bu arada hata mesajlarını araştırırken forum firmasından hiç destek alamadık. Bizim versiyon 1.3 ve adamlar 2.0 ı çıkardılar ve artık ücretli yaptılar (satın alınmasını istiyorlar). Eski versiyon kullananlar kullanmaya devam edebiliyorlar fakat hem destek vermiyorlar, hem de destek forumlarına sokmuyorlar.

Gerçi şimdilik internetten destek bulabileceğimizi düşünüyorum. Ayrıca yeni versiyona geçerken çok uğraşmam gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

iki gündür panik olmuştum, şükür kavuşturana...

bu kadar kısa sürede bu değişikliği de gerçekleştirdiğiniz için ayrıca tebrik ve teşekkür...

"foruma davet etme" özelliği ne gibi bir ek yük getirmişti bilemiyorum ama esasen, bu özellik olmasa da, forum üyeleri, çağırmak istediklerini, bir şekilde haberdar edebilirler. bu iş için ekstra forumun kullanılmasına, gerçekten ek yük getiriyorsa, gerek yok bence. yük getirmiyorsa, olsa da olur olmasa da; önemli olan, forum üyelerinin, masa tenisiyle ilgili kimseleri foruma çağırma hususunu her ortamda akıllarında bulundurmalarıdır.

selamlar

PingPongMan

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ekstra bir yük getirmiyor ama bu tip modifikasyonlar orjinal forum dosyalarına girip değişiklik yapmayı gerektiriyor. Küçük bir hata da forumun saçmalamasına, hatta forum database dosyalarının dağılmasına sebep olabiliyor. Bence de çok gerekli değil.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eski firma ile ilişkimizi kesip yeni bir firma ile anlaştım. Buna göre :

1 GB web alanı (eskisi 200 MB idi)

Aylık 50 GB data gidiş geliş limiti (eskisi 1 GB idi, 1.7 GB a çıktığımız için kapattılar)

10 adet SQL Database (forum bilgileri 1 database gerektiriyor, eskisi max 1 idi)

+ aklınıza gelebilecek her türlü imkanı sunuyor. Fiyatı da uygun.

Bunu okumus fakat unutmusum.. Ben, simdilik, 500 mb'lik alan konusunda dusunuluyor diye biliyordum..

1 gb'dan 50 gb'a ciktigina gore bircok arkadasa ihtiyacimiz olacak forumda demektir.. Bosu bosuna 48 kusur gb'lik alan icin odeme yapilmamali..:))

"foruma davet etme" özelliği ne gibi bir ek yük getirmişti bilemiyorum ama esasen, bu özellik olmasa da, forum üyeleri, çağırmak istediklerini, bir şekilde haberdar edebilirler. bu iş için ekstra forumun kullanılmasına, gerçekten ek yük getiriyorsa, gerek yok bence. yük getirmiyorsa, olsa da olur olmasa da; önemli olan, forum üyelerinin, masa tenisiyle ilgili kimseleri foruma çağırma hususunu her ortamda akıllarında bulundurmalarıdır.

cok dogru..

......

birsey daha var aslinda; forumda zaten 200 kusur kisi uye hali hazirda.. Nerede bu kisiler?

devamli aktif olan cok az. 15-20 kisinin tanidiklarini foruma davet etmesi ve bu davetlilerin forumda tutunma sureleri hakkinda ne diyebiliriz? 20 kisi geldiginde sadece 1'i ayakta kaliyor..

Masa tenisi kuluplerine, reklam niteliginde forumu tanitan bir yazi gonderildi mi onceden? Universite takimlarina..

Turnuvalarda forumun varligini gosteren yazilar var mi?

Tanitima masa tenisi nerede oynaniyorun cevabi ile baslanip oyunculara (yeni baslamis veya profesyonel olan) ulasildi mi?

Aslinda herkes oynadigi yerdeki insanlara -arkadasi olsun olmasin- forumun tanitimini yapabilir..

Forum takimi kurulabilir mi mesela? (sadece bir varsayim.. Neden olmasin..)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben, simdilik, 500 mb'lik alan konusunda dusunuluyor diye biliyordum..

1 gb'dan 50 gb'a ciktigina gore bircok arkadasa ihtiyacimiz olacak forumda demektir.. Bosu bosuna 48 kusur gb'lik alan icin odeme yapilmamali..:))

Eskisiyle aynı paraya bu kadar yer veriyorlar. Yarısını geri alın parasını düşün deme şansımız yok. Zaten fiyatı çok ucuz. Onun için bol bol yeni üye bulmaya çalışsak iyi olur.

birsey daha var aslinda; forumda zaten 200 kusur kisi uye hali hazirda.. Nerede bu kisiler?

devamli aktif olan cok az. 15-20 kisinin tanidiklarini foruma davet etmesi ve bu davetlilerin forumda tutunma sureleri hakkinda ne diyebiliriz? 20 kisi geldiginde sadece 1'i ayakta kaliyor..

Doğru. Ben aylardır foruma uğramayan üyeleri silelim derken belki daha aktif olmaya zorlamış oluruz diye düşünmüştüm. Üye olduğu günden beri uğramayan üyeler var.

Masa tenisi kuluplerine, reklam niteliginde forumu tanitan bir yazi gonderildi mi onceden? Universite takimlarina..

Turnuvalarda forumun varligini gosteren yazilar var mi?

Tanitima masa tenisi nerede oynaniyorun cevabi ile baslanip oyunculara (yeni baslamis veya profesyonel olan) ulasildi mi?

Aslinda herkes oynadigi yerdeki insanlara -arkadasi olsun olmasin- forumun tanitimini yapabilir..

Ben bu tür işlere yetişemiyorum. İstanbul dışındaki turnuvalara bile katılamıyorum veya izleyemiyorum. Bu tür tanıtımlar için üyelerimizin katkıda bulunması gerekir diye düşünüyorum. Geçen ay elimde E-maili olan sporculara tanıtım mesajı gönderdim. Mesaj üzerine 30-40 kişi üye oldu ama hiç birisinin aktif olduğunu görmedim.

Forum takimi kurulabilir mi mesela? (sadece bir varsayim.. Neden olmasin..)

Takım kurup maçlara katılmak için kulüp olmak gerekir.

Daha önce de bahsi geçmişti tanıtım için spor yaparken giyebileceğimiz T-shirt yaptırılabilir. Önünde ve arkasında masatenisi.org yazdırılır. Bununla uğraşabilecek uygun çevresi olan üyelerimiz var mı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eskisiyle aynı paraya bu kadar yer veriyorlar. Yarısını geri alın parasını düşün deme şansımız yok. Zaten fiyatı çok ucuz. Onun için bol bol yeni üye bulmaya çalışsak iyi olur.
Ben de onu kastetmistim..

Doğru. Ben aylardır foruma uğramayan üyeleri silelim derken belki daha aktif olmaya zorlamış oluruz diye düşünmüştüm. Üye olduğu günden beri uğramayan üyeler var.

Baska bir adresdeki forumda 600 kadar uye var.. en cok yazi gonderen ilk 25 kisi toplam mesajlarin yuzde 60'ini gondermis.. 25-50'lik kisim yuzde 16.. 50-75'lik kisim yuzde 10'u.. (yaklasik olarak)

141 kisi hic mesaj falan gondermemis.. 99 kisi 1 mesaj gondermis.. (kesin olarak)

...

Bunlar olagan seyler..

Daha önce de bahsi geçmişti tanıtım için spor yaparken giyebileceğimiz T-shirt yaptırılabilir. Önünde ve arkasında masatenisi.org yazdırılır.

Bence bu harika bir yontem tanitim acisindan.. o kadar pahaliya da malolacak bir olay degil.. ne de klas olur hani bu tshirtler..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..