Jump to content
Masatenisi.org Forum

Çin Lastikleri

Misafir

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık olarak 3-4 hafta önce çin lastikleri olan friendship LKT Pro XP aldım. butterfly, yasaka ya da tibhar tarzı lastikleri yıllardır kullanmama ve bunlara alışkın olmama rağmen bunları almamdaki tek neden mali kriz idi. mecburiyetten de olsa aldığım bu lastikler tahmin ettiğimden o kadar çok iyilerdi ki buraya yazmadan edemedim. meğersem yıllarca boş yere o lastiklere o kadar para harcamışım :annoyed: . masatenisine yeni başlayan arkadaşlara uyarı olsun diye yazıyorum. Bu lastikler hem çok ucuz hem de bence diğerlerinden çok daha iyi :wub: . elbetteki oyun stili lastik seçiminde çok önemli ama bence denemeye değer çünkü sadece 10 dolar ve harika. :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Nerden ald?n?z acaba? Friendship 729 super lasti?ini de tavsiye eder misiniz? Ayr?ca bu lastiklerin a??rl??? ile ilgili sorun ya??yor musunuz?

LKT XP ve XT kesinlikle çok hafif ve oldukça yumusak lastikler. San?r?m DHS Hurricane tarz? a??r oldu?unu okudu?um lastiklerden ötürü böyle bir bilgi var. Bu arada bu lastikleri ben de k?sa süre denedim. Çok h?zl? olmamakla beraber fiyat?na göre harika lastikler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yıllardan beri bh tarafımda frienship RITC 729 lastik ile oynayan birisi olarak, evet bu lastiklerin fiyatı gerçekten diğer lastiklere göre çok ucuz. Lastiğin özelliklerine gelince, lastiğin yapışkanlık özelliği çok fazla olduğu için hız çok düşük, bol falsolu top spinler harika, kesikler müthiş dolu, kontrolun ise çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Fakat hızlı spin yapan ve tempo arayan kişilere bu lastikleri tavsiye etmem. Hatta eski oyuncular hatırlarlar, yıllar önce daha bu lastiği kimsenin tanımadığı dönemlerde Fenerbahçe'de oynayan Oğuz Çağlar(rahmetli, bir tarfik kazasında genç yaşta vefat etti.) adında bir oyuncu raketin iki tarafında da bu lastikleri kullanıyordu. Oyun stili yavaş fakat hem bh hemde fh bol falsolu spin yapardı ve o dönemde Türkiye'de sayılı oyunculardan biriydi. Umarım yeterince açıklama yapmışımdır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çin lastikleri çok kötü lastikler değiller tabii ki ama en büyük eksiği ömürlerinin kısa olması. Üst yüzeyleri bir süre sonra eski yapışkan özelliklerini kaybediyorlar ve çabuk eskiyorlar. Zamana vurduğunuzda sanırım iyi bir japon lastiğinin yarısı kadar fiyatı ama yarısı kadarda ömürleri var demek yanlış olmaz. Yani Japon lastiğin 1 çiftine ortalama 50 euro veriyorsanız ve 6 ay kullanıyorsanız, Çin lastiğini 6 ay özelliklerini kaybetmeden kullanmak için 2 çift almanız gerek. Bunlarında 2 çifti yine 50 euro ediyor gibi... (Verdiğim kullanım zaman aralığı tahminidir ve oyunculara ve antrenmana göre değişir. Lütfen amatör oyuncular bu aralığı dikkate almasın...)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever

Forumda bir arkadaştan 999T marka siyah bi lastik alıp kullanmıştım ve çok hoşuma gitmişti. Ancak ağır olması nedeniyle fazla kullanamadım. Tahtadan sökerken sarı sünger carrt diye yırtıldı ve lastik of oldu. Saadettin beyin dediği gibi yapışkanlık kısa sürede azalıyor ve oynarken de çok toz ve kir tutuyor. Sürekli temizlemek ve iyi korumak gerekiyor. Yine de fiyat olarak tercih sebebi olabilir diye düşünüyorum. Sert süngerli sıkı üst lastikli bi Çin lastiği ağır olmasa ben hep bunlardan kullanırdım. Hafif ve yumuşak Avrupa lastikleri de alıp kullandım ama hiç beğenmedim. Hızlı vuruşlarda yavaş, hafif vuruşlarda ise zıplatıcı oluyorlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir çok çin lastiğini denedim çin lastikleri sevgili sadettin beyin söylediği fiyatlardan çok daha ucuza temin edilebiliyor.

sonuçta 50 euroya 8 çift lastik alınabliyor. dhs alırsanız ki hepsinin içinde en pahalı ürünler dhs nin ürünleridir 50 euroya 4 lastik alınabilir.

en iyi çin lastiklerini bence dhs üretiyor. Hurricane 2-3 ve skyline tg2 ve tg3 cidden çok farklı çok özel lastikler choplar çok etkili, topspinler bence en güzel bu lastiklerle yapılıyor, kontrolleri çok iyi sadece masadan uzak spinlerde etkisiz denebilir bahsedildiği gibi biraz yavaş gidiyor toplar ama masaya yakın yapılan spinlerde yine çok mükemmeller. En büyük negatif yanları bu lastikler cidden ağırlar bu nedenle hafif tahtalarla kullanılsalar çok güçlü kuvvetli değilseniz iyi olur.

Tanju bey bahsetmiş avrupa lastikleri hafif vuruşlarda topu çok uçuruyorlar ben onlara hiç alışamadım. Japon lastiklerinde ise top spin için spin üretme yeteneği bana az geliyor. Tackifire lar hariç çünki bu lastikler çin lastikleri hedef alınarak üretilmiş yapışkan ürünler ve eminim çinlilerin ürettiklerinden çok daha kalitelidirler ama cidden çok pahalı kalıyorlar. En pahalı çin lastiği olan skyline tg2 nin çiftini 30 $ a alabilirsiniz.

729 friendshipin lastikleri bence daha sıradan ürünler diğer çin lastiklerine göre saha az spin ürettiklerini düşünüyorum. focus1 i denedim hurricane 3 e göre bariz olarak zayıftı.

globe999, palio cj8000, lkt pro xp ve xt ise çok güzel lastikler dünyada çok satıyorlar. Ben hurricane 3 e hayranım benim için özel üretilmiş bir lastik olduğunu düşünüyorum. Benim için güzellik kriteri top tutma ve spin üretme yeteneğidir.

Bir çok yabancı forumda dikkat ediyorum insanlar forehand lerine hep çin kökenli lastikleri takar olmuşlar. Backhand de ise pek tercih etmiyorlar.

Masaya yakın spinli ve topspin li bir oyun şekliniz varsa gerektiğinde etkili choplar yapıyorsanız çin kökenli lastikleri özellikle forehand kısmında deneyebilirsiniz. Zaten fiyatları öyle uygun ki denemekten fazla bir zarar görmezsiniz.

Bana bu lastiklerin ilginç gelen diğer bir yanı falsolu etkili servislerden çok etkilenmemeniz ki topu çok tutan bir lastikte çok daha fazla etkilenme beklenir oysaki tension bir lastiğe göre bu tip lastiklerle zor servisleri karşılayabilmek daha kolay.

saygılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever
Bir çok çin lastiğini denedim çin lastikleri sevgili sadettin beyin söylediği fiyatlardan çok daha ucuza temin edilebiliyor.

sonuçta 50 euroya 8 çift lastik alınabliyor. dhs alırsanız ki hepsinin içinde en pahalı ürünler dhs nin ürünleridir 50 euroya 4 lastik alınabilir.

en iyi çin lastiklerini bence dhs üretiyor. Hurricane 2-3 ve skyline tg2 ve tg3 cidden çok farklı çok özel lastikler choplar çok etkili, topspinler bence en güzel bu lastiklerle yapılıyor, kontrolleri çok iyi sadece masadan uzak spinlerde etkisiz denebilir bahsedildiği gibi biraz yavaş gidiyor toplar ama masaya yakın yapılan spinlerde yine çok mükemmeller. En büyük negatif yanları bu lastikler cidden ağırlar bu nedenle hafif tahtalarla kullanılsalar çok güçlü kuvvetli değilseniz iyi olur.

Tanju bey bahsetmiş avrupa lastikleri hafif vuruşlarda topu çok uçuruyorlar ben onlara hiç alışamadım. Japon lastiklerinde ise top spin için spin üretme yeteneği bana az geliyor. Tackifire lar hariç çünki bu lastikler çin lastikleri hedef alınarak üretilmiş yapışkan ürünler ve eminim çinlilerin ürettiklerinden çok daha kalitelidirler ama cidden çok pahalı kalıyorlar. En pahalı çin lastiği olan skyline tg2 nin çiftini 30 $ a alabilirsiniz.

729 friendshipin lastikleri bence daha sıradan ürünler diğer çin lastiklerine göre saha az spin ürettiklerini düşünüyorum. focus1 i denedim hurricane 3 e göre bariz olarak zayıftı.

globe999, palio cj8000, lkt pro xp ve xt ise çok güzel lastikler dünyada çok satıyorlar. Ben hurricane 3 e hayranım benim için özel üretilmiş bir lastik olduğunu düşünüyorum. Benim için güzellik kriteri top tutma ve spin üretme yeteneğidir.

Bir çok yabancı forumda dikkat ediyorum insanlar forehand lerine hep çin kökenli lastikleri takar olmuşlar. Backhand de ise pek tercih etmiyorlar.

Masaya yakın spinli ve topspin li bir oyun şekliniz varsa gerektiğinde etkili choplar yapıyorsanız çin kökenli lastikleri özellikle forehand kısmında deneyebilirsiniz. Zaten fiyatları öyle uygun ki denemekten fazla bir zarar görmezsiniz.

Bana bu lastiklerin ilginç gelen diğer bir yanı falsolu etkili servislerden çok etkilenmemeniz ki topu çok tutan bir lastikte çok daha fazla etkilenme beklenir oysaki tension bir lastiğe göre bu tip lastiklerle zor servisleri karşılayabilmek daha kolay.

saygılar

Sevgili Yurt,

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Çin lastiği alma düşüncelerimi güçlendirdiniz. Çin lastiği markaları, kaliteleri hakkında daha fazla bilgi ve en sorunsuz şekilde nereden alınır konularında aydınlatır mısınız?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sevgili tanju bey (bu arada meslekdaşız :) )

alacaksanız en iyisini alın ya hurricane 3 alın derin yada daha yeni ürün olan skyline tg2 yada tg3 alabilirsiniz.

h3 çok güzel bir lastik tabiki bence, ustalar lig oyuncuları filan ne düşürler bilmem ama bence çok özel şahsına münhasır bir ürün.

http://oneofakindtrading.com.au/new_page_2.htm

http://www.japsko.com/tabell.php

http://www.tabletennis.gr/equipment/equipment.asp

http://www.vrocosport.nl/shop/index.html?lang=en-us

http://zeropong.com/

http://www.presports.com/index.php?main_pa...=20a&page=1

ben buralardan bilgi topladım ebay üzerinden ise alışveriş yapıyorum.

dediğim gibi bu ürünler ucuz oldukları için denemek zor değil. 4 adet farklı özellikte kombinasyon raketim oldu işin doğrusu eskişehirde çok fazla raketlerini deneyebileceğim insanlar ve bu gibi çok kişinin oynadığı ortamlar şu anda pek yok bu nedenle en iyiyi bulmak için kendim denemeler yaptım sonunda all+ bir tahta ve hurricane 3 lastikler bana en uygun kombinasyon oldu.

yalnız h3 ler clipper tahtaya biraz hızlı gelebilir daha yavaş bir tahta deneyin derim aynı tahtadan bende var sriver fx lerle sonuç çok iyi ama çin lastiklerinde bu tahta tuhaf geliyor bence garip bir raket oluyor ama herkesin oyun şekli ve tarzı farklıdır belkide memnun kalırsınız.

saygılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever

alacaksanız en iyisini alın ya hurricane 3 alın derin yada daha yeni ürün olan skyline tg2 yada tg3 alabilirsiniz.

h3 çok güzel bir lastik tabiki bence, ustalar lig oyuncuları filan ne düşürler bilmem ama bence çok özel şahsına münhasır bir ürün.

dediğim gibi bu ürünler ucuz oldukları için denemek zor değil. 4 adet farklı özellikte kombinasyon raketim oldu işin doğrusu eskişehirde çok fazla raketlerini deneyebileceğim insanlar ve bu gibi çok kişinin oynadığı ortamlar şu anda pek yok bu nedenle en iyiyi bulmak için kendim denemeler yaptım sonunda all+ bir tahta ve hurricane 3 lastikler bana en uygun kombinasyon oldu.

yalnız h3 ler clipper tahtaya biraz hızlı gelebilir daha yavaş bir tahta deneyin derim aynı tahtadan bende var sriver fx lerle sonuç çok iyi ama çin lastiklerinde bu tahta tuhaf geliyor bence garip bir raket oluyor ama herkesin oyun şekli ve tarzı farklıdır belkide memnun kalırsınız.

saygılar

Meslektaş olduğumuza sevindim. :gulumse: VSGT II (all+, made in China) tahtam var, buna bir çift Çin lastiği giydirmek farz oldu artık :thup: . Sizdeki God Favored lastikler hala duruyor mu? Eskişehir'e geldiğimde ayrıca bi maç da yaparız... :lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tg2 yi bende şu ana dek denemedim önümüzdeki ay deneyeceğim. Amerikan forumlarındaki kullanıcıların lastiğin spin yeteneğinin daha üst seviyede olması nedeniyle tg2 yi daha çok beğendiklerini okudum ama kesinlikle denemek lazım. Yalnız h3 ile ağırlık farkının olmayacağını düşünüyorum. Çİn lastiklerinin doğasında var ağır olmaları.

bu nedenle

http://www.dandoy-sports.com/product_info....mp;cName=blades

http://www.dandoy-sports.com/product_info....mp;cName=blades

gibi çok hafif tahtalardan birini alacağım ki ağırlık dengelensin işe yararmı bilmiyorum. ama 10 gram kesin kazancım olur.

dandoy bilginiz olsun tahta ve lastikleri türkiyeye ücretsiz gönderiyor yani kargo bedeli almıyor. Bu bilgiyi veren ömer arkadaşımıza buradan teşekkür ediyorum.

saygılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

çok sevinirim eskişehire gelirseniz küçük bir grubumuz var haftada 3 akşam oynuyoruz bereber oynarız çok memnun oluruz.

god favored ları hao shua diye ünlü bir çinli oyuncu kullanıyor lastikleri açıp denemedim nedir ne değildir bilmiyorum ama h3 ler kadar iyi olduklarını sanmıyorum evde duruyorlar.

saygılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever
çok sevinirim eskişehire gelirseniz küçük bir grubumuz var haftada 3 akşam oynuyoruz bereber oynarız çok memnun oluruz.

god favored ları hao shua diye ünlü bir çinli oyuncu kullanıyor lastikleri açıp denemedim nedir ne değildir bilmiyorum ama h3 ler kadar iyi olduklarını sanmıyorum evde duruyorlar.

saygılar

Ben de tanıştığımıza sevindim. Forumda e-posta adresinizi veya cep tel.inizi göremedim. Eskişehir'e gelirsem mutlaka ararım. Selam, sevgi ve saygılar.... :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

50 Euroya 8 çift (16 adet) lastik mi? :pirpir:

Belki dediğiniz gibi lastikler vardır ama eğer amaç fiyatı en ucuz malzemeyi bulmaksa o zaman piyasadaki 5 liralık hazır raketlerle de masa tenisi oynanır. Dunlop lastiklerinde üst yüzeyi çok iyi top tutuyor mesela. :D:

Ben kıyaslama yaparken Çin lastiklerinin bilindik markalarını ve yurdumuzda satılanlarını hesaba katarak bir değerlendirme yazdım. Yani Friendship veya DHS ürünleri ülkemizden 25-30 lira civarında satın aldığımı hesaplayarak yazdım. Sanırım sizde bu lastikleri ülkemizde aynı fiyatlardan alıyorsunuz. Yazdığınız gibi farklı ülkelerden farklı markaların lastikleri getirtilerek daha uygun fiyata alınabilir aslında ve bu lastikleri ucuz oldukları için diğerlerine göre daha kötü yapmaz.

Yıllardır kullanan (kendi takımımdaki oyuncu arkadaşlarımda dahil) birçok oyuncu tanıdığımdan, sonuç olarak yazdığım gibi Çin lastikleri fiyat avantajı fazlayken kullanım avantajıda o kadar sınırlı olan lastikler...(masadan açılıp oynamaya olanak sağlamıyor + çabuk yıpranıyor + çok ağırlar + üst lastikleri özelliklerini kısa sürede kaybediyor gibi...) Farkındaysanız kendi takımımdaki oyuncu arkadaşlarımda kullanıyor dedim. Kullanıp beğenen birçok oyuncu var ama yinede yazdığım gibi dezavantajları ne yazık ki mevcut...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Tanju bey 0 505 4826976 ismim Alper herkes mesleki nedenle zaten telimi bildiği için saklama gereği duymuyorum ama foruma yazmamışım. Görüşmek üzere diyorum.

Sevgili sadettin bey size komik gelecek ama 16 adet lastik öyle sıradan lastikler de kesinlikle değillerdir. Misal olarak globe999 ki sanırım ma lin in kullandığı ürünlerden biridir (ma lin tabiki özel versiyonlarını kullanır ama genelde özel olanlarda sünger çok kalitedir yüzey aynıdır) tanesini 5 $ a alabilirsiniz kesinlikle çok kaliteli bir lastiktir. Ayrı bir örnek palio nun en çok satılan cj8000 modellerinin tanesini 4$ a alabilirsiniz. friendshiplerin çiftinin en pahalıları 14 $ dır. En ucuzları ise çifti 8 $ dır. bunlar çin de satılan fiyatlardır. türkiye için kargo bedeli eklemek lazım ama sonuçta bu fiyatlara alınabiliyorlar.

cidden çok ucuzlar. Bu yüzden denemek kolay.

Çin lastiklerinin son bir negatif yanlarını daha yazayım zor yapışıyorlar. yapıştırdıktan sonra 1 gün üstüne ağırlık konuluyor ancak böyle yapılırsa ayrılmıyorlar.

Size yeri gelmişken danışayım sizde tackifire special soft mevcut bu lastiğinde çin lastikleri gibi çok yapışkan olduğu söyleniyor ben hiç yakından görmedim ve kullanmadım öylemidir ve çin lastikleri gibi ağırmıdır, hurricane 3 ü denediyseniz benzerlikleri varmıdır yoksa herşeyleri farklı lastikler midir.?

saygılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili sadettin bey size komik gelecek ama 16 adet lastik öyle sıradan lastikler de kesinlikle değillerdir. cidden çok ucuzlar. Bu yüzden denemek kolay.

Çin lastiklerinin son bir negatif yanlarını daha yazayım zor yapışıyorlar. yapıştırdıktan sonra 1 gün üstüne ağırlık konuluyor ancak böyle yapılırsa ayrılmıyorlar.

Yazdıkların yanlış demiyorum ve haklısın Yurt ama söylermisin bu lastikleri nasıl temin edeceğiz? Belki sen ve ben ingilizce biliyoruz ve dışarıdan bu lastiklerden getirtebiliyoruz ama ben yazılarımı tüm siteyi okuyanlar için genelleme yaparak yazmak zorundayım. Hepimizi ingilizce bilme ve dışarıdan getirtme imkanı olmadığını düşünerek yazıyorum. Farkındaysan yazdıklarıma "ülkemizde satılan lastikler" diye bir sınır getirerek yazdım. Çünkü bu lastiklerden isteyenleri hemen hepimizin yönlendirebileceği firma temsilcisi arkadaşlar var ama, Globe yada Palio lastik için ülkemizde hala bir temsilci yok.. (Bu işle ilgilenmek isteyen arkadaşlara önemli duyurulur...) Mesela benimde bildiğim çok enteresan lastik markaları var ve bu lastikleri meraklıları dışında kimse bilmiyor ve hem Çin malı değiller hemde bazı ülkelerde Butterfly'dan daha pahalıya satılıyorlar ve kaliteleri benim için çok daha iyi. Ama bulmaz zor olduğu için kimseye tavsiye edemiyorum. Çünkü devamlılığı olan lastikten verim almak her zaman daha iyidir...

Size yeri gelmişken danışayım sizde tackifire special soft mevcut bu lastiğinde çin lastikleri gibi çok yapışkan olduğu söyleniyor ben hiç yakından görmedim ve kullanmadım öylemidir ve çin lastikleri gibi ağırmıdır, hurricane 3 ü denediyseniz benzerlikleri varmıdır yoksa herşeyleri farklı lastikler midir.?

Tackifire ile H3 arasında hiçbir benzerlik yok diyebilirim. Bir defa H3 masa üstünde mükemmel ama masadan açıldıkça o kadar rahat tepki vermemeye başlıyor. Eğer masa üstünden oynayan bir oyuncuysanız tavsiye edebileceğim ama masadan açılarak oynayan bir oyuncuysanız tavsiye etmeyeceğim bir lastik. Tackifire Special Soft'un üst lastiği yapışan bir lastik ama Çin lastiklerine göre kıyaslamamak lazım. Çünkü Çin lastiklerinin üst yüzeyi özel bir işlemden geçirilerek daha yapışkan hale getiriliyor ama Tackifire Japon üretimi bir lastik olduğu için bilindik Butterfly sistematiğiyle Tackiness D tarzında üretilmiş bir lastik. Ama alt süngeri güçlü bir lastik.

Bu lastiklerden en iyi verim alabilecek oyunculara kısa bir bilgi vermem gerekirse; eğer oynarken el bileğinizle spin üretiyorsanız H3'ü, koldan destekli spin üretiyorsanız Tackifire Spicial Soft lastiği tavsiye ederim dememde fayda var.

Ağırlığı konusuna gelince; Tackifire lastiğin ağırlığını hiç tartmadım ama açıkçası H3 lastiğide denediğim için ona göre çok daha hafif bir lastik ve ömrü de bayağı uzun. (Bu arada H3'de uzun ömürlü bir lastik. Tsu'nun yazdığı gibi belki Friendship lastik gibi değildir ama yine de iyi dayanıyor) Benim haftada 10 saat antrenman yaptığın düşünülürse bana 6 aydan sonra da topa spin yapma özelliği veriyorsa -ki, Tackifire böyle bir lastik- iyi lastik derim ben. Ama tabii lastiği saklama ve koruma koşullarını bilmek lazım... (kullandıktan sonra hemen temizlemek+sök tak yaparken fazla biriken solüsyonları zamanında temizlemek gibi...)

Bu arada Tackifire Special Soft lastiğin süngeride H3'e göre japon süngeri olmasından dolayı çok farklı. Ama sanırım bu aradakı fark Çin lastiğine meraklısı herkes tarafından biliyordur. Sadece iki lastiğinde atış açılarının çok yüksek olmadığınıda ekleyeyim.

Aklımdayken Tsu'nun fikirlerindende yararlanmak gerekir. Çünkü o da benim gibi birçok lastiği merakından dolayı denemiş ve çeşitli araştırmalar yaparak almış bir arkadaş. BU sebeple H3 hakkında daha kapsamlı bilgi isteyen ondan da alabilir. Ya da sitemizde çok göremesende Toranomon bu işin uzmanı. (Hatta H3 lastiği onun sayesinde tanıdım...)

NOT:Bu kıstaslamayı yaparken H3 lastiğin DHS versiyonu olan Çin süngerlisini ve Nittaku için özel üretilen yine H3'ün Japon süngerlisini dikkate alarak yazdım. Japon süngerlisini ülkemizde bulmak mümkün olmadığı için bu lastikle ilgili izlenimlerimi eklemedim. Dışarıdan getirtmekte çok pahalıya malolacağı için ilgilenen arkadaşlar varsa kişiye özel yorum yaparım. Siteyi olmadık bir yeni konuya taşımak istemem...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence Çin lastiklerinin uygun fiatlarda olması, orada maliyetlerin düşük olması nedeniyle. Kalite konusu bakış açınıza göre değişir. Yani sizce

çabuk eskimeyen lastik mi kalitelidir? Yoksa size oyunda bariz avantaj sağlayan lastik mi kaliteli? Tabiki ikisini birarada yapabilen lastik kaliteli diyeceksiniz. Evet ama ya fiatları.

Bence verdiğiniz paraya karşı Çin lastikleri görevini fazlasıyla yapabilecek kalitede lastikler. Üstelik Çin milli takımı ve Çin'in ün üst seviye oyuncuları Ma lin, Wang Liqin, Wang Hao, Wang nan gibi oyuncular bu lastikleri kullanıyorlar.

Bu arada DHS, Globe, Friendship gibi firmaların lastiklerini ben sürekli getirtiyorum. İsteyenler bana mesaj atabilirler.

http://www.masatenisi.org/forums/index.php?showtopic=2364

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sadettin bey bilgilendirmeleriniz için çok teşekürler

çin lastiklerini temin etmek çok kolay kesinlikle bir ingilizce bilgisine gerek yok ebay yoluyla alabilirsiniz zaten bir çok arkadaşımızda böyle yapıyor.

çin veya hongkongtan yaklaşık 10 ile 15 gün arasında evinize geliyor ürünler.

saygılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever

Çin lastikleri ile ilgili verilen bilgiler için tüm katılımcılara teşekkür ederim. Ancak bu ürünleri yurt dışı siteler haricinde ülkemizden satın almak istersek bahsedilen fiyatlar komik kalıyor. Mesela ilknurspor.com'da 50 euro'ya bir çift DHS Skyline TG2 veya TG3 alabilirsiniz. Hurricane3 ise çifti 40 euro. Keza hazerspor'da friendship RITC 729 iki çift alırsanız 42 euro ödersiniz. Hakan.a arkadaşımızın sattığı lastiklerden Globe 999 çifti 40 ytl = 21 euro. Halbuki Saadettin Bey'in söylediği gibi ülkemizde kaliteli Japon lastiklerinin çiftini 50 euro'ya bulmak mümkün.

Bu durumda Çin lastiklerini merak eden bizler için bu merak pahalıya malolabilir, ne dersiniz? :huh:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 6 years later...

Saadettin abi bu söylediklerin belki friendshipler için doğru olabilr çünkü onları uzun süre hiç kullanmadım ama dhs h3'ün japon ve avrupa lastiklerinden daha uzun ömürlü olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. H3'lerin yüzeyi cidden inanılmaz kalitelidir. Yalnızca yapışkan değil aynı zamanda elastik de... Benim gördüğüm özeliğini en çabuk kaybeden lastikler donic marka olanlar. Joola ve stigalar da eh işte... butterfly'lar japon lastiği için oldukça iyidir ama hiçbirisi h3 kadar dayanmıyor. Ben forehandimde h3, backhandimde avrupa-japon lastiği kullanıyorum. Sen de bilirsin forehandimi çok daha fazla kullanıyorum ve daha sert vuruşlar yapıyorum. ama h3 herzaman daha uzun süre dayanıyor. Açıkçası süngeri hızlandırıcı zamk yüzünden eskimese lastiğin kendisi yıllarca gider gibime geliyor. Ancak çin lastiklerinin süngerlerinin avrupalı veya japonlar kadar iyi olmadığı da bir gerçek. Bu yüzden tüm çin milli takım oyuncuları 4-8 dolarlık çin lastiklerini alıp altına kaliteli üretim çin süngeri kullanıyorlar. Hatta her oyuncu süngerin sertlik derecesini belirtir ona göre süngerler üretilir. En sertini ma lin ile wang liqin kullanıyormuş. Şimdilerde wang hao da sertleştirmiş ama pek alışamamış... Bir de son dönemlerde dhs'nin tnt gibi daha az yapışkan ve süngeri daha yumuşak lastikleri çıktı. Ben yeni başlayanlara o tür bir lastik öneririm açıkçası. Çünkü 25 euroluk butterfly ile 15 dolarlık tnt arasındaki farkı hiçbiri anlayamaz üstelik tnt en az butterfly kadar dayanır...

Sonuçta ağır olmaları dışında bir dezavantajlarını göremiyorum. Benim gibi spini hızdan öne koyanlar için tek yol h3 bence...

Ben H3 alacağım biraz daha ayrıntılı yorum yapabilr misiniz? 1.8 mi 2.0 mı yoksa 2.2mi???

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

saygılar

ben forhande memo3 backhanda h3 almayı düşünüyorum yorum yapar mısınız lastiğin kalınlığını nasıl olacak onuda bilmiyorum??

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 years later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 1 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..