Jump to content
Masatenisi.org Forum

Ekranı Güncellemeyi Unutmayalım

Ertan

Recommended Posts

Bazı üyelerimizin forumun ana sayfasını açıp bu şekilde uzun süre beklediklerini gözlemliyorum. Bu arada yeni bir mesaj veya ileti gelirse ekran güncelleninceye kadar kullanıcının bunlardan haberi olmayacaktır. Bunun için arada bir forum ana sayfasına gidip sayfanın en üst kısmındaki Yenile (veya Refresh) düğmesine basarak ekranı güncellemeleri gerekir.

Aynı işlemi sayfadayken mouse sağ tuşuna basıp gelen seçeneklerden Yenile yi seçerek de yapabilirler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...

hatırlatma kabilinden başlığı yukarı çekiyorum!

Ping

P.S. Ertan Bey, programın belirli aralıklarla ya da bir sayfadan diğerine geçerken kendiliğinden güncelleme özelliği yok mu? aynı gün içinde yeniden giriş yapıldığında bile, forum, en son çıktığınız andaki haliyle karşınıza geliyor, yani girer girmez bile güncellemek lazım ki arada yazılanları görebilelim.

aynı forum programını kullanan başka forumlarda bu böyle değil, onlarda kendiliğinden güncelleniyor, onun için soruyorum...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hatırlatma kabilinden başlığı yukarı çekiyorum!

Ping

P.S. Ertan Bey, programın belirli aralıklarla ya da bir sayfadan diğerine geçerken kendiliğinden güncelleme özelliği yok mu? aynı gün içinde yeniden giriş yapıldığında bile, forum, en son çıktığınız andaki haliyle karşınıza geliyor, yani girer girmez bile güncellemek lazım ki arada yazılanları görebilelim.

aynı forum programını kullanan başka forumlarda bu böyle değil, onlarda kendiliğinden güncelleniyor, onun için soruyorum...

Böyle bir ayar programda yok. Bu ancak internet explorer'ın ayarıyla olabilir.

Tanım aşağıdaki şekilde olmalı :

Araçlar - Internet Seçenekleri - Genel - Temporary Internet Files - Ayarlar - Depolanan sayfaların Yeni sürümlerini denetle (Sayfa Her ziyaret edildiğinde - seçilmeli)

Ingilizce internet explorer kullananlar için

Tools - Internet Options - General - Temporary Internet Files - Settings - Check for newer versions of stored pages (Every visit to the page - seçilmeli)

Böyle olduğunda sayfaya her gidişinizde cache deki sayfayı getirmez gidip yeniden yükler.

Bir de mesajları okuduktan sonra ana sayfanın en altındaki "Tüm Yazıları okunmuş kabul et" seçeneği tıklanmalıdır. Bu da okumadığınız konular/yazılar olduğunu gösteren işareti söndürür (rengi değişen raket işareti).

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 18 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..