Yonetici

Kurallar

Recommended Posts

Foruma kayıt olduğunuz için teşekkür ederiz. Forumumuzun amacı masa tenisiyle ilgilenen kişileri bir araya getirmek ve düzeyli bir fikir alış verişi ortamı oluşturmaktır. Bu ortamın sağlıklı ve saygın yapısını koruyabilmesi için uyulması gereken kurallar aşağıdadır. Lütfen zaman ayırıp bu kuralları inceleyiniz.

 

FORUM KURALLARI

 

1. Yazılarda sadece masa tenisiyle ilgili konulara yer verilmelidir.

 

2. Kişisel kavga ve tartışmalar diğer üyeleri ilgilendirmemektedir ve forumun dışında yapılmalıdır.

 

3. Mesajlarınızda diğer kullanıcılar için agresif, küçültücü veya aşağılayıcı ifadeler kullanmayınız. Kendi fikirlerinizi ifade etme hakkınız var ama bunu başkalarını kızdırmadan yapınız.

 

4. Terbiyesizce, aşağılayacı, ırkçı, vatan düşmanlığı, din düşmanlığı, seks, küfür, tehdit, kişilerin özel hayatına müdahale eden ve kanunlara aykırı ifadeler içeren yazılar forum yöneticileri tarafından silinecek ve bunları yazan üyeler uyarısız forumdan dışlanacaklardır. Forum yönetimi kullanıcılara fikirlerini açıkça paylaşabilecekleri bir ortam sunmaktadır. Eğer bu fikirler veya ifade ediliş tarzları diğer kullanıcıları rahatsız edici boyutlarda olursa yönetim bu kullanıcılara karşı yasaklayıcı tedbir alabilecektir.

 

5. :spam: Spam yapmak yasaktır. Aynı mesajı birden fazla gönderemezsiniz. En uygun konuyu seçip mesajınızı o konuya gönderiniz. Bu kural e-posta ve mesajcı kullanımı için de geçerlidir.

 

6. Forum istatistiğini artırmak için gereksiz, anlamsız ve alakasız mesajlar gönderen kullanıcıların açtığı konular veya yazdığı mesajlar silinebilir ve kullanıcı bunu yapmakta ısrar ederse forumdan dışlanabilir.

 

7. Forumun resmi lisanı Türkçedir. Yeni bir konu Türkçe dışında farklı bir dilde başlatılamaz. Konu veya yazı içinde amacına uygun olmak şartıyla farklı dilden ifadelere yer verilebilir.

 

8. Başkalarına ait telif hakkı olan bilgileri içeren mesajlar gönderilemez. Telif hakkı içeren program, müzik veya video dağıtım/paylaşım mesajları kesinlikle yasaktır.

 

9. Foruma ticari amaçlı mesaj gönderilemez, ticari amaçlı ürün, servis veya web sitesi reklamı yapılamaz. Bu amaçla spam e-posta veya kişisel mesaj gönderilemez. Arıca üyeler kendi web sitelerinin reklamını yapamazlar.

 

10. Kullanıcılar birden fazla kullanıcı hesabı açamaz.

 

11. Forum bir sohbet sunucusu veya ortamı değildir. Sohbet amaçlı mesajlar sadece Sohbet forumuna gönderilmelidir.

 

12. Yazılan mesajların herkes tarafından okunulacağı düşünülerek 'sohbet' veya 'sms' kısaltmalarının kullanımı kesinlikle yasaktır. Mesajların ve konu başlıklarının okunmasını zorlaştıracak şekilde tamamen büyük harf kullanılmamalı ve büyük/küçük harfler karıştırılmamalıdır. Türkçeyi dejenere eden ifadelerin kullanımı da yasaktır (örnek : geliorum, war ve benzeri ifadeler).

 

13. Yazılara dosya ekleme seçeneği sadece konuyla ilgili ve çok gerekli olduğu durumlarda kullanılmalıdır.

 

14. Daha önceden açılmış olan konuları dikkate almadan aynı konuyu tekrar açmak ve gereksiz konu oluşturmak forum kurallarına aykırıdır. Üyelerimizin yeni bir konu açmadan önce Arama yaparak aynı konunun daha önce açılıp açılmadığını kontrol etmeleri gerekir.

 

15. Forumda dil, din, ırk, siyaset, futbol ve taraftarlık hakkında tartışma yapmak kesinlikle yasaktır. Bu tür tartışmalarınızı bunlara uygun forumlarda yapınız. Diğer kullanıcıları kızdırabiecek Logo / avatar (örneğin taraftar logoları) kullanımı yasaktır.

 

16. Diğer üyelere ait telefon numarası, e-posta adresi ve benzeri özel bilgileri üyenin bilgisi dışında yayınlamak kesinlikle yasaktır.

 

17. Eğer herhangi bir üyemiz yazılan bir yazıdan rahatsızlık duyuyorsa forum yönetim ekibine başvurmalıdır. Yönetim ekibi, forumda yazılan yazıları silme hakkına sahiptir ve silinmesi gerektiğine karar verirse ilk fırsatta silecektir.

 

18. Forum sahibi yazılan yazıların veya forum üzerinden gönderilen mesajların doğruluğunu, eksiksiz veya yararlı olduğunu onaylamaz, garanti etmez ve içeriğinden sorumlu değildir. Yazılar tamamen yazan kişinin fikirlerini belirtmektedir.

 

19. Forum yönetimi bu kuralları değiştirme ve yeni kurallar ekleme hakkını saklı tutar.

 

20. Forum yönetimi kurallara uymayan mesajları değiştirebilir veya silebilir.

 

21. Foruma kayıt olan üyeler bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

 

 

Gizlilik Notu : Forum yönetimi hiçbir üyenin bilgisini, üyenin izni olmadan açıklamayacak veya diğer üyelere vermeyecektir.

  • Like 5

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

    Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok

  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Kayıtsız, 14 Misafir (Tam liste)