Jump to content
Masatenisi.org Forum

Leyla Atakan Masa Tenisi Turnuvasi

Recommended Posts

Sevgili Masa Tenisi Dostları,

İlki geçen yıllarda yapılan ve bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan LEYLA ATAKAN MASA TENİSİ TURNUVASI, 03-04 Şubat 2007 tarihinde, saat 10.00'da yaş gruplarına göre düzenleme yapılarak KKMTB ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Masa Tenisi İl Temsilciliğinin ortak organizasyonu olarak İzmit Atatürk Kapalı Spor Salonunda yapılacaktır.

Turnuvaya katılmak isteyen arkadaşlar (lisans zorunlu değildir) en kısa sürede Saadettin Salman'a kısa mesaj yada telefonla isimlerini yazdırabilirler.

Katılacak ve izlemeye gelecek olan herkese şimdiden başarılar ve keyifli maçlar diliyoruz...

Saadettin Salman 0532 792 09 55

NOT:Derece yapanlara ödül verilecektir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Leyla Atakan Masa Tenisi Turnuvası, gerçekten çok ciddi ve kaliteli bir turnuvadır. Bölge hakemleri tarafından yönetileceğinden gerekli önemi göstererek turnuvaya katılınız. Çeşitli derneklere giden arkadaşlar bu mesajımı oradaki arkadaşlarada iletirlerse katılım sayısındaki artışla daha da kaliteli bir hal alacaktır. Çünkü geçen sene çok kaliteli oyuncuların katılımıyla harika maçlar oynanmış ve izlenmişti. Bu senede aynısının olacağı kanaatindeyim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Saadettin bu özel turnuvanın ciddi ve kaliteli olduğunu belirtmişsin.Yazdıklarına baktığımda katılmaya değer olduğunu görüyorum.Çünkü ben her turnuvaya katılmıyorum.Sana soracağım bazı sorulara istinaden katılıp katılmayacağıma karar verebilirim zannederim.

1-Bu turnuvaya bende Ankaradan katılabilirmiyim?

2-Katılım ücreti varmı? Varsa nekadar?

3-Şehir dışından gelenlere ve şehri tanımayanlara konaklama imkanı organize edilecekmi? Ediliyorsa konaklama ne kadar?

4-Yaş gruplarına göre yapılacak bu turnuvaya benim yaşım uyarmı? (30+ olarak yani)

5-Maç sistemi hangi sisteme göre yapılacak?

Bunlar hakkında bilgi verirsen şartlar uyarsa ve benim zamanım uyarsa ,sponsorumla görüşerek turnuvaya katılmayı düşünüyorum. Bu arada katılım hakkında bana bilgileri kişisel mesajla veya tel ile iletirsen sevinirim dostum :thup: . Neden dersen katılım az olacaksa bileyim.Sisteme görede geleceğime değsin diye düşünüyorum.Haksızmıyım ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Saadettin bu özel turnuvanın ciddi ve kaliteli olduğunu belirtmişsin.Yazdıklarına baktığımda katılmaya değer olduğunu görüyorum.Çünkü ben her turnuvaya katılmıyorum.Sana soracağım bazı sorulara istinaden katılıp katılmayacağıma karar verebilirim zannederim.

1-Bu turnuvaya bende Ankaradan katılabilirmiyim?

2-Katılım ücreti varmı? Varsa nekadar?

3-Şehir dışından gelenlere ve şehri tanımayanlara konaklama imkanı organize edilecekmi? Ediliyorsa konaklama ne kadar?

4-Yaş gruplarına göre yapılacak bu turnuvaya benim yaşım uyarmı? (30+ olarak yani)

5-Maç sistemi hangi sisteme göre yapılacak?

Bunlar hakkında bilgi verirsen şartlar uyarsa ve benim zamanım uyarsa ,sponsorumla görüşerek turnuvaya katılmayı düşünüyorum. Bu arada katılım hakkında bana bilgileri kişisel mesajla veya tel ile iletirsen sevinirim dostum :thup: . Neden dersen katılım az olacaksa bileyim.Sisteme görede geleceğime değsin diye düşünüyorum.Haksızmıyım ;):

Seni az sonra arayacağım ve gerekli bilgileri vereceğim.

-----------------------------------------------

Sadece katılıp katılmamakta tereddüt edenler bu mesajımı yazıyorum...

Turnuvanın katılım ücreti yok. Kupaları biz yaptırıyoruz, gelecek olan hakemler ve spor salonunu bölge temsilcisi hallediyor. İlk iki sene tek günde yaptık ama bu sene çift maçlarında rahat rahat oynanabilmesi için iki güne yaydık. Bu sene ilk kez deneneceği ve farklı illerden ne kadar oyuncu geleceğini ve ne imkanlarla kalacağını bilemediğimiz için otel ayarlama uygulamasına gitmedik ama yardımcı olmaya çalışırız. İsteyen herkes turnuvaya katılabilir. Tek şartımız sahaya masa tenisçiye uygun olarak çıkmaları ve sportmen davranmaları. Yaş grupları herkes için düzenlenecek. (sadece küçük yaştakiler ayrı tutulacak. Eğer imkan olursa onlarda kendi yaş gruplarında oynatılacak). Maçlar önce lig usülü ilk iki sırayı alanın tur atlamasıyla başlayıp daha sonra eleminasyon sistemine geçilerek devam edilecek. Katılım sayısının tam olarak netleşmesinden sonra ise belki eleminasyon sisteminin belirli bir miktarıda yine ilk ikiye giren bir tur yukarı çıkacak şekilde ayarlanacak. Yani katılacak kişiye mümkün olduğunca çok maç yaptırılmaya çalışılacak. Zaten bu yüzden tek gün olan turnuvayı iki güne yaydık. Lisans zorunlu değil ama yazdığım gibi katılan her kişinin masa tenisçiye uygun şekilde katılmasını isityoruz. Türkiye şampiyonu bile gelse spor kıyafeti olmadan yarışmaya katılmak isterse kesinlikle katılamayacak...

Umarım yardımcı olabilmişimdir...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir aksilik olmazsa sayın antrenörümüzün( Murat Kocaeli) dediği gibi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor olarak maçlara katılacağız.İlk defa katılacağım için turnuvanın nasıl olacağını bilmiyorum ama inşallah beklediğim gibi olur.Turnuvaya katılacak arkadaşlarla güzel vakit geçiririz ve zevkli maçlar seyrederiz.3-4 şubat' ta görüşmek üzere hoşçakalın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

saadettin bey

katılımın yüksek olduğunu söylediniz. bu kadar katılımı yüksek olan bir turnuvada bayan kategorisinin olmaması bence eksi bir puandır.

az kişide olsa katılanlar için bir sonraki sene katılımın arttırılması adına bir masa ayrılıp maçlar yapılabilir.

ayrıca erkekler içinde 30 altı ve üstü gibi bir yaş kategorisi düzenlenebilir.

selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selamlar Mustafa Bey,

Ben olaya eksi yada artı puan olarak değilde, katılımcı sayısı olarak bakıyorum. Bayan kategorisinde ilk iki yıl düzenleme yapmamıza rağmen gördük ki; oynayacak dört bayanı bile zor buluyoruz. Bu senede görülen o ki, bizim bayanlarımızın nedense sporla belirli bir yaştan sonra bağlantıları kalmıyor. (Katılmak isteyen bayanlar olursa teşvik için yazıyorum...) Katılımcı sayısı çok yüksek olmasına rağmen nedense bayan sporcuilarımız bu turnuvaya iştirak etmiyorlar. Size de telefonda dediğim gibi eğer gerekli çoğunluk sağlanırsa o zaman geçen senelerde düzenlediğimiz gibi seve seve bayan kategorisinide düşünürüz ancak şu anda görünen o ki, en iyi yöntem oraya kadar gelerek katılmak isteyen bir-iki bayan arkadaşımızı erkekler kategorisinde yarıştırmak ve en azından daha çok maç yapabilmelerini sağlamak...

Erkekler içinde 30 yaş altı kategorisi var ama bunun sayısı 18lerin altına pek düşürülmemeye çalışılıyor. Çünkü 2 gün içinde bitirilmesi gereken bir turnuva için çok küçük yaşlara indirilmesi sonucunda, tüm civar illerdeki lise ve ortaokul talebelerini ve kulüplerdeki genç oyuncularıda bu turnuvaya çektiğinden onlarında katıldığını düşündüğümüzde 4 günde bile bitmesi imkansız gibi görünüyor. Yoksa bu organizasyonu yapan federasyon yetkilileri ve bizlerin herkesi oynatma taraftarı olduğunu bilin. Hatta size bile sizin dışınızda katılmayı düşünen eşinizi ve çocuklarınızı mümkün olursa oynatabileceğimizi ancak onlara yönelik uygun şartlar oluşmadığı için oynatılamama ihtimallerininde olduğunu söylemiştik. Bunuda oraya kadar gelipte mağdur olmamanız için uyarı niteliğinde telefonla bildirmiştik. Bu mesajı sizinle konuşmama rağmen burada da yazdım ki; sizin artı yada eksi diye düşündüğünüz konular hakkında da bilginiz olsun. Yoksa bizde zamanı daha uzun tutabilsek ve bayanların katılımını daha fazla sağlayabilsek herkesi oynatmayı düşünüyoruz. Bunu sadece bu sporun gelişimi için yapma taraftarıyız ancak iki günlük bir organizasyonda ancak belirli bir sistemle hareket edebiliyoruz. Size de dediğim gibi mümkün olursa herkes oynayacak mümkün olmazsa da yapabildiğimizin en iyisini yapmaya çalışacağız. İlk iki sene gelen herkesi memnun edebilmek için bu turnuvaya katılan arkadaşlarda bilirler ki, elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık ve herkesi olabildiğince memnun ettik. Bu senede memnuniyeti olabildiğince yüksek tutabilmek için çalışıyoruz ve belirli kararlar alıyoruz.

Sizin görüşlerinize de tabii ki saygı duyuyorum ve bizimle paylaştığınız için müteşekkirim. Ancak turnuvaya gelecek olan herkese en iyisini vermek içinde bazı fedakarlıkları yapmak yada sınırları koymak gerekiyor...

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bu arada turnuva için kayıt işlemleri artık durdurulmuştur.

Bunun yanında Ankara'dan katılacak olan Tufan Yalçın, işlerinin yoğunluğu sebebiyle bu turnuvaya katılmayı çok istemesine rağmen gelemeyecektir.

İlgi gösteren herkese teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İl temsilcimiz Zeki Bulut'un ilk sınavı bu arada Saadettin abi sanada teşekkürler,turnuva organizasyonunda emeği geçen herkese şimdiden teşekkürler.Umarım herşey güzel olur ve yeni bir başlangıcın temelleri bu turnuvayla atılır.Umarım bu turnuva hepimizin özlediği masa tenisi camiasının tekrar bir araya gelmesine vesile olur.Katılacak olan arkadaşlarada şimdiden başarılar..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

üzülerek bu turnuvaya katılamayacağımı bildiriyorum. Adapazarında yapacak olduğumuz küçükler masa tenisi turnuvasına Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıt spor olarak katılacağımız için Leyla Atakan turnuvasına katılamayacağız. Küçük sporcuları Leyla Atakan turnuvasına katamadığımız için böyle bir durumda kaldık. Diğer tüm katılan sporculara başarılar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

leyla atakan turnuvasına katıkdım. salon güzeldi. katılım sanırım 70 kişi civarındaydı. iki grup yapılmıştı büyükler ve gençler diye. onuda turnuvanın ortasında öğrendim. genç bir arkadaş la oynayınca sordum. benim yaşımı bilmediklerinden genç grubuna yazmışlar. yani saadettin bey e bildirmiştim listede adımı bulamadılar sonradan eklediler. iyide oldu benim için çünkü büyükler grubu zayıftı. ben izmitli olduklarını sandığım birkaç genç arkadaş vardı. fena sayılmazlardı oyun olarak. bende onlardan birine yenildim. daha detaylı olarak oradaki arkadaşlar yazabilirler. mesala murat kalyoncu nun adını duymuştum . sanırım oralı. katkısı olanlara teşekkürler.

sıralama;

1-Murat Eriş

2-Özcan

3-Abdullah

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle turnuvanın 2 günlük etkinlik boyunca tamamlanacağı söylenmişti ama sanıyorum maddi yetersizlikler yüzünden ya da katılımın beklenenden düşük olması sebebiyle organizasyon tek günde son buldu.Turnuvada yaş gruplandırması var gibi gözüksede aslında iki katagori kişinin kendi seçimine bırakıldı dersek yanlış olmaz.Örneğin Özcan abinin veteran grubunda olması doğal olarak beklenemezdi.Çiftler turnuvası için başvurular olduğu halde bu turnuva daha sonraki bir zamana söz alınarak yapılmadı.Ben final grubuna kalamadığım için üzüldüm ama güzel maçlar oldu.Alarko grubu turnuvaya renk kattı diyebiliriz yalnız Özcan abinin performansı gerçekten takdire değerdi.Her zaman olduğu gibi o bildiğimiz,alıştığımız aksilikler ve turnuvanın bir günle noktalanması dışında herşey gayet güzeldi ama şunu belirtmek isterim bu tarz organizasyonlarda yani kamuya açık turnuvalarda yerel basın önceden bilgilendirilmeli ve kentte o spora yönelik faaliyet gösteren dernek,kulüp,ve özel salonlarda duyuru yapılmalıdır.

Bu tip organizasyonların sürekliliği ve gençlere yönelik turnuvaların gerçekleştirilmesi şart.Belli bir yaşa gelmiş ya da tabiri caizse ununu eleyip eleğini asan sporseverlerden ziyade genç sporcuların bu spora teşvik edilmesi ve en önemlisi maç tecrübesi kazanması herşeyden daha önemli.Gençlik ve Spor müdürlüğü ve il temsilciliği müşterek platformlarda bir araya gelip çözüm üretebilmeli.Özerklik yapabileceklerinle sınırlı kalmak olmamalı,her zaman daha iyisini isteyerek ve en önemlisi gayret ve çaba göstermek olmalı diye düşünüyorum.

Turnuva boyunca ikili konuşmalarda bu ışığı görmek istedik fakat o ışık henüz çok uzakta.Göremesekde varlığını hissediyoruz, belkide bu bizim içimizden geçenlerin ya da düşüncelerimizin bir yansımasıdır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

benim yaşımı bilmediklerinden genç grubuna yazmışlar. yani saadettin bey e bildirmiştim listede adımı bulamadılar sonradan eklediler.

Selamlar Mustafa Bey,

Adınızı listeye ekledim ve doğum tarihinizide bildirdim ancak rahatsızlığım sebebiyle turnuvaya gidemeyince ve organizasyona yardımcı olamayınca sanırım o kadar kişinin ismi arasında doğum tarihiniz atlanmış... bunu yoğunluğa bağlıyor ve kusurumuza bakmayın diyorum...

Bende sadece keyif için gelip eğlenmeyi ve yaptığım maçlarla rekabeti kızıştırmayı düşünürken malumunuz bilindik havaların gazabına uğrayarak bayağı bir üşüttüm. (Bu mesajı okurken lütfen ekranınızı dezenfekte edin çünkü hala mikrobu taşıyorum ve etrafa saçıyorum. Sizlere de bulaşmasın... :D: )

BU arada Murat seninde düşüncelerinede katılıyorum. Aslında tanışıp fikir alışverişinde bulunmak için bile bayağı bir gelmeye niyetlendim ama aşırı öksürük yüzünden (ne biçim bir üşütme tarzıysa.. eskiden biraz burnun akardı ve hapşırırdın o kadar...) gelip salonuda zehirlemek istemedim. Zaten heryerde dolaşan ve anladığım kadarıyla çabuk bulaşan bir virüs olduğu için sizlerden uzak durmak en iyisiydi. Eğer fırsat bulupta benim şirketime uğrayabilirsen belki fikir alışverişinde bulunabiliriz. Çünkü sonuçta bu spor hepimizin...

Turnuvaya katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Umarım herkes istediği kadar eğlenmiş; mutlu ve tatminkar olarak ayrılmıştır...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..