Jump to content
Masatenisi.org Forum

İlk boost denemem

Recommended Posts

Sevdiğim ve kullandığım lastik Tibhar Aurus Soft. Yüksek atar, oldukça spinli, fazla hızlı değil, süngeri orta sertlikte. Çok güzel bir Avrupa lastiği. Ben aklı başında Tenergy 05 derim kendisine. Benim raketi arkadaşa verip raketsiz kalınca kenarda duran Yinhe Mercury II (Soft süngerli) lastikleri yapıştırmıştım. Tabi Aurus Soft ile uzaktan yakından alakası yok. Her şeyden önce üst yüzey yapışkanlı, soft versiyon olmasına rağmen süngeri sert, cansız. Bildiğiniz klasik ucuz Çin lastiği. Farklı bir dünya. Tokatlayarak değil süpürerek spin çekmek gerekiyor, bunun için de raketi daha fazla kapatıp kolu savurarak vuruş yapılmalı. Ancak bunu yapmak benim gibi bir oyuncu için pek kolay değil. Haliyle saçma sapan vuruşlar, saçma sapan giden toplar, topa vurduğunuzda raketten çıkan dong-dung sesleri, şu antrenman bitse de evimize gitsek modları... :)

Soran arkadaşlara nasıl yapılacağını bildiğim kadarıyla anlatmış, ama sakın ola abartmayın, aksi halde lastiğinizin hepten ağzı gözü kayar, toparlamaz, üst yüzey süngerden ayrılıp balon yapar, lastiğiniz pert olur diyerek üstüne basa basa belirtmiş olsam da daha önce hiç boost işleriyle uğraşmamıştım. Aklıma yıllardır bir köşede duran kandil yakıtı geldi. Lastikleri söküp sprey kolonya şişesindeki kandil yakıtını lastiklerin süngerine fıss fıss sıktım. Malum, sabahına lastikler tersine kıvrılıverdi. Bir gün bekledikten sonra lastikler biraz toparlar gibi olmaya başlamıştı ki rahat durmayıp biraz daha kandil yakıtı fıslattım. Sonrasında lastikler kendilerini iyice bırakıp genişlediler tabi. Yapıştırayım diye tahtanın üzerine koyup ölçüyorum her taraftan 1 cm taşıyorlar. Anlaşıldı, galiba biraz abartmışım. Allah’tan pert olmadılar. :) Neyse, 5 gün bekledikten sonra lastikleri bu akşam yapıştırdım. Gerdirmeden yapıştırmama rağmen 2-3 mm tahtanın kenarlarından taştılar. Aynı proların raketlerinde olduğu gibi. :) Akşam antrenmanda denediğimde elimde bambaşka lastikler vardı. Sünger yumuşamış, lastik bayağı canlanmış, hiçte fena atmıyor. En güzeli de spin çekerken çıkan o metalik klik sesi. Lastiğin üst yüzeyinin yapışkanlı olması benim için halen sıkıntı, kullanmaya devam etsem alışabilir miyim bilmiyorum. Yapışkanlı olmasa bildiğiniz Avrupa lastiği gibi olmuş. Sen neymişsin be parafin. :)

Mercury II 35 liralık lastik ve boost’lanınca hiçte fena değil. Etkisi ne kadar sürer bilemiyorum ama bir ay kadar giderse meraklısı için süper bir alternatif olabilir.

Bu arada, deli gibi boost’lanmış bir H3 National’ın nasıl olacağını hayal bile edemiyorum. :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

5 hours ago, Bilal OLGUN said:

parafinle yumuşaklığını beğenmişsin..Dianchi ve Long booster ile tadına doyamazdın :DD

Peki ya haufu seamoon booster??¿¿

1 kere friendship 08 lastigine 2 kat surmustum 4 saat aralikla, 12-18 saat arasi bekleyip yapistirmistim, performansi artmisti ama ahim sahim bir artis degildi. 

Kac saat aralikla kac katman uygulamak, uygulama sonrasi kac saat beklemek gerekir acaba ( yamulmasi duzelene kadar beklemek lazim mi vs.) 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

3 saat önce, esrarte yazdı:

Peki ya haufu seamoon booster??¿¿

1 kere friendship 08 lastigine 2 kat surmustum 4 saat aralikla, 12-18 saat arasi bekleyip yapistirmistim, performansi artmisti ama ahim sahim bir artis degildi. 

Kac saat aralikla kac katman uygulamak, uygulama sonrasi kac saat beklemek gerekir acaba ( yamulmasi duzelene kadar beklemek lazim mi vs.) 

Haifu booster lastiğin sertlik derecesini koruyup hızında artış yapar. en iyi hız artışı iyice kuruduktan sonra olur (2 gün sonra). Ayrıca 2 kat yetmez avrupa lastikleri gibi zıplak olması için en az ince 4 kat vurman lazım. ondan sonrası senin hız zevkine bağlı. ince katlar çok çabuk kurur bulunduğun ortama göre 10 15 dk. 1 saat içinde 4 kat vurabilirsin mesela sonra kurumasını ve düzleşmeye başlamasını bekle 2 kat yapıştırıcı vur yapıştır gitsin...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..