Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tahta lastık uyumu

Recommended Posts

Senin için uyumlu olması önemli, sen oynayacahsıng. Bunu kending keşfetmek durumundasıng. 

Evet, andıhlarıng atak oyunda gullanılan malzamalar da sen bu gombinasyona uyum gösterebilecen mi, bunun cevabıngı başkası nası versing. Dikkat et bah, bu cevabı vermening mümkün olmadığıngı göreceen . Bu bir süreç işi, oynaya oynaya gas ve sinir sistemingde yollar oluşuyyo ha. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

7 dakika önce, enesugur_tt yazdı:

Ben gösterebilirmiyim diye sormuyorum tahta ile lastik uyumlu olurmu diye sordum düzgün okursanız anlarsınız.

Ben gösterebilir miyim diye sormamış olman, o gomboynan sening oynayacağın, kendi tecrübening yaşanışının, takdirinin ve mesuliyetining sana ait olduğu gerçeğini değiştiriyorsaa...haaaa, o zamang, isterseng gerçeği deel de, gulaa hoş geleceh şeyi diyiverem,  hah : ''çoh uyumlu olur, çoh güzel olur bu lastihler bu tahtaynan. Hem genel ganı da bu yönde, çoh uyumlu bu lastihler t11'nen, herkes bunna oynuyyo ha''.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

29 dakika önce, beşyüziki yazdı:

Ben gösterebilir miyim diye sormamış olman, o gomboynan sening oynayacağın, kendi tecrübening yaşanışının, takdirinin ve mesuliyetining sana ait olduğu gerçeğini değiştiriyorsaa...haaaa, o zamang, isterseng gerçeği deel de, gulaa hoş geleceh şeyi diyiverem,  hah : ''çoh uyumlu olur, çoh güzel olur bu lastihler bu tahtaynan. Hem genel ganı da bu yönde, çoh uyumlu bu lastihler t11'nen, herkes bunna oynuyyo ha''.

İlk defa deneyeceğim kombinasyonu oyumlu olup olmamasını kendim mi gözlemlicem uyumlu olmadı diğelim boşuna mı almış olucam ben burda daha önceden bu kombinasyonu yapan olmuş olabilir lastiği veya tahtayı ayrı kullanmış olan olabilir onlardan fikir ve bilgi istiyorum. Sizin bilginiz yoksa yorum yazmayın alakası olmayan şeylerle ilgili. Lütfen bilgisi ve tecrübesi olan birileri cevap yazarsa çok mutlu olurum teşekkurler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bilgiyi iki yolla edinebileceemi tecrübe ettim. Bu forumda ohudum, güzel bulduğum bir örnek, aktarıyomg: 

Misal, rakıyı bilmek istiyomg. İki yol var,   1:  İnternette ve dünyanın tüm kütüphanelerinde rakı üzeringe yazılmış her dilde, herşeyi,  okumakg ve rakı içmiş olanlardan rakı içme tecrübeleringi dinlemek..rakınıng gafası, bu gafa nası değişiyyo, hangi miktarlarda içtiğinde hangi etkileri yapıyyo, ertesi günü vb.içmiş olanlardang dinniyong, beyle biliyong emmeee buradaki bilgin ''hakkında'' oluyyo. Direk bişey bilmiyong, kendisingi bilmiyong. Bu ''öğrendihleringi'' sağda solda annatabilirsing emmeee bu, varoluşsal olarah bilme deel. 

2 :  İçmek...ve gözlemeh...yavaş yavaş arttırmah...ve  gözlemeh, neler oluyyo......olayı direk tecrübe ediyong, beyle biliyong. Direk biliyong, ''hakkında'' yoh, yorum yoh bunda.

3 saat önce, enesugur_tt yazdı:

İlk defa deneyeceğim kombinasyonu oyumlu olup olmamasını kendim mi gözlemlicem uyumlu olmadı diğelim boşuna mı almış olucam... 

Boşuna almış olacahsın, evet, bi bakıma. Bu gombiyle oynamak fikri nereden geliyyo, bi forumdan okumah..bir tavsiye...nereden?...

...belki aynı gombiyle oynayan var ise ondan raketingi isteyip bi süre dikkatle oynamah...

Yüzüün barnağınga ya da ayahgabının ayaana uyması gadar mekanik deel ki buradaki uyum. Bu uyum, organih bi süreç, sen oynadıkça, galiteli bi şekilde,   veznedarlarıng para sayarlarkenki dikkatlerining galitesiynen, bazen de bu galiteyi gaybedereh oynariken, bir yandan vücudunung gas ve sinirleringde kendi kendinge oluşur uyum. Vücut uydurur şartlara kendingi..

Mesela gulüplerde arkadaşlarının raketleriyle biraz oynayarak da deneyim gazanmak mümkün, nası bi lastih ve tahtaynan rahat ediyong, bir antrenörle gonuşmak...

T11+'nıng merkezi balsa, uzaktan ve sipingli oynayang üst düzey oyuncuların balsalı tahtayı tercih etmedihleringi biliyomg ,yakın ve şutlu  (çivili) oyun için iyi emmee...

Ma Long'un oynadığı tahta iyi deel mi mesela...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

10 saat önce, bellek yazdı:

502 ......ben yazılanı okurken bittim.  Malzeme isteği olan arkadaş sanırım baygınlık geçiriyordur. Allah kurtarsın diyeyim. 

Valla doğru yazmışsın hocam.

işin enteresan yanı, 502 arkadaş faydalı şeyler yazıyor ama okumaya çalışanı da fıtık ediyor :) Hatta kendi de yazmaya çalışırken zorlanıyor gibi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 20.01.2018 Saat: 14:15, Levend yazdı:

işin enteresan yanı, 502 arkadaş faydalı şeyler yazıyor ama okumaya çalışanı da fıtık ediyor :) Hatta kendi de yazmaya çalışırken zorlanıyor gibi...

Yazdıhlarım mı fıtıh edici, yohsa sen mi fıtıh oluyong Al Gapon'um de hele. Zira ikisi ayni deel. 

Herkes faydalanıyyo mu, yoksa seng mi faydalanıyyon, hele de. Zira bu ikisi de aynı deel.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

502 nin tavsiyeleri ve belleğin tavsiyelerine güvenebilirsin bana verdikleri tavsiyeler ile kombinasyon alacağım.

502'nin beğendiği kombinasyon:

Tahta Butterfly Andrzej Grubba                          MASATENISI.COM SİTESİ FİYATI : 372TL

Lastik Joola Mambo

Fiyat söylememişsin ama ben bi' tavsiye vereyim dedim. Ama Forumlarda Joola ürünlerinin hızlı yıprandığına dair bir durum söz konusu o yüzden ben bu kombinasyondan şüpheliydim. O yüzden XIOM Allround S ve XIOM Vega Elite almayı düşünüyorum fiyatı 419 TL biraz uçuk fakat maddi durum önemli değil dersen alabilirsin.Oyun tarzın benim gibi atağa yönelik ve topspin yapıyorsun.Eğer bunlardan almayacaksan sana lastik ve tahta seçenekleri sunacağım dilediğini alabilirsin hem ekonomik hem oyun stiline uygun:

TAHTALAR (ALL+ alman senin için iyi olacaktır çünkü ilk defa profesyonel eşya kullanacaksın OFF olursa hızlı olur)

FRIENDSHIP Lord Of The Balance

STIGA Allround Evolution

Sanwei FEXTRA 7 (off diye geçer ama çok hızlı değildir)

LASTİKLER (Burda ise yumuşak(soft) ve kontrollü lastik alman işine yarar)

FRIDENSHIP LKT Rapid Soft

TIBHAR Volcano+

ANDRO Power 3

Umarım yardımcı olabilmişimdir...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Çağrı Cangir yazdı:

Ne okunabiliyor, ne anlaşılabiliyor, ne de bir yararı oluyor insana. Bilgi alışverişi ve yardımlaşmanın amaç olduğu bir forumda, böyle içerikler görmek üzücü.

Yazıları çok yorucu ama boş değil...Yazılarını kelime kelime okursanız hiç bir şey anlamayabilirsiniz... Çok hızlı bir şekilde cümlenin tamamını okursanız bir şeyler yakalayabilirsiniz..

Diğer üyelerin sınırlarına girmediği sürece...Hepimizin forumda yazma özgürlüğü var..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

6 saat önce, beşyüziki yazdı:

Yazdıhlarım mı fıtıh edici, yohsa sen mi fıtıh oluyong Al Gapon'um de hele. Zira ikisi ayni deel. 

Herkes faydalanıyyo mu, yoksa seng mi faydalanıyyon, hele de. Zira bu ikisi de aynı deel.

Cevap veriyorum :D

Yazdıkların değil, yazarken kullandığın Türkçe "beni" fıtık ediyor. Ama başkalarını da fıtık edeceğini tahmin ediyorum. Nitekim benden başka da aynı fikirde olan var. Ama tabii ki bu "herkes" için geçerli olmayabilir :D

"Bence" faydalı bilgiler veriyorsun ve bu konulardan anladığın aşikar. Ama tabii bu da herkes için geçerli midir bilemem.

Yazıyı yazan "ben" olduğum için, yazdığım herşey pek tabii ki "bence" dir!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

6 saat önce, beşyüziki yazdı:

4 dakika önce, Levend yazdı:

Cevap veriyorum :D

Yazdıkların değil, yazarken kullandığın Türkçe "beni" fıtık ediyor. Ama başkalarını da fıtık edeceğini tahmin ediyorum. Nitekim benden başka da aynı fikirde olan var. Ama tabii ki be "herkes" için geçerli olmayabilir :D

"Bence" faydalı bilgiler veriyorsun ve bu konulardan anladığın aşikar. Ama tabii bu da herkes için geçerlimidir bilemem.

Yazıyı yazan "ben" olduğum için, yazdığım herşey pek tabii ki "bence" dir!

Lütfen arkadaşlar az daha sessiz olabilir misiniz..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

27 dakika önce, Işık Karaçam yazdı:

502 nin tavsiyeleri ve belleğin tavsiyelerine güvenebilirsin bana verdikleri tavsiyeler ile kombinasyon alacağım.

502'nin beğendiği kombinasyon:

Tahta Butterfly Andrzej Grubba                          MASATENISI.COM SİTESİ FİYATI : 372TL

Lastik Joola Mambo

Fiyat söylememişsin ama ben bi' tavsiye vereyim dedim. Ama Forumlarda Joola ürünlerinin hızlı yıprandığına dair bir durum söz konusu o yüzden ben bu kombinasyondan şüpheliydim. O yüzden XIOM Allround S ve XIOM Vega Elite almayı düşünüyorum fiyatı 419 TL biraz uçuk fakat maddi durum önemli değil dersen alabilirsin.Oyun tarzın benim gibi atağa yönelik ve topspin yapıyorsun.Eğer bunlardan almayacaksan sana lastik ve tahta seçenekleri sunacağım dilediğini alabilirsin hem ekonomik hem oyun stiline uygun:

TAHTALAR (ALL+ alman senin için iyi olacaktır çünkü ilk defa profesyonel eşya kullanacaksın OFF olursa hızlı olur)

FRIENDSHIP Lord Of The Balance

STIGA Allround Evolution

Sanwei FEXTRA 7 (off diye geçer ama çok hızlı değildir)

LASTİKLER (Burda ise yumuşak(soft) ve kontrollü lastik alman işine yarar)

FRIDENSHIP LKT Rapid Soft

TIBHAR Volcano+

ANDRO Power 3

Umarım yardımcı olabilmişimdir...

Yazınız için çok teşekkür ederim ama benim ilk profosyonel raketim değil yinhe t11+ tahta şuan elimde üzerinde yinhe moon speed var ve artık bu lastik bana az gelmeye başladı kesikleri falan açmıyor ve yavaş bende artık biraz daha topu tutan hızlı spinli bir lastik istiyorum fiyatı da uygün olursa iyi olur. Xiom vega pro hakkında biraz daha fastspin için ve masaya yakın oyun için diyorlar bide joola maxxx 450 yi düsündüm ama şöyle bir durum var joola lastiklerinde sıkıntı var diye duydum aldıktan sonra çoğu kişide süngerden ayrılma ve lastiğin üzerinde kabarmalar olma gibi hatalar oluyomuş fikirleniz neler başka uygun fiyatlı hızlı Topspin için lastık önerisi olan varsa yazabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2 saat önce, enesugur_tt yazdı:

Yazınız için çok teşekkür ederim ama benim ilk profosyonel raketim değil yinhe t11+ tahta şuan elimde üzerinde yinhe moon speed var ve artık bu lastik bana az gelmeye başladı kesikleri falan açmıyor ve yavaş bende artık biraz daha topu tutan hızlı spinli bir lastik istiyorum fiyatı da uygün olursa iyi olur. Xiom vega pro hakkında biraz daha fastspin için ve masaya yakın oyun için diyorlar bide joola maxxx 450 yi düsündüm ama şöyle bir durum var joola lastiklerinde sıkıntı var diye duydum aldıktan sonra çoğu kişide süngerden ayrılma ve lastiğin üzerinde kabarmalar olma gibi hatalar oluyomuş fikirleniz neler başka uygun fiyatlı hızlı Topspin için lastık önerisi olan varsa yazabilir.

dediğim gibi Joolalar sıkıntı benim alacağım kombinasyon hem kontrol olarak yüksek hem de topspinlere uygun:

TAHTA XIOM Allround S                                             masatenisi.com special kombo ile indirimli fiyatı : 419TL

Lastik XIOM Vega Elite 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eskiden ben de ekipman uyumu denen şeye itibar ederdim. Bunun için de yüzlerce tahta ve lastik değiştirdim. Ancak zamanla anladım ki; uyum, muyum hikaye..

"Falanca tahta ile filanca lastiğin uyumu nasıl olur?" minvalinde sorulan sorular asla cevabı tam olarak verilemeyecek sorulardır. Birine çok uygun olan bir kombinasyon bir başkası için hiç de uygun olmayabilir. Bu iki kişi aynı oyun tarzına sahip olup, bahsi geçen kombinasyon oyun tarzları için biçilmiş kaftan olsa bile..Beşyüziki genel olarak doğru söylemiş. Test etmeden bilemezsiniz. Pahalı bir deneyim olacaktır muhakkak, ki ucuz olacağını da kimse söyleyemez sanırım. 

Ben ideal kombinasyonu bulana kadar binlerce lira harcadım ve kendim için en uygun kombinasyonu sonunda buldum. 10 dolarlık bir tahta ve iki tane ucuz çin lastiği :)

• Haha 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

17 saat önce, beşyüziki yazdı:

Selamlar beşyüziki.. Memleket neresi?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 22.01.2018 Saat: 01:39, cagan yazdı:

Eskiden ben de ekipman uyumu denen şeye itibar ederdim. Bunun için de yüzlerce tahta ve lastik değiştirdim. Ancak zamanla anladım ki; uyum, muyum hikaye..

Ben ideal kombinasyonu bulana kadar binlerce lira harcadım ve kendim için en uygun kombinasyonu sonunda buldum. 10 dolarlık bir tahta ve iki tane ucuz çin lastiği :)

Ah be yazının güzelliğine bak.  Allah söyletiyor.  Aile ne yapsın evladımız spor yapıyor diye parayı akıtmış....binlerce lira harca, o lastik bu tahtaya uyarmı diye. Başla çalışmaya kendi paranla 10 dolarlık malzeme al peşinden uyum muyum hikaye de. Ey güzel allahım ya sabır. Bende de bundan var bir tane erkek evlat diyip ne istiyorlarsa yapıyoruz. İşin şakası, Nefes aldığımız sürecede yapmaya devam edeceğiz.  İyi evlat bulmak zor....Yapılanın haklarını veriyorlar. 10 dolar hee nasıl kıydın paraya. 

• Beğen 2
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 21.01.2018 Saat: 15:19, beşyüziki yazdı:

Çağan'ın olacak çocuklarına Allah kolaylık versin. Kesin onlara 2 $'lık lastik ve tahta alır, uyumu bunlarla yakalayın der... :-)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hiçbir zaman değişmeyecek ezber bir kuralım var: eğer öğrenmeye niyetliysen, misal küçüksündür, ağaç yaş iken her türlü eğilir, kesinlikle ve her zaman yapışkanlı sayılabilecek çin lastiklerini öneririm. Zira topun falsosu, ivmelenmesi, genel fiziği için en alternatifli seçenek topun falso çeşitliliğini öğrenmektir. Yok sonra yumuşak lastik, hızlı lastik, gerisi çorap söküğü, araya araya bulunur. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aşkolsun Selim ve Saadettin abilerim :) Baba parasıyla har vurup kendi parama gelince varyemezlik yapanlardan değilimdir. Öğrenci harçlığının bereketi daha farklıymış, şimdi onu anlıyorum. Yoksa aldığım harçlık kendime anca yetiyordu. Ama o zamanlar masa tenisi dışında pek bir masrafım olmadığı için tüm paramı ekipmana yatırırdım. Pişman mıyım, asla. Deneye yanıla doğruyu buldum diyebilirim :) Pahalı bir kombinasyonum daha var ama onunla oynarken rahat edemiyorum nedense, yıpranır, başına bir iş gelir diye pamuklara sarıp sarı sandıkta saklıyorum :)))

• Beğen 1
  • Haha 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 21 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..