Jump to content
Masatenisi.org Forum

Combo Raket İçin Tavsiyeler

Recommended Posts

Öncelikle Merhabalar . Ben Masa Tenisine 1 yıl kadar gitmiştim fakat okulum yüzünden 2 yıl ara verdim ve şimdi geri oynuyorum. Antrenmanlara başlayacağım fakat hoca arıyordum buldum.Hep Hazır Raketle Oynamıştım ve Butterfly DHS gibi ünlü markaların hazır raketlerinin daha iyi olduğunu düşünmüştüm. Forumda yaptığım araştırmalara göre Kombo Rakete geçecek olanlar Off kullanmamalı gibi bir şey görmüştüm daha çok All alınması gelişme aşamasında daha iyiymiş.

Ben güzel bir raket istiyorum. Ama Ne Alacağıma karar veremiyorum. Hücuma yönelik oynayan bir oyuncuyum backhand ile savunma forehand ile atak yaparım . Bütçe olarak 400'ün altında olursa benim için daha iyi olur sizin fikirleriniz benim için çok kıymetli.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 18.01.2018 Saat: 11:58, cey yazdı:

Andro Temper Tech all + , andro fibercomp def II, Sanwei FEXTRA 7 olabilir off diye geçiyor ama hızlı sayılmaz, Stiga Allround Classic WRB, Stiga Allround NCT,  gibi tahtalar senin için uygun olabilir.  

Fibercomp Def2 müdafaaya yönelik, büyük gafalı tahta olduğuynan iki yüzünge de lastih yapıştırıngca nispeten ağır çeker ha. 

Andro Temper Tech All+,  Stiga Allround NCT,  Stiga Allround Evolution, Joola Eagle Medium, Donic Appelgren Allplay, Donic Waldner Exclusive Allround, Yasaka Gatien Extra, Butterfly Grubba All+ gibi tahtalara bahardım. Aslında bunlarıng içinye elinyi attın mıydı hangısı gelse olur ha, iyi tahtalar, bunlardan edindin mi altta iskelet sağlam olur .

• Beğen 1
  • Teşekkürler 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

16 saat önce, Işık Karaçam yazdı:

Peki Lastik Olarak Ne Almalıyım ? Bi Antrenör yine bu siteden bana Xiom Allround S tahta almamı söylemişti.Lastik olarak Çok Absürt Bir fiyatı olmasın ama parasının hakkını versin. sizce ne olabilir ?

Gewo Holz Allround Classic
Gewo Flexxon Soft Lastikler (400 liraya harika bir kombinasyon olur.)

Avalox V2 tahta
Sanwei T88 Taiji Plus lastikler (250 liraya da bu kombinasyonu hazırlayabilirsiniz ki bu da gerçekten güzel bir seçim olabilir.)

• Beğen 1
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tahta olarak tibhar carbon shot +

lastik olarak tibhar volcano+ ve andro power 3 kullanıyorum. daha yeni aldım. 228 TL. Ben de ara verdikten sonra yeniden başlayanlardanım. son derece kontrollü ve kesinlikle yavaş olmayan dengeli bir kombinasyon oldu. tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 19.01.2018 Saat: 12:05, Işık Karaçam yazdı:

TEŞEKKÜRLER.Fakat ben bu markaları hiç duymadım.Özellikle gewo yu ve hiç kombo raket kullanmadım sizce onun için ne yapmalıyım

Rakza Soft ( tensor)ve Sanwei  T88 Taiji (hafifçe yapışgan)lastikleri dışında, yoharda anılan tahta ve lastiklerden edinesin. Gewo'lu kombinasyon iyi, diğerleri de iyi. Olur hepsi.

Güven... yavaşçana, rahatça haraket et, kah enternet üzeringden siparişinyi verirken, veya o ekipmanı tükkana bizzat gidip alırken. Talep edersen, lastikleringi tahtana yapıştırıyollar.

Sonra, bir de oynarkan tadıngı çıhar, dadınyı çıhar bu gençliğin, canlılığın, sağlığın, bu şıkır şıkır çalışang gollarıng, bacaklarıng, beling...bu hiçbirşey yapmadığımız halde bize bahşedilmiş bu hayatın...dadınyı çıhar .

Minnettar hisset ha. Minnettar...

• Beğen 1
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar Çok Teşekkür Ederim Aklımda 3 Varyasyon var :

1.Combo:

Tahta Xiom Allround S                       MASATENİSİ.COM ÜZERİNDEN SPECİAL KOMBO FİYATI : 419 TL

Lastik Xiom Vega Elite 2.0

2.Combo:

Tahta Butterfly Andrzej Grubba             MASATENİSİ.COM ÜZERİNDEN SPECİAL KOMBO FİYATI : 356TL

Lastik Joola Mambo

3.Combo:

Tahta Stiga Allround Evolution              MASATENİSİ.COM ÜZERİNDEN SPECIAL KOMBO FİYATI : 318 TL

Lastik  Tibhar Rapid Soft

Sizce Bunlar İyi Seçimler mi ? İyi Seçimler ise Hangilerini Almalıyım ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İyi seçimler ha.

Evinyi gumun deel, gayaların üzeringe guracaan.

Grubba'ynan oynadıydım,  yahşi tahta.  varyasyonlarından 2. gomboyu alıyomg, galın Mambo lastiklernen. Sen de eyle edesin.

Çop(kesme), bulok, şutop, şut(çivi), siping,  fast siping, kontura siping, itme, her türlü elemanı öğrenebileceem, hem beni çalıştıran, hem de yaptığımın hakkını veren ve gösteren bi gombo. 

not: gafa, habire ''acaba öbürünyü mü alaydım, vay öbürsüngü alsamıydım, vay, ya öbürünyü alacağıdım emmee vay nasıl da uydumg'' desing dursun...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

55 dakika önce, beşyüziki yazdı:

İyi seçimler ha.

Evingi gumun deel, kayalarıng üzeringe guracaan.

Grubba'ynan oynadıydım,  yahşi tahta.  2. gomboyu alıyomg, galın Mambo lastiklernen.

Çop(kesme), bulok, şutop, şut(çivi), siping,  fast siping, kontura siping, itme, her türlü elemanı öğrenebileceem, hem beni çalıştıran, hem de yaptığımın hakkını veren ve gösteren bi gombo. 

not: gafa, habire ''acaba öbürünyü mü alaydım, vay öbürsüngü alsamıydım, vay, ya öbürünyü alacağıdım emmee vay nasıl da uydumg'' desing dursun...

Bir saat önce, deva sarjan yazdı:

2

Maalesef Special Kombo seçeneği olarak gösterilmemiş 2 . İlk başta var diye görmüştüm ama o başka bir şeymiş ne yapacağım şimdi tamamen kafam karıştı

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

5 saat önce, Işık Karaçam yazdı:

Arkadaşlar Babam Combo raketi alması için bir neden istiyor. Diyor ki bunla oynasan nolcak aynı şey (hazır raket butterfly kaç tl bilmiom ) . Bana geçerli bir sebep söyle alıcam diyor. Sizce forumda yazılanları göstersem yeter mi ya da bunun altına neden alınmalı yazar mısınız

Anlaşılan babanızın masa tenisi ile ilgisi bilgisi hiç yok (olmasına gerekte yok) istekli olan sizsiniz...Tek neden dersek, babanızın size güven duymasıdır.

Hazır raketler Murat 124, hazır olmayan istekler doğrultusunda yapılan (combo) raketler Mercedes diye bir bakış açımızda oluşmasın..

Naçizane fikrim, hoşunuza giden sapı (st-fl-an) eline uyan uzun seneler kullanacağınız bir tahta (all - off arası ) Stiga ,Yasaka, Donic, Butterfly ve benzer markalar arasından seçim yapmanız.

Lastik seçiminde ise size önerilen lastikler arasından 1.8 mm yada 2.0 mm kalınlığında vede tahtayı hissedebileceğiniz bir ürün olması..

Sonuç...Tahtayı belirleyin sonra lastik seçimi yapın..

Malzemelere karar verdiğinizde, tamam benim istediklerim tam bunlar diye emin olduğunuzda....Babanızın karşısına çıkıp kararlılıkla bunları alacağım diyin...para onda çünkü.... 

Tam doğru seçimi bilen yok en yaklaşık seçimi yapabilmek doğru olan...Yanlış yapmasak  en yakın doğruyu nasıl bulacağız. 

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2 saat önce, bellek yazdı:

Anlaşılan babanızın masa tenisi ile ilgisi bilgisi hiç yok (olmasına gerekte yok) istekli olan sizsiniz...Tek neden dersek, babanızın size güven duymasıdır.

Hazır raketler Murat 124, hazır olmayan istekler doğrultusunda yapılan (combo) raketler Mercedes diye bir bakış açımızda oluşmasın..

Naçizane fikrim, hoşunuza giden sapı (st-fl-an) eline uyan uzun seneler kullanacağınız bir tahta (all - off arası ) Stiga ,Yasaka, Donic, Butterfly ve benzer markalar arasından seçim yapmanız.

Lastik seçiminde ise size önerilen lastikler arasından 1.8 mm yada 2.0 mm kalınlığında vede tahtayı hissedebileceğiniz bir ürün olması..

Sonuç...Tahtayı belirleyin sonra lastik seçimi yapın..

Malzemelere karar verdiğinizde, tamam benim istediklerim tam bunlar diye emin olduğunuzda....Babanızın karşısına çıkıp kararlılıkla bunları alacağım diyin...para onda çünkü.... 

Tam doğru seçimi bilen yok en yaklaşık seçimi yapabilmek doğru olan...Yanlış yapmasak  en yakın doğruyu nasıl bulacağız. 

üstte 3 kombo paylaştım sizce hangisini almalıyım 2.yi hazır yaptırtamıyorum galiba masatenisi.com da. Ve lastikte MAX ne demek

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

38 dakika önce, Işık Karaçam yazdı:

üstte 3 kombo paylaştım sizce hangisini almalıyım 2.yi hazır yaptırtamıyorum galiba masatenisi.com da. Ve lastikte MAX ne demek

Lastikte max ...lastikteki en yüksek sünger kalınlığı dır.

Şöyle açıklayayım...kırmızı veya siyah lastiğin yapıştığı süngerin kalınlığı   .. 1,6 mm -1,8 mm - 2.0 mm- max mm.....kalınlıklar sünger kalınlığını temsil eder.

Toplama raket (combo) ise tamamen sizin istekleriniz doğrultusunda yönlenir..Uzaktan kumandayla yanıltıcı olabiliriz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..