Jump to content
Masatenisi.org Forum

Ayakkabı Tavsiyesi

mhcvx90av

Recommended Posts

Masa tenisinde kullanmak için ilk ayakkabımı, sanırım bundan 7 yıl öncesinde almıştım, Joola Turn modeli (42 numara). Gerçekten de kalıbı tam oturan, hesaplı, hem çok hafif hem de kavrayışı (ayak ve yer olmak üzere her iki açıdan da) çok güzel olan bir modeldi. Ara ara altı tam kauçuk olmayan ayakkabılarla oynadığım da ayakabıların oyun kalitesi yönünden bana bir faydası olmadığı gibi zararı oldu da diyebilirim. Her ne kadar, oynadığımız ortamlar zemin olarak iyi olmasa da kauçuk tabanlı güzel bir ayakkabı almak istiyorum. Ayakkabı numaram hem günlükte hem de spor türünde 42 olup birazcık taraklı bir ayak yapım var, kilom da  sanırım 90 a yakın. Antrenmanları da hafta da 2 ya da 3 kez yapıyoruz, bulunduğumuz il itibariyle yılda bir kaç defa ancak turnuva oluyor ve bir de tabiki forum buluşması var. Malum değişik marka (Mizuno, Asics, Yasaka, Joola gibi..) ayakkabılarda özellikle kalıp farklılıkları insanı tedirgin ediyor, küçük gelse problem büyük gelse yine problem. Arkadaşımın yeni aldığı 43,5 numaralı Asics ayakkabıyı denedim uçtan 2 parmak büyük geldi ve açıkçası da Joola dan aldığım tadı alamadım, diğer yandan piyasada da (ekipman alışverişi yaptığımız yerlerde) pek numaram kalmadı. Eh, Tokat ta deneyip de alabileceğim pek yer de yok, ayrıca çok sık kullanamayacağım bir ayakkabıya bir sürü para vermek de istemiyorum. Bu nedenle siz deneyimli arkadaşlarımdan, yukarıda yazdığım bilgiler ışığında (detaylı ve alternatif bilgileri içeren) tavsiye bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu arada umulmadık bir anda burada bir spor malzemesi satan yerde Asics Jel Upcourt ayakkabı buldum. 42,5 numara uydu ayağıma ve hem uçtan hem de yandan gayet rahat oldu. Ancak şunu söyleyebilirim; daha önce Joola Turn ayakkabı kullanmıştım ve ayağımı mükemmel sarmıştı, çok hafif olduğu gibi yumuşaktı da. Bugün antrenmanda  denedim Asics ayakkabıyı, kauçuk taban sert hem de kalın ayrıca ağır da geldi bana. Ayaklarım çalışırken çok ağır kaldı gibi sanki, zaman darlığı nedeniyle doğru dürüst ısınamadım belki o yüzdendi. Eve gediğim de ayakkabıyı tarttım, 615 gr geldi. İmkanım olsaydı daha hafif ve esnek olan aynı zamanda sadece masatenisi için üretilen ayakkabıları tercih ederdim ama onca araştırmama rağmen hesaplı ve ayak numarama uygun olanını bir türlü bulamadım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..