Jump to content
Masatenisi.org Forum

Bu kombinasyon benim için nasıl

Recommended Posts

Herkese merhaba, 17 yaşımdayım ve 3 yıldır masa tenisi oynuyorum. Şimdiye dek okulda ki hazır raketler (butterfly silver, stiga, dunlop ve avessa) ile oynadım. O raketlerin lastikleri de çok farklıydı ve oynarken kafamda sürekli "şu raketle oynarken kesikleri böyle yapmalıyım diğeriyle oynarken bu şekilde şut vurmalıyım" gibisinden kendimi kordine ediyordum. Şimdi hazır raketi bırakıp  bir combo rakete geçmek istiyorum ve pütürlü lastiklere karşı gerçekten ilgim çok çok çok yüksek. Gerek sesi olsun gerek oyunu bozması olsun çok iyi geliyor bana :D. Oyun stilim şöyle; genelde topu rakibin düşünmediği yerlere kesik olarak gönderiyorum ve oyunu çok fazla bozmaya çalışıyorum (ki genelde de böyle kazanıyorum) kesiklerim rakete göre değişiyor ama genelde ağır kesik toplar atıyorum + olarak şutlarıma daha doğru düzgün blok yapabilen birini görmedim ve gerçekten çok hızlı oynuyorum yavaş oyunu hemen bozuyorum. Kısacası oyunu kesikle bozmak benim favorim diyebilirim. Şimdi combo raket için tahta ve lastik fiyatlarına biraz baktım ve bir sürü de video izledim. İlk alacağım combo raketin çok pahalı olmasını istemediğimden masatenisi.com'dan bir kombinasyon yaptım, şöyle ; 

Tahta - FRIENDSHIP Instinct +  Off - Elastikiyet Medium - Hız 9 - Kontrol 9 -Ağırlık 85

Backhand için -  YINHE Qing (uzun tırtık) 

Forehand için - FRIENDSHIP PRO XP Light (düz)

Tüm tavsiyelere ve eleştirilere açığım :) Şimdiden teşekkür ediyorum. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selamlar arkadaşım. 

Eleştirilere açığım dediğin için yazıyorum :)
Keşke forumu yeterince dolaşsaydın. "Şu raketle şöyle bu raketle böyle" oyunundan daha "masa tenisi tekniğinin" olmadığı çıkarımı yapıyorum (ve 3 sene hazır raketlerle oynamandan). Dostum o bahsettiğin pütür ile tekniğini oturtamazsın. Mükemmel backhand'e sahip ol, sonra backhandine pütürü tekrar düşün. Örneğin pütürle başlarsan ömrün boyunca backhand spin atamayacaksın (muhtemelen).

Senin bahsettiğin şey "oyunu bozmak" dediğin şeyi, akılcıl oyun olarak niteleyelim biz ve "topun spin akşını bozmak" olarak nitelemeyelim :) O yüzden sen de güzel bir düz lastik Backhand ile başla. Bir antrenör bulamazsan bile partner edin ve teknik videoları izleye izleye kendinizi çalıştıra çalıştıra (bu forumun esas sitesi masatenisi.org'da başlangıç teknikleri var) gelişimini sürdür derim.

O kadar video izlediysen ALL ne demek bildiğini düşünüyorum. ALL sınıf bir tahta, Kontrollü bir lastik ile başla derim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..