Jump to content
Masatenisi.org Forum

ÜSO

teach&learn

Recommended Posts

Merhaba

Masatenisi sporuna katkıda bulunan kulüpler,şirketler,belediyeler,M.E.B Halk eğitim merkezlerinı biliyoruz.Bunların arasında sadece belediyelerin (bulunduğum bölgedeki belediyenin kurallarını ) ücretsiz eğitim kısaca gönüllülük esasına göre desteğini almak için proje oluşturdum.

Bu projenin belediyelerde kabul edilmesi halinde yapmakta olduğumuz spora önemli katkıda bulunacağını düşünüyorum.

Belediye Spor Okulları Projesi Nedir?

Projesi'nin Kısa Vadede Amacı
  • Çocukları, gençleri ve ailelerini spor yolu ile eğitmek

• Bedensel ve ruhsal yönden sağlıklı nesiller yetişmesine katkıda bulunmak

• Bedensel ve ruhsal yönden sağlıklı nesiller yetişmesine katkıda bulunmak

• Çocukları ve gençleri kötü alışkanlıklardan korumak.

• Çocukların ve gençlere spor yapma olanağı sağlayarak sporu ülke geneline yaymak

• Çocukların ve gençlerin spora aktif katılımlarını sağlayarak sporun faydalarını tabana yaymak

• Çocuk ve gençlere rekabet içinde paylaşmayı öğretmek, Olimpizm ruhunu kazandırmak

Ücretsiz Spor Okulları Projesi; Türkiye sınırları içinde yaşayan dar gelirli ailelerin çocuk ve gençlerini kapsar. Spor yapma olanağı bulamayan bütün çocuk ve gençler bu projeden yararlanabilir.

• Din, dil, ırk, boy, kilo ayrımı yapılmaz.

• Çocuk ve ailesinden hiçbir nedenle bağış veya ödenti talep edilmez.

• Bir nedenle okula devam edemeyen çocuklar da bu projeden faydalanır.

Bu sayının % 60-70'inin dar gelirli ailelerin çocukları olduğu görülmektedir.

Bu ailelerin büyük çoğunluğu1-2 odalı evlerde yaşamaktadır.

Bu sayının %80'inin ilköğretime devam edebildiği belirlenmiştir.

Okullarımızda uygulanan eğitim süreleri analiz edildiğinde, bir yıl içinde ortalama 200 ( 150 ortalama) gün tatil olduğu görülmektedir.

Hiç okullara gitmeyenler de düşünüldüğünde, bu çocukların boş vakitlerinde gidebilecekleri tek yerin sokaklar olacağı kaçınılmazdır.

İyi eğitim alamamış ve ailesi tarafında denetlenmeyen çocukları sokaklarda tehlikelerin beklediği bilenen bir gerçektir.

Ancak, gelişmiş toplumlarda olduğu gibi disiplinli bir ortamda, bilimsel bir spor organizasyonu çerçevesinde bir araya toplanabilir, eğitilebilir, takım ruhu içerisinde beraberce yaşayabilir, çalışabilir, paylaşabilir, kazanmak ve kaybetmek öğretilebilir ise tüm bu çocuklar faydalı bireyler olarak yetişeceklerdir.

ÜSO Projesi'nin gerekçesi, bu tehlikeye karşı çocukları, gençleri ve aileleri bilinçlendirmektir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çok haklısınız.Aslında okullardaki etüd,kurs ve sınav hazırlama adı altında yapılmakta olan faaliyetlerden dolayı öğrenimin normal ders saatleri dışında da devam ettirilmesi spor ve sporcunun önünde büyük engel.Umarım bu eğitim sistemi değişir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sistem her yerde zor sadece bizde değil. Hatta bazı ülkelerde ölüm sınavı olarak gwçiyor (japonya) Eğer iyi 1 liseye geçeceksen hem çalışıp hem sporunu yapacaksın...bana sakın finlandiya örneğini vermeyin...sporcuysan zamanı iyi ayarlamak zorundasın başka çaren yok...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...
Tarih: 19.11.2017 Saat: 13:03, Bilal OLGUN yazdı:

Sistem her yerde zor sadece bizde değil. Hatta bazı ülkelerde ölüm sınavı olarak gwçiyor (japonya) Eğer iyi 1 liseye geçeceksen hem çalışıp hem sporunu yapacaksın...bana sakın finlandiya örneğini vermeyin...sporcuysan zamanı iyi ayarlamak zorundasın başka çaren yok...

Niye vermeyim Finlandiya örneğini, güruhtan ayrıldılar deye mi , de hele.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..