Jump to content
Masatenisi.org Forum

Var Mı Önerisi Olan?

melihcan.akkurt

Recommended Posts

Herkese merhaba.

Senelerdir Stiga Carbo Wrb 7.6 kullanıyorum. Bilmeyenler için tahtamın sapının içi boş.
Geçtiğimiz aylarda maalesef sapta bulunan camlar (marka- modelin yazıldığı plastik) düştü ve kayboldu. Şuan inanılmaz rahatsız ve sap boş olduğu için, elimi sıkıştırıyorum.

Grip aldım şimdilik fakat hiç kalıcı çözüm gibi gelmiyor bana bu yol...

Bildiğiniz gibi aynı marka ve model iki tahta aynı seriden çıksa bile, (özellikle yıllarca aynı raketle olanların anlayabileceğiniz gibi) farklı hisli geliyor ve tahtamı bu ufak talihsiz olay sebebiyle yenisiyle değiştirmek istemiyorum.

Piyasada bu plastik parçayı bulabilir miyim veya alternatif çözüm önerileriniz var mı? Önerilere sonuna kadar açığım.:sad:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

8 saat önce, CY35 yazdı:

404 çift kompenentli yapıştırıçı alarak bir miktar ahşap talaşı ile karıştırarak boşluğu güzelçe doldurabiirsin.Kuruduktan sonra ahşap gibi olacaktır.

Tahta vereebe olup, tam da özellikle boş yapılmış içingi doldurmuş oluyoz beyle yaparsak. Ağırlaşır tahta . O ''güzelçe''nin dönüşü olmaz. Çiftli dörtyüzdört'le de yapıştırıp doldurmak ki hele, tam olsun, vay vay vay vay... hem nalınga hem mıhınga...

Balsa ya da sıtrafor dedim ki ağır da olmasın hani, plastik kapağı da alttan desteklesing. Hem tahtanıng içingi tam doldurmayacang, sadece asetat kapağa kaide olacak gadar ha.

Belki de gerek yok sıtrafora, balsaya... tahtaya bakmadan hayal guruyom, hatırladığımınan gadar.

Tam oraya göre kesilmiş bir veya iki gat asetatı, çevresinge japon yapıştırıcı sürüp, marka-modelin yazılı olduğu yeringe yapıştırıyon..

İki gat asetat koyacahsan, arasınga bir kağıt goy,  üstünge ne isterseng yaz, sitiga falan. Yahut asetat tek gatsa altınga koyuyong o kağadı.

Otantik olsung ha.

Asetatı iki gat tek gat diyorumg, yapıştırınca sap yüzeyindeng yüksek galmayacak şekilde artık..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Önerileriniz için hepinize teşekkürler! 
CD kapağını pürüzsüz-eli kesmeyecek şekilde malesef kesemedim. Her ince zımpara işleminde derinden çatlamalar oluştu, belki benim elimin ayarsızlığı belki bendeki cd kabının plastik gevrekliği =)
Balsa fikrini henüz denemedim (malzemem yok) fakat kulağa mantıksız gelmiyor =) sadece deliklerde tutunma tırnağı olmadığı için çok kuvvetli bir yapıştırıcıya ihtiyaç duyacağım.

Ahşap talaşı ve 404, tahta sapımın içi tamamen boş olduğu için malesef uygulayabileceğim bir yöntem değil, tutunacak bir yerleri olamaz kapak gibi konumlandıramam tümünün doldurmam gerekebilir.
Ayrıca Aydım Hoca'nın önerisi olan mantar tıpa da deneyeceğim, strafor ile aynı mantık fakat biraz daha güzel görünüm için=) tabi ağırlık farı olacak strafordansa mantar ağır gelecek. Sonuçları bildiririm hepinize teşekkürler =)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mantar yahut pilastik leğen veya oyuncaklardan kesilen, galınca lakin nispeten sidii gapaandan daha yumuşak pilastiği maket bıçaa ve zımparaynan deliğe göre küçültüş,

müteakiben, deliğin iç çeperinge 502 marka japon yapıştırıcı sürüş ( Tayvan malı olan) ve pilastiği deliğe, yüzeyle ayni hizada galacak gadar tıkış ve öyle bırakış...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selamlar,

Camlar derken 2 tarafta da vardı ve düştü anlıyorum.  Doğru mudur?

Amatör markaların birçoğu çift taraflı reklam plastiği saplara yapıştırıyor. Ucuz bir tahta alıp onların plastiğini söküp kendi tahtanıza yapıştırın. Elinizde kalan ucuz tahtanın da sapını bir şekilde doldurup üstüne kullanılmış bir çift lastik takarak imkanı olmayan genç bir arkadaşa hediye edin.. Bundan iyisi Şam'da kayısı ;-)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

20 dakika önce, Saadettin yazdı:

Selamlar,

Camlar derken 2 tarafta da vardı ve düştü anlıyorum.  Doğru mudur?

Mesajı attığımda ikisi de kayıptı, fakat tekini şans eseri buldum :) Teki yok şuan. Bu seçenek de güzel, benim pencerem de ufak, fakat biraz enine dolgun :) Uygun bulabilirsem güzel olur dediğiniz gibi.

C1817884-B8A4-44AF-BA7F-9A701449512F.jpeg

melihcan.akkurt tarafından düzenlendi
Açıklama, İmla
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 12 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..