Jump to content
Masatenisi.org Forum

Cornilleau lastikleri bilen kullanan var mı?

byfizik

Recommended Posts

Calderano hugo nun harimoto ile yaptığı maçı izledim.  Calderanonun lastiklerini merak ettim.  Zannediyorum cornilleau target pro GT 47 imiş.  Bu lastikleri ya da daha sert ya da yumuşak olan versiyonlarını daha önce kullanan var mı..?  Varsa fikrinizi öğrenebilir miyiz.  Ayrıca bu lastikleri Xiom omega 5 euro ve omega 5 asia ile kıyaslayabilecek olan var mı.?  Teşekkürler..  İyi bayramlar.. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu marka lastikleri kullanmadım ama diğer bütün Avrupa lastikleri ile aynı fabrikada üretildiğini biliyorum. Yani Xiom, Donic, Tibhar vs. gibi...

Diğer yandan üst yüzeyin geliştirilmesinde Michelin'den destek alındığı söyleniyor.

Türkiye temsilcisi Hazerspor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Daha evvel Cornilleau Pro GT S39 ile oynadım. Oynaması keyifli, kontrollü ve bana göre yeteri kadar spin üreten bir lastikti.

Levend Bey'in de dediği gibi Avrupa lastikleri aynı fabrikada üretiliyor ve benzer özellikler taşıyor.
Dolayısıyla da birbirlerine pek üstünlük sağladığını ben gözlemlemedim.
Her markanın tıpkı akıllı telefonlardaki gibi bir amiral gemisi var ve her seviye ve oyun tarzına göre de çeşitlilik sağladığı ürünler mevcut.
Misal olarak şu an Gewo Hype XT Pro 50 ile oynuyorum.
Lastiğin Cornilleau markasındaki muadili Target Ultim 50.
Donic markasındaki muadili Blufire JP01 gibi. Tıpatıp aynı değiller belki ama birbir özelliklerini büyük ölçüde taşırlar.

Eskiden çok fazla sayıda tahta lastik dener, en iyiyi bulmaya çalışırdım. Ama artık off sınıf herhangi bir lastikle oynayabilirim diye düşünüyorum. Neticede aşağı yukarı aynı klasmandaki lastikler benzer özellikler taşıyor.

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben gt 50 ve 47 ıle oynadım

50 ozel bır lastık cok sert ve hızlı cok dengelı ve kontrollu tahta ile oynananbilir.

47 benım oyndıgım en ıyı lastık belkıde ozellıkle carbonsuz 7 kat tahtalarla ınanılmaz etkılı oluyor

ancak karbon tahtalarla braz sıkıntılı. agırlık problemıde olabılır.

cok cesıtlı ve nıtelıklı spın uretebılırsınız. blokta ve kısa oyunda cok ıyı

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..