Jump to content
Masatenisi.org Forum

Xiom Omega 5 Pro

Recommended Posts

Xiom Omega 5 Pro 
Şahsen bu lastiği test ettim ve bu bilgilerime dayanarak birazdan okuyacaklarınızı yazacağım.
Xiom Omega 5 Pro lastiğinin benim en çok hoşuma giden özelliği karşı taraftaki oyuncunun topa verdiği spinden diğer lastiklere oranla çok daha az etkilenmesi.Ve bu sayede topa rahatça spin verebilme avantajına sahip olabilirsiniz!
Tabii ki yukarıda bahsettiğim avantajı ele geçirdikten sonra bu avantajı iyi değerlendirmek için birde lastiginizin bolca spine ihtiyacı var.Bu konuda da bizi üzmeyen Xiom muazzam derecede spine sahip bir lastiği karşımıza koyuyor.Bu konuda Xiom a sonsuz teşekkürler.
Yukarıdaki özelliklerle kalmayan Xiom birde bu lastiği İTTF nin getireceği yeni poli plastik toplarla uyumlu hale getirmiş.
Lastiğin ekstra özelliklerine göz attıktan sonra şimdide spin hız ve kontrol değerlerine göz atalım.
HIZ:14
SPİN:15
KONTROL:13,5
Bu konuda da bizi üzmeyen xiom bu lastiği (özelliklerine bakılırsa) oldukça makul bir fiyat üzerinden piyasaya sürmüş.
Şimdi gel gelelim bu lastiğin oyuncu derecelendirmesine daha doğrusu bu lastikleri hangi oyuncuların kullanabileceğine:
Öncelikle bu lastiği kullanmak için belirli bir teknik seviyeye sahip olunması gerekir.Peki bu seviye ne kadar?Ulaşmanız gereken seviye şudur; Genel bilgileri öğrenip temel vuruşları tam olarak yapabilme kabiliyetine sahip olmak.Eger dediğim şartlara sahipseniz bu lastiğin birde bildiğiniz üzere oyun stili var.Öncelikle şunu söylemeliyim ki eğer bir defans oyuncusuysanız, kesmeciyseniz, lob yapıyorsanız veya blok oyunu oynuyorsanız eğer bu lastiği size tavsiye etmem.Fakat ben iyi spin çekerim şut atarım diyorsanız bu lastiği bir deneyin bence (Aynı bravo reklamında gibi konuştum).
Umarım bu yazı işinize yaramıştır.
Bundan sonra birçok ekipman yazısı yazmayı düşünüyorum ve aklımda birçok (denediğim) lastik var.İstediklerinizi belirtirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dediklerinize saygı duymakla beraber söylediklerinizin yanlış olduğunu biliyorum. Dünya üzerinde bahsettiğiniz gibi bir lastik yok ve üretilmesi fizik kurallarına aykırı. Öncelikle bunu bilin istedim.

Lastikler toplara verdikleri spin kadar gelen spinden( top spin veya back spin fark etmez) etkilenirler.

Bu söylediğimin en basitinden ispatı anti lastikler ile yapılabilir.Yüzeyi hiç tutmayan yani spinden hiç etkilenmeyen lastikler ile spin yapmanız imkansızdır.(topu kaşıya taşıyarak atmaktan bahsetmiyorum,fırçalayarak spin yapmaktan bahsediyorum). Yüzeyi kısmen tutan antiler ise spinden etkilenirle ve etkilendikleri kadar o lastiklerle topa spin verebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Toptaki spinden etkilenme tartisilabilecek bir konu.Ancak burada ele aldığımız lastiğin karşıdaki spine verdiği tepkiden bahsediliyor.Yani spine normal derecede bir tepki veren ile spin atılınca deliren lastik bir olamaz ki bunu hepimiz biliyoruz.bu lastik te spine rahat bir şekilde karşılık verme olanağı sunuyor.Bu yüzden spinden etkilenmemesi tabirini kullanmayı tercih ettim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 12 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..