abdullahuslu54

Tavsiyelerinize İhtiyacım Var

Bu konuda 13 ileti var

Herkese merhaba, öncelikle herkesin ekipman tavsiyeleri konusunda bıkkın olduğunun farkındayım. Konu kirliliği oluşturmamak adına forumlarda bolca araştırma yaptım ancak işin içinden çıkamadım. Bilgi ve tecrübelerinizle yönlendirirseniz çok müteşekkir olurum. Ben ilköğretim 6.-7. sınıf civarı bir hocam sayesinde masa tenisine başladım ve bu sporu baya sevdim. Hocam antrenman tekniklerine az çok hakimdi ve kendimi geliştirmemde payı büyük. Neyse daha sonra liseye geçtim ve asıl gelişimimi burada sağladım. Liseler arası turnuvalarda dereceye girdim daha sonrasında gençlik spor hocalarıyla beraber kulüp düzeyinde antrenman yapmaya başladık. İl içi bireysel ve takım turnuvalarına da katılmaya başladım ve onlarda da dereceler kazandım. Ancak lise sona geldiğimde sınav sebebiyle ara vermek durumunda kaldım ve ne yazık ki üniversitenin ilk yıllarında da devam etmedim. Bunları uzun uzun yazmamın sebebi az çok seviyem konusunda fikir sahibi olmanızı sağlamaktı sıktıysam affola. Geçtiğimiz dönem masa tenisi oynamak için bir fırsat doğdu ve ben de tekrardan bu sporu yapmak, kendimi geliştirmek ve turnuvalara katılmak istedim. Okul dönemi ile beraber haftada 2-3 gün 1-2 saat düzenli antrenman yapmaya başlayacağım. Bu geçtiğimiz dönemde bir kombinasyon raket kullandım. Yanlış yönlendirmeler ve yetersiz bilgi sebebiyle olsa gerek aldığım raketten biraz hoşnutsuzum. Aldığım tahta off sınıfı sert yapılı bir tahtaydı, üzerine off yumuşak süngerli lastikler kullandım. Antrenman eksiğimin de payı vardır muhakkak ancak orta mesafeden raketle istediğimi kısmen yapabilirken masa başında biraz kontrol sorunu yaşadım. Uzun lafın kısası kendime yeni bir raket almayı düşünüyorum adaptasyonumun daha kolay olması için. Sizlerin de fikirleri ışığında off- hızlarda, orta sertlikte klasik ağaç katmanlarından oluşan bir tahta almayı düşündüm. Üzerine yine yumuşak süngerli lastikler takacağım eğer uygun görürseniz. Önerilerinizi duymak isterim eğer vermem gereken başka bilgiler varsa sorun lütfen. Herkese iyi forumlar.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Off- tahta ve yumuşak lastikler konusunda doğru karar vermişsin. Bence ortalama fiyatlı tahtalardan senin kategorine uygun olanı alabilirsin. Ben de kontrolde sorun yaşadığım için off+'dan off- ye geçtim.  Donic Baum Esprit kullanıyorum. Hatta lastiğin birini de all lastik olarak değiştirdim. Hız düştü ve kontrol arttı. Bu sefer atakların etkisi azaldı. Orta noktayı bulmak lazımmış. Off- tahta ile biraz hızlı lastikler kullanabilirsin. 

Sonuç olarak tahtadan ve lastiklerden artık memnunum. Fakat bana veya bir başkasına yavaş gelen sana hızlı gelebilir. Bu noktada kendin karar versen iyi olur. Yakınlarda arkadaşların varsa onların ekipmanlarını da deneyerek sonuca ulaşabilirsin.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
12 saat önce, efkanevkuran yazdı:

Avalox p500 önerebilirim

Bu tahtayı düşündüm ama yumuşak hisli olduğundan yumuşak lastiklerle uyumunun ofansif oyun için pek iyi olmadığı şeklinde yorumlar okumuştum ancak ne kadar mantıklı veya doğrudur bilemiyorum.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Eğer kullandığın tahtayı genel anlamda beğeniyor ve ileride tekrardan kullanabileceğini düşünüyorsan, 2. Tahta olarak "all veya all+" almanı öneririm. İstediğin lastikler ile kombine eder vuruşlarını da oturtabilirsin.

Burada ve başka yabancı forumlarda okuduklarıma ve kendi tecrübelerime göre tahtanın biraz yavaş olması tekniğe zarar vermiyor.

Kendi tecrübe ettiğim tahtalar arasından Tibhar Samsonov pure wood, Donic Appelgren ve Donic Epox Control tahtalarını tavsiye ederim.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Stiga, Yasaka, Donic gibi İsveç üretimi All+ ve Off- arasında bir tahta alabilirsiniz. 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

off yada off - yedi katmanlı karbonsuz tahta ile  off sınıfı soft-medium  lastikler işinizi görecektir.(marka tercihini bütçenize göre yaparsınız.)

Selam ve saygılar....

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Kullandığım tahtayı satacağım, vuruş teknikleri ve oyun bilgisi olarak belli bir seviyede olduğumu söyleyebilirim. Daha çok off- hızlarda, orta sertlikte, sadece ağaçtan oluşan 5 katmanlı tahtaları düşünüyorum. Antrenman açığımı kapattıkça sorun yaşamayacağımı düşünüyorum. Direk marka ve model şeklinde de önerebilirsiniz.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Tibhar Samsonov Alpha, Avalox p500, primorac off-, stiga allround evolution. Bu tahtaların hepsi isteklerinize uygun. olacaktır. Lastik olarak da xiom vega euro, omega 4 elite, Andro rasant beat, donic bluefire big slam, stiga calibra lt sound, uygun fiyatlı olsun derseniz 729 Focus III Snipe önerebilirim..

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Hem sert hem off- çok zor.  Bence bunlara takılmadan hem şuan oyununa bakmadan sana off- tahtanın bile hızlı geleceğine inanıyorum. Sadece all tahta alarak marka, model sertlik, yumuşaklık takılmadan oyunu nu geliştirmen tavsiyemdir. Sana tavsiye veren Nezih arkadaşımız iyi derecede amatör oyuncudur o off- kullanıyorsa sana çok fazla bile gelir.

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Samsonov Alpha sanırım tam aradığım tahta ama kafa boyutunun küçük olması lastik sök tak durumlarında sorun yaratabilir. O yüzden onun muadili sayılabilecek tahtalar düşünüyorum. Avalox p500 hem fiyatı yüksek biraz hem de yumuşak hisli, bu hissin de yumuşak süngerli lastiklerle uyumsuz olduğu konusu ne ifade ediyor bilen var mı? Stiga offensive tahtalardan klasik,cr,wrb,nct gibi modeller var. Bunların hızları fazla mı gelir bilgisi olan var mı?

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Şahsen ben Stiga'nın cr,wrb,nct,vps tarzı modellerini sevmiyorum. Ağacın karakteristiğini ve top hissini baya değiştiriyor. "CR" modelleri üstü kimyasallarla sertleştirilmiş modeldir. "WRB" ise boş sapı temsil ediyor. "VPS" özel bir fırınlama tekniği, güya tahtayı stabilleştiriyor. "NCT" İse kontrol kaybı olmadan hız katıyor. Bence hepsi gereksiz şeyler. Yumuşak tahta üzerine yumuşak lastik kullanırsan max esneme elde edersin. buda daha fazla "tolerans" ve spin demek.Ama bazı insanlara ise jel kıvamında geliyor :).

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

    Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok

  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Kayıtsız, 8 Misafir (Tam liste)